Zobacz wÄ…tek - Matura. KiedyÅ› a dziÅ›. ObowiÄ…zkowa matma?
NAS Analytics TAG

Matura. KiedyÅ› a dziÅ›. ObowiÄ…zkowa matma?

O wszystkim
_________

W przyszłym roku obowiązkowa matma. Dobry pomysł?

tak
33
50%
nie
33
50%
 
Liczba głosów : 66

Matura. KiedyÅ› a dziÅ›. ObowiÄ…zkowa matma?

Postprzez Silent » 3/5/2009, 18:54

Jako że już jutro matura zamieszczam przecieki na jutrzejszy egzamin z języka polskiego. :)

http://webmaster.waw.pl/matura/przeciek ... polski.php

Od przyszłego roku ma być obowiązkowa matematyka jak za dawnych czasów. Co o tym sądzicie? Czekam na wasze opinie. Dołączam również ankietę.


PS. Powodzenia maturzyści,!

-------------------------
Zmieniam temat z powodu rozwinięcia rozmowy. Swoją drogą co sądzicie na temat ciągłych zmian w systemie oświaty?
http://www.zadania.info/n/2046989
Egzaminy na studia? Pożyteczne czy zbędne?
Ostatnio edytowano 4/5/2009, 20:31 przez Silent, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Rzeczą ważniejszą od rozumu jest wyobraźnia.
2oo ... in love to freedom...

Logicznie? To gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, najbogatsi byliby niewolnicy.
Avatar użytkownika
Silent
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26/6/2008, 16:29
Lokalizacja: K-na


Postprzez lewko » 3/5/2009, 19:04

hahah :D
Avatar użytkownika
lewko
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 27/10/2007, 17:38


Postprzez C-bool » 3/5/2009, 19:04

Zaznaczyłem tak - matme i tak zdaję, bo jestem na rozszerzeniu 8)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Silent » 3/5/2009, 19:10

to tak jak ja C-bool tyle, że miałem komfort psychiczny, że mogłem wybrać. ;D Osobiście uważam, że na podstawie matma trudna nie jest i chyba każdy jest w stanie to pojąć.
Rzeczą ważniejszą od rozumu jest wyobraźnia.
2oo ... in love to freedom...

Logicznie? To gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, najbogatsi byliby niewolnicy.
Avatar użytkownika
Silent
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26/6/2008, 16:29
Lokalizacja: K-na

Postprzez jordan23 » 3/5/2009, 19:19

Leże z tematów które jutro będą :D Heh .Ludziom się nudzi :lol:
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Postprzez Konrad_S51 » 3/5/2009, 19:22

No co ty, nie chce matmy.
Avatar użytkownika
Konrad_S51
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1/5/2009, 22:33

Postprzez Leitho » 3/5/2009, 19:24

Jak najbardzej jestem za obowiazkowa matematyka
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Traperoso » 3/5/2009, 19:35

Ja także, ale moim zdaniem zamieszczanie takich tematów na tym forum to grube nieporozumienie. Wiem, że to hydepark, ale generalnie robi się przesada. Może niedługo dzieci z podstawówki zaczną tu omawiać testy kompetencji, a kobiety z kółka gospodyń zaczną mówić o przepisach na nowe ciasto.

Niech ktoś mi wyjaśni w jakim celu tacy ludzie wchodzą na stronę scigacz.pl? Może wpisując w google matura, w wynikach jako jedna z pierwszych stron pojawia się scigacz.pl ? Może po prostu większość użytkowników to ludzie przed maturą, czyli w wieku uczęszczania do szkoły średniej...
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Silent » 3/5/2009, 19:39

Fakt, w sumie bez sensu. Ogólnie chciałem poznać waszą opinię na ten temat. Uznałem, że jeśli Hydepark to na wszystkie tematy można rozmawiać. No ale jeśli to komuś przeszkadza to nie widzę problemu aby któryś z administratorów najprościej w świecie ten temat usunął .
Rzeczą ważniejszą od rozumu jest wyobraźnia.
2oo ... in love to freedom...

Logicznie? To gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, najbogatsi byliby niewolnicy.
Avatar użytkownika
Silent
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26/6/2008, 16:29
Lokalizacja: K-na

Postprzez adam_89 » 3/5/2009, 19:41

Traperoso napisał(a): Może po prostu większość użytkowników to ludzie przed maturą, czyli w wieku uczęszczania do szkoły średniej...


Z moich obserwacji wynika, że jest to ładnych kilka osób.


A co do maty hm... w sumie mnie to pierrrr*** Mnie to nie obejmuje i luzik. Ale jak by mnie obowiązywało to bym mial ze 2% :)
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Stachoo » 3/5/2009, 19:48

Pamiętam jak ja pisałem maturę.
Było pełno takich stron z "przeciekami" wypchanymi po brzegi reklamami google.
Wiecie jak to działa? Ktoś sobie robi stronkę w 10 minut wymyślając jakieś tematy które mogą zabrzmieć realistycznie, później zamieszcza reklamy google adwords i puszcza linka w internet. Strona ma dziesiątki tysięcy odwiedzin w ciągu paru dni (taka stronę napędzają maturzyści wymieniając się takimi linkami, idzie to w niewyobrażalnym tempie) oraz przedstawia reklamy które "przeciętny maturzysta" może uznać za przydatne (czyli zdaj z nami maturę, testy maturalne itd.) które oczywiście niektórzy klikają a autor strony tylko liczy grube dolce zgarniane za reklamę. Dostaje kasę za wyświetlenia reklamy i GRUBĄ kasę za kliknięcia.
Oczywiście pomijam kwestię linka z pierwszego posta, świetne tematy :P (oczywiście autor nawet za tą stronkę zbiera niezła kasę).

Życzę zdania matury (matura to pestka ;p).
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola

Postprzez Nefretete » 3/5/2009, 19:56

Adam_89- nie ma się czym chwalić... :roll:

Co do tematów na hydeparku- po to jest aby pisać o wszystkim i niczym, czyż nie?
Jeśli ktoś uzna, że powinien powstać post o wyższości kondomków durexa nad unimil lub o przysłowiowej d...Maryni, jego sprawa. Inna rzecz, jakim "torem" pójdzie temat :)

Połamania pióra !
www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/ | Życie nie powinno być podróżą do grobu(...)Jest raczej ślizganiem się z boku na bok z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksponowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem:Cholera, ale jazda!=)
Avatar użytkownika
Nefretete
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 188
Dołączył(a): 31/12/2006, 00:35
Lokalizacja: Warszawa- Wlkp.

Postprzez limak14 » 3/5/2009, 20:05

Jestem za obowiązkową matmą- to naprawde sie przydaje w życiu. Bez matmy nie obliczymy czy nam starczy okleiny na ranty felg itp :)
Więc matma jest spoko :)
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez adam_89 » 3/5/2009, 20:06

Nefretete napisał(a):Adam_89- nie ma się czym chwalić... :roll:



A no nie ma. Ale taki poziom w mojej szkole. Cóż zrobić. Wszystkie lekcje maty w 3 klasie zaczynały się od tego, że babka przez pierwsze 15-20 minut lekcji pier**** smuty o zajętych miejscach parkingowych przed szkola przez uczniów. I tak w klasie z 4 osoby rozumiały matematyke i od nich się spisywało :D

Z klasy miało podchodzić 2 chłopaków - na próbnej jeden miał jakoś 4% a drugi trochę lepszy 6%. Ostatecznie ten "lepszy" zrezygnował bo lepiej zdać mature z gorszego przedmiotu (mniej przydatnego na studia) niż nie zdać jej wcale.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Krejzi.Mery » 3/5/2009, 20:31

Heh ja bym nie zdała matury z matmy, przyznaje się bez bicia. Dlatego zdawałam z informatyki. Wiedzę matematyczną niezbędną do codziennego liczenia mam. Umiejętność całek nie jest mi do niczego potrzebna, a w razie co jest google i excel.




I to mówi księgowa :D
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Invi » 3/5/2009, 20:44

Jasne że nie powinna być obowiązkowa!

Nie każdy musi być w stanie zdać maturę z matematyki.
Ktoś może być cienki z matmy, ale być wybitny z czegoś innego.
Einstein nie potrafił wypełnić zeznania podatkowego!

Mi to rybka (nawet lepiej mniej osób zdaje maturę = mniej osób idzie na studia = większy prestiż ukończonych studiów).

Pomijając to że ktoś po skończeniu liceum jednak trochę liczyć potrafi.

Żeby nie było matura z matmy nie byłaby dla mnie problemem (po egzaminie z analizy matematycznej trochę inaczej patrzy się na jej poziom :P )
Ostatnio edytowano 3/5/2009, 20:46 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Theo » 3/5/2009, 20:44

Ludzie przeciez z matmy w szkole jest 0 przygotowanie wiec jak sie chce zdawac to trzeba miec leb matematyczny albo korki bo w szkole sie nieda u mnie by cala szkola niezdala ;] uwazam ze jest to dobre ale jesli przygotowuje sie ludzi od 1 klasy gimnazjum na ta matematyke a nie od 2 klasy LO lub wogole
Theo
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 17/4/2009, 12:27

Postprzez mar111cin » 3/5/2009, 20:46

całek nie ma na maturze z tego co pamiętam :P a napewno nie na podstawie :P


ja zaznaczyłem że jestem za matmą, skoro mi wciskali przez 3lata język polski i męczyłem się z tym niemiłosiernie, to dlaczego humaniści nie mają mieć ani troche wiedzy z matematyki? Bo potem tacy nawet kalkulatora obsłużyć nie potrafią...



PS wiecie że przez całe liceum przeczytałem tylko jedną książkę? (bo musiałem) i była ona na maturze? :lol: -makbet :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Invi » 3/5/2009, 20:48

Jeszce jedno teraz w liceum o profilu np. humanistycznym jednak uczy się matematyki, teraz będzie się tam uczyć jak zdać tą maturę.

IMHO to ani polski ani język obcy nie powinien być obowiązkowy - ale ze mnie przebrzydły liberał, a to teraz takie niemodne :roll:
Ostatnio edytowano 3/5/2009, 20:51 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Borax » 3/5/2009, 20:49

Ale jak to ? Przecież całkowanie to czysta przyjemność :)

Może jestem dziwny, ale jak stawiałem ogrodzenie na działce, to najpierw obliczyłem wszystko rachunkiem różniczkowym. Dopiero potem łopata i młotek. Wyszło idealnie.
Borax
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16/3/2008, 21:43

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê