Zobacz wÄ…tek - Moja/Twoja opinia na temat 'Motocyklowego Banku Krwi'
NAS Analytics TAG

Moja/Twoja opinia na temat 'Motocyklowego Banku Krwi'

O wszystkim
_________

Moja/Twoja opinia na temat 'Motocyklowego Banku Krwi'

Postprzez dormarcia » 29/11/2006, 15:51

Jeśli ktoś ma ochotę podyskutować nad zasadnością lub brakiem zasadności tworzenia "Motocyklowego Banku Krwi" porszę o wypowiedzi w tym temacie.

Chciałabym aby temat przyklejony " Motocyklowy Bank Krwi - Wiozę życie" pozostał tematem bez spamu.
Tam mają się pojawiać konkretne informacje dotyczące rozpoczętej akcji.

Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
dormarcia
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/9/2006, 18:53
Lokalizacja: już Dolny Śląsk/ Wawa-b.rzadko


Postprzez eristof » 29/11/2006, 16:47

Swoją wypowiedz kieruje do wszystkich którzy uważaja ze tworzenie motocyklowego banku krwi jest "zamachem" na honorowe krwiodactwo.

Otóż widze ze chyba zaczynacie traktować to jako konkurencja dla PCK a zupełnie tak nie jest. Jest wręcz przeciwnie. Z najlepszych źródeł (czyli od Dormarci) wiem ze to wszystko ma sie opierać na organizowaniu autobusu lub wspólnego wypadu do konkretnego punktu krwiodastwa by oddac krew nie przeznacząną tylko dla nas motocyklistów lecz dla WSZYSTKICH którzy będa jej potrzebować. Ta krew nadal w te same miejsce trafi i nadal w ten sam sposób bedzie wykorzystana. Chodzi oto by wspólnie cos zrobic dla dobra innych a być moze dla nas samych. to kolejny powód do wspolnego spotkania ,porozmawiania w miłej atmosferze i na dodatek zrobienia czegoś dobrego.
A co do wypowiedzi Thrillco ( z tematu który został juz zablokowany)
"Hmmm...ja to trochę uważam za zamach na ideę honorowego krwiodastwa. Posdobnie jak Wiewiór uważam że jak się w ogóle oddaje krew to nie powinno mieć to jakichkolwiek sztucznych podziałów. Co do przykładu eristofa...a wyobraź sobie sytuacjhę odwrotną-jeteś gość bo dla ciebie oddawali a koleś obok zdycha bo brakuje dla niego krwi i co mu powiesz...sorry vinetou, tobie nikt specjalnie nie oddał."

Czy nie dotyczy to tej samej sytuacji gdyby obok ciebie na sali lezał ktoś kto nie jest honorowym krwiodawcą a ty nim jestes i tobie by została wczesniej podana krew czy tez byś powiedział "sorry vinetou"??? Druga sprawa: jesli znalazłyby sie chętne osoby do oddania krwi dla kogos z nas to być moze wystarczyło by jej nie tylko dla nas ale takze dla osób którzy jej również potrzebują (np kolesia lezącego obok mnie). Ja odebrałem to wypowiedz ze nie chciałby krwi od przyjaciół czy tez ludzi którzy chca mu pomóc dlatego ze to nie fair wobec innych.
Nadal uważam ze ten pomysł jest jak najbardziej słuszny. Praktyczna różnica jak bedzie dzielic tych którzy nie chcą oddawać krwi z Motocyklowym Bankiem Krwi bedzie taka ze mozna robic to wspólnym gronie lub samemu. Ta krew i tak trafi w te samo miejsce. A w przypadku gdy ktoś z nas bedzie jej potrzebował , bedzie mozliwe jej szybsze zorganizowanie. Chyba nie ma w tym nic złego??? pozdrawiam
_________________
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13


Postprzez Thrillco » 29/11/2006, 17:13

qrde eristof..fajnie żes jest dokładnie zorientowany od strony kulis...ja nie jestem i setki ludzi nie bedą włącznie z Honorowymi Dawcami. ja pisze z perspektywy osoby niezorientowanej, których bedzie więcej i...no niestety tak to mogą odbierać...a odbiór ten jest nieco negatywny i kojarzy się z jakimś podziałem na lepszych i gorszych, rówenych i równiejszych a chyba nigdzie na swiecie ludzie nie są tak wrazliwi na tym punkcie jak w polsce. Honorowe Krwiodastwo było i mam nadzieję pozostanie ponad podziałami...nawet jeśli te podziały są tylko pozorne.
I nie jestem HK jakby kto pytał...ja tam biore wszystko na traf...jak mnie ew. ch.. strzeli tylko z powodu braku krwi...trudno...widac tak bedzie musiało być...
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Wiewiór81 » 29/11/2006, 20:12

Ja jestem ZA stworzeniem motocyklowego banku krwi, ale w postaci takiej, jak swojego czasu wprowadzono na IFP.pl.
Jest to po prostu baza ludzi (którzy regularnie lub mniej regularnie oddają krew), w której podany jest mail/telefon do danej osoby, jej miejsce zamieszkania, grupa krwi. W momencie, kiedy krew jest potrzebna, bierze się ludzi z odpowiednią grupą i daje im sygnał, żeby oddawali.
A co do akcji masowego krwiodawstwa, podstawiania autobusu itd. - nie trzeba zaraz tworzyć Banku - wystarczy odpowiednio wcześnie zarzucić temat, jeśli ktoś będzie chciał przyjść to przyjdzie niezależnie, czy do banku krwi motocyklistów czy społecznie...

WR81
HK, 5950ml
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez Meciek » 29/11/2006, 22:35

Zgadzam sie z Toba WR - jak by ktos potrzebowal Ab Rh+ - podobno rzadka to moge odstąpić z pół litra.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Wombat » 29/11/2006, 22:44

ja tez mam ABrh+..... rzadka jest jak sie ja rozcienczy spirytusem :D
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez gelo007 » 29/11/2006, 23:05

Ja też mam AB Rh+ :D no rzeczywiście jaka ona rzadka :P
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez polsky » 30/11/2006, 00:41

Kazdy pomysl jest dobry,liczy sie kazda kropla.

I moze wlasnie wtedy pojda oddac krew Ci synkowie bogatych co pod ta kolumna ciagle stoja, bo w towarzystwie beda mogli sie pochwalic,ze oni do banku motocyklistow oddaja :) zawsze to jakis lans :)

Popieram i jestem za!
Dzieki temu napewno wszyscy zyskamy w razie potrzeby.
I druga sprawa:
'Opakowanie' zawsze przyciaga wzrok.
Wiec gosc,ktory nigdy nie oddawal krwi i nie czuje potrzeby ale jezdzi motocyklem uslyszy o Banku krwi dla 2oo napewno tknie go do refleksji czy nie upuscic sobie troszeczke...

ps. To ja rowniez mam ta 'rzadka' ABrh+
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez Magik » 30/11/2006, 07:05

Ja mam 0 Rh-
Ponoć najbardziej uniwersalna krew....
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez Meciek » 30/11/2006, 08:57

Ja oddaje dla wszystkich, nie uznaje podziałów, zacząłem oddawać bo tak się powinno robić, w dodatku mam z kim tam isc (samemu nudy) i co 2 miesiące będe tam chodził- mam nadzieje ,ze komuś ona pomoże i nie wazne komu, w sumie oddałem narazie 0,5 ale bedzie wiecej. Handel wymienny - o czekolade Ci chodzi?
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Kaja » 30/11/2006, 10:33

http://www.transplantacje.org/

idea jest taka:
nie robisz nic - jesteÅ› dawcÄ…, ale za zgodÄ… rodziny,

robisz:
a - wypisujesz oświadczenie, że chcesz być dawcą i nosisz je przy tyłku
nikt więcej nie ma nic do powiedzenia
b- wysyłasz deklarację albo zgłaszasz się osobiście, że nie chcesz
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Meciek » 30/11/2006, 10:42

ja nosze takie oswiadczenie w portfelu - na tej witrynie masz do sciagniecia plik w formacie pdf - oswiadczenie.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez Kaja » 30/11/2006, 10:46

Meciek chodziło o organy, ale dobrze podałeś info.
wyrywam serca, wątroby i płuca zębami :twisted:
więc jak ktoś czuje silną potrzebę pożegnania się z życiem
to zapraszam


wiecie co tak myślę o tym i może należałoby zmienić nazwę
to wtedy zmienicie podejście :lol:
np: społeczny ruch motocyklowych krwiodawców :wink:

ale tak poważnie to Dorota spróbuj się skontaktować z Sawą -
Terror ma rację. Dziewczyna ma powera i wychodzi jej organizowanie ludzi żeby krew oddali. Najważniejsze, że jest bardzo zainteresowana tematem.
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Terror » 30/11/2006, 11:23

Kaja napisał(a):http://www.transplantacje.org/
idea jest taka:
nie robisz nic - jesteÅ› dawcÄ…, ale za zgodÄ… rodziny,
robisz:
a - wypisujesz oświadczenie, że chcesz być dawcą i nosisz je przy tyłku
nikt więcej nie ma nic do powiedzenia
b- wysyłasz deklarację albo zgłaszasz się osobiście, że nie chcesz

AAAaaaaa!!! Kaja, nie Ty!! Użyłem skrótu myślowego!! Dawcy Krwi, nie organów ( a to swoją droga dobry pomysł). Chodzi o to, ze Bank Dawców Krwi nie zmusza do niczego poza normalnym oddawaniem krwi. Nic poza tym, ze takowy człek widnieje na liscie Dawców Krwi.
Jeśli się, tfu tfu... zdarzy potrzeba krwi, to nie szukasz dawców, czy korzystasz z dedykowanego branży takiego banku, a po prostu każdy z takiej listy oddaje krew i podaje że to potrzebującej osobie.
Dzięki temu:
1. nie przeczymy zasadom krwiodastwa
2. każdy oddaje krew _potrzebującym_ co miesiąc czy co ile chce
3. _potrzebujÄ…cy_motocyklista_ szybko otrzymuje potrzebnÄ… krew
Ostatnio edytowano 30/11/2006, 11:40 przez Terror, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez Terror » 30/11/2006, 11:46

1. Krew się oddaje regularnie, ale nie dla motocyklistów a dla wszystkich
2. Przy wiekszej ilości ludzi w "Banku Dawców Krwi" nie bedzie miało wielkiego znaczenia to czy ktoś oddawał krew tydzień, dwa czy trzy tygodnie temu. Skala przedsięwczięcia zagwarantuje krew dla każdego i w ciągu 24h.
Staram się idee przedstawiać prosto, ale nie wiem czy mi się udaje :twisted:
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez Magik » 30/11/2006, 15:09

Terror. Teraz pomyśl tak... Jesteś na liście, mają zapotrzebowanie na twoją krew, dzwonią, piszą ogólnie powiadamiają Cię, z Ty niestety nie możesz im oddać teraz tej krwi... (powody prywatne). Mają problem, dzwonią do następnej osoby, i to samo.

Wiem że powiecie że jak się deklaruje to się deklaruje, ale każdemu może coś wypaść ( wyjazd za granicę).

Moim zdaniem do tego banku krwi, krew powinni oddawać tylko motocykliści, lub osoby uważające się za motocyklistów. Wtedy taki bank ma jakiś sens...

Jeśli by się akcja powiodła, to by był znak że motocykliści oddają więcej krwi niż ludzie do normalnych banków... Motocyklista urósł by w oczach ludzi i nie był by tylko idiotą na dwóch kółkach który pruje ile fabryka dała przez miasto i ginie na pierwszym lepszym krzyżowaniu... Lecz człowiekiem który myśli o innych, a przy okazji o sobie...

Powinny być jakieś naklejki czy książeczki tego banku, do których by się wpisywało ilość oddanej krwi, ilość "sesji" i takie tam... A na końcu można by było zrobić małe oświadczenie właśnie dotyczące wykorzystania organów po śmierci... Dwie sprawy w jednym...

Bo jak wiemy krew z motocyklowego banku może dostać osoba która ma operacje serca.... A nie motocyklista.... Nie ma sensu segregowania ludzi... Bo pomyślcie co by było jak by inne banki krwi się "obraziły" i mimo potrzebnej krwi dla motocyklisty by jej nie dostarczyli, bo by pomyśleli: " przecież mają swój bank krwi, więc po co im nasza krew...."

Może za bardzo koloryzuję, ale nie widziałem innych przykładów by to opisać...

Wiec:
1. Książeczka "członkostwa", plusy - kontrola ilości oddanej krwi, oświadczenie o wykorzystaniu organów po śmierci....

2. Krew jest wspólna, tyle że od różnych banków, może jakiś katamaraniarz będzie chciał się po operacji dowiedzieć skąd pochodziła krew którą dostał i dzięki temu na motocyklistów będzie już uważał...

3. Jako społeczność motocyklistów, będziemy mogli się " pochwalić" nie tylko szybkimi motocyklami, wspólnotą motocyklową, ale też że czynnie działamy na rzecz dobra innych ludzi...



Ps. Jeśli coś to objaśnię. Mogłem gdzieś napisać nie jasno....


Pozdrawiam Magik.
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez Thrillco » 30/11/2006, 18:07

To co proponujesz Magik to kolejna wariacja PCK, która jako zywo wprowadza podział na Motocyklistów Dawców i resztę...która jest...no właśnie...ktoś może się poczuć nawet urazony...może Wy jednak nie kombinujcie z tym oddawaniem krwi bo to wreszcie wyjdzie jak wiele rzeczy w historii, kiedy ktoś chciał dobrze...Otto Frisch tez myslał że dokonał wielkiego i wspaniałego odkrycia, które przysłuzy się ludzkości...
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Terror » 30/11/2006, 18:35

Magik napisał(a):Terror. Teraz pomyśl tak... Jesteś na liście, mają zapotrzebowanie na twoją krew, dzwonią, piszą ogólnie powiadamiają Cię, z Ty niestety nie możesz im oddać teraz tej krwi... (powody prywatne). Mają problem, dzwonią do następnej osoby, i to samo.

Nie przesadzasz lekko?? Nikt nie mówi o 10 czy 20 osobach, a raczej o znacznie większej liczbie osób

Magik napisał(a):Wiem że powiecie że jak się deklaruje to się deklaruje, ale każdemu może coś wypaść ( wyjazd za granicę).

Wszystkim na raz?
Magik napisał(a):Moim zdaniem do tego banku krwi, krew powinni oddawać tylko motocykliści, lub osoby uważające się za motocyklistów. Wtedy taki bank ma jakiś sens...

Nie, nie ma i nie chce mi się tego tłumaczyć. Poczytaj o _Honorowym Krwiodastwie_. W twoim przypadku to nie jest honorowe
Magik napisał(a):Jeśli by się akcja powiodła, to by był znak że motocykliści oddają więcej krwi niż ludzie do normalnych banków... Motocyklista urósł by w oczach ludzi i nie był by tylko idiotą na dwóch kółkach który pruje ile fabryka dała przez miasto i ginie na pierwszym lepszym krzyżowaniu... Lecz człowiekiem który myśli o innych, a przy okazji o sobie...

Niczego tak nie zmienisz. Gazeta na F. i SE zrobią swoje. Nie licz na dobre relacjie z nimi. Oni żyją sensacją i będą zawsze z motocyklistów robić kretynów na dwóch kołach. Siła wyższa.
Magik napisał(a):Powinny być jakieś naklejki czy książeczki tego banku, do których by się wpisywało ilość oddanej krwi, ilość "sesji" i takie tam... A na końcu można by było zrobić małe oświadczenie właśnie dotyczące wykorzystania organów po śmierci... Dwie sprawy w jednym...

Ehhhh...
Magik napisał(a):Bo jak wiemy krew z motocyklowego banku może dostać osoba która ma operacje serca.... A nie motocyklista.... Nie ma sensu segregowania ludzi... Bo pomyślcie co by było jak by inne banki krwi się "obraziły" i mimo potrzebnej krwi dla motocyklisty by jej nie dostarczyli, bo by pomyśleli: " przecież mają swój bank krwi, więc po co im nasza krew...."

Ehhhh....

Magik napisał(a):Może za bardzo koloryzuję, ale nie widziałem innych przykładów by to opisać...
Wiec:
1. Książeczka "członkostwa", plusy - kontrola ilości oddanej krwi, oświadczenie o wykorzystaniu organów po śmierci....
2. Krew jest wspólna, tyle że od różnych banków, może jakiś katamaraniarz będzie chciał się po operacji dowiedzieć skąd pochodziła krew którą dostał i dzięki temu na motocyklistów będzie już uważał...
3. Jako społeczność motocyklistów, będziemy mogli się " pochwalić" nie tylko szybkimi motocyklami, wspólnotą motocyklową, ale też że czynnie działamy na rzecz dobra innych ludzi...

A to się IMHO kłóci z tym co napisałeś wyżej.
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez grooby » 30/11/2006, 18:50

terror napisal: Niczego tak nie zmienisz. Gazeta na F. i SE zrobią swoje. Nie licz na dobre relacjie z nimi. Oni żyją sensacją i będą zawsze z motocyklistów robić kretynów na dwóch kołach. Siła wyższa.

terror pierdolic co zrobi gazeta.my bysmy wiedzieli swoje.my jak i bank.
olac reszte.
grooby
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 23/10/2006, 07:09
Lokalizacja: MALMÖ

Postprzez Thrillco » 30/11/2006, 19:01

hmmm...no skoro nie masz nic lepszego do...to mozna i reszte...ale tu się w pewnym sensie zgodze-trzeba olać szmatławco-brukowce...tylko, ze to nie tylko one kreują taki negatywny wizerunek motocyklisty...przychodzi sezon ogórkowy i wszedzie tego pełno...a sczególnie w TV...choć tam czasem jest tez oddźwięk pozytywny...ale to jakoś nie na temat....w tym to już się wypowiedziałem tak ze juz wiecej nawet nie bede...bo i po co..i tak beda robić swoje...to jak odwieczne mówienie politykom, ze robią źle..mają to w 4
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê