Zobacz wÄ…tek - Honda CBR 600 F3
NAS Analytics TAG

Honda CBR 600 F3

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda CBR 600 F3

Postprzez Michal » 2/9/2005, 20:55

od jakiegos czasu planuje zrobic prawko na motor,po kursie chce kupic Honde CBR 600 F3 8) bedzie to moj pierwszy scigacz,co nie oznacza ze nie mialem nigdy kontaktu z motorami,prawie od 2 lat jezdze na WSK(Wiejski Sprzet Kaskaderski) :lol: jednak to juz jest dla mnie zdecydowanie za wolna,wczesniej jezdzilem na motorynkach,komarkach,rometach i ogarach.Mam tylko obawe czy te 100 KM to nie za duzo jak na poczatek :?: wtajemniczeni niech pisza z gory dzieki :)
Michal
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/9/2005, 20:44


Postprzez rudisz » 2/9/2005, 21:39

czytajac twoj poprzedni temat proponuje abys natychmiast po zrobieniu prawa jazdy kupil najnowsze suzuki GSX-R 1000 a nastepnie znalazl prosta o dlugosci 200 metrow najlepiej zakonczona przepascia lub murem i na tej prostej testowal przyspieszenia od 0-200 nowej maszyny :D
Avatar użytkownika
rudisz
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31/8/2005, 10:57
Lokalizacja: Brzozów


Postprzez Hardock » 2/9/2005, 21:45

siema! sam neidlugo robie prawko i tez na poczatku myslalem zeby kupic sobie Honde CBR600, jednak po przeczytaniu artykolow na tej stronie zrezygnowalem. Zbyt duza moc jak na poczatek, mozna sie po prostu zabic. A jak przeczytalem ze kazdy nowy motocyklista powinien miec swoj pierwszy upadek pare miesiecy po zdaniu na prawko to juz w ogule mi sie odechcialo.
Przemek, bez motoru :/ Na poczatku 2006 prawdopodbnie jakas 125-tka
Hardock
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27/8/2005, 11:45

Postprzez Michal » 2/9/2005, 22:52

do rudisz: a ja po przeczytaniu twojej wypowiedzi wnioskuje ze nie masz o tym zielonego pojecia,widac ze jedynnym jednosladem w twoim zyciu jest rower gorski albo koza :D, jezeli dalej masz zamiar pisac takie glupoty to sie dwa razy zastanow a potem tego nie pisz :!:
do hardrock: nie ma co sie tak zniechecac,na pocieszenie ci powiem ze ja na swojej wsk zaliczylem kilka gleb :D wiem ze nie moge porownywac wsk i np: hondy to sa zupelnie inne realia mam na mysli osiagi,jednak po swoich upadkach nigdy nie powiedzialem,ze juz wiecej nie wsiade na motor ja to po prostu kocham :wink:
Michal
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/9/2005, 20:44

Postprzez makus » 3/9/2005, 10:50

Mój 15 letni brat na codzień jeździł tzrą, a jak mu dałem Fazera to śmigał bezproblemowo (tam jest 100KM). Wszystko zależy, czy potrafisz jeździć. Możesz się przesiadać i z komara na cbr, i jak masz poukładane we łbie i nie będziesz od razu kozakował to wszystko będzie bezproblemowe.
Avatar użytkownika
makus
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2/9/2005, 08:27
Lokalizacja: z ulicy

Postprzez Marta » 3/9/2005, 21:58

hhehe

myślę, jak makus

a rudisz przeciez zartuje !!!!! looool ...
nie podwazaj jego kompetencji ;-)

ale skoro czujesz sie na siłach to karaj na F3, jeśli masz marzenia większe niż przeszkody ;-)
Oprócz błękitnego nieba...Fireblade mi potrzeba
Marta
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27/8/2005, 10:04
Lokalizacja: Kę3n

Postprzez rudisz » 4/9/2005, 10:27

Oj Michas jak narazie to ty nie amsz zielonego pojecia o tym bo ja takich glupich tematow nie zakladam. Poza tym gdybym nie mial to bym taka CEbra nie jezdzil. Kupuj sobie nawet R1 po kursie ale jak masz narabane we lbie to zabilbys sie NSR. Zreszta jak mowisz ze miales pare gleb na WSCE to lepiej kup sobie ta NSR i zobacz jak to jest jezdzic na scigaczu.

Milej rehabilitacji po kupnie moto :)
Avatar użytkownika
rudisz
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 31/8/2005, 10:57
Lokalizacja: Brzozów

Postprzez Michal » 5/9/2005, 10:49

skoro ten temat jest dla Ciebie glupi to w takim razie po co tu zagladasz :?:,i w gole o co ci chodzi czlowieku czepiasz sie mnie juz od samego poczatku.Wyluzuj.Moj kolega ma Honde VFR750 wczesniej jezdzil simsonkiem,i mowil ze nie bylo tak zle :D.A co do moich upadkow na WSK to byly one dawno i wszystkie na piachu lub jak ktos woli na drogach szutrowych,a z reszta nie wazne.Po co ja sie tobie tlumacze z reszta nawet nie ma komu. Bez waszej pomocy podjalem juz decyzje ze kupie CBR 600 F3 mam na to 15 tys zlotych mysle ze za ta sume juz cos kupie.Jak tylko skoncze robic prawko na samochod,to od razu zapisuje sie na kurs.Gdybym wiedzial ze na tym forum jest tak jak jest,to bym tu w ogole nie zagladal a tym barzdziej prosil was o pomoc :!: szkoda nerwow.Koniec tematu :!: :!:
Michal
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/9/2005, 20:44

Postprzez Krasek » 5/9/2005, 13:20

po po praktykach na Yamasze rd 80 , suzuki GN 125 , 250 oraz na MZ 251 jak pierwszy raz miałem poprowadzić 600 to różnicy nie zauważyłem :wink: - normalnie smigasz tylko trzeba mieć tę świadomość że to już większa moc i w razie błędu gleba jest pewniejsza .
>>>Szybko, Szybciej, scigacz.pl <<<
Zapraszam do czytania moich wypocin w dziale "spostzreżenia" :)
Avatar użytkownika
Krasek
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:04
Lokalizacja: B-stok/FZR 600

Postprzez Shinden » 6/9/2005, 11:09

Sluchaj,kasa nie wyparuje,a na pierwszy sezon kup cos spokojniejszego...Ja mam wlasnie pierwszy sezon na GS500E i jestem bardzo zadowolony....
Avatar użytkownika
Shinden
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 1/9/2005, 14:06
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez pawel » 6/9/2005, 21:09

A ja wam powiem że naprawde dużo zależy od tego jak ma się poukładane głowie.Moja żona po zrobieniu prawka jezdzi na zx636 i daje sobie bezproblemowo rade.Poza tym CBR F3 to bardzo fajny bezproblemowy motorek.Ja mam niby poukladane w głowie a dzisiaj za dlugo pojechalem na kole i nie zmiescilem sie w zakręt :evil: na szczęście po drugiej stronie był parking i wszystko skończylo sie dobrze :D
Avatar użytkownika
pawel
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31/8/2005, 01:27

Postprzez snikers1818 » 8/9/2005, 16:52

no więc dokładnie tak jak mówi większość trzeba pokory i nie dawać odrazu manetki do oporu ja jeżdziłem pare lat rs-ką i przesiadłem się teraz na r6 to na początku nie miałem żadnych problemów z opanowaniem większego silnika i wagi !! ale tu też trzeba myśleć dużo więcej i nic na siłe jeśli nie umiesz jeswzcze np stawać na kole to nie spiesz się z tym bo napewno zaliczysz glebe najpierw trzeba poczuc sprzęt itp a dopiero potem można zacząć zajmować się dodatkami do jazdy
Avatar użytkownika
snikers1818
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 31/8/2005, 06:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Eustahy » 15/9/2005, 14:25

Witam. Zapisałem się na to forum głównie z myslą o tym temacie. Po przeczytaniu mojego postu pomyślicie pewnie że jestem nie normalny ale cuż.. Jakiś rok temu jeździłem Aprilia RS 50 z 1996 roku. Już po kilku tygdniach znudzila mi się i ją sprzedałem z myślą kupna 12 i zrobienia prawa jazdy. Dziś ( mam 16 lat ) jeźdze Suzuki GSX-R 750 SRAD z 96 roku i nie widze problemow z przesiadką z mniejszego motoru na większy. Polecam taką przesiadke dla lubiacych adrenaline.. Nie wyobrażam sobie większej dawki tego hormonu się jak jazda na ścigaczu. POLECAM WSZYSTKIM!!
------------------------------ | http://bikepics.com/members/eustahy/ | ^^^^^^ Powoli rośnie :D ^^^^^^
Eustahy
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/9/2005, 14:04
Lokalizacja: brać na paliwo??

Postprzez Kaja » 15/9/2005, 14:46

drogi Eustahy a jak Ty masz prawo jazdy a wieku 16 lat, heh?! ?


:wink:
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez PajÄ…k » 18/9/2005, 18:55

Ja uważam że nie będzie tragedi jechalem pare razy taką F3 i jakos strasznie nie było dużo gożej czułem sie na virago 540 czy jakoś tak ale jak wsiadlem później na GSXr 100 k4 kolegi ojca to myślalem że mi serducho stanie pżejechalem 100 m dwa razy miałem koło w góże a o zapięci 2 mowy jóż nie było poprostu zbyt potężny zwłaszcza jak sie chwile wczesniej odkręcało do oporu na virago
Avatar użytkownika
PajÄ…k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 704
Dołączył(a): 16/9/2005, 22:54
Lokalizacja: Warszawa Gocław

Postprzez Eustahy » 20/9/2005, 10:40

Droga Kajo.. Nie mam prawka ale mieszkam w tej częsci Polski gdzie policja jest raz na 2 miesiace. Poz tym miejscowi to żeby nie powiedzieć "koledzy" więc nic mi nie groźi.. Aha, nie chce ktos kupić mojego Srada?? Jak coś to jestem pod GG: 3472093. POZDRO
------------------------------ | http://bikepics.com/members/eustahy/ | ^^^^^^ Powoli rośnie :D ^^^^^^
Eustahy
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/9/2005, 14:04
Lokalizacja: brać na paliwo??

Postprzez Pazur » 20/9/2005, 17:49

Policja policją - w przypadku gdy potrącisz kogoś bez prawka, ponosisz duuużą odpowiedzialność z płaceniem renty włącznie:cry:

A jeśli chodzi o to, czy motocykl klasy 600ccm nadaje się, to odpowiedźjest prosta.
Nadaje się, jeśli posiadasz trochę wyobraźni i nie dajesz się ponosić emocjom.
Czasem trzeba wiedzieć gdzie można, a gdzie nie można odkręcić.
Ot co :roll:
Avatar użytkownika
Pazur
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26/8/2005, 21:22

Postprzez Eustahy » 21/9/2005, 08:21

[quote="Pazur"]Policja policją - w przypadku gdy potrącisz kogoś bez prawka, ponosisz duuużą odpowiedzialność z płaceniem renty włącznie:cry:
quote]

Tak masz racje, ale zależy to jeszcze od kierowcy. Po mieście nieżdze spokojnie, żeby nie wzbudzac poedjrzeń.. Zaraz za miastem razem z kupmlami mamy prostą droge o śmiezym asfalcie długą na ok 1 km zupelnie na odludziu. Tam naprawde moze dać sobie tyle adrenaliny że będziesz miał dość szalec na mieście.. Przy okazji jak by był ktos chętny odwiedzić nasza kochaną ćwikalnke ( tak się ta droga nazywa :p ) to zapraszam.. POZDRO
------------------------------ | http://bikepics.com/members/eustahy/ | ^^^^^^ Powoli rośnie :D ^^^^^^
Eustahy
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/9/2005, 14:04
Lokalizacja: brać na paliwo??

Postprzez Pazur » 21/9/2005, 10:18

Eustahy napisał(a):Tak masz racje, ale zależy to jeszcze od kierowcy. Po mieście nieżdze spokojnie, żeby nie wzbudzac poedjrzeń..


Nie ma znaczenia, że po mieście jeździsz spokojnie.
Wystarczy że jakiśpan w kapeluszu w swoim Tico wyjedzie Ci z bocznej uliczki, lub babcia wejdzie na ulicę i jest już tragedia.
Wierz mi, nie warto ryzykować jazdą bez prawka.
Avatar użytkownika
Pazur
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 180
Dołączył(a): 26/8/2005, 21:22

Postprzez sky » 23/10/2005, 16:55

W woli wyjaśnienia: Eustachy ten srad nie jest twój tylko twojego ojca, nie jeździsz nim po mieście tylko bardzo żadko po bocznych drogach, wiec nie szpanuj jak to ty sie przesiadasz z 50 na 750... no to tyle...
sky
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/10/2005, 16:51

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê