Zobacz wÄ…tek - Motocykl czy Motor
NAS Analytics TAG

Motocykl czy Motor

O wszystkim
_________

Motocykl czy Motor

Postprzez bast » 3/3/2009, 14:39

Meczy mnie pewna kwestia.
Mianowicie, od zawsze kiedy rozmawialem z ludzmi, ktorzy jezdza na motorach (uzyte z premedytacja) i uzyje slowa motor, spotykam sie z haslami
"widac ze nie jezdzisz" ( a jezdze) albo "motor to masz do miedzy nogami albo pod maska" albo "prawdziwi motocyklisci mowia motocykl"
bardzo mnie to bawi, tylko zastanawiam sie skad to sie bierze, czy to jest jakis kompleks czy jak ? Czy to jest na zasadzie podkreslania na kazdym kroku ze sie ma duzego fiuta choc sie wie ze ma sie malego ? Przeciez slowo motor jest w powszechnym uzyciu od zawsze a jakas grupka ludzi probuje na sile innym wmowic ze nie.
To tak jakby w angielskim wszyscy poslugiwali sie slowem wylacznie motorcycle, odrzucajac slowa motorbike albo poprostu bike. Kazdy jezyk ma do siebie to ze szybko tworzy skroty niewygodnych wyrazow.

Czy to, ze wole powiedziec motor znaczy, ze nie jestem motocyklista czy raczej to ze niektorzy maja problem ze swoim malutkim ego i chca sie w ten sposob dowartosciowac? (Pomijajac kwiestie uznawania kogos za motocykliste lub nie bo to kolejna preclowa bzdura na inny temat, widze typa na motorze to motocyklista, widze typa w samochodzie to jest kierowca)
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Landryss25 » 3/3/2009, 14:55

Mi tam bez różnicy. W zasadzie częściej mówię ,,motor" i jest to dla mnie jakby pewna forma skrócenia, zdrobnienia. Tak samo do mojej dziewczyny nie mówię Anno tylko Aniu.

Nie jest to jakiś kult i to że ktoś powie motor czy motocykl to nie różnica. A takie opinie że jak ktoś mówi motor to nie jest motocyklistą mnie śmieszą.

Nie dajmy się zwariować, to jest pasja a nie jakieś wyznanie że czcimy motocykle a Ci co mówią motor nie należą do tej grupy co my :D
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez grzesko » 3/3/2009, 14:59

jak obejrzalem film "Motór" to od tamtej pory tak mowie ;) nie ma dla mnie roznicy. Jak ktos ma motocykl to niech go sobie ma, jak ktos ma motor to tez dobrze, a ja mama motóra ;)
Avatar użytkownika
grzesko
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14/1/2009, 14:10
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Postprzez simonw » 3/3/2009, 15:07

Tak motór, moootór ;] Nah, to byl freaked film co by nie mowic, podobnie jak wiekszosc produkcji polskich mial jedynie dwie wady
pierwsza - ze powstal
druga - ze jest polski

A ogolnie motor / silnik to jednostka napedowa motocykla, tak samo jak i okretu i samochodu :)
Czemu sie ludzie tego tak czepiaja, pojecia nie mam - ale Bunny w swoim filmie Radom Stunt Byki swietnie pokazuje te roznice ...

Na czym jezdzicie ?
- Na motorach
- motorach
Acha, to juz wam podziekujemy ;]
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pablomotors » 3/3/2009, 15:09

Dla mnie to również bez różnicy. Ale zauważyłem, że częściej używam słowa motocykl. ;)
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez Konio » 3/3/2009, 15:10

Ja tam mowi motor jakos sie tak przyzwyczailem :P Czasem dla jaj powiem motór hehehe

O przenajswietszy benzyniarzu spraw abysmy stali sie mobilni :D
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Nefretete » 3/3/2009, 15:15

:)

tu nie chodzi o przynależność do danej grupy społecznej, czy tez pokazanie "jakiego to ja mam wielkiego penisa, a ty masz tak małego, że jak sikasz to obsikujesz sobie jajka", tylko fakt, że te dwa słowa mają odmienne znaczenie :)

Motor to mechanizm przetwarzajÄ…cy energiÄ™ elektrycznÄ… lub cieplnÄ… na energiÄ™ mechanicznÄ…

Motocykl dwukołowy pojazd bez nadwozia, napędzany silnikiem spalinowym, przeznaczony do przewozu jednej lub dwóch osób.

tyle :)

sama chcąc wziąć kogoś pod włos mówię morót, wyrywasz laki na motórze i spotykam się z różnymi reakcjami :) jedni kiwają głową z wywieszonym jęzorem, inni miło uśmiechają się poprawiając mnie,że to motocykl a motór mam w pralce. I jestem za poprawnością... :P ( i pokojem na świecie :mrgreen: )
Ostatnio edytowano 3/3/2009, 15:37 przez Nefretete, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/ | Życie nie powinno być podróżą do grobu(...)Jest raczej ślizganiem się z boku na bok z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksponowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem:Cholera, ale jazda!=)
Avatar użytkownika
Nefretete
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 188
Dołączył(a): 31/12/2006, 00:35
Lokalizacja: Warszawa- Wlkp.

Postprzez Hamulec » 3/3/2009, 15:18

Kiedy miałem 4 lata pierwszy raz w zyciu zobaczyłem i usłyszałem motocykl żużlowy, póżniej crossowe. Te dziecięce przeżycia tak silnie na mnie zadziałały, że od tamtych chwil coś się we mnie zmieniło i kazdy motocykl stał się dla mnie motorem lub maszyną. Na moje wszystkie jakie miałem i obecną miłość mówię motor lub maszyna. Jak ktoś nazywa swojego motocyklem nie przeszkadza mi to. Mówiąc motor nawet na myśl mi nie przychodzi abym sobie coś przedłuzał lub podnosił. Po prostu motor to motor.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Dominik_YZF » 3/3/2009, 15:19

Ja zazwyczaj mówie MOTO i nie przeszkadza mi, jak ktos powie motor.
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez simonw » 3/3/2009, 15:26

http://www.youtube.com/watch?v=3Irs70j7 ... C8&index=8

Sciagacz.pl (Bunny) w wywiadze ze stunterami motorowymi klasy swiatowej z grupy Stunt Crew Team the Trust z Radomia ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bast » 3/3/2009, 15:33

oczywiscie, mi nie chodzi o to, ktora forma jest bardziej precyzyjna bo to wiadomo ale jezyk robi swoje. Inaczej do dzis wszyscy bysmy mowili o automobilach a nie furkach, bryczkach czy nawet samochodach.
Nie chodzi mi tez o ocenianie kogos za to jak nazywa to na czym jezdzi.
Jedynie strzasznie mnie bawi to ze wlasnie niektorzy krzywo patrza na tych co mowia "motor", czyli oni w pewnym sensie oceniaja

a osobiscie wole powiedziec motor i nawet czerpie satysfakcje z tego jak ktos sie zapienia :twisted:
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez adam_89 » 3/3/2009, 15:37

co do Filmu "Motór" jak by to brzmiało gdyby nazywał się "Motocykl"?
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Hamulec » 3/3/2009, 15:40

... to może są niespełnionymi intelektualistami.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Nefretete » 3/3/2009, 15:46

simonw napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=3Irs70j7X-o&feature=PlayList&p=B3081289CC8E11C8&index=8

Sciagacz.pl (Bunny) w wywiadze ze stunterami motorowymi klasy swiatowej z grupy Stunt Crew Team the Trust z Radomia ;)


:shock: :lol: ExtremeMoto 2009 będzie ich :mrgreen:
www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/ | Życie nie powinno być podróżą do grobu(...)Jest raczej ślizganiem się z boku na bok z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksponowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem:Cholera, ale jazda!=)
Avatar użytkownika
Nefretete
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 188
Dołączył(a): 31/12/2006, 00:35
Lokalizacja: Warszawa- Wlkp.

Postprzez Hamulec » 3/3/2009, 16:02

... no i encyklopedie poszły w ruch, a motor pozostanie motorem i nawet może przewozić oficjalnie trzy osoby, są takie. życie to życie to samo życie.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez falconiforme » 3/3/2009, 16:03

Zgadzam siÄ™ Nefretete.
Bądźmy poprawni.

Niesamowita niewiedza puszkarzy czy innych nieświadomych czasem powoduje więdnięcie uszu.

Np. przychodzi koleś, który na motoryzacji motocyklowej w ogóle się nie zna i się chwali że jego brat ma motor Hondę 1100 Fireblade, albo jego znajomy ma Hondę Blackibird która jednak okazała się Suzuki RF 900. Do tego Kawasaki ZX12R okazał się Kawasaki ZRX 1200 ale nikt między tymi motocyklami nie widział przepaści jaka je dzieli, bo w końcu to tak czy inaczej oba motocykle to Kawasaki 1200.

Potem dochodzą różne teorie z kosmosu na temat motocykli, motocyklistów i motocyklizmu, a na końcu nikt z tych podekscytowanych ekspertów nie wiedział że motor to tak naprawdę inna nazwa silnika.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez simonw » 3/3/2009, 16:08

Hamulec - jesli uda Ci sie motorem przewiezc chociaz jedna osobe masz moje dozywotnie uznanie ;] Tylko musimy sprecyzowac czy motor bedzie tez mial skrzynie biegow czy bedzie to sam motor, czy doczepisz mu kola czy sprobojesz na samej koncowce walu korbowego badz kole zamachowym jechac :D

motor to motor, nie wiem czemu mamy 2 okreslenia na silnik, zarowno motor jak i silnik mowi nam o jednostce napedowej, motor moze byc elektryczny, parowy i spalinowy a operator tramwaju jest motorniczym bo powozi motorem poprzez regulacje jego parametrow pracy (pradu i napiecia).

Motocykl - mowi nam o cyliscie z motorem czyli maszynie takiej jak bicykl zasilanej nie pedalami ale motorem, wiec motocykl jest pojazdem jednosladowym dwu kolowym napedzanym motorem spalinowym badz elektrycznym ;]
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Hamulec » 3/3/2009, 16:13

Dobrze poddaję się. Myślałem, że rozmawiamy, coś jakby o oddcieniu gwary jak kto mówi, a nie o wywodach naukowych.
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez grzybol » 3/3/2009, 16:19

ja tam mówię motor albo motór :) Czepianie się nazewnictwa to głupota. Co do niewiedzy laików, o której wspomina falconinforme, to ja już od 3 osób słyszałem o mojej CBF 500, że jest to 'typowy ścigacz' :)
grzybol
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez indor » 3/3/2009, 16:19

a ja na swoją maszynkę często mówię WueSka :) tak chłopaki u mnie w pracy przechrzcili mój motorek :) generalnie dobrze powiedział BAST... przecież na samochód nie mówimy automobil... chociaż w sumie automobil tłumacząc na polskie wyjdzie samochód... ale co tam... motor, maszyna, motocykl, WueSka, moja czarna, złom :), rumak... w zależności od nastroju różnie zdarza mi się mówić na moją drugą miłość życia :)
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: BÅ‚onie pod wawa

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê