Zobacz wÄ…tek - ProszÄ™ o pomoc w wyborze modelu
NAS Analytics TAG

ProszÄ™ o pomoc w wyborze modelu

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

ProszÄ™ o pomoc w wyborze modelu

Postprzez erni » 30/4/2009, 14:15

Cześć

Chcę kupić moto na ten sezon, nie będzie to moja pierwsza maszyna, 2 lata temu jeździłem Kawasaki kz 250...

Obecnie mam zamiar na moto przeznaczyć około 9 do 10 tyś zł
Głównie będę jeździł z dziewczyną na wycieczki po pracy i na wypady łikendowe

Obecnie rozważam 3'y modele z roczników (95 rok do 99 bo takie mogę mięć w tym przedziale cenowym):

1) Yamaha Virago 535
2) Honda CB 500
3) Suzuki GS500

Pytania :

1)
Raczej nie jestem wysokim driverem (160cm ) i nie jestem dużej postury, więc obawiam się czyGS 500 lub CB500 nie będą za duże szczególnie że będę jeździł z pasażerką ?

2)
Czy te modele mają możliwość regulacji wysokości siedzenia np na tylnych sprężynach ?

3) Virago 535 i GS 500 jest chłodzone powietrzem jak wygląda u nich żywotność silnika tzn ile tyś km musi mieć nawinięte moto, średnio jeźdzone (nie za ostro nie za spokojnie), do remontu.

Doradźcie mi jakąś maszynę ?
erni
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:42


Postprzez devxx » 30/4/2009, 15:28

Moim zdaniem, jeżeli będziesz jeździł we dwójkę, to lepiej wziąć coś większego niż 500ka. Nie mówię już o komforcie jazdy na większej maszynie, ale dynamika jazdy z większym obciążeniem jednak jest nie ta sama.
Może popatrz po "turystykach", typu Fazer, Bandit, Hornet (najlepiej w kolejności takiej jak wymieniłem ;) ).
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?


Postprzez Michal_ts » 30/4/2009, 20:35

Według moich doświadczeń, przy Twoim wzroście spokojnie każdy z wymienionych motocykli Ci podpasuje, aczkolwiek dynamiczna jazda z plecaczkiem może sprawić pewnie niedogodności na trasie - bo w mieście spokojnie dadzą radę.

Jeśli zdecydujesz się na 500-tke to ja bym brał Hondę.
Michal_ts
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4/4/2009, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Landryss25 » 30/4/2009, 20:45

To że jest chłodzony powietrzem nic nie szkodzi i naprawdę dużo nawinie. Ile to nie wie nikt. Jesteś niski więc poleciłbym Ci Monstera (swojego :D) bo jest chyba najniższym motocyklem w tej klasie. Nie ma on większej mocy niż 500 ale ma większy moment obrotowy i oddaje moc z dołu co sprzyja jeździe z plecaczkiem.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Re: ProszÄ™ o pomoc w wyborze modelu

Postprzez czwarek » 4/5/2009, 16:42

[quote="erni"]Cześć

Chcę kupić moto na ten sezon, nie będzie to moja pierwsza maszyna, 2 lata temu jeździłem Kawasaki kz 250...

Obecnie mam zamiar na moto przeznaczyć około 9 do 10 tyś zł
Głównie będę jeździł z dziewczyną na wycieczki po pracy i na wypady łikendowe

Obecnie rozważam 3'y modele z roczników (95 rok do 99 bo takie mogę mięć w tym przedziale cenowym):

1) Yamaha Virago 535
2) Honda CB 500
3) Suzuki GS500

Pytania :

1)
Raczej nie jestem wysokim driverem (160cm ) i nie jestem dużej postury, więc obawiam się czyGS 500 lub CB500 nie będą za duże szczególnie że będę jeździł z pasażerką ?

2)
Czy te modele mają możliwość regulacji wysokości siedzenia np na tylnych sprężynach ?

3) Virago 535 i GS 500 jest chłodzone powietrzem jak wygląda u nich żywotność silnika tzn ile tyś km musi mieć nawinięte moto, średnio jeźdzone (nie za ostro nie za spokojnie), do remontu.

Doradźcie mi jakąś maszynę ?[/quote

Pomyśl może nad Fazerem 600 lub Banditem 600 w tych pieniądzach spokojnie powinieneś się zmieścić.Motorki nie są zbyt duże,a przyjemność jazdy zadowalająca.Co do Virago jedyny plus ze na kardanie.
SUZUKI GSX 750 INAZUMA
SUZUKI GSF 650S
czwarek
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16/4/2009, 21:13
Lokalizacja: Piaseczno



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê