Zobacz wątek - Dookoła Polski
NAS Analytics TAG

Dookoła Polski

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Dookoła Polski

Postprzez lukaszs » 16/1/2009, 11:11

Witam,
jestem nowy na forum więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Moim celem jest okrążenie Polski w 7 dni. Jest to ok 2400 km. Myślę, że jest to temat do opanowania i mimo długich tras dam radę. Trasa będzie składała się z odcinków:
62-065 Grodzisk Wielkopolski
48-385 Otmuchów 260 km 5 h
38-612 Solina 480 km 8,5h
22-232 Okuninka 380 km 8,5h
12-250 Okartowo 365 km 7,5h
82-120 Krynica Morska 285 km 6 h
76-156 Dąbki 260 km 6 h
62-065 Grodzisk Wielkopolski 315 km 7 h.
Dane pochodzą ze strony map24.interia.pl i mogą się nieco różnić od faktycznych. W każdej miejscowości znajduje się jezioro i pola namiotowe więc wiadomo jak będzie wyglądała noc ;) Prosze forumowiczów o opinię na temat tego wypadu. Planowany start II połowa czerwca. Może ktoś będzie chętny aby dołaczyć się do podróży!? Mapa poglądowa znajduje się na zdjęciu.
Pozdrawiam!

PS.:
oto link do trasy na mapie google:
http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 412109&z=6
Załączniki
1.JPG
Mapa poglądowa trasy
1.JPG (133.98 KiB) Przeglądane 2104 razy
suzuki gsf 600 n (bandit)
lukaszs
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15/1/2009, 16:36
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.


Siema

Postprzez niesiob » 22/1/2009, 21:42

Siema. Też myślałem o wypadzie dookoła polski. Jeśli szukasz kogoś do ekipy na dzień dzisiejszy byłbym chętny. W razie czego pisz na maila - niesiob@wp.pl
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa


Postprzez Kiju » 30/1/2009, 15:21

no mi ten pomysł tez sie podoba:) sam myślałem o podobnym wypadzie tylko troszeczkę inne miejsca brałem pod uwagę:) jak bedziesz wiedział jakieś konkrety to daj znac bo jest możliwość ze sie przyłącze:) Liczyłeś juz koszty takiej wyprawy?
Czerwone wino jest dobre dla zdrowia, a zdrowie jest potrzebne, żeby pić wódkę.

Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl -> MAPA
Avatar użytkownika
Kiju
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 21/9/2007, 18:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa

Postprzez lukaszs » 31/1/2009, 00:09

wyliczyłem, że 1500 zł. to będzie wystarczająca. Jest to kwota z małym zapasem. Na każdym punkcie na mapie znajduje się jeziorko. Rozstawienie namiotu z parkingiem dla motocykla wynosi zwykle 20 zł.
Jedzenie we własnym zakresie, czyli wzrzywniaki po drodze.
Więcej na pewno się nie straci. Już kupiłem torbę na bak z mapnikiem, przednią szybkę na lampę. Reszta już jest zebrana. Myślę, że jest to cel osiągalny nawet przy tak długich odcinkach. Nie trzeba się śpieszyć i można zostać 2 dni w jednej miejscowości i zwiedzić okolicę (np. nad Soliną w Bieszczadach). Wyjeżdżając w sobotę jest to 9 dni biorąc 5 dni urlopu. Jestem coraz bardziej na to "napalony" ;)
suzuki gsf 600 n (bandit)
lukaszs
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15/1/2009, 16:36
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Postprzez Patrico » 4/2/2009, 21:39

Ja bym pojechał z chęcią, ale na skutzerze to jest nie wykonalne.
Klub Skuterowy "Wrocław"
Avatar użytkownika
Patrico
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12/8/2008, 10:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Busz » 5/2/2009, 10:26

Ja też planuję jakąś rundkę dookoła ojczyzny. Będzie to aktualne w sierpniu. Jak do tej pory wasz wyjazd już będzie zrealizowany to byłbym wdzięczny za info o miejscach w których warto lub nie warto się zatrzymywać...
Polska maffia
Avatar użytkownika
Busz
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5/2/2009, 09:00
Lokalizacja: Sztokholm Aprilia_RSV_Mille_-07

Postprzez Kiju » 5/2/2009, 11:10

bardzo Korci mnie mnie taki wyjazd tylko nie wiem czy dam rade finansowo bo troche wydatków sie szykuje na czerwiec, lipiec ale jak bedziesz znał juz terminy to daj znac może bym sie przyłączył w dodatku ze praktycznie z tej samej miejscowości byśmy jechali:)
Czerwone wino jest dobre dla zdrowia, a zdrowie jest potrzebne, żeby pić wódkę.

Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl -> MAPA
Avatar użytkownika
Kiju
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 21/9/2007, 18:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa

Postprzez YamahaR1 » 31/3/2009, 18:31

ja również wstępnie się pisze, dajcie znać jak coś na gg
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
YamahaR1
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13/11/2008, 09:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez grzechu77 » 31/3/2009, 22:58

a kiedy ten wyjazd?
grzechu77
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31/3/2009, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomasz I » 25/10/2009, 17:15

Jestem po wyprawie, którą nazwałem "Pięćdziesiątką dookoła Polski". Zrealizowałem ją solo z okazji moich pięćdziesiątych urodzin. Przejechałem z Poznania przez Nową Sól potem na południe okolice Szklarskiej Poręby dalej Kotlina Kłodzka, Śląsk, przez jurę krakowsko częstochowską, Beskid Niski, Bieszczady, Roztocze, wzdłuż Bugu, odskok na Mazowsze (rodzinka), Białowieża, tatarskie wsie w Białostockiem, Mazury, Zalew Wiślany, Półwysep Helski, Pojezierze Kaszubskie, okolice Łeby, wybrzeżem na Wolin i do Poznania. Zabrało mi to 21 dni i ok 4300 km. Noclegi - pensjonaty, agroturystyka. Namiot miałem na "czarną godzinę. Rezerwacja noclegów tylko dwa razy reszta "na pałę". Odradzam "Hotel Górski" w Wetlinie cena z kosmosu (75 zł) pokój i łazienka nieposprzątane po poprzednich gościach ale nie mogłem znaleźć niczego innego a namiot to była ostateczność. Polecam pensjonat Koralowa Ścieżka w Jagniątkowie k. Sobieszowa (właściciel motocyklista) nietanio ale jedzonko super, Nowa Wieś - Kotlina Kłodzka pensjonat Nefryt (55 zł. spanie i jedzenia po same uszy), Kruszyniany pensjonat "Dworek pod Lipami") super czysto choć pewnie dla niektórych trochę drogo (55 zł spanie i śniadanie) resztę kwater jak pisałem brałem jak leciało i bywało różnie. Wyprawa trwała przez ostatnie trzy tygodnie sierpnia więc pogodę trafiłem super. Polecam nasz kraj - jest co zobaczyć ale pamiętajcie jazda tylko bez pospiechu.
Tomasz I
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11/9/2009, 09:32
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr