Zobacz wątek - Motocyklowy Bank Krwi - Wiozę życie!
NAS Analytics TAG

Motocyklowy Bank Krwi - Wiozę życie!

O wszystkim
_________

Motocyklowy Bank Krwi - Wiozę życie!

Postprzez dormarcia » 24/11/2006, 00:06

Od niedawna w Poznaniu działa Bank Krwi przeznaczony dla nas -motocyklistów. Powstał z inicjatywy Sheriffa i Shreka po wypadku jednego z naszych kolegów.
Chciałabym was poinformować, iż wraz z kolegą Pepe byłam dziś (23-11-06) na rozmowie z Dyrektorem Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie ( www.rckik-warszawa.com.pl ), które swoim zasięgiem obejmuje rejon Mazowsza.

Mówiąc krótko: RCKiK wyraziło zgodę na założenie Banku Krwi dla motocyklistów na Mazowszu.
Potrzebują kilku dni na techniczne i organizacyjne przygotowanie się do naszego najazdu na ich placówki.
W ciągu najbliższych dni przekażemy informacje techniczne "co, jak , gdzie i kiedy" dotyczące tej inicjatywy.
Wstępnie możemy poinformować, iż Mazowiecki Bank Krwi będzie działał podobnie jak bank poznański.
Podobnie jak w Poznaniu administratorami Banku są Sheriff i Shrek tak na Mazowszu będą to Pepe i Dormarcia.
Wszelkie namiary na nas, do wykorzystania w razie potrzeby dostaniecie wkrótce.

UWAGA!!
Wszyscy chętni oddający krew albo mający zamiar to zrobić powstrzymajcie się jeszcze chwilę, a będziemy mogli zrobić to już do naszego Mazowieckiego Banku Krwi dla Motocyklistów.

dormarcia
Avatar użytkownika
dormarcia
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/9/2006, 18:53
Lokalizacja: już Dolny Śląsk/ Wawa-b.rzadko


hej

Postprzez karina2157 » 24/11/2006, 00:11

hej Dormarcia, jestem z Poznania i nie wiedziałam ze jest taka opcja i taka akcja ,miałam nawet praktyki w tym centrum krwiodawstwa i az głupio bo nic nie wiedziałam o tym...od dawna to jest???ale przede wszystkim dzieki bo juz wiem no i to swietny pomysł ze bedzie takich miejsc wiecej Pozdrawiam:)
karina2157
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15/11/2006, 23:08
Lokalizacja: k/Poznań


Postprzez Wiewiór81 » 24/11/2006, 00:12

Bomba. Oddaję krew już od ładnych parunastu miesięcy (5950 ml), ale... chyba dalej będę oddawał ogólnie, dla wszystkich... nie uważam, żeby (to oczywiście tylko przykład) synek bogacza spod kolumny, który rozbił się na swojej CBR miał większe prawo do mojej krwi, niż kierowca autobusu, któremu wycinają wyrostek...
Co nie zmienia faktu, że idea jest szczytna, i może zachęci osoby, które krwi nie oddają do krwiodawstwa.
Dobra robota!
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez Wombat » 24/11/2006, 00:23

jak i wiewior sie wykrwawiam regularnie.... niestety na lubelszczyznie nie ma banku dla motocyklistow (chyba kurcze tez nie wiem na 100%) wiec chcac nie chcac wespre synkow bogaczy na cbr i w jeepach cheeroke hehe
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez dormarcia » 24/11/2006, 00:27

24-11-2006, 00:26
ZÅ‚y tok rozumowania.
Bardzo zły.

24-11-2006, 8:36
Z powodu braku możliwości zasilania mojego laptopa w prąd około godziny 0:30, nie udało mi się nic więcej wam przekazać.
Zasady, idea przedsięwzięcia zostanie wam skrupulatnie przedstawiona.
Wczoraj chodziło o jak najszybsze zamieszczenie informacji. (Centrum potrzebuje jeszcze kilku dni na ustalenie pewnych technicznych spraw, wówczas dosatniecie pełne dane)

Mam prośbę żeby ten temat pozostał tematem gdzie zadawane są konkretne pytania i udzielane są konkretne odpowiedzi w przedmiotowej sprawie.
Jeśli macie ochotę na dyskusję załóżcie temat w stylu " Co myślę na temat MBKdM".

Wiewiór, oczywiście nie mi oceniać, ale też i nie Tobie! Nie miałeś pełnej wiedzy i dostatecznych informacji na temat poczynionych ustaleń, działań, przemyśleń i idei.
Pochopne wnioski wyciÄ…gnÄ…Å‚eÅ›. Zbyt szybko.
Mam nadzieję iż po przedstawieniu dodatkowych informacji, lepiej zrozumiesz. A co więcej, liczę na Twoją pomoc, może jakiś Twój pomysł pomoże nam usprawnić planowane działania niesienia pomocy w tej kwestii.

W celu wyjaśnienia pewnych wątpliwości i niedomówień, które jak widzę występują w tym temacie wyjaśniam, że:
1.Fakt oddawania krwi jest sprawą całkowicie dobrowolną i nikt nikogo do niczego nie zmusza.
2. Fakt oddawania krwi „ogólnie” nie zabezpiecza jej przed przeznaczeniem jej dla synków bogaczy rozbijajÄ…cych siÄ™ na swoich R1. Krew dajÄ… tym, którzy jej potrzebujÄ… i bogatym synkom i kierowcom autobusów. Problem polega na tym, że w ogóle jest jej za maÅ‚o.
3. Bank Krwi jest bankiem „wirtualnym” tzn. ta krew jest zużywana natychmiast dla WSZYSTKICH potrzebujÄ…cych.
4. Jaki jest wiÄ™c pożytek z Banku dla motocyklistów? Ano taki, że jak już siÄ™ ktoÅ› z nas rozwali (nieważne czy na R1 czy na Simsonie) to Centrum Krwiodawstwa „stanie na gÅ‚owie” , żeby tÄ™ krew dla potrzebujÄ…cego znaleźć.
4a. Dla tych, którzy będą oddawać krew do naszego banku, w razie potrzeby krew zawsze będzie.
5. Jak to będzie działało? Mniej więcej tak: Będziecie mieli już niedługo namiary na mnie i na Pepe z forum.motocyklistów. W razie jakiegoś nieszczęścia, Wy lub wasi bliscy dajecie nam znać, ze jest potrzebna krew dla konkretnej osoby leżącej w konkretnym szpitalu. My sprawdzamy czy potrzebujący jest w gronie dawców, jeśli tak to Rejonowe Centrum Krwiodawstwa szybko ją organizuje i dostarcza. Jeśli nie to my podejmujemy decyzję i pomagamy w miarę możliwości. Lub organizujemy natychmiastową akcję oddawania.
6. Uprzedzam kolejne pytanie . Dlaczego Ja i Pepe, a w Poznaniu Shrek i Sheriff? Powodów jest kilka:
a) wszyscy wiedzą, że idea jest jak najbardziej słuszna
b) setki o tym piszą i mówią i bardzo dobrze, że tak robią
c) dziesiątki oddają krew i chwała im za to.
d) tylko Shrek i Sheriff w Poznaniu a w ślad za nimi ja i Pepe w Warszawie się podjęliśmy zorganizowania i wprowadzenia w życie idei Banku Krwi przeznaczonego dla motocyklistów.
7. Nie ma Banku krwi w lubelskim? Niedawno nie było takich banków ani w Poznaniu ani w Warszawie. Same się założyły?? Nie! Niech ktoś z Lublina sie tym zajmie! Jesli ktoś się tego podejmie służymy pomocą i radami. Zostało jeszcze 14 województw gdzie nie ma Naszych Banków Krwi, każdy, kto ma ochotę może się wykazać. (W zasadzie lada chwila sprawa może zrobić się medialnie głośna i ogólnokrajowa, wszędzie brakuje krwi, a my na założeniu Banku nie poprzestalismy!).
Ostatnio edytowano 24/11/2006, 10:53 przez dormarcia, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
dormarcia
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/9/2006, 18:53
Lokalizacja: już Dolny Śląsk/ Wawa-b.rzadko

Postprzez Wiewiór81 » 24/11/2006, 00:28

Wombat napisał(a):jak i wiewior sie wykrwawiam regularnie....

Ja akurat oddaję płytki na separatorze - do niedawna oddawałem pełną, ale nie mogłem tego robić co dwa miesiące, bo za wolno mi się erytrocyty regenerowały - musiałem co 3 lub 4... więc uznałem, że skoro płytek mam górną granicę normy, to się pobawię w separator. Trochę dłużej, bo około 40 minut, ale przynajmniej mogę książkę poczytać w spokoju - i wbijają 500 ml do książeczki, i co miesiąc można oddawać... 8)

dormarcia napisał(a):Zły tok rozumowania.
Badzo zły.

Możliwe, chociaż wątpię, czy Tobie to oceniać.
Uważam po prostu, że taki bank to dzielenie ludzi na "swoich" i "obcych", a to nie o to w honorowym krwiodawstwie chodzi. Co nie zmienia faktu, że ideę gorąco popieram, i jeśli chociaż jedna osoba odda krew dzięki temu, to warto!
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez gelo007 » 24/11/2006, 00:40

a ja sobie założe specjalny dział dla Gelo007 niech zbierają, a jak już nocą nie będe mógł polować, albo w ogóle na całym świecie zabraknie dziewic to pojade do Centrum Krwiodawstwa i utrzymają mnie przy życiu.

BTW. Ja oddawanie krwi traktuje jako wymiane handlową, ja im daje krew, oni dają czekolade :D ja mam satysfakcje i sranie przez cały dzień następny, a oni może kogoś uratują dzięki mojej krwi :)
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez kogut. » 24/11/2006, 00:46

Naprawde ciekawy tok rozumowania nigdy tak o tym nie myslalem:)...
krew daje zycie a zycie najwazniejsze wiec warto niezaleznie czy to dla siebie, czekolady czy tylko od tak sobie:)
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Postprzez gelo007 » 24/11/2006, 00:47

;) eee żartuje przecież, to mi daje satysfakcje i oddaje krew i komuś pomagam i jest fajnie
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez kogut. » 24/11/2006, 00:55

Ja wiem ze zartujesz poprostu tak napisalem ... moze ktos to robi dla czekolady a moze dla siedzenia na kiblu a moze po to ze pojdzie sobie na piwo i po 30 min bedzie lezal pod drzewem:P...
http://www.bikepics.com/members/tugok (otwórz link)
954rr & RSV1000R
Avatar użytkownika
kogut.
Bywalec
 
Posty: 561
Dołączył(a): 11/11/2006, 14:27
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Wombat » 24/11/2006, 02:04

no i zawsze siedzac na kiblu 40 min po czekoladzie mozna ksiazke poczytac w spokoju :wink: ... wracamy do punktu wyjscia.... zapiszmy sie wszyscy do biblioteki :D
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Kaja » 24/11/2006, 08:21

:( a ja nie mogę, chociaż BARDZO bym chciała
Między innymi dlatego, że raz krew uratowała mi życie
więc istnieje prawdopodobieństwo, że mam w sobie krew
któregoś z Was :wink:
przyznać się kto ma grupę krwi ARh+?

PS: Dorota na jakiej zasadzie to działa?
Krew jest tylko dla ludzi z wypadków motocyklowych,
czy jak?
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Lovtza » 24/11/2006, 16:17

Cześć Dorota,
Postanowiłam powrócić na forum :) A co do działalności, której poświęcony jest ten topic popieram takie inicjatywy. W szczególności jestem pełna podziwu dla pracy jaką wkładacie w to przedsięwzięcie. Jak czasu i mocy przerobowych wystarczy postaramy się zaangażować w projekt. Przy dobrych wiatrach do zobaczenia w Katowicach.
Pozdrawiam....
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez dormarcia » 24/11/2006, 22:25

hej

Przedmiotowe działania tak naprawde dopiero teraz będą wymagały nakładu pracy, zobaczymy jak to wszystko się uda.
Liczymy na każdą pomoc, liczymy też na was, dlatego min. temat się tutaj pojawił.
Jest sporo pomysłów.
Już wkrótce będą ogłaszane, zapraszam do udzialu oczywiście.

ps
co do innych poruszanych przez Ciebie wątków, odpisałam w tematach do nich należących.
Avatar użytkownika
dormarcia
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/9/2006, 18:53
Lokalizacja: już Dolny Śląsk/ Wawa-b.rzadko

Postprzez Wombat » 26/11/2006, 07:17

Kaja - masz moja paskudna juche w sobie... nie rozumiem czemu jeszcze nie popalilo ci zyl - przeciez to czysta mieszanka kwasu "zolciowego" z alkoholem metylowym :twisted: :twisted: :twisted:
sorry za offtopa, nie moglem sie powstrzymac :lol:
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez eristof » 29/11/2006, 11:29

Brawo Dormarciu!!! Własnie zbieram sie by oddać krew ale skoro juz być moze wystartuje nasz bank krwi to z checią poczekam. Czekam na kazdą istotną informacje kiedy bede mógł to zrobić i gdzie. Pozdrawiam
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13

Postprzez eristof » 29/11/2006, 11:42

Wiewiór81 napisał(a):Bomba. Oddaję krew już od ładnych parunastu miesięcy (5950 ml), ale... chyba dalej będę oddawał ogólnie, dla wszystkich... nie uważam, żeby (to oczywiście tylko przykład) synek bogacza spod kolumny, który rozbił się na swojej CBR miał większe prawo do mojej krwi, niż kierowca autobusu, któremu wycinają wyrostek...
Co nie zmienia faktu, że idea jest szczytna, i może zachęci osoby, które krwi nie oddają do krwiodawstwa.
Dobra robota!


Wiewór a pomyśl że ty masz wypadek i bardzo potrzebujesz krwi. W całym kraju jej brakuje a PCK nie moze jaj znaleźć bo jej nie ma lub są też inni potrzebujący. Czy uważasz ze PCK skrzyknie specjalnie zbiórke krwi dla Ciebie??? Z tego co zrozumiałem z wypowiedzi Darmarci to Bank Krwi Dla Motocyklistów Tak zbiórke bardzo szybko zorganizuje i ogłosi wśród wszystkich osób mogacych Ci pomóc (a głównie wśród motocyklistów już oddających krew) i które być moze znają Cie z forum.
Tu też byc może i "synkowie bogatych tatusiów z pod kolumny Ci pomogą"
Rusz głową a d*** pójdzie za nią!!!

Yamaha Fazer FZS 600
Avatar użytkownika
eristof
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 482
Dołączył(a): 6/6/2006, 16:13

Postprzez dormarcia » 29/11/2006, 14:21

Eristof, wstrzymaj się proszę jeszcze kilka dni, załatwiane są techniczne sprawy w samych placówkach.
W piątek będziemy wiedzieć więcej.

Chcemy aby nasz bank miał oznaczenie w systemie "666" tak jak bank poznański, teraz prowadzone są poprostu w tej sprawie konsultacje, bo chcemy żeby akcja miała zasięg ogólnopolski.

a i z ostatniej chwili:
chcemy mieć wszędzie taką samą nazwę, chlopcy z Poznania wymyslili:

" Motocyklowy Bank Krwi - Wiozę życie"

i jak?
Ja uważam, że super.
będzie tez logo naszego banku.
Wtedy będziemy mogli drukować i promować nasz Bank.

CiÄ…gle przypominam, jest to tylko wirtualny Bank Krwi.
Każdy z niego będzie mógł korzystać, nie mamy zamiaru dzielić ludzi na lepszych i gorszych, nawet nigdy o tym nie pomyślelismy.
Chcemy promować oddawanie krwi bo jest jej ogromny deficyt.
Pomożcie nam.
Avatar użytkownika
dormarcia
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/9/2006, 18:53
Lokalizacja: już Dolny Śląsk/ Wawa-b.rzadko

Postprzez Thrillco » 29/11/2006, 15:32

Hmmm...ja to trochę uważam za zamach na ideę honorowego krwiodastwa. Posdobnie jak Wiewiór uważam że jak się w ogóle oddaje krew to nie powinno mieć to jakichkolwiek sztucznych podziałów. Co do przykładu eristofa...a wyobraź sobie sytuacjhę odwrotną-jeteś gość bo dla ciebie oddawali a koleś obok zdycha bo brakuje dla niego krwi i co mu powiesz...sorry vinetou, tobie nikt specjalnie nie oddał.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Terror » 29/11/2006, 15:49

i ja siedziałem do teraz cicho, bo mi się to nie do końca podoba. Poza tym już w Wawie Sawa organizuje motocyklowe zbiórki. Myślę, ze to z nią trzeba się skontaktować, czy i jak to jest oznaczane w banku. Bezsensu mnożyć inicjatywy. To będzie oznaczało, że żadna nie odniesie sukcesu, a dwa: no cóz, musze się zgodzić z Thrillco. To przeczy po trochę idei Honorowego Krwiodastwa.
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê