Zobacz wątek - Kupic yamahe od importera? Czy to bezpieczne?
NAS Analytics TAG

Kupic yamahe od importera? Czy to bezpieczne?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kupic yamahe od importera? Czy to bezpieczne?

Postprzez dawiddabk » 19/3/2009, 11:54

Witam szanownych kolegów, zainteresowałem się kupnem motocykla, chodzi mi o Yamaha XJ 6 N ABS, w polskim salonie niestety nie wiadomo czemu, ale nie sprzedaja wersji z ABS , dlatego zdecydowalem sie na kupno od importera, znalazlem na allegro http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1193124 . Czy jest to bezpieczne? Czy bede mial faktyczna gwarancje 2 letnia producenta i jak to bedzie dalej wygladalo? Jak z rejestracja? Jesli to jest motocykl z angli to czy istnieje jakas roznica niz w wersji polskiej? Moze mial ktos podobna sytuacje? Co myslicie o ABS w tym motocyklu? z gory dzieki za odpowiedzi
Dawid Dąbkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: Płock/Warszawa


Postprzez Richard » 19/3/2009, 12:33

W tym katalogu jest wymieniona wersja ABS:
http://www.yamaha-motor.pl/Images/2009- ... 296828.pdf
Chcesz powiedzieć że polski importer mimo to nie zamierza takiej sprowadzać czy tylko twój dealer robi problemy? Proponuję zadzwonić do innych dealerów spytać.
O ABS były różne wypowiedzi na forum (poszukaj), ale dla kogoś z małym doświadczeniem na pewno dobry.
ER-6f
Avatar użytkownika
Richard
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28/6/2008, 18:20
Lokalizacja: Bydgoszcz


Niestety u dealera nie kupie wersji z ABS

Postprzez dawiddabk » 19/3/2009, 12:37

Kazdy dealer w Polsce odpowiada, ze wersja z ABS nie będzie sprzedawana w tym roku. Dlatego czy warto kupic taka wersje u importera, czy to w pelni bezpieczne z gwarancja itd.?
Dawid Dąbkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Postprzez Richard » 19/3/2009, 12:42

Z tego co słyszałem masz w Polsce gwarancję jeśli kupiłeś na terenie Unii Europejskiej, ale najlepiej niech wypowie się ktoś znający się na imporcie (ja kupowałem moto w salonie).
ER-6f
Avatar użytkownika
Richard
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28/6/2008, 18:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez dolek » 19/3/2009, 23:54

Z tą euro gwarancją to jest tak że jak kupisz moto np w Anglii lub Niemczech to i tak jak będzie się coś działo to wypną na ciebie tyłek.

Niedawno szukałem motocykla i np oglądałem Zx10r co gościo kupił nową w Niemczech. Tylko on serwisował w Berlinie bo mówił że jak pojechał do serwisu w Polsce na pierwszy przegląd po 1tys km to kazali mu za przegląd płacić i goscio w salonie powiedział mu tak że "z gwarancją to nie jest do końca tak jak on mysli"
dolek
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 8/3/2009, 00:14

Postprzez dawiddabk » 20/3/2009, 10:27

Za pierwszy przegląd po 1000 KM zapłacisz i tak gdy kupisz motocykl w Polskim salonie. Ceny kształtują się 200-400 zł, euro gwarancja nie różni się od Polskiej, bo to tez eurogwarancja, bynajmiej tak mi sie wydaje??? :roll:
Dawid Dąbkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Postprzez hefron » 20/3/2009, 10:38

Ja nie rozumiem waszego oburzenia. Ktoś kupi motocykl w Niemczech czyli dał zarobić Niemcom i chce żeby mu Polak za friko serwisował? Gdzie tu logika? Nic dziwnego, że nie chcą. Poza tym jak kogoś stać na nowy motocykl z salonu to czy to takie kosztowne dać za przegląd 500 zł?
Avatar użytkownika
hefron
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez leff » 20/3/2009, 10:44

dal zarobic importerowi a posrednio producentowi, kosztow naprawy gwarancyjnej przeciez tez nie ponosi serwis.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Traperoso » 20/3/2009, 10:50

hefron napisał(a):Ja nie rozumiem waszego oburzenia. Ktoś kupi motocykl w Niemczech czyli dał zarobić Niemcom i chce żeby mu Polak za friko serwisował? Gdzie tu logika? Nic dziwnego, że nie chcą. Poza tym jak kogoś stać na nowy motocykl z salonu to czy to takie kosztowne dać za przegląd 500 zł?


Niby tak, ale Yamaha jest firmą, na skalę międzynarodową. To chyba powinno coś zmieniać, z pewnością nie zmienia mentalności, dlatego jest jak jest. Może za jakiś czas, rozwinie się ten temat i wyjeżdżając na wakacje, w razie usterki usuną nam ją po kosztach w innym kraju UE np.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez bast » 20/3/2009, 15:13

Przeciez jak sie kupi nowy motocykl czy samochod w salonie to wszystkie serwisy gwarancyjne i tak sa platne, wiec co w tym dziwnego.
Natomiast jesli chodzi o gwarancje, to na tvn turbo byl program poswiecony takim eurogwarancjom. Facet sprowadzil z niemiec polrocznego seata toledo na gwarancji europejskiej i cos mu sie z turbo popsulo w tdi. w pl go naliczyli na 8 tysia i powiedzieli ze moze zapomniec o tym ze mu zrobia za friko w ramach gwarancji, i facet sie sadzil z seat Polska o zwrot kosztow i ze nie dotrzymuja warunkow okreslanych na cala europe, ale nie wiem jak to sie skonczylo.
Jedno jest pewne, zeby cos wyegzekwowac trza sie nameczyc ze szkoda gadac.
jesli chodzi o abs to sie niewypowiadam bo sie nie znam
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tmek » 20/3/2009, 17:35

Kupiłem ybr w salonie. Mam na nią 2-letnią eurogwarancję. Diler może zaoferować bonusy do wysokości 50% swojej marży. Bezpłatny pierwszy przegląd gwarancyjny można wynegocjować przy zakupie. Ze swojego doświadczenia odradzam zakup z miejsc położonych daleko od swojego miejsca zamieszkania, bowiem w przypadku zgłaszanych, w jakimkolwiek innym serwisie yamahy, dyskusyjnych usterek gwarancyjnych będą i tak kierować do sprzedawcy.
Tmek
Świeżak
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13/12/2008, 14:55
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dolek » 21/3/2009, 17:19

W Niemczech nie ma problemu z naprawą gwarancyjną motocykla kupionego w Polsce, Anglii, Szwajcarii itd, a u nas... Serwisom nie chce się naprawiać motocykli zakupionych w innych punktach dilerskich (u konkurencji), a co mówic motocykli kupionych w UK czy Niemczech.

Myslę że dobrze że ten problem został poruszony na forum. Nie powinno tak być Euro gwarancja to Euro gwarancja powinna być uznawana wszedzię
dolek
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 8/3/2009, 00:14

Dzwonilem do yamahy

Postprzez dawiddabk » 23/3/2009, 21:19

Dzwoniłem dzis do salonow Yamahy i potwierdzaja waznosc euro gwarancji, nawet dokladnie wyjasilni mi jak wyglada ta gwaracja itd.
Dawid Dąbkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Postprzez sznajdi » 23/3/2009, 22:53

To proszę napisz na czym polega ta eurogwarancja?
MZ ETZ 251 -> Honda CBF 600 S -> YAMAHA FZS 1000 FAZER
Avatar użytkownika
sznajdi
Bywalec
 
Posty: 566
Dołączył(a): 4/3/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Moto z ABS -

Postprzez WENICJUSZ » 24/3/2009, 08:54

Z euro gwarancja to nie polecam - dealer może ale (prawnie) nie musi się podjąć - tłumaczyłem już kiedyś...
Przykład na gwarancji w XJ6 siada łożysko w skrzyni biegów - gwarant kryje koszty łożyska, uszczelniaczy i czegoś tam jeszcze jeśli jest konieczne do naprawy, dealer dostaje z katalogu zapłate za 3 godziny pracy - bo ktos gdzies wymyslił że tyle ta naprawa ma trwać - a mechanik będzie zap... przez cały dzień.

Rada na to - bardzo prosta - "bardzo nam przykro ale mamy bardzo zawalony terminaż więc prosze jechać do innego dealera" itd się toczy.
Przy Polskiej gwarancji dealer ma tylko określoną ilość możliwości odmowy - może np utracić część marży, więc jest inaczej.

A tak na marginesie jak nie możesz dostać XJ6 z ABS to może CB 600A (hornet) np z 2009 za 32 000 zł .

Pozdrawiam
VFR - daje rade
Avatar użytkownika
WENICJUSZ
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 12/3/2008, 17:21
Lokalizacja: Toruń

Postprzez dawiddabk » 24/3/2009, 21:12

XJ 6 po prostu duzo bardziej mi sie podoba od Horneta, gladiusa itd.
Po rozmowach z kuzyna ojcem, ktory jest wlascicielem salonu Yamaha, zdecydowalem, ze kupie motocykl od importera (z sieci dealerskiej oczywiscie) nie od importera, ktory kupi motocykl w salonie w niemczech. Po rozmowie dowiedzialem sie, ze dostaje (twarta gwarancje cos na zasadzie karty kredytowej) ktora dziala jak gwarancja polska, czyli jest pewna, i napewno przyjma mi w ramach gwarancji motocykl do naprawy.
Dawid Dąbkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Postprzez dolek » 24/3/2009, 21:45

Nie powinno tak być gwarancja to gwarancja. Ale to Polska system samowolka... szkoda słów.
dolek
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 8/3/2009, 00:14

Postprzez dawiddabk » 24/3/2009, 22:30

Dlatego gwarancja jest gwarancją ! Producent daje gwarancje fabryczna na motocykl dzialajaca we wszystkich krajach UE.
Dawid Dąbkowski
Motocykl: KTM 125 EXC ; Yamaha XJ6 N ABS 2009
Avatar użytkownika
dawiddabk
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 6/3/2009, 17:51
Lokalizacja: Płock/Warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości




na gr