Zobacz wÄ…tek - Niekompetencja serwisu motocyklowego
NAS Analytics TAG

Niekompetencja serwisu motocyklowego

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez kodi » 5/2/2009, 20:32

Ja wczoraj oddałem we wrocławiu do Motorlandu nowo zakupioną kawe na przeglądzik. Ciekawe jak się chłopaki spiszą. Słyszałem o nich raczej dobre opinie.
ZX10R RULESSSSS
kodi
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 30/5/2007, 07:13
Lokalizacja: wrocław


Postprzez wikples » 5/2/2009, 21:58

Jak się płaci taką gotówę, to musi być dobrze. Inaczej nikt tam by nie robił.
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez kamilo » 5/2/2009, 22:39

nooo ci mechanicy sa konkretne walnieci niektórzy oto mój przykład :życiu nie oddawajcie bryczki do piotrkowa do "pirek motocykle" czy cos takiego debilnego!!!!!!!! moja kawa stała tam 2 miechy ponad w srodku sezonu bo czubek zamówił uszczelki i w dodatku nie te. miał uszczelki wymienic tylko i zprawdzic dlaczego nie zapala a jeszcze popsuł skrzynie biegów !!!!!!!!!! totalne amatorstwo a w dodatku przy odbiorze motocykla podyktował taką cene ze dzieki!!!
kamilo
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20/2/2008, 18:38

Postprzez kodi » 9/2/2009, 22:59

Ja moto odebrałem i jestem bardzo zadowolony. Maszyna zrobiona, powiedzieli mi dokładnie o co chodziło. Co do płacenia to jeśli ktoś jest w czymś dobry to bierze za to siano i tyle.
ZX10R RULESSSSS
kodi
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 30/5/2007, 07:13
Lokalizacja: wrocław

Postprzez ZenonBoski » 13/3/2009, 04:29

Najlepiej z moto pojechać do serwisu i stać przy kolesiu i patrzeć co robi i pytać dlaczego - trochę go to wnerwia, ale za to mu płacę :P

We Wrocławiu byłem w Bradosie i mam mieszane odczucia. Trochę mnie wkurwiło że za zdjęcie owiewek do regulacji zaworów krzyknęli 150zł !! Plus sama regulacja 250zł. Ale w gratisie zrobili mi synchronizację gaźników - w sumie trwało to 3minuty - podpięli wakumetr i pokręcili 2 śrubkami.

Natomiast przy hamulcach się nie popisali. Hamulce nie odbijały i szurały w efekcie klocki się zabarwiły na fioletowo - zdaniem rozbierającego wymiana klocków miała rozwiązać sprawę :lol: Nie mówię że klocki są nowe, ale pół sezonu jeszcze polatają to po co wymieniać?? Byłem tam przy innej okazji i spotkałem innego mechanika (w tym samym serwisie) i ten polecił mi nasmarować prowadnice co też nie pomogło :( Za to przy rozbieraniu zobaczyłem że tłoczki ciężko wchodzą i zabrałem się sam za sprawę - wyczyściłem jak umiałem, polałem wszystko DOT4, powciskałem tłoczki ręcznie kilka razy i teraz jest lepiej :)
Kochanka: GPX 750R
Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz :P
Avatar użytkownika
ZenonBoski
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 30/11/2008, 06:39
Lokalizacja: W-w

Postprzez s_extrem* » 23/3/2009, 17:10

Ja mam swoj jeden sprawdzony punkt w Lesznie. Przyzwoite ceny i mozna sobie spokojnie patrzec jak pracuja ;) Jak wiadomo zdarzaja im sie wpadki np. zgubli mi czesc potrzebna do liczenia predkosci ale z wlasnej kieszeni kupili nowa ;) Ceny dla stalych klientow tez maja przyzwoite. Za podstawowe wymiany chca naprawde niewielkie kwoty, a jesli kupi sie plyn/czesc u nich do wymiana jest za darmo ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Lackysenior » 22/4/2009, 20:58

Tak w temacie "kompetentny" serwis. Oddałem przed sezonem soją suzę na przegląd do HRG w Poznaniu na ul. Krauthofera 58. Kumpel przywiózł mi moto przygotowane do sezonu. Usterki były tylko cztery które zauważyłem dopiero teraz: brak śrubki mocującej lusterko, nierówno przykręcone tylne koło, niedokręcone przednie koło i uwaga - brak obydwu śrub mocujących lagę do przedniego koła z prawej strony !!!!! Dodam tylko że jak oddawałem wariata to żadnych śrub nie brakowało. Więc pozwolę sobie podsumować - TO JEST KUR.... SKANDAL !!!!!
HONDA CB500S 2000r
SUZUKI GSX-R 600 K5
Sprzedam nowÄ… szybÄ™ do GSX-R 1000 03-04
Avatar użytkownika
Lackysenior
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 26/10/2008, 21:49
Lokalizacja: Skoki/WÄ…growiec

Postprzez dolek » 9/5/2009, 16:01

Z serwisami jest tak. Jak zaprowadzi się do "drogiego" serwisu gdzie godzina robocza w nim kosztuje np 150zł to będzie moto dobrze zrobione bo mechanik w takim serwisie nie ma stawki 5zł za godz tylko dużo więcej, a co za tym idzie ma chęć do roboty. A w "tanich serwisach" mamy to co mamy. Znam osobiście taki serwis gdzie robią tanio, ale jak tam sie zaprowadzi moto to jest pewność że będzie jakiś wkrętów w owiewkach brakować lub co innego będzie spier....
dolek
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 8/3/2009, 00:14

Postprzez PTB_PL » 2/6/2009, 13:34

najlepszy serwis moim zdaniem to "K+K" w Dzierżoniowie
No i w góre serca ~ redukcja i powrót do góry
Trzymaj siÄ™ STUNTU
Avatar użytkownika
PTB_PL
Świeżak
 
Posty: 460
Dołączył(a): 21/5/2006, 10:58
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez PTB_PL » 2/6/2009, 22:09

tylko nie zawsze wiadomo czy dobrze, szczególnie jak ktoś ma nowszy motocykl gdzie odpowiednie oprogramowanie komputerowe by się przydało.
No i w góre serca ~ redukcja i powrót do góry
Trzymaj siÄ™ STUNTU
Avatar użytkownika
PTB_PL
Świeżak
 
Posty: 460
Dołączył(a): 21/5/2006, 10:58
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pawulon03 » 20/6/2009, 21:10

ja nie korzystam z serwisów bo mnie skutecznie koledzy odstraszyli a i takie posty na forum dają dużo do myslenia i jak tu zufac takim ludziom to nie samochód przecież-co oni sobie myślą ta sprawa z klockami to po prostu kabaret ja bym sie nie dochodził o reklamację ale przynajmniej bym ich wyśmiał prosto w oczy i ostrzegł kolegów przed takimi patafianami
Ostatnio edytowano 26/6/2009, 17:47 przez pawulon03, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce

Postprzez pawulon03 » 20/6/2009, 21:12

a tak w ogole to zna ktos może jakies dobre punkty napraw w świetokrzyskim(nie w samych kielcach)???
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce

Postprzez skwy » 28/6/2009, 08:53

dr.artur napisał(a):spoko ja 6 śrub od walku rozrzadu urwalem jak dokrecalem oczywicie sila wedlug serwisowki wiec dokrecilem na czucie, jedna musialem przegwintowac na rozmiar wiekszy bo sie nie dala zlamana wyciagnac, przynajmniej sie czegos nauczylem


Te doktor niezły z Ciebie fachman.
A teraz jak będziesz sprzedawał moto to powiesz że regularnie serwisowany w ASO????
(deje rękę obciąć że nie wspomnisz o urwanych śrubach)
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez blackbird1200 » 11/7/2009, 13:30

a ja oddałem do wymiany łożyska na główce ramy,no i nie mogłem uwierzyć w to co zrobili.Kiera po tygodnu dostała luzów ,więc pojechałem z reklamacją,powiedzieli,że źle założyli ostatnim razem i mogą nowe zamówić,ale będę musiał płacic..skurrwi....więc moto zabrałem do kumpla co się zna co nieco no i szok ! w ogóle nie wymienili łożyska,a jedynie dokręcili,a przy okazji urwali śrubę mocującą ramę..ile zachodu z tym miałem,ponowne gwintowanie i tylko wkurw....
-Jechałem 90 ...
-A kto jechał 200 ?
-Nie wiem,a to tak szybko można panie władzo ?
Avatar użytkownika
blackbird1200
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 20/10/2008, 18:38

Postprzez kris84 » 28/7/2009, 17:12

Mam takie pytanie, w drugim wpisie wymienione zostało Centrum Motocyklowe Moto-Nova z Zielonej Góry. Pytanie moje brzmi: Jako przestroga czy jako reklama? Bo w zeszłym tygodniu odebrałem stamtąd motocykl:)
pozdrawiam
kris84
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23/7/2009, 21:26
Lokalizacja: Nowa Sól

Postprzez rafi19 » 23/8/2009, 12:37

Kumpel pracuje w serwisie motocykli i mówi że najlepiej to przywiezć moto do serwisu w zimie, gdy mają mało roboty a wręcz czasami się nudzą.
W sezonie to mówi że maja taki zap.... że wszystko się robi na akord i są tego skutki.
rafi19
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 22/8/2009, 16:55

Postprzez kocurek1 » 2/9/2009, 11:14

ja nie mam dużego wyboru bo miasto małe i tylko jeden serwis, ale jaki...oddałem do naprawy bo nie odpalał i nie świeciła kontrolka wtrysku, stwierdzili że pompa paliwa, minęło 1,5 m-ca, pompa nowa i dalej moto nie odpala, trzeba było wysłać do autoryzowanego serwisu na podpięcie do kompa, wynik- programowanie ECU, 2 m-ce czekania, pęknięte lusterko w transporcie, tyle dobrego że gratis bo na gwarancji.
następny "kontakt" to przegląd gwarancyjny, gość mi mówi "ale ten model nie ma filtra oleju, ja na to :shock: :shock: :shock: nie wiem gdzie uczyłeś się mechaniki ale filtr jest tu - i mu palcem pokazuje, odkręcił dekiel...o żeczywiście ale w książce nie ma..
wynik - przekroczony poziom oleju o prawie litr, filtr umyty w benzynie, koło krzywo przykręcone, neje...bane sprayem na łańcuch aż opona była tłusta i pare innych dupereli.normalnie wszystko robię sam ale potrzebowałem pieczątkę w gwarancji, ostatni raz...
Avatar użytkownika
kocurek1
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/12/2008, 10:08
Lokalizacja: spain

Postprzez Artur 666 » 20/9/2009, 22:40

kocurek a to w spain czy u nas?
Tl 1000r
Pieprze raperów psełdo gangsterów
prawdziwym wyzwaniem jest zakręt
Avatar użytkownika
Artur 666
Bywalec
 
Posty: 551
Dołączył(a): 26/8/2009, 10:22
Lokalizacja: Kozia Wola

Postprzez mdesign » 25/9/2009, 09:49

kris84 napisał(a):Mam takie pytanie, w drugim wpisie wymienione zostało Centrum Motocyklowe Moto-Nova z Zielonej Góry. Pytanie moje brzmi: Jako przestroga czy jako reklama? Bo w zeszłym tygodniu odebrałem stamtąd motocykl:)
pozdrawiam


Polecam Moto-Nova z Zielonej Góry! Serwis jest profesjonalny, znają się na rzeczy. Słyszałem, że mieli kilka drobnych wpadek, ale przecież nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.
Przerobili masę motocykli i maja full zadowolonych klientów.

Z resztÄ… sami zobaczcie:
http://www.moto-nova.pl/informacyjna-6.html
mdesign
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/9/2009, 09:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez front247 » 29/9/2009, 22:33

moto-nowa to dobry serwis ale dośc drogi:)...ale dobry:)
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê