Zobacz wÄ…tek - jak nauczyc sie wheelie na yamaha fzr 600
NAS Analytics TAG

jak nauczyc sie wheelie na yamaha fzr 600

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

jak nauczyc sie wheelie na yamaha fzr 600

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 17:06

mam yamaszke fzr600 i szukam pomocy bo chce sie naluczyc wheelie i niewiem od czego zaczas moze mi ktos da jakies wskazowki jak zaczas i na co zwrucic owage w jezdzie czekam i pozdrawiam wszystkich :?: :cry:
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46


Postprzez Manhatan » 7/12/2006, 17:26

Przedewszystkim dużo cierpliwości :wink: To niejest takie proste jak się wydaje na filmach. Najpierw musisz wyczuć trochę moto, bo bez tego nawet bym nieryzykował. Jeśli chodzi o proces stawiania na gumę to dla mnie najlepiej jest na stojąco na tylnich podnóżkach.

Myślę, że twój fazer niebedzie mial problemu, żeby z 1 biegu stojąc na tylnich podnóżkach (najlepiej jedną nogę trzymać na hamulcu, tak dla własnego bezpieczeństwa) wyrwać go z gazu, jeśli nie to masz 2 rozwiązania: albo stawiasz strzałem ze sprzęgła i wtedy niema bata musi wejść na laka, albo zakładasz na tył jakąś pizze (czyt. dużą zębatkę)

Uważaj na to aby nieodkręcić za bardzo manetki, bo może się okazać, że w pewnym momencie to ona będzie jechać na tobie :wink: Po kilku/nastu próbach wkońcu powoli zacznie Ci wychodzić i wtedy już zostanie Ci tylko doskonalenie tego rzenmiosła np. coaster'y, high chair'y, no hander whellie, circles etc.

Życz powodzenia :wink:

Pozdro
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez seweryn » 7/12/2006, 17:48

dzieki za info manchatan ale jak go dobrze wyrwac z gazu bo prubowalem i mi nie idzie
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 17:50

outlaw jestes chory ja wole byc na moto a nie on na mnie
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 18:05

ale wole mowic o moim moto a nie o innym jak nie chcesz pomuc to szkoda jak tak to pisz a nie wrzucaj sfych wcinek bez sesu oki pozdro OUTLAW
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Postprzez Manhatan » 7/12/2006, 18:51

Najlepiej stanij tak jak pisałem na tylnich podnóżkach, mocno wgnić przednie zawieszenie i w momencie kiedy będzie ono powracało do początkowego położenia, pociągnij za kierownicę i odchyl się troche do tyłu. Ponieważ to jest rzędówka lepiej się czuje na wyższych obrotach, a więc rób tak jak pisałem tylko z mniejszą siłą, żeby nieprzedobrzyć. I nieprzejmuj się, że Ci nieidzie na początku, bo jeden będzie latał na gumie po krótkim czasie, a inny będzie potrzebował więcej :wink: Jeżeli już uda Ci się podnieść koło to musisz się postarać trzymać je jak najbliżej pionu (oczywiście na początku nierealne, bo będzie Ci się wydawało, że polecisz na plecy, ale po kilku gumach się przyzwyczaisz i będzie ok) to wtedy dłużej będziesz mógł utrzymać koło w górze i niezabraknie Ci obrotów :wink: Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, ja też teraz zaczynam wszystko odnowa przerabiać po przesiadce na NSR, zobaczymy który pierwszy będzie latał na gumie :P

Pozdro
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez Pomian » 7/12/2006, 19:02

Dasz rade i pamiętaj że cierpliwość to podstawa i po nieudanych próbach czy nie daj Boże wywrotkach nie poddawaj się każdy tak zaczyna życze powodzenia i NIE DZIĘKUJ!!:D:)...
YAMAHA YZF R6 2003r.
Pomian
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 599
Dołączył(a): 4/11/2006, 13:17
Lokalizacja: Chełm

Postprzez Manhatan » 7/12/2006, 21:04

Już tak chłopaka niestresujecie :P On chce tylko nauczyć się na gumie jeździć, a nie bawić się w stunt :wink: Jak poleci na plecy to, żadne crashpady, gmole, klatki i innet tego typu wynalazki niepomogą. A przecież chce ćwiczyć zwykłe gumy (narazie pewnie) to raczej moto aż tak bardzo nierozwali, bo oprucz w tył i przód niepoleci. Może się za to przygotować na wymianę łożysk w głóce ramy :wink: :P

Pozdro
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 22:06

to ja bede prubowal manchatan tak jak muwisz mam nadzieje ze mi sie wkoncu uda a wlasnie "Może się za to przygotować na wymianę łożysk w głóce ramy" mozesz mi to przyblizyc bo sie nieznam na tych sprawach oki zgury dzieki
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 22:11

a plastiki to joz zdjolem outlaw a i rureczki na silnik mam joz tylko czekaja aby je zalozyc i ciwiczyc jazde na kole pozdro outlaw
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Postprzez Manhatan » 7/12/2006, 22:25

Nie no, aż tak źle niebędzie :wink: Chodzi mi o to, że po paruset razach opadania przedniego koła na ziemię, łożyska w główce ramy mogą się troche naruszyć i wtedy pasowałby je wymienić. Cena takiego łożyska to ok. 160-220zł Właśnie najbardziej narażonymi rzeczami na opadanie jest łożysko w główce i w przednim kole, no i ewentualnie wybite amortyzatory :wink: Ale to na początku, bo potem już będziesz wiedział jak opaść na asfalt żeby niebyło wielkiego ''buuuummm'' :wink:

Pozdro
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 22:50

aha a mam jeszcze pytanko z jaka pretkoscia go podrywac wgure a moze z miejsca bo tego nigdy niewiem :wink:
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Postprzez Manhatan » 7/12/2006, 23:10

Według mnie łatwiej jest jadąc i tak taż bym Ci proponował :wink: Jedziesz soebie powiedzmy na 8 tyś obrotów (dokłądnie Ci niepowiem, bo nigdy niejeździłem 600 :wink: i wtedy odkręcasz (raptownie :D ) manetkę i podrywasz siebie i moto do góry i jedziesz, jedziesz, jedziesz... :)

Pozdro
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 23:16

to ja bede prubowal jak pogoda dopisze dam ci znac jak mi idzie

pozdro i dzieki za wskazowki
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Postprzez Manhatan » 7/12/2006, 23:26

Ja też w sobote jak dopisze pogoda to chcę polatać, może przy okazji jakieś fotki będą :wink:

Pozdro
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez seweryn » 7/12/2006, 23:37

mysle ze pokazesz fotki ja tez sprubuje cos pstryknac pozdrowionka narta
kto sie nie przewruci to sie nie nauczy:)
Avatar użytkownika
seweryn
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/12/2006, 16:46

Następna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê