Zobacz wątek - Motocykl elektryczny, który jest lepszy od najlepszych?
NAS Analytics TAG

Motocykl elektryczny, który jest lepszy od najlepszych?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Motocykl elektryczny, który jest lepszy od najlepszych?

Postprzez Enter » 5/2/2009, 20:32

Wiedziałem, że zmiany nadchodzą, technologia się zmienia, itd. ale nigdy bym nie przypuszczał, że już za rok w USA będą produkować motocykle elektryczne, które na łeb biją obecne Yamahy, Kawasaki i Hondy. Aż wstyd, że te firmy nic w tym zakresie nie robią.

Motocykl elektryczny Mission One EV ma tylko jeden bieg, na którym rozpędza się do 240 km/h i ma zasięg 240 km na jednym ładowaniu - ładuje się jak telefon komórkowy lol. Za rok motor będzie w produkcji podobno, a w tym roku weźmie nawet udział w wyścigu na Isle of Man.
Szkoda, ale chyba sobie go nie kupię bo kosztuje 68 995 dolarów :), chociaż piszą że wersja standardowa będzie tańsza.

Tutaj jest opis:
Mission One EV (otwórz link)

Obrazek
Enter
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5/2/2009, 20:21


Postprzez Koval135 » 5/2/2009, 20:35

Ta kratke z konfesjonalu podpieprzyli?Wygląd-zero.Moze to i jakos hjedzie ale po wala mi moto bez biegów i dzwieku?Gorzej niz skuter...
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa


Postprzez zadzior » 5/2/2009, 20:37

Po co komu motocykl bez "exhaustu"? :lol:
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez C-bool » 5/2/2009, 20:51

Fakt bez dźwięku to już nie to samo... ;) Nie ma to jak 2x Akrap pod d**ą :)
Cały czarny nawet by mi się podobał..
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Konio » 5/2/2009, 21:06

Mozna zamontowac cos takiego ze imituje dzwiek moto. Babce w Pimp My Ride zrobili cos takiego w samochodzie (imitowalo dzwiek czolowych bryczek:D )
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez <borut> » 5/2/2009, 21:46

Jak dla mnei super pomysł :) ladujesz i jedziesz :D
Tylko szkoda ze dźwięku nie ma i biegów ale może coś z tym zrobią
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez Landryss25 » 5/2/2009, 22:16

Motocykle na prąd tak samo jak samochody zupełnie mijają się z celem. Może i podłączasz go do gniazdka a potem śmigasz ale nie jest to bardziej przyjazne środowisku niż typowy motocykl spalinowy i nie koniecznie tańsze.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Redd » 5/2/2009, 22:21

A gdzie dźwięk? A gdzie zapach beny? A gdzie brud oleju i strzały z rury? Sorry ale ja wysiadam 8)
http://bikepics.com/members/reddie/ (otwórz link)
Avatar użytkownika
Redd
Świeżak
 
Posty: 312
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez leff » 5/2/2009, 22:27

i wez tym zrob trase 500 km .......
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Darek G » 5/2/2009, 22:35

To,że Amerykanie szukają nowych wynalazków,nie dziwi gdy się weżmie pod uwagę popyt jaki mają na rynku motoryzacyjnym,dorzucą to monstrum za bagatela ok.60 tyś.zielonych i co dalej?Podtrzymanie zapaści albo cud,że ktoś się przełamie i kupi coś,co jak dla mnie nadaje się na Marsa dla dla kosmicznych turystów albo dla pracujących w energetyce,którym wzorem z Toyoty pracodawcy każą kupować to NIEPOROZUMIENIE,oczywiście na raty.
Darek G
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30/8/2008, 12:14
Lokalizacja: laski * małopolska

Postprzez adam_89 » 5/2/2009, 22:36

Redd napisał(a):A gdzie dźwięk?



Po 1 no właśnie bez dzwięku moto będzie dużo niebezpieczniejsze, np teraz jedzie się przez miasto nagle patrze a tu jakaś babka chce mi wtargnąć na jezdnie (oczywiście na środku ulicy zamiast iść na pasy stara kurrrrrrrr****) to redukcja i już takiej 70letniej babce o laske przypomina się jak się biega. 2.Ale też puszki lepiej słyszą wycie naszych wydeszków przez co stajemy się bardziej 'widoczni'.
3. Jak inaczej wkurzyć 'kochanego' sąsiada jak nie pięknym dzwiękiem wydechu grubo ponad 10 tys obrotów?
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Lone » 5/2/2009, 22:49

Wkurza mnie ta cała eko propaganda, motocykle na prąd to zwała :evil:
>>>Perłowy Dukat 848<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
Lone
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:59
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Landryss25 » 5/2/2009, 22:57

To nie eko. One są tak samo szkodliwe jak tradycyjne. Bardziej chodzi tu o wolniejsze wykorzystanie złóż ropy na naszej planecie.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez wiklad » 5/2/2009, 22:58

Nigdy w życiu czegoś takiego bym nie kupił. Jak jeździć, to tylko spalinówką, a nie jakimś elektrycznym wibratorem. Może i to ma super osiągi, ale jak dla mnie to nie jest motocykl.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez Movi » 5/2/2009, 23:11

I z czym niby bije na głowę? Bo dla mnie to porażka. Cena- kosmos, osiągi? Zbliżone do konkurencji. 1 bieg? Śmiech, cała przyjemność jazdy motocyklem to biegi.. elektrycznie... wypas myknę z ziomkami 240 km, oni zaleją wachę i jadą dalej a ja 12 h postoju bo muszę moto "podładować" :lol: + ten piękny pewnie dźwięk :lol: :D

Moje zdanie jest zupełnie odmienne od autora postu, jestem właśnie zadowolony i mam nadzieje że jak najdłużej "wielka czwórka" nie będzie tworzyć nic w tym temacie, bo dla mnie coś takiego to już nie motocykl, a ja kocham motocykle a nie takie wynalazki. To tyle w temacie.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez bast » 5/2/2009, 23:43

bo te paly od marketingu i inzynierowie nie rozumieja ze sportowe fury i moto to cos wiecej niz tylko srodek transportu, owszem mozna zamontowac glosnik imitujacy dzwiek tlumika. ale drgania, zapach spalin, to jest niepowtarzalne. I to ze nierownomierny rozklad mocy tez ma swoj urok. taki elektryk ma tylko + i -, moze to i daje przyspieszenie od zera, ale mieszanie biegami w gore i wdol to tez daje smaczku. to tak jakby wpieprzac jedzenie bez przypraw. yebac te wynalazki, te wszystkie hybrydy i elektryki. Produkcja tego wcale nie musi byc tansza, a alementy bezpieczniejsze dla srodowiska. Poza tym jadac gdzies bezyniaka tankujesz przez 3 minuty a ladowanie baterii by trwalo kilka godzin a do tego baterie sie zuzywaja. Jesli juz to powinni pracowac nad silnikiem spalinowym ale na jakis wodor czy cos
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez <borut> » 6/2/2009, 12:07

To teraz czekajmy na motocykle napędzane moczem.
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez herber » 6/2/2009, 13:28

Z tym dźwiękiem muszą coś zrobić bo niesłyszalny motocykl to byłaby śmierć na drodze..
Co do ładowania czegoś takiego.. niedawno czytałem artykuł, linka już niestety nie mam, o nowej generacji silników (samochodowych), majacych ponoć niedługo wejść do jakiejś tam ostatecznej fazy testów, które ładują się w kilkanaście minut po podłączeniu do zwykłego gniazka i jadą na tym między 200 a 300km..
Może to i nie to samo.. ale nasze prawnuki mogą już nieznać innych pojazdów niż elektryczne..

Pozdrawiam

ps.
Jeszcze do ładowania: :)
http://moto.pl/MotoPL/1,88389,5461980,R ... eryki.html
---------------
Blind as a bat, drunk as a butterfly.
herber
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29/10/2006, 12:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez miki750 » 6/2/2009, 16:50

zero frajdy i adrenaliny. zero zabawy smutny pomysł..
miki750
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12/1/2009, 18:29
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Postprzez Enter » 6/2/2009, 20:30

Przyznam się, że zaskoczyły mnie wasze wypowiedzi. Większość z nich zupełnie neguje taki motocykl i go wyśmiewa. Jednak zauważyłem, że podawane argumenty są zazwyczaj niemerytoryczne. Miły dla ucha dźwięk, przyjemność zmiany biegów, niektórym motocykl się nie podoba, bo przypomina konfesjonał... Niektórzy nawet ubarwiają swoje wypowiedzi kłamstwami, że 12 h trzeba się ładować. Też mogę powiedzieć, że paliwo do baku wlewa się 40 minut skoro wy kłamiecie.

Ten motocykl był testowany przez motocyklistów, którzy od lat jeżdżą motocyklami spalinowymi i zobaczcie sami co mówili, zupełnie co innego niż wy:
http://www.youtube.com/watch?v=RsBtgxfB ... re=related

A tu jest drugi krótki filmik, który pokazuje różnice między sportowym motocyklem crossowym elektrycznym i spalinowym, po prostu spalinowy nie ma żadnych szans na torze - mówi to zawodowy kierowca
http://www.youtube.com/watch?v=CM9df9GGimw

No i przypominam, że to dopiero początek, każdy kolejny model będzie lepszy, bo jest ogromny postęp w tej dziedzinie. Od przyszłego roku firma KTM zaczyna produkować też elektryczne motocykle crossowe gotowe do wyścigów.

Od tego nie ma już ucieczki.
Enter
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 5/2/2009, 20:21

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr