Zobacz wÄ…tek - Nowy sezon, nowe wydawanie kasy....
NAS Analytics TAG

Nowy sezon, nowe wydawanie kasy....

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Nowy sezon, nowe wydawanie kasy....

Postprzez kosta » 25/2/2009, 13:55

no panowie pomimo tego że śnieg na ulicach jeszcze zalega, ja dzielnie przystąpiłem to uzbrajania moto pod kolejny sezon. Zakres prac chyba duży. dla przypomnienia katuje yame r1 rok 2003 , poprzedniczke sprzedałem. a teraz do rzeczy. o takich duperelach jak oleje i inne śmieci nawet nie wspominam bo szkoda czasu. pospawanie ramy pod zadupkiem dla uzyskania większej sztywności konstrukcji żeby nie popekała od stawania w pion ze stelaża. zamontowanie stelaża do gum 12 o'clock, pospawanie setów żeby nie pękły kiedy moto jebnie o asfalt. montaż klatki oraz torowego zadupka (szkoda mi ciąć serie), amor skrętu, sportowe klamki, zembatki tył urośnie do 48 zembów przód seria 16, szyba z garbem konieczna do szybkich prostych, crash pady na tył też pewnie sie przydadzą. jak zostanie skończona w okolicach marca postaram sie zrzucić fotki dla lepszego efektu :wink:

P.S jeśli to nie ten dział to proszę o przesunięcie, aczykolwiek myślę że tutaj się może bardziej przydać.....
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA


Postprzez s_extrem* » 25/2/2009, 15:22

Moje przygotowania i wydatki ograniczaly sie do wymiany podstawowych elementow eksploatacyjncyh ;) W tym sezonie, a wlasciwie zima, kupilem sporo akcesorii, wiec kasy na dobajerowanie od strony technicznej motycykla zabrakło ;)
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno


Postprzez adam_89 » 25/2/2009, 15:43

Ja ograniczam się z wkładaniem kasy w moto tzn jakieś zbędne dodatki. Po zakupie moto we wrześniu (cbf 500) dokupiłem do niego jedynie crash pady, a jakoś niedługo (jak bd miał fundusze bo ostatnio z tym krucho) mam zamiar kupić stelaże pod sakwy, sakwy tekstylne i kilka rzeczy niezbędnych pod namiot (śpiwór namiot itp) ponieważ mam zamiar dużo jeździć i spać pod chmurką. Ewentualnie do moto dokupie stalowy oplot, i podgrzewane manetki.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Ciechan666 » 25/2/2009, 15:51

A mnie czeka rozrząd, filtry, płyny, pompka do przedniego hamulca i wymiana łożyska w główce ramy... a części do rozrządu Desmo nie ma nigdzie... ech. Zachciało się włoszczyzny :D
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez pablomotors » 25/2/2009, 15:56

Jak będziesz spał pod chmurką to zainwestuj w pokrowiec na moto bo niezbyt miłe uczucie siadać na mokre moto nawet w kombinezonie.

Ja też narazie sprowadzam się do wymiany płynów itd.
oraz remontu simsonka ;)
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez adam_89 » 25/2/2009, 16:05

No spoko. Nawet zrobiłem sobie małą liste co kupić pod namiot praktycznie rzeczy tylko niezbędne i wyszło ponad 1000 zł więc spanie pod chmurką do tanich nie należy. Ale za to jaka przyjemność
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Konig » 25/2/2009, 16:06

Oprócz wymiany oleju i filtrów, już po wymianie płynu hamulcowego, czekam aż się cieplej zrobi i chyba się wezmę za zawory i gaźniki. Na więcej kasy nie ma bo trzeba sobie ciuch kupić ;)
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez kosta » 25/2/2009, 16:16

Konig napisał(a):Oprócz wymiany oleju i filtrów, już po wymianie płynu hamulcowego, czekam aż się cieplej zrobi i chyba się wezmę za zawory i gaźniki. Na więcej kasy nie ma bo trzeba sobie ciuch kupić ;)
słusznie na bezpieczeństwie sie nie powinno oszczędzać, ja nie ukrywam że sporo kasy utopie w moto......ale wiecie co nawet mi to sprawia radoche :lol: chyba jakiś durny jestem hehe
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Hamulec » 25/2/2009, 16:30

kosta napisał(a):
Konig napisał(a):Oprócz wymiany oleju i filtrów, już po wymianie płynu hamulcowego, czekam aż się cieplej zrobi i chyba się wezmę za zawory i gaźniki. Na więcej kasy nie ma bo trzeba sobie ciuch kupić ;)
słusznie na bezpieczeństwie sie nie powinno oszczędzać, ja nie ukrywam że sporo kasy utopie w moto......ale wiecie co nawet mi to sprawia radoche :lol: chyba jakiś durny jestem hehe

Spokojnie nie jesteście sami. Też jestem opętany, kupiłem sobie kask wartości 2 ton węgla i jeszcze trochę w maszynę właduje. Nie należę do tych, którym się kasa przelewa. Miłość nie zna granic.
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Ciechan666 » 25/2/2009, 16:34

Ano :) to tak jak ja z koleżanką oglądałem moto w salonie, do tego ciuchy, kask... a ona na to: drogie hobby :-)
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez adam_89 » 25/2/2009, 16:34

Hamulec napisał(a):kupiłem sobie kask wartości 2 ton węgla


a po ile u Ciebie tona? :D
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez -sailor- » 25/2/2009, 16:37

a ja zakupilem kombi roleff kask romer rekawice buty kominiarka.
Do moto filtr oleju, przewody w oplocie ,olej ,kierunki led napinacz rozrządu, świece irydowe... ; ] i to wszystko ;] w trakcie pewnie jeszcze jakieś żeczy wyjdą teraz odkładam na benzynke bo za jakiś miesiąc mam nadzieje zawita wiosna już ; ]
F-czy %-) -sprzedane ;]
-sailor-
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 25/9/2008, 08:58
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Hamulec » 25/2/2009, 16:38

adam_89 napisał(a):
Hamulec napisał(a):kupiłem sobie kask wartości 2 ton węgla


a po ile u Ciebie tona? :D

ha, ha tona po 700, kask bezcenny. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez Flow » 25/2/2009, 16:42

kosta napisał(a):
Konig napisał(a):Oprócz wymiany oleju i filtrów, już po wymianie płynu hamulcowego, czekam aż się cieplej zrobi i chyba się wezmę za zawory i gaźniki. Na więcej kasy nie ma bo trzeba sobie ciuch kupić ;)
słusznie na bezpieczeństwie sie nie powinno oszczędzać, ja nie ukrywam że sporo kasy utopie w moto......ale wiecie co nawet mi to sprawia radoche :lol: chyba jakiś durny jestem hehe

powiem Ci ze tez tak mam wiec oboje jestesmy durni ;)

mnie rowniez czeka wymiana olejku,filtra powietrza,filtra oleju, nowej przedniej oponki, swiece tez by raczej sie przydaly , trzeba zarejestrowac moto,jutro bede mial przeglad,chcialbym tez zainwestowac w tyłek moto bo wyglada masakrycznie z kierunkami wielkosci pięści ale jak zobaczylem ze cena calego mocowania tablicy + kierunki wyszloby w granicach 600zl to chyba na planach sie zakonczy i zainwestuje w crashpady i moze jakas malutka klatke od panów z US i A.
Załączniki
1000 honda.jpg
(189.98 KiB) Pobrane 1124 razy
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Meciek » 25/2/2009, 16:52

Ja już zakupiłem nakładkę na siedzenie pasażera żeby mi się nikt tam nie pchał ;) ,crash-pady -wiadomo po co.Muszę jeszcze wymienić olej i pewnie w połowie sezonu oponę z tyłu.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez dambandit » 25/2/2009, 16:53

Mnie czeka tylko podstawa olej, płyn hamulcowy , filtry . Zawory sprawdzałem sam w zime . Zastanawiam się co z gaźnikami bo motocykl równo pracuje wszystko ok a jak oddam do serwisu to może być gorzej niż teraz ( jak tu czasami czytam , doświadczenia ludzi z serwisem ) . Opony na szczęście jeszcze dobre i napęd tez . Zastanawiam się tylko nad przednim zawieszeniem .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez <borut> » 25/2/2009, 16:58

Mi pozostała wymiana tylnej felgi... wczoraj podczas zmiany opony została w brutalny sposób zniszczona przez znajomego który na nią najechał samochodem.
I planuje wymienić lusterka na ładniejsze bo te standardowe wyglądają jak ze starej warszawy.
Szkoda, że motocykle tak często trzeba pieścić w porównaniu do aut.
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez Flow » 25/2/2009, 17:08

ale za to jak sie odwdzieczajÄ… ;)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez sooshe » 25/2/2009, 17:16

a ja z niecierpliwoscia czekam na kolejne wyplatki zeby doprowadzic moj sprzecior do stanu uzywalnosci. Olej, filtry, swiece, reg. zaworow i luz w glowce ramy... pewnie sie skonczy na lozyskach a reszta to kosmetyka... poznije przyjdzie czas na kask i rekawice... oj ciezko ciezko bedzie do konca marca sie spiąć...
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first

Postprzez pablomotors » 25/2/2009, 17:18

Przed nowym sezonem warto pomyśleć o miejscach dla autostopowiczek :wink:
Załączniki
motobus.jpg
motobus.jpg (49.21 KiB) PrzeglÄ…dane 4637 razy
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê