Zobacz wątek - gdzie w Warszawie można nauczyć się jeżdzić na motorze?
NAS Analytics TAG

gdzie w Warszawie można nauczyć się jeżdzić na motorze?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

gdzie w Warszawie można nauczyć się jeżdzić na motorze?

Postprzez davidoff » 18/1/2009, 13:00

witam, w wieku 34 lat facet powinien mieć jakieś hobby i mój wybór padł na motor :-). juz chyba dojrzałem do takiej "zabawy". praca, kariera, jakis sport...ok ale ciagnie mnie jakos do motorów. jest jeden problem..a w zasadzie dwa. najpoważniejszy to fakt, że nigdy nie miałem z tym doczynienia. pomózcie i odpowiedzcie na pytanie jakie zadałem w temacie. podobno nigdy nie jest za pózno by zaczać...:-). dzieki.pzd
davidoff
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/1/2009, 12:51


Postprzez pablomotors » 18/1/2009, 13:26

Musisz zadać sobie pytanie jaki typ moto ci odpowiada.
Potem najlepiej nauczysz się jeździć jeżdżąc po drogach.
Warto też poczytać książki dot. techniki jazdy na motocyklu. Wszystko przyjdzie w swoim czasie.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu


Postprzez davidoff » 18/1/2009, 14:08

no tak...to nawet oczywiste. patrzyłem juz ale raczej sugerujac sie kwota, tak max do 50 tys. ale...ja naprawde potrzebuje profesjonalnej pomocy bo zupełnie, ale to zupełnie nie mam o tym pojecia. ja nawet na rowerze jezdziłem ostatnio z 15 lat temu (oprócz rowerków treningowych na siłowni :-) ). i liczyłem, że jest jakaś profesjonalna szkoła dla takich marnych jednostek jak ja :-)
davidoff
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/1/2009, 12:51

Postprzez Landryss25 » 18/1/2009, 14:15

No na początek to 50tyś na moto Ci nie potrzeba. Lepiej zacząć od jakiegoś słabszego sprzętu a potem się przesiąść.
Sugerując się tym co piszesz wnioskuję że nie masz prawka kat. A, więc i tak musisz się zapisać a tam nauczysz się podstaw jazdy.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez MadboY » 18/1/2009, 16:24

idz na kurs do Pro-Motor'a. Tam naucza Cie dobrych podstaw, a po jazdach bedziesz mial jakiekolwiek pojecie o tym jakie moto Ci odpowiada. I tak jak juz zostalo powiedziane: na poczatek nowe moto to nienajlepszy wybor (szkoda nowe polozyc).
Ostatnio edytowano 18/1/2009, 16:45 przez MadboY, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Fikol » 18/1/2009, 16:30

Parę postów niżej ;)
viewtopic.php?t=28146
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez davidoff » 18/1/2009, 20:17

dziekuje wam za wszystkie odpowiedzi i pomoc. ja wczesniej przeczytałem forum bo nie chciałem zasmiecać. a napisałem tylko dlatego, ze inni pisali o doskonaleniu a ja jestem tak zielony jak to tylko możliwe i raczej oczekuje nauki od zupełnych podstaw. ok podjade do szkoły którą mi proponujecie. a jak bym napisał wam jaki motor chciałbym kupic to zabilibyscie mnie smiechem :-)))). jeszcze raz dzieki
davidoff
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18/1/2009, 12:51

Postprzez Tomek Kulik » 18/1/2009, 21:07

Nigdy nie jest za późno.
Zapraszam: www.kulikowisko.pl
motocyklowa szkoła jazdy www.kulikowisko.pl na warszawskim Bemowie
Tomek Kulik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13/8/2007, 09:58
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Postprzez Landryss25 » 19/1/2009, 00:55

davidoff napisał(a): a jak bym napisał wam jaki motor chciałbym kupic to zabilibyscie mnie smiechem :-)))). jeszcze raz dzieki


Moim zdaniem nie maszyna czyni motocyklistę :) To jest Twój osobisty wybór i ważne żeby Tobie się podobał nie nam bo o gustach się nie dyskutuje.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez lewko » 23/1/2009, 18:35

najwiecej nauczysz się na ulicy, a doświadczenie przyjdzie z kolejnymi kilometrami ;)
Avatar użytkownika
lewko
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 27/10/2007, 17:38

Postprzez Traperoso » 23/1/2009, 20:53

W Warszawie nie można nauczyć się jeździć na motocyklu, można tylko w Szczecinie!
Ostatnio edytowano 24/1/2009, 19:56 przez Traperoso, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Fikol » 23/1/2009, 21:12

Lepiej zapytać o dobrą szkołę jazdy gdzie uczą z dobrym skutkiem niż jakiś k** łepek miałby pytać o jakąś miejscówkę na której mógłby zapie** ile wlezie.
Niech w pi*du najlepiej pojedzie po polach zapierdzielać. Jakoś moderatorom nie podszedł pod zje*** temat
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Tomek Kulik » 23/1/2009, 21:13

lewko napisał(a):najwiecej nauczysz się na ulicy, a doświadczenie przyjdzie z kolejnymi kilometrami ;)
Nie zgadzam się z tym, gdyż spotykam często osoby które mimo kilku sezonów spędzonych na motocyklu nie wiedziały nic o międzygazie lub przeciwskręcie, o innych ważnych rzeczach nie wspominając. Nie zawsze nauka samopas jest skuteczna, czasem trzeba instruktora i bezpiecznych warunków do ćwiczeń.
Pozdrawiam i życzę dobrej pogody. Tomek
motocyklowa szkoła jazdy www.kulikowisko.pl na warszawskim Bemowie
Tomek Kulik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13/8/2007, 09:58
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Postprzez CeBeRek » 23/1/2009, 21:27

Panie Tomku

Wiem, że jest Pan szanowanym instruktorem jazdy, który naprawdę poświęca się dla swoich kursantów, próbując ich przygotować do przeżycia na drodze.

Nie zgadzam się jednak z tym, że osoby które jeżdżą kilka sezonów na cięższych motocyklach nie wiedzą co to jest międzygaz i przeciwskręt. Wiem natomiast, że te osoby nie dały się zabić na drodze i przez te kilka sezonów nauczyły się myśleć i przewidywać zagrożenia.

Trochę mi tu zaleciało bajką, bo jednak wśród znajomych, mam ludzi z pasją, którzy wiedzą wiele w tej dziedzinie i nie spotkałem się jeszcze z brakiem podstawowych zachowań czy też wiedzy.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez niesiob » 23/1/2009, 21:40

Ja polecam małą aczkolwiek przyjemną szkółkę jazdy. Nazywa się chyba "perfekt" (jakoś tak). Mają "biuro", teorię i plac na żeraniu, koło mostu Grota. Tam też imola jeździ, a obok jest mały kontener tej szkółki. Bardzo fajny i cierpliwy Pan Jarek nauczył mnie od podstaw wszystkiego. A i nie zrażajcie się wyglądem "biura" :-). Kurs w 2008 roku kosztował mnie 900zł(w tym lekarz i wszystkie materiały). Mają 2 motocykle - małego czoperka 250 na którym się zaczyna i potem szlifuje ósemki i hondę 500 na miasto.
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez CeBeRek » 23/1/2009, 21:48

Lepszej szkoły niż pro-motor i tak nie ma.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Tomek Kulik » 23/1/2009, 23:16

CeBeRek napisał(a):Panie Tomku

Wiem, że jest Pan szanowanym instruktorem jazdy, który naprawdę poświęca się dla swoich kursantów, próbując ich przygotować do przeżycia na drodze.

Nie zgadzam się jednak z tym, że osoby które jeżdżą kilka sezonów na cięższych motocyklach nie wiedzą co to jest międzygaz i przeciwskręt. Wiem natomiast, że te osoby nie dały się zabić na drodze i przez te kilka sezonów nauczyły się myśleć i przewidywać zagrożenia.

Trochę mi tu zaleciało bajką, bo jednak wśród znajomych, mam ludzi z pasją, którzy wiedzą wiele w tej dziedzinie i nie spotkałem się jeszcze z brakiem podstawowych zachowań czy też wiedzy.
Cóż, z całym szacunkiem, ale mało Pan widział. Nie chcę być uszczypliwy ani źle zrozumiany, lecz inna odpowiedź nie przyszła mi na myśl. Nie wszyscy wiedzą czemu motocykl skręca i nie wszyscy wiedzą jak zmieniać biegi prawidłowo. Wiele osób hamuje czterema palcami w motocyklach które mają hamulec jedno-dwupalcowy, lub wciskają sprzęgło jednocześnie z hamulcem. Jakoś samo nakręcanie kilometrów nie wpłynęło na ich technikę jazdy.
Co do Pro-Motor'a, to proszę się zastanowić, czemu po założeniu tej szkoły z Piotrem Gadajem i wypromowaniu jej na rynku, odszedłem na swoje? Mam inne pomysły na szkolenie kandydatów na kierowców kat. A, rozbieżne z wyobrażeniami Piotra. Życzę mu zdrowia i nietkniętej apteczki na placu.

Pozdrawiam i życzę dobrej pogody.
motocyklowa szkoła jazdy www.kulikowisko.pl na warszawskim Bemowie
Tomek Kulik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13/8/2007, 09:58
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Postprzez leff » 24/1/2009, 00:29

to prosze mi wyjasnic jaki to jest blad uzywac czterech palcow zamiat dwoch jesli ma sie w nich odpowiednie wyczucie? ja zawsze uzywam czterech z prostej przyczyny, mialem polamane kosci srodrecza i uszkodzony nadgarstek wiec uzywanie dwoch palcow nie wchodzi w rachube.

IMO jest to kwestia wyczucia ......
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez MadboY » 24/1/2009, 02:19

leff - dzieki uzywaniu 2 palcy na klamce mozesz stosowac zakladke. Dzieki ktorej skleisz zawieche przed zlozeniem, potem skladajac sie jednoczesnie trzymajac hebel dodasz gazu, zeby na wyjsciu dac pelen ogien ;)
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Tomek Kulik » 24/1/2009, 11:57

Cóż, współczuję, że kontuzja dotknęła Pana w taki sposób.
Które palce są mniej sprawne?
motocyklowa szkoła jazdy www.kulikowisko.pl na warszawskim Bemowie
Tomek Kulik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13/8/2007, 09:58
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Następna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê