Zobacz wątek - Gramatyka i ortografia
NAS Analytics TAG

Gramatyka i ortografia

O wszystkim
_________

Gramatyka i ortografia

Postprzez lonewolf » 23/3/2009, 20:16

Jestem zapisany na trzech forach motocyklowych i zauważyłem, że masa ludzi nie potrafi poprawnie pisać po polsku. Żeby nie być gołosłownym, poszukałem sobie kilku przykładów z TEGO forum. Nie chciałem ksywek autorów załączać, ale wtedy by było, że sobie te quotki zmyśliłem, więc proszę bardzo, kilka przykładów:

YZF R1 napisał(a):(...)i wtedy ucz sie podrywać na gumę, i nie rób tego na ulicach tylko na placu jak zrobisz krzywdę to sobie a nie nie winnym ludziom korzystających z drogi chodnika czy pasów.
sorry za taką opinię, zniosę wiele ale jak widzę takich delikwentów co na ciężkim moto jeżdżą i pytają o takie rzeczy to mi się białko w oczach ścina. wybacz kolego.


Mi też wybacz, bo mnie też coś strzela jak widzę kolejnego motocyklistę, który zapomina o interpunkcji i do tego oczywiście robi rażące byki ortograficzne... "nie winny"? A między "na placu" a "jak zrobisz" to kropa powinna być... Idzie się doszukać więcej błędów w powyższej wypowiedzi ale szkoda zachodu. Lecimy dalej.


Sebastian napisał(a):Witam Czy są różnice techniczne w motocyklach Japońskich przeznaczonych na rynek USA a tymi do UE A jak tak to czy warto się nimi interesować w sensie dostępności części ze względu na różnice technicze Nie chodzi o np. świecące kierunki i światło symatrycznie bo to akurat wiadomo Pytałem o to w salonie ale Pan sprzedarwca jakoś się wykręcał od jednoznacznej odpowiedzi Że są ale w niektórych stanch większe a w niektórych nieznaczne Trochę się dziwnie tego słuchało Nie wiem czy nie wiedział czy nie chciał powiedzieć Wiadomo że najfaniej jak by kupić u niego nówkę hehe Pozdrawiam


Zespół zaniku kropki i przecinka.


CeBeRek napisał(a):Na forum masz taki wielki temat, w technice jazdy.


Przed "w" nie stosuje się przecinka...


rappek4 napisał(a):Moto jak stoi w zimnie i jest zimne nie chce odpalać po rozgrzaniu odpala już normalnie nie wiem co jest tego przyczyną??? prosze o pomoc ..


Znowu brak kropki. Rozumiem, że kilka pytajników pod rząd to część języka internetowego, która podkreśla emocje użytkownika. Wielokropek to "..." a nie "..", ale to też jest wina języka internetowego...


daniel19makar napisał(a):co sadzicie o przejsciu z Hondy 125XR na Honde 600rr ?? moj staz nie jest zbyt wielki 3 lata... jezdziłem niejednokrotnie maszynami jak 600 lecz nie zbyt wiele razy. z gory dzieki za odpowiedzi


Przed pytajnikiem nie stawia się spacji, a na początku zdania jest zawsze duża litera.


dr.artur napisał(a):synchro wymienic filtr powietrza swiece ustawic zawory


hm... synchro wymienić, filtr powietrza świece ustawić, zawory... nie.. chwila... zrobić synchro, wymienić filtr powietrza i świece oraz ustawić zawory. Teraz jestem w domu.

Ręce opadają, a to tylko kilka przykładów. Czasami ludzie piszą długie zdania bez żadnego przecinka ani kropki. Źle się to czyta, nie wiadomo co do czego się odnosi (tak jak ostatni przykład dr.artura). Nie chodzi mi o wywołanie wojny, ale chciałbym zaapelować o to, abyście drodzy forumowicze przynajmniej zaczęli używać tych cholernych znaków przestankowych, ponieważ zwiększają one czytelność waszych wypowiedzi. Latwiej was będzie dzięki nim zrozumieć.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48


Postprzez masino » 23/3/2009, 20:26

Hehehe oj czepiasz się, czepiasz ;D Nie zawsze liczy się czy są znaki interpunkcyjne czy błędy ortograficzne ;p Najważniejsze to to by mądrze pisać, a wtedy na błędy można przymknąć oko ;) Chyba się nudziłeś trochę hehe
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez CeBeRek » 23/3/2009, 20:31

To nie forum ortograficzne tylko motocyklowe. Karzdy morze pisać jak kce i jush. Nie bendziesz mnie poprawiadź bo mi sie głópio robi, koniedz kropka.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez melvin » 23/3/2009, 20:40

smutna sprawa...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez turboponczek » 23/3/2009, 20:55

Ło kur*wa Przeje*ane.

Znalazłem coś dla Ciebie ziomek:
http://www.ekos.edu.pl/konkurs/viewpage.php?page_id=1
Ostatnio edytowano 23/3/2009, 21:01 przez turboponczek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Traperoso » 23/3/2009, 21:01

lonewolf lubisz się, chyba czepiać. Po co to komu? Co to zmieni? Jak chcesz być taki pożądny, to sam pisz poprawnie, może ktoś pójdzie za Twoim przykładem. Rozpisałeś się tak, że nawet nie chce mi się tego czytać, bo to forum o motocyklach, a nie o gramatyce i ortografii. Sam nieraz wysyłam wiadomości prywatne, jak ktoś przesadzi z błędem, ale bez przesady.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez adam_89 » 23/3/2009, 21:03

Jak Ci to tak bardzo przeszkadza, idź na poloniste i będziesz się wyżywał na dzieciach/młodzieży oki?

podsumuj mnie ile zrobiłem błędów w swoim poście:D:D:D
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Justyn » 23/3/2009, 21:05

Poloniści teraz ciężkie życie mają lonewolfie. Jest kryzys gospodarczy na świecie i niż demograficzny w Polsce w związku z czym proponowałbym się przekwalifikować :)
Kawasaki Er 5

Przypadki są przypadkami tylko dla ignorantów
Avatar użytkownika
Justyn
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 18/1/2009, 16:14
Lokalizacja: Wolbórz/Łódź

Postprzez pablomotors » 23/3/2009, 21:06

W takim razie zróbmy sobie kółko ortograficzne i interpunkcyjne. Będziemy się uczyć łortografii i łodmianów.

Rozumiem, że niektórzy przesadzają. Wyobraź sobie, że każdy z trzęsącą się ręką i słownikiem wysyła post, bojąc się o to, że dostanie warna za głupi przecinek. :wink:
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez inzynier » 23/3/2009, 21:08

bardziej kumatym przecinki nie przeszkadzaja :lol:
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Łukasz_15* » 23/3/2009, 21:11

Ahaha :lol: ja myślałem że tu będzie cos o naprawde rażących błędach ortograficznych, że aż oczy bolą a ty będzie mi wykład robił o tym, że się przed w nie stawia przecinka i inne pierdoły. Powiedz mi chłopie kogo to interesuje? Wszyscy go zrozumieli więc nie ma się co burzyć.
Pisać bardzo poprawnie to sobie będę pisał na maturze a tutaj jak pare przecinków nie wstawie to nikt na tym nie ucierpi ;)
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26

Postprzez Leg1oN » 23/3/2009, 21:45

na tego typu forum liczy sie to co jest zawarte w poscie a nie to jak post zostal napisany.. pozatym jak sam pewnie dobrze wiesz istnieja zaburzenia w nauce pisania na które moze cierpi jakis uzytkonik... ale ty tego nie bedziesz wiedzial.. i niezbyt eleganckie jest wyciaganie takich rzeczy na forum, w szczególności na forum niczym nie zwiazanym z ort czy gram...
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez SzpiceR » 23/3/2009, 21:49

rozumiem raŻące błędy ortograficzne ale czepiac sie tak o te kropki i spacje to przesada
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez C-bool » 23/3/2009, 21:51

Mnie w sumie też czasem aż biją po oczach niektóre błędy ortograficzne i mówię tutaj w większości o świeżakach w dziale skuterów.. Chociaż w tym dziale średnia wieku to pewnie z 14 lat ;) I tam takie błędy jak "ktury, spszedać, terz, pomużcie" są na porządku dziennym. Jeśli ktoś nie używa znaków interpunkcyjnych też może trochę przeszkadzać, ale ja się tam zbytnio nie czepiam... po prostu zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy muszą być super dobrzy z ortografii :) Ja raczej piszę poprawnie ortograficznie, chociaż jakbym miał napisać "gżegżułka", "rzeżucha" czy coś takiego to już bym się zastanawiał :D Zawsze też pomaga opcja pisowni w poście...
Piwo dla tego kto znajdzie mój post z błędem!! :lol: :twisted:
Ostatnio edytowano 23/3/2009, 21:57 przez C-bool, łącznie edytowano 1 raz
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez zadzior » 23/3/2009, 21:54

dobrze jes.
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Hamulec » 23/3/2009, 21:59

Wszystko ok, ale nie podoba mi się wyciąganie postów kolegów z forum.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez lonewolf » 23/3/2009, 22:07

Widzę, że temat niezbyt wygodny i jak widać posypały się posty z pogardą. A ja chciałem tylko poznać wasze zdanie ;) Nie wiedziałem, że was tak własne wady bolą. Myślałem, że przyjmiecie temat z większym optymizmem, ale się przeliczyłem. Uważam temat za zamknięty. Dzięki za wypowiedzi.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez simonw » 23/3/2009, 22:51

Coz - nie wiem czemu uwazasz go za zamkniety - poniewaz tak sie sklada, iz masz w 100% rację. Ludziska maja podstawowy problem z pisaniem w sposób czytelny, łatwy do zrozumienia, prosty. Na cale szczęście wiekszosc syfu, pokemoniastego jezyka i wulgaryzmow udaje sie odpowiednio szybko wyciac, ale juz nikomu nie chce sie bawic w poprawianie tresci.

Owszem, zgadzam sie z Toba iz czesc ludzi nadaje sie do programu dobrowolnej eutanazji.

Owszem, zgadzam sie z Toba ze fora internetowe to w duzej mierze zbieranina mniejszych lub wiekszych analfabetow

Owszem, masz sporo racji w tym co piszesz - jednakze, zycia by nam nie starczylo zeby to poprawic.

I na koniec - teraz oni sie smieja, po ich maturach posmiejemy sie my ;] A marzenia o motocyklach prysna jak sen zloty.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez melvin » 23/3/2009, 22:56

już myślałem że cie szafka udusiła...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez simonw » 23/3/2009, 23:04

Nie nie , maska to podstawa i szafka nic zlego mi nie zrobila. Juz wieksze obrazenia odnoslem w skutek upuszczenia szlifierki na siebie niz od wdychania oparow rozpuszczalnika i lakierobejcy ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr