Zobacz wątek - shimmy-cos nie tak
NAS Analytics TAG

shimmy-cos nie tak

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

shimmy-cos nie tak

Postprzez piwek » 23/2/2009, 17:58

Mam cb 500, do tej poory jezdzac nia bylo ok.Zmienilem rame, sprawdzam czy jest ok.Oczywiscie nie mam jednego mocowania-lyzwa ramy-silnik, ale bedzie), jade wiec, puszczam kier-jest ok.Rozpedzam sie bardziej, puszczam-wpada w shimmy, wrocilem do domu i zastanawiam sie co jest.Czy z rama cos nie tak, czy glowka ramy jest za mocno skrecona i sztywno jest, czy to mocowanie, czy poprostu czasem tak ma, w co watpie.Co prawda duzo nia nie jezdzilem ,ale na tamtej ramie, bylo ok.Doradzcie
Avatar użytkownika
piwek
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13/6/2007, 19:29
Lokalizacja: mazowieckie


Postprzez Konio » 23/2/2009, 21:21

Najlepiej podjedz do serwisu i sprawdz geometrie ramy. Przyczyn moze byc duzo poczawszy od powietrza w oponach skonczywszy na zlej pozycji na kanapie
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk


Postprzez falconiforme » 23/2/2009, 22:56

Zacznij od wymiany łożyska główki ramy.
Potem przyczyn może być wiele :D
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Pajda » 24/2/2009, 15:32

Ja miałem tak samo i miałem do wymiany łożyska główki ramy
A teraz mi się robi podobnie - jak tylko puszcze kierownice ale to jest spowodowane kończeniem się przedniej opony
Fazer 600
Pajda
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1/7/2008, 16:57
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez piwek » 25/2/2009, 09:46

Wszystko rozumiem, ale na poprezdniej ramie bylo ok.Zrobilem niewiele, moze 100km na tym moto i nie zauwazylem nic niepokojacego.Prowadzil sie swietnie, zero jakichkolwiejk atrakcji nieporzadanych, a ty nagle po zmianie ramy i 200m przejechanych-shimmy.Moze jest za lekko skrecona glowka?Az boje sie jezdzic, jeszcze teraz w tych warunkach, to jak mina:)
Avatar użytkownika
piwek
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13/6/2007, 19:29
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez kosta » 25/2/2009, 11:00

napewno dobrze sprawdziłeś geometrię ramy przed jej kupnem, bo aż dziwne że na starej było ok a na tej "nowe" moto świruje :shock:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez falconiforme » 25/2/2009, 11:00

Musisz zbadać stan łożyskowania w nowej ramie, może miała jakieś wżery w gnieździe łożyska.

Łożyskowanie przedniego zawieszenia to najczulszy element najbardziej odpowiedzialny za niestabilność na wprost itp.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Re: shimmy-cos nie tak

Postprzez zephyr47 » 25/2/2009, 18:05

piwek napisał(a):Mam cb 500, do tej poory jezdzac nia bylo ok.Zmienilem rame, sprawdzam czy jest ok.Oczywiscie nie mam jednego mocowania-lyzwa ramy-silnik, ale bedzie


Nie wiem czemu ale pachnie mi to "manianą"... :?


piwek napisał(a): Co prawda duzo nia nie jezdzilem ,ale na tamtej ramie, bylo ok.Doradzcie


Załóż starą spowrotem :D



A tak na serio to jedną z przyczyn może mogą być obciążniki kierownicy. Jak zgubiłem jeden obciążnik to miałem takie same objawy.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr