Zobacz wÄ…tek - DO CHORWACJI NA XT 600 - propozycja
NAS Analytics TAG

DO CHORWACJI NA XT 600 - propozycja

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

DO CHORWACJI NA XT 600 - propozycja

Postprzez jesiet » 26/1/2009, 14:43

Witam jestem z bieszczad

Czy ktoś chciałby się wybrać ze mną do Chorwacji w tym roku( 2009) ?
Ja na traktorku xt 600 w dwie osoby.
Planuję być tam ok 6-7 ze zwiedzaniem okolic. no i na trase przeznaczam w jedna strone ok 4 dni po drodze moze cos by zwiedził. ( powrót moze 3)
wyjazd na poczÄ…tku wrzesnia
jesiet
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/4/2007, 12:26


Postprzez SQ » 28/1/2009, 18:16

4 dni na dojazd? przez HiszpaniÄ™ i WÅ‚ochy?
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez jesiet » 29/1/2009, 08:54

nie.. ja bym jechał przez Słowację, Węgry ( Budapeszt 1 dzień) pozniej pewnie słowenia, rijeka i w miare blisko brzegu do Dubrovnika... trasa jeszcze dokładnie nie zaplanowana ale napewno jechałbym przez Słowację i Węgry. Wyliczone dni są orientacyjne poki co... ale mniej wiecej tak bym liczył.. jak trasa wypadnie dłuzej to na pobyt na miejscu byłoby mniej dni.


Srednią prędkość oscyluje w granicach 75-100 kmh

Pozdrawiam
jesiet
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/4/2007, 12:26

Postprzez SQ » 29/1/2009, 09:22

no tak, sorki... zapomniałem o prędkości przelotowej xt.

co do rjieki to raczej nie ma tam co zwiedzać. duże, portowo/przemysłowe miasto. bardzo brudne...
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez jesiet » 29/1/2009, 09:44

dzieki ;) bede miał to na uwadze. Nie wiem co jest w tej rijece ale miałem na myśli samą trase, nie muszę przejezdzac przez to miasto ale gdzies w okolicy by wbić się w trasę bliższą morzu.. chyba ze znasz jakaś ciekawa ;)

no fakt.. XT nie jest typowym turystycznym, wygodnym i zbyt szybkim motocyklem ale ogólnie jedzie się ciekawie i jak dla mnie to ok ale dużo jednego dnia km sie nie da za bardzo zrobic dlatego pisze tyle dni zeby nie było zmeczenia. Poza tym jak dla mnie ta srednia przelotowa 85 km/h w porywach do 100 mi wystarcza ;)

Popatrzyłem teraz na mape i mysle tak Słowacja, Węgry, ( Budapeszt) i Chorwacja( Zagrzeb, Senj, Dubrovnik) to jest blisko morza... chyba ze pojadę troche górą... się zobaczy :)
jesiet
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/4/2007, 12:26

Postprzez rider1000 » 1/2/2009, 16:58

Cześć
Ja bym sie wstępnie pisał na tą wyprawę, proponuje zahaczyć plitwickie jeziora, byłem w chorwacji ale samochodem, motorkiem może być ciekawiej, jakby coś to pisz adksz@wp.pl

Krzysiek
rider1000
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/6/2007, 21:18
Lokalizacja: Gostynin

Postprzez jesiet » 2/2/2009, 08:46

cześć

No fajnie że już pierwsza osoba cos napisała :) plitvickie jeziora to koniecznie. Tam planuję wstępnie jeden dzien.Napewno jak pojadę/pojedziemy to nie będzie to trasa tylko żeby się przewieźć. Zwiedzanie, morze itp to podstawa a wieczorkiem jakas knajpka, czy cos podobnego ;)Noclegi - mysle głownie o kempingach ale tez mysle o jakims "agro" zeby człowiek choc z 1-3 noce wyspał się w łózku. Ale to wszystko wyjdzie w trakcie oczywiscie.
jesiet
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/4/2007, 12:26

Postprzez SQ » 2/2/2009, 18:42

o agro zapomnij. są tam w miastach domki tubylców przystosowane do wynajmu całego piętra. w dwie pary cena jeszcze znośna ale i tak nie tanio. kamping pewnie lepiej, ale też bez oszałamiającej taniości
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez jasny gwint » 3/2/2009, 18:22

Witam
Wrzesien jeszcze dalego, ale może bym sie pisał.
Jestem z bieszczad
jasny gwint
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3/9/2008, 21:17
Lokalizacja: wies Ustianowa Górna (Bieszczady)

Postprzez jesiet » 4/2/2009, 09:15

Witam Cie jasny gwint

Jakim motocyklem śmigasz, jaka prędkość przelotowa na trasie ?

Jak jestes zainteresowany napisz na maila.

Wiem ze jeszcze duzo czasu. Zdaje sobie z tego sprawe, czasem ktos z nas moze stwierdzic jeszcze ze nie jedzie.. to normalne.. ale ja planuję ta podroz juz od ponad roku.. ( no własnie zaczał sie ten rok.. )teraz tylko zalezy to od tego jak sie "ułoza finanse" i inne problemy ktore moga czasem komus wypasc.

Ps. ustianowa blisko wiec fajnie.. bo praktycznie od poczatku trasy mozna byłoby jechac razem ;)

Pozdrawiam i zapraszam zainteresowanych
jesiet
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/4/2007, 12:26

Postprzez jasny gwint » 4/2/2009, 20:29

Mam fezerke 600. Najczęściej jeżdżę solo. Nie znam dokładnie określenia (prędkość przelotowa). Raczej moto nie zamulam, jeżdżę w miarę szybko, ale staram się nie ryzykować niepotrzebnie. Nie wiele punktów mi zostało, dlatego wolał bym podróże zagraniczne. Ale z drugiej strony stać mnie tylko na jeden większy wyjazd w ciągu sezonu. Tak że nie jestem jeszcze pewny tej Chorwacji. Planuję Rzym w lipcu, ale jeśli nie wypali Rzym to mogę się pisać do Chorwacji.
Ps. skÄ…d jesteÅ›?
Pozdrawiam
jasny gwint
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 3/9/2008, 21:17
Lokalizacja: wies Ustianowa Górna (Bieszczady)

Postprzez jesiet » 5/2/2009, 11:50

w "predkosci przelotowej" chodziło mi o srednia predkosc na trasie. Bo widzisz moja predkosc na trasie jest 75-100 km/h.. ( ta w miare komfortowa- o ile mozna mowic przy tym motocyklu o komforcie... :) ) wiec nie wiem czy cie interesuje wogole.. ja jezdze na enduro tj yamaha xt 600. Jestem z Leska. Miałes juz jakies dalsze trasy za soba ?

Pozdrawiam
jesiet
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/4/2007, 12:26



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê