Zobacz wątek - Diagonalna i Radialna razem. Ktoś doświadczał?
NAS Analytics TAG

Diagonalna i Radialna razem. Ktoś doświadczał?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Diagonalna i Radialna razem. Ktoś doświadczał?

Postprzez zomodj » 30/4/2009, 21:16

Witam, zakupiłem pierwszy raz radialną oponę o charakterystyce sport-touring. Niestety na przodzie mam diagonalną, słyszałem że z radialną na przodzie i diagonalną z tyłu nie da się jeździć pewnie, o tyle z radialną z tyłu a diagonalną z przodu można podróżować, czy ktoś doświadczył takiej mikstury? jak się zachowuje motocykl? na co uważać? głębokie złożenia są mi obce, ostatnimi czasy tylko udaje mi zamykać opony obie! i nie wiem czego się spodziewać. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
zomodj
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2/7/2008, 21:33


Postprzez xxtreme » 30/4/2009, 21:37

Odpowiem ci tak.
Czy latwiej jest wyprowadzic motocykl z poslizgu przedniego kola czy tylnego?
Widzisz teraz gdzie powinna byc lepsza opona?
Nie wiem czym jezdzisz ale w mocnych sprzetach zasada jest zakladanie takich samych opon na oba kola lub na przod mieksza niz na tyle.

IMO nie powinno sie mieszac radialnych i diagonalnych opon lub przyjac taka sama zasade jak powyzej. Lepsza z przodu, gorsza na tyl.
xxtreme
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:45
Lokalizacja: UK


Postprzez zomodj » 30/4/2009, 21:49

powiedzmy że charakterystykę mieszanki mają podobną, radialna tylko podobno wymaga mniejszego złożenia by przelecieć winkiel taką samą prędkością, a za to szybciej ujawnia się jej punkt graniczny i dlatego podobno mixowanie tych opon nie jest zalecane, bo okazuje się że gdy przód "jeszcze może" tył już leci na rancie....to tylko takie wnioski z zagranicznych for i stąd zapytanie czy ktoś to testował i czy nadal cieszy się dobrym zdrowiem :)
Avatar użytkownika
zomodj
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 2/7/2008, 21:33

Postprzez mar111cin » 30/4/2009, 22:35

jutro powklejam troche materiałów na ten temat, czym się różnią te opony itp.
w każdym razie każda ma swoje plusy i minusym natomiast radialna jest uznawana za tą lepszą i to ona jak już powinna być na przodzie a z tyłu diagonalna.
więcej jutro.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Draygo » 9/1/2015, 18:40

Witam
W poprzednim sezonie kupiłem cb500. Na nowy sezon chce kupić nową opone na tył, z tego względu, że ma już 9 lat. Jednak zastanawiam się czy na przodzie też jest konieczna wymiana. Ma 3,5 roku, jeszcze nie wytarta, jednak jest to opona radialna. Czy warto ją wymienić na diagonalną? Bo słyszałem, że takie są zalecane do mojego moto.
Draygo
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/1/2015, 18:33



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê