Zobacz wątek - wstyd o tym pisac normalnie masakra :P
NAS Analytics TAG

wstyd o tym pisac normalnie masakra :P

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

wstyd o tym pisac normalnie masakra :P

Postprzez rybek6 » 8/5/2009, 15:12

Śmieszna sprawa zapisując sie na kurs chcialem wybrac jak najlepsza szkole nauki jazdy i wybralem jak mnie zapewniano jazdy mialy sie odbywac na motocyklu takim samym jak na egzaminie dopiero pod koniec kursu lepiej przyjrzalem sie motorowi i ogazalo sie ze ucze sie jezdzic na jakims JINLUN 150 cc normalnie jakas chinska masakra myslalem ze mie szlak trafi a pytalem sie 3 razy czy taki sam jak na egzaminie czy ktos slyszal o takiem motorze?? , a pozatym mowilem instruktorowi ze nigdy nie jezdzilem wczesniej motocyklem to wmawial mi ze musialem jezdzic wczesniej myslalem ze mu walne nic mnie uczyl myslal ze juz bede odrazu jezdzil jak valentino rosii wcale mu nie zalezalo zeby mnie cos nauczyc na placu manewrowym sobie gada z kolegami i pali cygary albo zostawiano mnie samego na prawie 2 godziny normalmie szok 8mki zaówazylem ze o niebo lepiej wychodza mi na 2 biegu a on mnie wkur... ze musze na 1 robic a sam nic mi nie chce pokazac jak trzeba dany manewr wykonac i to wszytko za jedyne 800 zl a egzamin juz tuz tuz jesli zdam za 1 razem to jestem prze h.. a napewno nie bede gotowy i dobrze przygotowany do niego . Czy ktos wie na jakim motocyklu zdaje sie egzamin w wordzie w Tarnobrzegu ?? i czy ktos mial podobne problemy na kursie?? Normalnie banda złodziei i oszustów .
rybek6
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24/4/2009, 18:45
Lokalizacja: Galeonki


Postprzez pablomotors » 8/5/2009, 15:49

No to rzeczywiście nie miła sytuacja. Trzeba było podejść i powiedzieć, że za coś tą kasę zapłaciłeś i przez to wymagasz.

Weź pisz z znakami interpunkcyjnymi, bo się nie idzie połapać o co chodzi.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu


Postprzez Krzychu1323 » 8/5/2009, 20:23

z tego co mi wiadomo to w wiekszosci na egzaminach jest yamaha ybr250, przynajmniej ja na takiej sie uczylem i zdawalem

pogadaj z gosciem na spokojnie zeby zalatwil taki jak bedzie na egzaminie motocykl, a jak bedzie cos sciemnial to dopiero zacznij sie martwić ;)

wpłaciłes juz mu cała kase za kurs?

ew. zeby sie upewnic jakie maja moto na egzaminie to pisz do nich http://word.tarnobrzeg.pl/kontakty/contacts.html
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez House MD » 8/5/2009, 21:08

U mnie było podobnie jak u Ciebie z tą tylko różnicą ,że za kurs miałem zapłacić 600 zł a zapłaciłem 500 zł. Odnośnie manewrów to poczytałem trochę tematów na ścigaczu ,pooglądałem filmiki na youtube przedstawiające poszczególne elementy zdawania prawka na kat A. Uczyłem się na MZ 150 :D a zdawałem na Hondzie cbf 250 (dokładnie nie pamiętam). Najlepsze było w tym wszystkim ,że trasę egzaminacyjną pierwszy raz przejechałem na motocyklu na egzaminie wcześniej oblookałem jedynie samochodem. Instruktor mnie olał ,ale ch*j mu w łeb ,sam nie miał pojęcia. Zapomniałem dodać ,że na placu ,gdzie ćwiczyłem ósemki było trochę żwiru i piasku :O. Wybrałem taką szkołę bo była ona najbliżej i jakoś dało radę. PO Twoim poście widać ,że się trochę podłamałeś. Egzamin na kat A jest łatwiejszy niż na B ,świadczy o tym większa zdawalność, więc nie ma się co martwić. Zapłać gościowi za to co wyjeździłeś i poszukaj innej szkoły ,jeśli to ma pomóc.
Pozdro. :)
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Juno » 8/5/2009, 22:38

Ósemka na jedynce - praktycznie niemożliwa rzecz.
Tak więc, pozdrów instruktora i niech sam na jedynce se ósemki robi...
Juno
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/4/2009, 21:59
Lokalizacja: Koło

Postprzez kosta » 9/5/2009, 12:54

na motorze na którym będziesz zdawał egazmin 8 z jedynki idzie baaardzo prosto 8)
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Mental » 9/5/2009, 13:18

Juno napisał(a):Ósemka na jedynce - praktycznie niemożliwa rzecz.
Tak więc, pozdrów instruktora i niech sam na jedynce se ósemki robi...

i to jest jedna wielka pomyłka. Właśnie o to chodzi, żeby JAK NAJWOLNIEJ męczyć te ósemki i wczuć się w motocykl. Co z tego, że na dwójce łatwiej? Łatwiej nie znaczy lepiej. Robiłem zawsze ósemki na jedynce pomimo, że na dwójce dużo łatwiej, ale miałem już później takie wyczucie, że nawet prawie stojąc w miejscu manewrowałem motocyklem, a nie on mną.
Mental
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 26/10/2008, 16:11

Postprzez Theo » 9/5/2009, 15:26

Egzamin sie zdaje chyba na Suzuki Marauder 250
Theo
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17/4/2009, 12:27

Postprzez Traperoso » 9/5/2009, 17:48

Theo napisał(a):Egzamin sie zdaje chyba na Suzuki Marauder 250


Chyba, jak nie wiesz to nie mów.

U mnie w Szczecinie zdaje się na Yamaha YBR 125 i 250. W innych miastach może być inaczej więc nie mówię. Pozdro
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez wiklad » 9/5/2009, 18:48

W Koszalinie kat. A zdajesz na Yamaszce SR250 lub TW125. Na kat. A nie ma żadnych przetargów, jak jest z kat. B, więc każdy ośrodek może mieć jakikolwiek motocykl większy niż 80cm3.

Ósemka na jedynce - praktycznie niemożliwa rzecz.
Widocznie jeździć nie potrafisz. Jakoś bez problemu wychodziły mi 8, na prawku praktycznie wszyscy w grupie robili 8 na pierwszym biegu, pomijając frajera który tak przykozaczyć chciał że wyleciał poza ósemkę i prawie się wypieprzył.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez Krzychu1323 » 9/5/2009, 19:52

mi kazali robić ósemki na dwójce i to jeszcze na pół sprzęgle, nie zła ekwilibrystyka z tego byłaby ponieważ tego nie zrobiłem, z braku doswiadczenia i wyczucia motocykla mowiąc ogólnie robiłem to na 1 biegu i bardzo ładnie to wychodziło, pomijajac fakt ze uczyłem sie na mniejszej ósemce niż jest na egzaminie :D

w dniu egzaminu jak ujrzałem tą ósemko to kopara opadła ze to taka wielka jest ;)

ale to dobrze ze nauczylem sie na tak malej, i dlatego latwiej bylo mi na egzaminie wykonac tą wiekszą ósemke :)
hrhr %-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Krzychu1323
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 7/1/2009, 07:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Dominik_YZF » 9/5/2009, 20:21

Nie pekaj. Ja np uczylem sie jezdzic na, uwaga .. Hondzie CB500 :D ( egzamin Yamaszka YBR 250 ). Też nie byłem nigdy na trasie egzaminu, nie byłem nawet w miescie w ktorym odbywa sie egzamin! Instruktor stwierdzil, ze nie musze tam jechac bo jak opanuje moto, to wszędzie dam sobie rade :lol: Na placu miałem męczyc 8-semki i slalomy, a moj świetny instruktor wsiadal w ciezarówe z kursantem z kat. C i lecial na 2 godziny gdzies na miasto. Jak widzisz, nie wszyscy z nas mieli idealną szkołe jazdy, a jakos nikt nie płakal wcześniej..
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez rybek6 » 9/5/2009, 20:26

A ja juz wiem bo tak sie zlozylo ze dzis byly dni otwarte worda w Tarnobrzegu naszczescie udalo mi sie pojechac tam i wypytac sie odziwo milych i sympatycznych egzaminatorow o wszystko jak co sie robi dokladnie wszytko mi pokazano wiec juz sie tak nie obawiam egzaminu , pozostaje mi tylko uswiadomic moich instruktorow ze sa debilami i ze wprowadzaja przyszlych motocyklistow nie potrzebnie w błąd szkoda tylko ze to ja ich musze uczyc a powinno byc na odwrót zlodzieje ;/ i zdaje sie na suzuki maruder 125 albo 250 a w mojej profesionalnej szkole ktora szczyci sie i chwali nawet w gazetach szkola mnie na http://moto.allegro.pl/item622306749_ch ... _gory.html made in taiwan na ktorym zmienia sie biegi calkiem inaczej niz w normalnych motocyklach a jak zapewniali 3 razy maja taki sam motor jak na egzaminie a tamto suzuki wydaje sie mniejsze zwinniejsze i bardziej zwrotne i napewno sie lepiej prowadzi wiec juz nie dlugo spotkamy sie na drodze pozdro koledzy po fahu :P
rybek6
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24/4/2009, 18:45
Lokalizacja: Galeonki

Postprzez Kula07 » 10/5/2009, 08:30

ja Egzamin maiłem na Hondzie CBF 250 i jak byłem na kursie to wyjeździłem tylko 1 (jedną) godzinę. gość też niczego mi nie powiedział tylko tyle że zdam bez problemu... mylił się. dopiero na egzaminie dowiedziałem się jakie manewry należy wykonać. fakt że za kurs A+B zapłaciłem 1400 zł+ powtórka na A i fakt, że dosyć szybko mi ten kurs poszedł.także trzeba uważać przy wyborze szkoły nauki jazdy.
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez House MD » 10/5/2009, 10:49

Smutna prawda jest taka ,że kursantów na kat. A się olewa i tak samo troszczą się o motocyklistach na drogach ,dlatego trzeba się przyzwyczaić. :roll:
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr