Zobacz wątek - Fotoradary a motocykle
NAS Analytics TAG

Fotoradary a motocykle

O wszystkim
_________

Fotoradary a motocykle

Postprzez MihauG » 11/2/2009, 10:11

Nie wiem czy w dobrym temacie. Ciekawi mnie czy fotoradary robią zdjęcia motocyklistom i ich maszynom i czy ktokolwiek dostał kiedyś mandat pocztą. Ostatnio słyszałem, że robią też zdjęcia od tylca wiec teoretycznie są w stanie dojść gdzie mieszkasz po blachach.
Dziś jechałem do pracy i na 20km trasie stało 5 skrzynek na radary wiec ciekaw jestem jak to będzie z motorem.
MihauG
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19/1/2009, 11:56
Lokalizacja: Rumia


Postprzez kosta » 11/2/2009, 10:16

patrze że jesteś z rumii i o ile sie nie myle to pomorze jest lub bedzie pierwszym okregiem w kraju gdzie będzie właśnie jak mówsz czyli puszki będą pstrykały fotki od tylca :twisted: i tak po kilku dniach dostaniesz przesyłkę któej wartość będzie proporcjonalne do tego coś narozrabiał :x
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA


Postprzez PAJĄK1984 » 11/2/2009, 10:35

wogole tam w okolicach pomorza tych puszek jest od chu.... i ciut ciut, niedobrze sie dzieje .....
PAJĄK1984
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 8/7/2008, 20:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez jordan23 » 11/2/2009, 10:41

No niestety nie dobrze . Za chwile będzie strach wyjechać z domu ..:/
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Postprzez MihauG » 11/2/2009, 10:54

No właśnie te zdjęcia robione od tyłu to chyba specjalne na motocyklistów są bo kierowcy w aucie się po takim zdjęciu nie da zidentyfikować-a w takim przypadku bez względu na wykroczenie mandat wynosi 100zł. W sumie motocyklisty w kasku też nie da się zidentyfikować więc nie wiem do końca jak to jest.
A fotoradarów rzeczywiście Ci u nas dostatek.

Żeby podgrzać atmosferę tutaj link do ciekawego i krótkiego artykułu o wyższości nowych dróg nad nowymi fotoradarami.

http://moto.onet.pl/1529099,4189,artykul.html
MihauG
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19/1/2009, 11:56
Lokalizacja: Rumia

Postprzez wiklad » 11/2/2009, 11:49

Jak narzekacie na ilość fotoradarów, to przejedźcie się trasą Gryfice-Szczecin-Poznań-Zielona G.-Wrocek -> jeden wyjazd i prawko można stracić :D
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez ZooL » 11/2/2009, 12:29

to sie podepne.. w koncu sa juz ustawione fotoradary cykajace "od tylca" czy dopiero maja wejsc? Bo sie troche juz pogubilem w tych wersjach, ktos mowi ze juz sa (ale zdjecia nei dostal), inny ze nie ma, gdzies pisze ze dopiero ma to wejsc, a ja przez to nie wiem czy moge normalnie jechac czy trzeba rush blokowac :/
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez Bystry » 11/2/2009, 14:57

nom co do motocykla czy puchy to nie ma różnicy czy jedziesz w kasku, czy w kominiarce, to auto jechał wtedy i wtedy, złamało prawo i teraz odpowiada właściciel samochodu ;) zool poszukaj na forum było już !
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez adam_89 » 11/2/2009, 15:14

a Ty Bystry sie akurat na tym znasz bo zapewne dostałes już zdjęcie z radaru za jazde hulajnogom!
po co się człowieku wypowiadasz jak nie masz o tym zielonego pojęcia?

Jest tak, że jeśli zdjęcie jest czytelne tzn widać Twoją twarz to musisz się przyznac, że to Ty prowadziłeś, jeśli natomiast nie widać dokładnie kto prowadził pojazd mandat można ( oczywiście to nie jest legalne i nikogo do tego nie namawiam) przekazać życzliwemu kuzynowi/koledze który weźmie punkty na sobie. W wekend czytałem artykuł o handlu punktami z fotoradarów ... o nawet znalazłem artykuł : http://fakty.interia.pl/news/kwitnie-ha ... source=rss
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez bast » 11/2/2009, 15:21

adam_89 napisał(a):W wekend czytałem artykuł o handlu punktami z fotoradarów ...


hehe to mozna sie dogadac z dziadkami z okolicy, oglaszac sie na allegro ze przejme punkty za hajs i im odpalac prowizje na leki, kapitalizm pelna geba :twisted:
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kravec » 11/2/2009, 17:10

A ja wam napisze tylko tyle ze rok temu ojcu przyslali zdjecie zrobione od przodu w kasku. W strazy miejskiej mowili nawet ze to przeciez widac ze to nie on (a jechal on). Z tym ze jesli by powiedzial ze to nie on to mialby wskazac kto, a jak nie to do sadu grodzkiego wiec jaki sens? Chyba tylko taki zeby pozniej dostac i tak punkty i wyzsza grzywne. Z tym ze na przyszlosc wiemy juz ze trzeba sie klocic ze nie daliby rady spisac numerow z jadacego 70km/h motocykla.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Bystry » 11/2/2009, 17:32

więc Adam jak się nie znasz to się nie odzywaj ;) Akurat mój staruszek miał taki problem więc ... Ciii :D Dużo piszesz mało robisz :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez adam_89 » 11/2/2009, 17:34

Bystrością i inteligencją to Ty nie grzeszysz
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Bystry » 11/2/2009, 17:36

Dobrze, że Ty chociaż Ty jesteś Alfa i Omega :D
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Leitho » 11/2/2009, 19:41

moze nie na temat, ale znajomy ostatnio dostal list- otwiera a tam zdjecie i predkosc - 48 km/h a zamiast mandatu pouczenie ze juz do 50 sie zblizal :lol:
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez simonw » 11/2/2009, 19:41

1. NIE musi byc zadnego zdjecia twarzy itp rzeczy poniewaz kupa ludzi "nie wiedziala" kto prowadzil badz byly to auta "sluzbowe" tak wiec obecnie mandat placi _WLASCICIEL_ pojazdu (firma / osoba prywatna) chyba ze WSKAZE winowajce. Tak wiec zdjecie osoby nie ma zadnego znaczenia - wazne sa blachy i naklejka UV-aktywna za pomoca ktorej nastepuje identyfikacja pojazdu.

Jesli wlasciciel przypadkowo nie pamieta kto jezdzi jego pojazdem, placi. Jesli pamieta - jako prawy i godny obywatel broni sie przed nieuczciwa kara wskazujac winnego zagrozenia na drodze :)


Radary robioce fotki od tylca dzialaja od 2 lat chociazby w warszawie - wstepnie projekt mial na celu identyfikacje blach. Czesto przod pojazdu byl tak brudny ze ciezko bylo ustalic nawet po naklejce wlasciwe blachy, tak wiec wiele "zespolow radarow" robilo fotki na raz z przodu i tylu. Poza tym - wiecej materialu dowodowego = wieksza skutecznosc w sciganiu przestepcow drogowych.

Co do motocykli - sprawa na razie jest otwarta i jesli jakas gmina bedzie to robila to obecnie na wlasna reke nie ma bowien odgornych unijnych badz polskich przepisow mowiacych o tym. Akurat moim zdaniem motocykl powinien miec po prostu naklejke z przodu nad lampa, co pozwolilo by w promieniach UV pobrac numery rejestracyjne z hologramu, jednakze jak znam polske to ktos juz ma ustawiony przetarg na nowe oprogramowanie do radarow i pewnie wlasnie sie ono wdraza i kosztuje majatek (z naszej kieszeni oczywiscie!). Naklejki dla motocyklistow byly by o wiele tansze i nie wymagaly zmiany softu w radarze.

Reasumujac - nic nie stoi na przeszkodzie by jakas gmina wprowadzila sobie taki czy inny sposob kontroli pojazdow. Na pewno prace i wdrozenia trwaja - jednakze nie slyszalem zadnych _pewnych_ informacji odnosnie gmin ktore rozpoczynaja karanie w taki sposob. Tutaj maja zupelnie wolny wybor - od polowy 2008 roku zarowno lesniczy jak i strazak, straznik miejski, krokodylki, wojsko, policja,straz graniczna maja prawo wystawiac mandaty i zatrzymywac pojazdy do kontroli na terenie calej polski (umiescilem skan tych rozporzadzen na forum, nie pamietam juz gdzie).

Dodatkowo systemy wizyjne montowane w miastach (np kamery przy sygnalizacji swietlnej) takze moga dostarczyc materialu dowodowego i szczerze mowiac sa skuteczniejsze niz radary wiec czas zaczac jezdzic po ludzku a nie kombinowac ... ale ze kretactwo i oszustwo jest w naturze kazdego polaka, pewnie sporo czasu minie zanim polska bedzie pelnoprawnym krajem europy a nie czarna strefa jaka jest teraz.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez oskaarek » 11/2/2009, 19:50

sa fotoradary co robia zdjecia od tylu. Kuzynek jak jechal przez Gniezno ostatnio to wlasnie dostal takie zdjecie z fotoradaru od tylu tylko ze puszka smigal. I nie mial sie co klocic jak poszedl odebrac bo i tak mandat wypisany byl na wlasciciela pojazdu, a jak zaswirowal ze to nie on jechal to mu odpowiedzial - ''pan sobie niech sciagnie pieniadze teraz na wlasna reke od kierowcy co wtedy jechal panskim autem, ale zaplacic trzeba''
R1 rn12 2004r+ , stunt honda+ AUDI A6 1,8T
oskaarek
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 25/8/2008, 08:59
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez ZooL » 11/2/2009, 21:44

jezdzic po ludzku czyli na dwupasmowce pustej 50km/h bo jest w terenie zabudowanym (a obok nawet nie ma chodnika dla peiszych, bo oni tam nei maja wstepu, przykald z chorzowa), osobiscie predzej podziekuje w ogole za jazde niz zaczne tak robic.
ZooL
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 10/1/2009, 22:32

Postprzez Bystry » 11/2/2009, 22:32

Więc nawet Szymonek potwierdził moją kwestię mądry Nostradamusie Adamie <hahaha>
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez MihauG » 11/2/2009, 22:34

Mój brat poszedł ze zdjęciem na identyfikację twarzy i rzeczywiście nie dało się zobaczyć kto prowadził auto i zamiast 300zł kazali zapłacić 100. Nie wiem-może lokalne zwyczaje.
Faktem jest, że u nas wszyscy kombinują i jeżdżą po prostu głupio i bez wyobraźni dzięki czemu mamy jedną z największych śmiertelności na 1000 wypadków w Europie. Na Islandii np. przekroczenie prędkości o 7 km/h kosztowało znajomego 1500 Euro, takie kary są skuteczne.
Faktem jest też, że na pomorzu także jest sporo dwupasmówek prawie bezkolizyjnych gdzie można jechać max.50. Nieżyciowe przepisy. A poza tym większości ludzi Policja kojarzy się jeszcze z milicją i tak obie strony próbują się przechytrzyć. A nie o to przecież chodzi.
MihauG
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19/1/2009, 11:56
Lokalizacja: Rumia

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr