Zobacz wątek - Deska snowboardowa - jakiej firmy? za ile?
NAS Analytics TAG

Deska snowboardowa - jakiej firmy? za ile?

O wszystkim
_________

Deska snowboardowa - jakiej firmy? za ile?

Postprzez Manhatan » 18/1/2009, 21:23

Siema,

Doszedłem do wniosku, że pora kupić wreszcie własny sprzęt, a nie wydawać bez sensu kasy w wypożyczalniach. Tym bardziej też, że co raz częściej mam okazję śmigać na stokach, więc po jednym sezonie przestaje mi się to powoli opłacać.

Będę celował raczej w dechę typu All-mountain, bo profesjonalistą nie jestem, z reguły jeżdżę na przygotowanych stokach, a i nie mam nigdzie w okolicy żadnych snow-parków, więc zarówno typowe FS jak i FR odpadają.

Co do kasy, liczę, że w moim przypadku nie ma sensu przepłacać (latam w sumie trzeci sezon i w miarę sobie radzę) 1000zł - deska + wiązania, no i do tego jakieś lepszej jakości i przede wszystkim wygodne buty do 400zł.

Wiązania oczywiście miękkie, z racji, że kręcą mnie zabawy na śniegu preferuję deski krótsze (156-160cm) i cóż więcej. Potrzebuję rad dotyczących głównie sprawdzonych sprzętów i akcesoriów...

Thank's from mountain! :)
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez wiklad » 18/1/2009, 22:11

Buty - Burton Moto - zaje**ście wygodne (moje 4rte buty, dotychczas najwygodniejsze i nazwa miło się kojarzy :D). Ewentualnie jakieś z systemem BOA możesz kupić -szybko się zapinają i mocno trzymają nogę, co do wygody to nie wiem, nie testowałem.

Wiązania - Jak jesteś leniwy, to możesz kupić wiązania Flowa. Do AM idealne, jednak do ostrzejszego latania za słabo nogę trzymają. A jak lubisz "zapinać" to np. Burton Custom (z CAP STRAPEM, lepiej trzymają nogę niż zwykłe).

Deska: Santa Cruz Black Window, Burton Bullet modele ze starszych roczników, nie ma co przepłacać za model 2009.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin


Postprzez Manhatan » 19/1/2009, 19:52

Siemasz, dzięki za propozycję!

Co do dechy Butron by mi odpowiadał, nawet bardzo, szkoda tylko, że kasiasto się cenią, ale wiadomo - za jakość się płaci...

Inna sprawa K2? Też fajne, mało popularne w Polshy, jednak w Stanach dużo wiary na nich podobnież lata...

Co do wiązań, lubię jednak trochę je pozapinać na szczycie, poprawić słuchawki od MP3, przygotować się mentalnie i wtedy ruszać - takie małe zboczenie :)

Jeśli możesz/możecie podawajcie też linki do sklepów internetowych, gdzie można się zaopatrzyć w porządny sprzęt, oraz w przypadku wątpliwości, żeby potrafili doradzić... Swoją drogą, myśleć już teraz w niedługim czasie coś kupować, czy czekać jeszcze do marca/kwietnia?
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez klub_AA » 19/1/2009, 20:43

Jak dla mnie wiazania Flow (seria Pro) i zadne inne. Buty aktualnie podobnie jak kolega Burton, tu nie ma co oszczedzac, wygoda i komfort przede wszystkim.
Co do deski to nie ludz sie ze dostaniesz jedna prawdziwa wskazowke. W tej chwili jest taka paleta desek do wyboru, ze kazda rada bedzie raczej subiektywna.
W moim przypadku Duotone Street tylko ze wzgledu na sentyment.

Pzdr
Avatar użytkownika
klub_AA
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11/11/2008, 09:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Taser » 19/1/2009, 20:48

Osobiscie polecam deseczki voelkla, robia je w bardzo zaawansowanej technologi i robia deski miedzy innymi dla nitro i hammera, w krakowie na placu inwalidow jest sklep gdzie maja wlasnie ich deski. Co do wiazan, to ja bym polowal na promocje tak samo z butami. Bo mozna sporo przyoszczedziec
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez grzesko » 19/1/2009, 21:46

polecam ta deske:
http://www.allegro.pl/item515799233_zes ... zania.html

sam taka posiadam i jestem z niej zadowolony, deska nie jest droga a jest naprawde uniwersalna, i do tego daja na nia 2 lata gwarancji.
Avatar użytkownika
grzesko
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14/1/2009, 14:10
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr