Zobacz wÄ…tek - Uzytkowanie w PL moto na brytyjskich numerach-zady i walety
NAS Analytics TAG

Uzytkowanie w PL moto na brytyjskich numerach-zady i walety

Przepisy, prawo
_________

Uzytkowanie w PL moto na brytyjskich numerach-zady i walety

Postprzez messcaline » 6/5/2009, 19:44

Czesc,
No wlasnie, ktos wie moze jak wygladaloby w praktyce takie rozwiazanie?
Rejestruje motocykl w UK i jezdze nim przede wszystkim w PL.

Czy musze wowczas wozic ze soba jakies papiery na ten motocykl?
Podatek drogowy w UK - bedac tutaj moge olac.
Jak z przegladami technicznymi?

Z drugiej strony jesli wybiore sie za jakis czas do UK - podatek drogowy bede mogl oplacic pewnie gdzies zaraz przy granicy. A co z przegladem?

Z gory dzieki za informacje.
Pzdr.
gajos
messcaline
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14/5/2008, 20:53
Lokalizacja: Warszawa/Wroclaw


Postprzez Raczek_6 » 6/5/2009, 22:16

1. Wada: Ubezpieczenie w UK jest dużo droższe niż w PL.
2. Badanie techniczne może być tamtejsze ale musisz je mieć przy Sobie (po za tym musisz dostosować światło przednie - czyli nakleić odpowiednią naklejkę na reflektorze )
3. Zaleta - jak tylny fotoradar zrobi fotkę to masz większe prawdopodobieństwo że tego mandatu nie dostaniesz
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez messcaline » 6/5/2009, 22:32

Ad.1 Czy aby na pewno? Z tego co orientowalem to jednak OC+AC moze wyniesc mnie taniej niz w PL
Ale z innej - czy moge wykupic ubezpieczenie w PL na pojazd na obcych (UK) blachach?

Ad.2 Policji zawsze moge powiedziec ze przyjechalem do kraju miesiac temu i przegladu ze soba nie zabralem - bo nie potrzebuje go miec przy sobie (w UK). Co do swiatla - jaka naklejke? Rejestrowalem juz w PL moto zakupione w UK i przeszlo przeglad bez problemow, mam juz zarejestrowane bez zadnych wymaganych modyfikacji (poza !£$%£% tabliczka znamionowa ktora nie wiadomo komu do czego potrzebna...).

Ad.3 Plus teoretyczny :-) Ja motorem jezdze wolniej i ostrozniej niz autem :-)
Pzdr.
gajos
messcaline
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14/5/2008, 20:53
Lokalizacja: Warszawa/Wroclaw



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê