Zobacz wÄ…tek - Ducati monster 900, - Honda Cbr F4i, - Yamaha R6 '01'
NAS Analytics TAG

Ducati monster 900, - Honda Cbr F4i, - Yamaha R6 '01'

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Ducati monster 900, - Honda Cbr F4i, - Yamaha R6 '01'

Postprzez mateuszz55 » 4/1/2009, 00:49

Ducati monster 900, - Honda Cbr F4i, - Yamaha R6 '01' Opowiedzcie cos o tych modelach, Co byscie wybrali, Co jest dla was w nich wadami co jest zaletami.. I uzasadnijcie..
Zamierzam własnie kupic którychs z nich i nie wiem co mam robic... 8)
Avatar użytkownika
mateuszz55
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 21/12/2007, 00:44
Lokalizacja: okolice SÅ‚upcy \ Konin


Postprzez Koval135 » 4/1/2009, 10:58

Ducat i nie ma bata.Mialem okazje przejechac sie kawalek po torze w Brnie takim i miodek.fajnie sie prowadzi,mocy tez ma duuzo,na papierze moze tego nie widac,ale w jeździe pokazuje na co go stac :wink:

Dla mnie jego +
-silnik
-dźwięk
-wyglad
-marka

Minusy
-Drozszy serwis(ale bez przesady)

Nie jeździlem nim dużo więc więcej ci nie powiem,ale moto dla mnie napewno fajniejsze od japońskiej masówy :wink:
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa


Postprzez mateuszz55 » 4/1/2009, 13:02

Dzieki dzieki :D
Mysle ze R6 wogole nie wchodzi w gre ;]
Albo Ducat Albo Hondzia ;]
I cały czas jestem bardziej za ducatem ;]
Motocykle to nie wszystko, ale wszystko bez nich jest niczym..
Avatar użytkownika
mateuszz55
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 21/12/2007, 00:44
Lokalizacja: okolice SÅ‚upcy \ Konin

Postprzez SHVAYA » 4/1/2009, 13:06

ja bym bral Ducati - legenda, marzenie i niepowtarzalnosc
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp

Postprzez zephyr47 » 4/1/2009, 13:13

F4 jest bardziej turystyczna od tamtych. Zależy czym jeździłeś wcześniej, ale po lytrze będzie dla ciebie słaba. Oddaje moc bardzo równo, mało pali i jeśli chodzi o niezawodność to jest nie do zaje*ania.


R6 jest o wiele bardziej sportowa niż F4, stylistycznie jest piękna, ale ma słabą skrzynię biegów no i wogule to nie to co honda ;-)


Z ducati nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiadam.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Landryss25 » 4/1/2009, 13:18

No moim zdaniem Monstera nie ma co porównywać do CBR i R6. Ja bym wziął monstera z racji że kocham te motory :) Mam 600 i mogę Ci z czystym sumieniem polecić bo ten silnik naprawdę robi wrażenie bo ciągnie z samego dołu i ma moc w pełnym zakresie więc 900 tym bardziej. Wadą Ducati jest ochrona przed wiatrem a właściwie jej brak, nawet z owiewką. Prędkości w trasie to 120-30, większe na dłuższą metę są uciążliwe i trzeba się kulić. Ale ogólnie tą wadę nadrabia on dźwiękiem, silnikiem, prowadzeniem i tym co w Ducati najważniejsze czyli wyglądem.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez mateuszz55 » 4/1/2009, 13:26

Jezdziłem troche na hornecie 600 ma niecałe 100 KM
i własnie tak mi sie ten ducat monster 900 podoba, ale nie wiele o nim wiem ;]
Krazy plota ze sa awaryjne i wadliwe.. NIe wiem czy to prawda czy nie..
Motocykle to nie wszystko, ale wszystko bez nich jest niczym..
Avatar użytkownika
mateuszz55
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 21/12/2007, 00:44
Lokalizacja: okolice SÅ‚upcy \ Konin

Postprzez dambandit » 4/1/2009, 13:30

Polecam ducati . Byle nie nudna F4i .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez zephyr47 » 4/1/2009, 13:33

Ja na twoim miejscu od tego Ducati wolałbym Hernete 900 jak już ma być naked.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Koval135 » 4/1/2009, 13:34

mateuszz55 napisał(a):Jezdziłem troche na hornecie 600 ma niecałe 100 KM
i własnie tak mi sie ten ducat monster 900 podoba, ale nie wiele o nim wiem ;]
Krazy plota ze sa awaryjne i wadliwe.. NIe wiem czy to prawda czy nie..


To tylko plota.Regularnie serwisowany odwdzięczy sie bezawaryjnością :wink: Tu znowu zasada,jak dbasz tak masz,nic dodać,nic ując :wink:
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez mateuszz55 » 4/1/2009, 13:43

Co ile trzeba taiego Ducata serwisowac??
Motocykle to nie wszystko, ale wszystko bez nich jest niczym..
Avatar użytkownika
mateuszz55
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 21/12/2007, 00:44
Lokalizacja: okolice SÅ‚upcy \ Konin

Postprzez Koval135 » 4/1/2009, 13:47

KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez Flow » 4/1/2009, 15:05

strasznie rozbierzny masz gust ;)
r6 masówka , ducat indywidualnosc :)

osobiscie szedlbym za glosem serca ktore w tym zestawieniu mowiloby DESMOOOO :)

Landryss ma w podpisie link do 600 i jak dla mnie nie dosc ze moto piekne to ma wykur**** malowanie.

jesli chodzi o f4i hmm moto bardzo popularne,malo awaryjne,ale moze tak porownam do kobiet xD

r6 - sex z dodÄ… (szybko , ostro a potem do domu)
f4i - sex z Catherine Zeta Jones (niby dlugi i fajny ale po pewnym czasie chce sie czegos wiecej)
ducati monster 900 ( sex z Jessica AlbÄ… , namietnie,dostojnie i z pasjÄ…)

wybieraj ;p
heh ;)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Landryss25 » 4/1/2009, 19:33

Flow ale nie wiem czy drugiego takiego Monstera da radę znaleźć bo mojego jakiś makaroniarz malował ze 2 lata temu :D
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez YZF R1 » 5/1/2009, 02:00

Mateusz55 moja opinia jest następująca:

Jeździłem każdym więc pozwolę sobie zabrać głos, pomimo iż wszystkie 3 motocykle są zupełnie inne od siebie i tak naprawdę do czego innego to mimo wszystko musisz mieć pojęcie w temacie skoro chcesz kupić któryś z tych motocykli...


Ducati Monster 900 motocykl jak najbardziej miejski lekki zwinny przyjazny w manewrowaniu z dość sporym zapasem mocy i oczywiście momentem. Silnik jak to w dukatach V troszkę wibruje pod tyłkiem ale można to polubić lub bardziej przyzwyczaić się. Pomimo bardzo wygodnej miejskiej pozycji w podróż raczej się nie nadaje brak owiewek powoduje ze szybko nas zmęczy napór powierza. Motocykl bardzo oryginalny i rzadko spotykany koleżanka jeździ i bardzo sobie chwali twierdzi ze nie miała żadnej poważnej awarii serwis troszkę droższy.

Honda F4i Posiadałem ten motocykl po Sraczu 750 i szybko sprzedałem z pocałowaniem ręki klienta i kupiłem R6 99 rok. Nie była to wina stanu itd był to zdrowy zadbany motocykl. Honda F4i to motocykl bardziej przeznaczony do szybkiej turystyki o wyglądzie motocykla sportowego. Do sportowca mu daleko słabe osiągi liniowo oddawana moc i dość mozolne wkręcanie się na obroty powoduje że dostaje baty od wielu sprzętów ze swojej klasy, ale nadrabia niską awaryjnością. Ale z ta awaryjnością też bez przesady znajomy ma z przebiegiem bodajże 49000 tys i wszystko stuka klekocze zgrzyta w silniku... a wygląda naprawdę na niezły egzemplarz. także jeśli chcesz polatać turystycznie motocyklem który wygląda sportowo to F4 jest dla ciebie ale nie nastawiaj się że będzie cię po odkręceni manetki zrywało z siedzenia, oraz obserwując wskazówkę obrotów nie oczekuj że w pewnym zakresie poczujesz moc nic z tych rzeczy. w całym zakresie dość ze skazówka idzie szalenie wolno to do samego czerwonego pola jest nuuuda. Ja osobiście omijam ten motocykl szerokim łukiem bo jest nudny denny no może wygląda całkiem fajnie ale to już rzecz gustu a o tym jak każdy z nas wie się nie mówi...

No i najlepsze zostawiłem na koniec.
Yamaha R6 miałem rocznik 99 a jeździłem na każdej.
Moje zdanie jest takie iż: Yamaha odkąd weszła na rynek z modelem R6 i R1 bo R7 pomijam, każdy kolejny sezon wyznaczała standardy oraz była o krok przed konkurencją. R6 jeszcze zależy który model ale każda kolejna nawiązuje do poprzednika jest rasowo sportowa! dla mnie jest to sportowiec pełną gębą! Ja ze swojej byłem szalenie zadowolony anie nie brała oleju anie skrzynia nie padła. Yamaha R6 super zawieszenie super hamulce super oddawana moc nawet modele na gaźnikach mają kopnięcie w pewnym zakresie obrotów... i tak jak F4 oddaje moc równo i nudno tak R6 jest bardzo agresywna, nie okrzesana i narwana powiedziałbym. Uwierz jazda na R6 to naprawdę super zabawa tak jak oddaje moc ten motocykl jest naprawdę niesamowite ktoś kto szuka ostrego agresora polubi R6. Ale jak każdy motocykl ma swoje wady przede wszystkim skrzynia dość delikatna ktoś kto jeździ tym motocyklem po ludzku nic się nie stanie zaś jeśli ktoś katuje, nie dba, piłuje skrzynie na gumie to najprawdopodobniej 2 bieg padnie. Ale wiadomo jaki kupisz taki będziesz miał dlatego warto udać się z kimś po Yamahe kto się dobrze na nich zna...

Ja osobiście polecam R6 świetny motocykl sportowy najbardziej rasowy z tamtych lat.
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Flow » 5/1/2009, 14:35

a tak na powaznie to bierz daytone 675 , nic nie zmieniali od 06r a leje kazde moto wyprodukowane przez japońców czy makaronów :) nie mowie dlatego bo mam,ale jak jest.
848 dostalo baty,k7 750 rowniez, pomijam kazda 600cc typu r6,cbr600rr czy gixa. wyrozniasz sie rowniez na drodze :) serwis sadze ze podobny jak i w dukacie. :)

to tyle z chwalenia wlasnego sprzetu,ja mialem swoja sprzedawac,ale serce by mi peklo bo nigdy mnie nie zawiodla.i ten dzwiek 3cylindrów...

a na powaznie to bier 900 potworka i nie marudź ;)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez MichalStunt » 6/1/2009, 00:07

Ja osobiscie na Ducati nie jeździłem ale widziałem na zlocie no to muszę przyznać ze dzwięk ma naprawde wypasiony (identyczny jak R1 2009) z wyglądu tez niczego sobie no i jadąc ducati odznacza się, ma swoją klase.A f4i to piła, typowo dla szpanera.A R6 ma super agresywny wygląd, dzwięk to jak w każdej pile,no i super osiągi jak na klase 600cm3.Ja bym brał albo Ducati albo R6,a napewno nie CBR
MichalStunt
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 5/1/2009, 16:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Flow » 6/1/2009, 00:23

MichalStunt napisał(a):A f4i to piła, typowo dla szpanera

:OOOOOOOOOOOOO

mozesz uścislic?
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Koval135 » 6/1/2009, 11:57

MichalStunt napisał(a):Ja osobiscie na Ducati nie jeździłem ale widziałem na zlocie no to muszę przyznać ze dzwięk ma naprawde wypasiony (identyczny jak R1 2009)


Po ch*ju identyczny :roll: Bierz ducata,nie pchaj sie w japońska masówe :lol:
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez mateuszz55 » 6/1/2009, 13:03

Czyli widze panowie ze wiekszosc jest na Ducati.
YZF R1 Dał mi tez konkretnie rozpis. Dziekuje.
Potrzebuje własnie motocykla do jazdy po okolicach, Dlatego tezke spodobał mi sie ducat. Co prawda nie mowie ze nie bedzie jakichs tam wylotów nad morze, w góry bo beda napewno beda. Należe do klubu motocyklowego W-F-M słucpa i takie wypady sie zdarzaja oczywiscie ;]. Mysle ze dam Rade, chyba jakos sie wytrzyma te kilka podrózy ;] :D
Motocykle to nie wszystko, ale wszystko bez nich jest niczym..
Avatar użytkownika
mateuszz55
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 21/12/2007, 00:44
Lokalizacja: okolice SÅ‚upcy \ Konin

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê