Zobacz wÄ…tek - Weryfikacja faktury przy rejestrowaniu sprowadzanego moto
NAS Analytics TAG

Weryfikacja faktury przy rejestrowaniu sprowadzanego moto

Przepisy, prawo
_________

Weryfikacja faktury przy rejestrowaniu sprowadzanego moto

Postprzez Miczab » 11/3/2009, 11:57

Cześć,

może ktoś z Was się orientuje na czym polega ta weryfikacja? Co dokładnie sprawdzają? Mam fakturę i wszystkie papiery OK (moto z Francji, rocznik 2006, żaden złom itd.), chciałem zarejestrować podczas jednego dnia pobytu w domu i z okienka usłyszałem, że weryfikacja potrwa kilka dni? Czy tylko u mnie wymyślają takie pierdoły? Jeśli nie, to ile to może potrwać, na jaki czas oczekiwania się szykować? Szczerze mówiąc, jest to już trzeci sprowadzony sprzęt, który rejestruję i pierwszy raz o czymś takim słyszę. Z ciekawości, co oni tam sprawdzają? Cenę, przebieg, VIN?

Pozdr,
M.
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola


Postprzez Raczek_6 » 11/3/2009, 13:24

Czasami w niektórych wydziałach komunikacji Kierownik placówki sprawdza wszystkie dokumenty 1-wszy raz rejestrowanych w kraju pojazdów i teraz w zależności od ilości papierów rejestracja może potrwać.

U mnie w W-wie weryfikacja trwała około godziny.

Jeśli pracownika wydziału sprawdzi i wszystko się zgadza to raczej nie ma problemu, raz zdarzyło się że Tłumacz przysięgły pomylił kilka cyferek i coś zostało mu z innego tłumaczenia - niestety musiałem poprawić tłumaczenia, na szczęście pracownik wydziału komunikacji to zauważył i po poprawieniu nie było problemów z rejestracją.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez Miczab » 11/3/2009, 13:35

Cześć,

przepraszam, moja wina. Zapomniałem napisać, że chodziło mi o skarbówkę i zwolnienie z VATu. Tu się obawiam, że będą dzwonić, mailować, wysyłać gołębie pocztowe do Francji i zanim się upewnią, że nie chcę okraść ojczyzny, to mi sezon minie. ;) Jeszcze bardziej mnie to dziwi, bo kogo znajomego nie zapytam, to nikt nie słyszał o sprawdzaniu dokumentów. Wielkie dzięki za odzew w każdym razie. :)

pzdr,
Michał
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Kurt » 18/3/2009, 02:02

Ze skarbówką to norma, że trzeba poczekać chyba 5dni roboczych na to mają albo i więcej ale czasem jest szybciej. Chodzi o to, że dokumenty muszą odleżeć swoje na kilku biurkach. A no i raczej nic nie sprawdzaja, znaczy czy dane na fakturze są prawdziwe, bo musieli by wtedy pisać do francji żeby tamci to sprawdzili a to by trwało miesiącami.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê