Zobacz wątek - wypadki
NAS Analytics TAG

wypadki

O wszystkim
_________

Postprzez CeBeRek » 27/4/2009, 15:07

Właśnie nie wiem czy szkoda mi głupich ludzi czy jestem za tym żeby uratować życie 100 debilom, czy dać pojeździć 10 normalnym.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia


Postprzez Shaft » 27/4/2009, 18:01

Samo wprowadzenie limitów wiekowych nic nie da jeżeli za tym nie wprowadzą odpowiednich szkoleń i nie zbudują torów czy nawet małych torów z kilkoma zakrętami i prostymi tylko dla motocykli.

A tak każdy trenuje na drodze. I jak gleba to albo tragiczna albo w szpitalu z otwartym złamaniem.
Niestety Panowie , ale w Polsce jeszcze długi czas będziemy pionierami...
Będzie ginęło coraz więcej...aż władza obudzi się z letargu..

Ja rozumiem młodzież w wieku 18-25 lat pomimo częstej krytyki. Nawet największy wariat w wieku 18 czy 20 lat nie powinien ginąć na drodze tylko dla tego, że nie miał dostępu do wiedzy. Jeżeli nie w domu to tym bardziej ośrodki egzaminujące i szkolące powinny o to zadbać..

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49


Postprzez Traperoso » 27/4/2009, 18:12

Ostatnio gówniarz (18l.) wjechał po pijaku w grupę ludzi i zabił trzy osoby(puszką). Lecąc tokiem myślenia tego tematu. Powinni zakazać alkoholu i zezwalać na prawko od 25 roku życia. Tak będzie najlepiej :D Ostatnio prawie wjechałem w dupę puszczce, bo kobieta w X5 BMW zachowała się jak kobieta (czyli paranoja). Spoko to jeszcze nic. Ktoś powie, że za szybko jechałem, ja powiem, że jechałem faktycznie szybko, ale bym bez problemu wyhamował, gdyby nie fakt, że spotkała mnie wyskocznia, jak wylądowałem musiałem hamować piskiem opon, ale dałem radę.

Do czego zmierzam,do tego, że mam dość opierania się na głupiej teorii. Z doświadczenia widzę, że najwięcej niebezpiecznych sytuacji zdarza mi się przez nawierzchnię, dziury, kretyńskie rozwiązania komunikacyjny itp. Chyba od tego powinno się zacząć?
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Kula07 » 27/4/2009, 18:50

dokładnie od tego. żeby na drodze nie było żadnego piasku(o dziurach nie wspominam bo o tym każdy wie) oleju, potłuczonego szkła. żeby zniknęły koleiny i puste znaki ograniczeń prędkości, które postawione podczas remontu/budowy drogi stoją do dziś i dają powód panom policjantom do wlepiania wysokich mandatów... ale puki co musimy jakoś sobie radzić, słysząc jeszcze pewnie nie raz o motocykliście który miedzy innymi dzięki wyżej wymienionym przykładom "wybrał" błękitne autostrady zamiast ziemskich...
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez adam_89 » 27/4/2009, 20:07

W majowym Świecie Motocykli jest artykuł na ten temat. Świetnie opisuje "drogowy terror".
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Shaft » 27/4/2009, 20:17

Przyznam Wam szczerze, że częste śmiganie po Warszawie i okolicach zweryfikowało moje podejście do pewnych spraw. Czasami jak jadę Modlińską to aż mi żal motocykla. Tak telepie na tych dziurawcach , że aż słychać płacz faziego :)

I pomyśleć, że rok wcześniej położyli nową nawierzchnię na Modlińskiej.
Ten kto wpuszcza takiego wykonawce powinien pójść siedzieć.
Jedna dobra nawierzchnia jest tańsza niż jej ustawiczne naprawianie/wymienianie przez 10 lat !:)

Inna sprawa to TIRY. Jeżeli mamy asfalt jak guma do żucia to powinni zabronić wjazdu ciężkim samochodów do godz. 20 Tiry rozwalają nasze miejskie drogi najbardziej.

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez adam_89 » 27/4/2009, 20:34

Shaft napisał(a):Jedna dobra nawierzchnia jest tańsza niż jej ustawiczne naprawianie/wymienianie przez 10 lat !:)



Dlatego firmy kładące asfalt/nawierzchnie wiedzą co robią, dzięki temu mają stale prace. Najpierw położą nawierzchnie, przez pierwsze 2 lata wszystko ładnie pięknie i nagle po zimie dziura za dziurą i zaczyna się łatanie. I najpierw mają kase za położenie całej nowej nawierzchni potem co roku za łatanie dziur. Opłaca się?
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Cezarjusz » 27/4/2009, 20:35

Shaft, jak sie jedzie do Nowego Dworu Maz. przez Legionowo tam jest wlasnie niezly meksyk, w ogole nasz drogi to jakas masakra totalna, uwazam ze przez ten rozpierdol spowodowane jets 50 % wypadkow.
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Konio » 27/4/2009, 21:53

Wlasnie sie dowiedzialem ze laska z mojej szkoly rok mlodsza miala wypadek na moto w tamtym tygodniu. Wiem ze nie miala prawka i rozbila sie buellem ale dokladnie nie pamietam jaki to byl bo widzialem go raz przelotnie i nie wiedzialem ze to jest ona :O Bylo to chyba takie cos. Dziewczyna z tego co slyszalem ma wycieta sledzione i kawalek watraby ale jak jest dokladnie to nie wiem. Slyszalem ze wczesniej juz jezdzila jakimis scigaczami 50, 125 a teraz tata jej zakupil wlasnie tego buella i niestety kraksa :(

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M992448

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /821598308
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez ZZZenonnn » 27/4/2009, 22:51

http://www.112.pl/kujawsko-pomorskie/ja ... -1673.html

Koles z rodziny mojego kumpla z pracy. Mowi ze lubil zapierd.... i jezdzil tak chyba by sie zabic. Jak widac do czasu.

Siła uderzenia byla tak ogromna ze chyba to co zostalo cale z niego to tylnia lewa lampa:/
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Shaft » 27/4/2009, 23:04

Jakby tak te firmy wykonawcze i osoby odpowiedzialne za przepisy na danym odcinku drogi powiązali z odpowiedzialnością za wypadki śmiertelne to by się szybko nauczyli kłaść dobry asfalt i łatać dziury na czas.

Niestety droga to wielki biznes dla wielu. Drogowcy, części zamienne, blacharze, ubezpieczalnie, zakłady pogrzebowe, podatki itp. Niby nikt nie chce źle, ale kasę się na tym robi jak na wojnie handlem bronią..

Jesteśmy mięchem drogowym.

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez melvin » 27/4/2009, 23:06

Shaft to twoje pier*olenie że to jest w polsce złe i tamto i jeszcze inne zaczyna mnie już irytować...
nic tylko narzekasz.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Shaft » 28/4/2009, 01:15

melvin napisał(a):Shaft to twoje pier*olenie że to jest w polsce złe i tamto i jeszcze inne zaczyna mnie już irytować...
nic tylko narzekasz.


Wracaj do Kambodży, a nie się wypowiadasz
i zmień ten awatar bo mnie też wqurza. Co lubisz się wypinać ? :)
I co przyjemnie Ci ? :)

Tak się składa, że mam bardzo dobre zdanie o naszym kraju
wbrew tym co spie...li za granice bo tu tak źle.
Znam wartość i możliwości polaków. Ale mam prawo do krytyki głupoty
ludzi, którzy decydują o naszym życiu.

Najlepiej nic nie robić. Tylko udawać , że wszystko jest ok.
Uwielbiam pseudo patriotów, których patriotyzm kończy się we własnym ciepłym domku.

Następnym razem zastanów się co piszesz. Bo tę rozmowę prowadziły też inne osoby.

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez gelo007 » 28/4/2009, 05:09

Nom na szczęście traska Radom Wawa jest całkiem elegancko zrobiona :). Poza tym jest jeszcze sporo miejsc, gdzie naprawdę nie ma się jak przyczepić do stanu nawierzchni. W Wawie na Poleczki też jest git :lol:. Tylko dziwne bo wszyscy tam jakoś dziwnie szybko jeżdzą XD.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Shaft » 28/4/2009, 12:37

Kolejny wypadek. Tym razem z udziałem skutera bagażowego do przewozu min.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=17ee5

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Postprzez Kvj » 28/4/2009, 15:11

Coraz więcej ludzi do nagrody DARWINA,
co chwile takie wypadki a nagroda tylko jedna.


Wszystko jasne...
Obrazek
Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę...
Avatar użytkownika
Kvj
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 14/12/2008, 13:38
Lokalizacja: tu i ówdzie| lubelskie Rekord: Najdłuższy afk

Postprzez pablomotors » 28/4/2009, 15:44

No to niedługo w TV będzie "Motocykliści wożą miny"!!!
bo już linki na szyi stały się przeżytkiem.

Co do wypadków to na pewno było by ich mniej, gdyby niektórzy wiedzieli, gdzie można pojechać szybciej.
Stan dróg to następna sprawa. Tylko po co budować drogi skoro można postawić za te same pieniądze kolejne fotoradary.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez salsafreak » 28/4/2009, 16:06

filmik pożegnalny Marzeny, która zgineła w piątek :(

http://www.youtube.com/watch?v=_pASpN6deuk
salsafreak
Świeżak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 28/3/2008, 18:22
Lokalizacja: wrocław


Postprzez Shaft » 28/4/2009, 23:31

Nie chce żeby znowu było , że tylko narzekam. Ale ta babka co uciekła z miejsca wypadku powinna trafić do paki. Może była pod wpływem..

Szkoda gadać, zapodałeś niezłą petardę. Ja już przestaję to oglądać.
Może dla równowagi zaczniemy wrzucać wypadki katamaranów..

Nie wchodzę więcej do tego działu aż do odwołania ..

Pozdr
Sh
Avatar użytkownika
Shaft
Świeżak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 23/6/2008, 10:49

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości




na gr