Zobacz wątek - ruszenie z blokadą na tarczy hamulcowej
NAS Analytics TAG

ruszenie z blokadą na tarczy hamulcowej

O wszystkim
_________

ruszenie z blokadą na tarczy hamulcowej

Postprzez karolek850 » 9/3/2009, 15:50

czesc, czy mozna uszkodzic sobie cos powaznie w motocyklu jesli ruszymy (bo np. zapomnielismy zdjąć) z taka blokada na kluczyk którą mamy na tarczy hamulcowej?


tak sie zastanawiam czy isnieje ryzyko uszkodzenia tarczy w sposob nie pozwalajacy dalej jechac jesli ruszymy z blokada na tarczy


co o tym sadzicie?
karolek850
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 20/2/2009, 15:11
Lokalizacja: swazedz


Postprzez Pawcio415 » 9/3/2009, 16:05

Prawdopodobnie tylko sie wywrocisz i nic sie nie stanie powaznego....jesli nie ruszasz z piskiem gumy oczywiscie :)
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge


Postprzez Owi » 9/3/2009, 16:06

zebys sie nie zdziwil jak bedziesz lezal na ziemi
05 Yamaha YZF R6 Raven Edition
Owi
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 6/8/2007, 16:10
Lokalizacja: Bialystok

Postprzez Fenek16 » 9/3/2009, 16:12

Tarcza lekko wygieta, nie zauwazalnie ,ale jednak przy hamowaniu szarpanie występuje...
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez melvin » 9/3/2009, 18:43

jak np cofniesz moto i zapomnisz zdjąć disclocka to masz bo błotniku... najlepiej założyć sobie sprężynkę z gumy łączącą blokadę i klamkę sprzęgła, taki przypominacz...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez MadboY » 9/3/2009, 19:33

Mam wlasnie taka oczojebna sprezynke i chyba dzieki temu uchronilem sie od ruszenia z blokada.

Znajomy kiedys stanal pod sklepem, a jak wrocil to obok moto stala blondynka z pieknymi oczami. Gosc chcial sie popisac i ruszyl z impetem - zapominajac o blokadzie. Plastiki poszly w mak oczywiscie ;)
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez emzeta » 9/3/2009, 19:40

ja tez sobie obiłem jaja;)

dlatego polecam łańcuch
emzeta
Świeżak
 
Posty: 174
Dołączył(a): 22/1/2009, 07:26

Postprzez Redd » 9/3/2009, 20:40

emzeta napisał(a):dlatego polecam łańcuch


Łańcuchem to możesz przypiąć emezetę pod monopolem :D Pod dobrymi nożycami pójdzie prawie każdy łańcuch..

A tak się zastanawiałem... jak myślicie lepiej jest zakładać na przednią tarczę czy tylną?
http://bikepics.com/members/reddie/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
Redd
Świeżak
 
Posty: 312
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez melvin » 9/3/2009, 20:42

ja zakładam na tył, ze względu właśnie na błotnik carbonowy z przodu...
no i z tyłu wygodniej zakładać i zdejmować...
btw ja zawsze jak ruszam na moto to je kawałek przepycham, min ze względu na to jak parkuję moto dlatego o mocnym strzale disclockiem w zacisk nie ma mowy :)
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez _cichy_ » 11/3/2009, 22:50

Ja mam Xene z alarmem, zawsze o niej pamietam.
Odruch bezwarunkowy taki sobie wyrobilem, zawsze zakladam wiec i zawsze sciagam pozniej.
Choc jak to z odruchami bywa, ze 3 razy mi sie zapomnialo, ale wtedy ruch kierownicy i od razu zaczyna wyc, wiec sobie czlowiek szybko przypomina, ze cos jednak chyba zapomnial. A raz zaraz po zapaleniu moto (nie wiem czy od wibracji czy od Leo Vince) sie wlaczyla zanim kiery dotknalem.

Wlasnie z tego wzgledu polecam (jesli juz nie dla zwiekszonego bezpieczenstwa, a noz ktos zwroci uwage na goscia, ktory probuje grzebac cos kiedy alarm wyje) to wlasnie dla samego efektu przypominania, ze cos tarcze blokowac bedzie.
ZX6R
_cichy_
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 14/11/2007, 17:31
Lokalizacja: Prudnik, Wrocław

Postprzez simonw » 12/3/2009, 12:12

Redd - dobry disclock i pod pila pojdzie.

Wez pod uwage jedna podstawowa rzecz - jesli idzie o motocykl to _nie_ ma zadnej opcji uchronienia go przed kradzieza.

Pytanie jest inne - czy ma byc jumniety czy nie -
Jesli idzie o zblokowanie tak zeby nikt sie nie bawil, to spoko, ale jesli ma byc walony to teraz to sie robi w profesjonalny sposob, tak ze nikt dookola nawet nie wie ocb, w srodku dnia.
Ba, sam nawet mozesz nie wiedziec :) Dostaniesz papiery od pana z pomocy drogowej , gdzie (w ktorego parkingu policyjnego masz odebrac pojazd). Pojedziesz tam i dopiero zrozumiesz ze go zawineli.

Ladnie oznakowana pomoc drogowa, ludzie w kamizelkach , z pieczatkami itp itp... przewaznie moto stoi na chodniku wiec mozna je spokojnie wrzucic na lawete, a ze jest to widok normlany (dziennie we wro setki aut odjezdzaja na parking policyjny poniewaz mamy zakaz wjazdu, parkowania na terenie rynku z malymi wylaczeniami) nikt z przechodzacych nie bedzie podejrzewal a nawet beda dobrze zyczyc -

"O motocyklista, cfaniaczek na chodniku sobie stoi to teraz zaplaci 300 za parking ... dawca"

Chocbys mial i 100 alarmow, zabezpieczen, 2 psy i chomika przypietego do moto, jak ma byc walone to bedzie.

Smutna, polska rzeczywistosc. Jedyny plus to to ze mamy maly rynek zbytu i bez zamowienia motocykla sie nie loi, bo po co.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zzzubek » 12/3/2009, 15:28

artur no pochwal sie pochwal swoim wynalazkiem :D
w niczym kobieta nie wygląda tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez Meciek » 12/3/2009, 16:34

melvin napisał(a):jak np cofniesz moto i zapomnisz zdjąć disclocka to masz bo błotniku...


Co ty nie powiesz, też teraz zakładam na tył :)
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na gr