Zobacz wÄ…tek - Problem z image
NAS Analytics TAG

Problem z image

O wszystkim
_________

Problem z image

Postprzez Linde » 11/4/2009, 16:21

Ostatnio wpadłem na szatański pomysł (najprawdopodobniej jest to wynika kilku miesięcznej abstynencji) zamiany Japonii na jakiś ruski zaprzęg. Pomysł fajny i nie nowy jednak jedna rzecz boli mnie w tej całej sytuacji- mianowicie: jaki kask zastosować ??

Problem niby błahy i subiektywny jednak spędza mi on sen z powiek. Ubiór już mam opracowany ad hoc jednak kask pozostaje dla mnie zagadką.

Nakreślę więc problem (n/w argumenty to moje własne, prywatne, osobiste, subiektywne zdanie na w/w temat i twierdzę że mam do niego prawo. Jednocześnie pragnę zaznaczyć że nie chcę nikogo obrazić lub urazić a wszystkie opinie są luźnymi przemyśleniami i nie są kierowane ad personam)

1. Kaski typu „Orzech” oraz heÅ‚my: mam nieodparte wrażenie że jest to forma pewnej demonstracji swojego indywidualizmu i należy jÄ… traktować na równi z pojawieniem siÄ™ na zabawie w remizie w czapce uszatce i gumo-filcach. Wydaje mi siÄ™ że jest to happening jakiÅ› rodzaj zabawy formÄ… która jest pożądana na zlotach czy w przypadku niedzielnych wypadów jednak na co dzieÅ„ może być kÅ‚opotliwa.
2. Kask typu Jet: wydaje się być bliski ideału ponieważ jest to wariacja na temat kasków wymienionych w ptk.1 więc mamy nawiązanie do klasyki i komfort nowoczesności w jednym. Tu jednak pojawia się pewien ideologiczny problem. Jako że moja przygoda z motocyklami rozpoczęła się dawno znam początki nowożytnego motocyklizmu w Polsce i wiem że w postrzeganiu Rusków nastąpiło qui pro quo. W skrócie pod koniec osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju szczytem marzeń był produkt z Milwaukee więc każdy motocyklista w Polszy wzorem Wyatta i Billyego chciał sztachnąć się wolnością a że jedynymi dostępnymi 4T były silniki junaków i rusoli na potęgę więc przerabiano te motocykle na krążowniki. To przekonanie pokutuje w naszym społeczeństwie po dzień dzisiejszy a przecież rosyjskie boksery to sprzęt stricte użytkowy i nie ma w nim krzty choppera (no chyba żeby się przejąć etymologią słowa)
3. Kaski integralne i szczękowe to zupełne nieporozumienie więc i nie ma o czym pisać
4. Kaski Enduro (mój ulubiony rodzaj kasku) i tu jest problem: bo jakoś mi ten kask nie pasuje a z drugiej strony wydaje się on być w 100 % odpowiedni. Mam wrażenie że jest to wybór między dostosowaniem swojego gustu do oczekiwań społecznych a wygoda i dopasowaniem kasku do typu motocykla.

Chciałbym poznać Wasze opnie na ten temat.
Linde
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 28/12/2007, 19:45


Postprzez Invi » 11/4/2009, 17:11

Jeździj bez kasku :P
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Linde » 11/4/2009, 18:00

tej opcji nie brałem pod uwagę ale faktycznie jest to jakieś rozwiązanie :shock:
Linde
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 28/12/2007, 19:45

Postprzez icid » 11/4/2009, 18:07

Nie mam pojęcia, ale mam pracownika z Rosji to go zapytam co by polecał do takiego zaprzęgu i w czym latają towarzysze :D:D
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez fandzoilisz » 11/4/2009, 19:28

NIemiecki hełm z II wojny swiatowej w chromie.

lub ten sam hełm zielony z rogami,
lub orzeszek
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez zadzior » 11/4/2009, 19:39

kask MO.kilka lat wstecz znalazłem u wujka w stodole oryginał :lol: wyczyściłem, jezdzilem nim na enduraku i szczerze powiedziawszy ja sam jak i ludzie, ktorzy mnie widzieli mieli zwaleczke :D kiedys widzialem na allegro oryginala po milicjantach, cos kolo 100 zl ? ... :lol:
moze ktos widzial mnie w mielnie kilka lat wstecz w owym kasku naganialem ludzi na parking strzezony :lol: :lol:
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez fandzoilisz » 11/4/2009, 19:49

fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez qbaso » 12/4/2009, 13:35

qbaso
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 29/7/2008, 15:15
Lokalizacja: Kielce



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê