Zobacz wątek - Czerwone słupki pomiędzy pasami.
NAS Analytics TAG

Czerwone słupki pomiędzy pasami.

O wszystkim
_________

Czerwone słupki pomiędzy pasami.

Postprzez gniady » 29/12/2008, 13:52

Witam!
Na forum raczej nie pisuję ale dzisiaj jak przejechałem trasę Toruń - Warszawa to się załamałem!
Na nowo wyremontowanej drodze pomiędzy Drobinem a Płońskiem jakiś idiota wymyślił żeby postawić na podwójnych liniach ciągłych metalowe słupki przykręcone do asfaltu! Z tego co widziałem są one najczęściej przed skrzyżowaniami ale nie tylko, i nie jest też tak że powiedzmy zaczyna się linia ciągła i dopiero po kilku metrach jest pierwszy słupek tylko od razu z grubej słupka na początku ciągłej dali.
Już pomijam wyprzedzanie na ciągłej ale nawet w momencie wychylenia się żeby zobaczyć czy można wyprzedzać można się nadziać na słupek, bo w momencie przekraczania osi jezdni kierowca ma linię przerywaną ale jakiś "inteligentny" urzędas postawił słupek i BUM!
Jeśli się samochodem wlanie no to w najlepszym wypadku remont przodu i spodu.
Jeśli się motocyklem walnie to w najlepszym wypadku śmierć na miejscu a w gorszym warzywo.

Osobiście uważam że to się nadaje do prokuratury.

Poniżej jest link od listu na stronie Interii i jest też tam zdjęcie tych że słupków.

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/apel-olewajmy-idiotyzmy,1233871 (otwórz link)

EDIT*
Po przeczytaniu postów przyznaje że nie wiem z czego są zrobione te słupki więc możliwe że z gumy. Ale po ich wyglądzie i masywności zasugerowałem się że są metalowe. Ale nie zmienia to faktu że dla motocyklisty to bez różnicy czy jest metalowy czy gumowy.


Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 29/12/2008, 15:33 przez gniady, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
gniady
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/6/2008, 11:14
Lokalizacja: okolice Tarnowa


Postprzez dosiek77 » 29/12/2008, 14:08

Jechałem tamtędy we wtorek i juź stały. To jakaś masakra jest, chyba trzeba zadzwonić na policję, albo lepiej do szpitala w Tworkach.
dosiek77
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 10/8/2006, 21:32
Lokalizacja: Mokotów


Postprzez sepo » 29/12/2008, 14:16

Słupki nie są metalowe :) Kumpel przy 60 km\h x-trailem pojeździł troszkę po nich i nic się nie stało:P
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez SHVAYA » 29/12/2008, 14:24

ale powiedzcie blizej jak to wyglada? bo sie nie orientuje
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp

Postprzez limak14 » 29/12/2008, 14:29

nie ma sie co dziwić - to jest Polska,kraj debilskich przepisów
co zrobić? trzeba tylko postukać się w głowę, bo więcej nie można
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Invi » 29/12/2008, 14:31

Słupki nie są metalowe Smile Kumpel przy 60 km\h x-trailem pojeździł troszkę po nich i nic się nie stałoRazz


Ale straszÄ….


No i cały artykuł ciekawy.
Ostatnio edytowano 29/12/2008, 15:37 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez sepo » 29/12/2008, 14:33

SHVAYA napisał(a):ale powiedzcie blizej jak to wyglada? bo sie nie orientuje

Czerwone słupki przykręcone do jezdni podobne do pachołków na placu manewrowym
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez pablomotors » 29/12/2008, 14:38

W Gnieźnie przy wyjeździe z ronda na wiadukt są takie małe, plastikowe "słupki". Są jednak dużo mniejsze od tych na zdjęciach w artykule.
Są płaskie, o wysokości może ok20cm.
Dla samochodów są niegroźne ale dla motocykli raczej tak.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez zadzior » 29/12/2008, 14:44

Tylko w Polsce??? We Wloszech widzialem identyczny pomsly przy remontach drog...wszystko byloby fajnie gdyby nie te serpentyny :lol:
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez OvertakeR » 29/12/2008, 16:17

Co za idiota wpadl na taki pomysl... A gdyby zaistaniala neibezpieczna sytuacja w ruchu drogowym, gdzie trzebaby troche wjechac na ta linie? To co, smierc za wjazd na podwojna ciagla?
Energie ist nichts ohne Steuerung.


Nie jest dla mnie ważna Twoja ranga na forum, staż, ilość wypisanych postów, dla mnie jesteś człowiekiem i tylko w takich kategoriach Cię postrzegam.
Avatar użytkownika
OvertakeR
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 21/12/2008, 13:53

Postprzez gumis » 29/12/2008, 16:19

slupki sa plastikowe wiec raczej nie przelecisz przez nie. glupi pomysl to fakt ale nie rob z tego jakiejs tragedii jakby tam postawili betonowy mur.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez blazej1901 » 29/12/2008, 18:50

kiedyś podobne stały przy poboczach jak się leci z Zakroczymia na Nowy Dwór Maz. Po miesiącu już nie było żadnego. Wszystkie połamali.

a co do podobnych rozwiązań w innych krajach. W Szwecji często stosują podobną metodę ale zamiast słupków są stalowe grube linki pozawieszanie na metalowych słupkach - lepsze niż plastykowy pachołek? odpowiedzcie sobie sami.
...:::Audi Klub Polska Member:::...

FZS 600 2003
Avatar użytkownika
blazej1901
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 4/6/2006, 14:22
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez rambo wwa » 29/12/2008, 20:36

Pdobne slupki jak te na zdjeciu, lecz metalowe przykrecone 4 srubami mozna spotkac na calej dlugosci lini wyznaczajacej pobocze na drodze pomiedzy Kościanem, a Głogowem.
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Postprzez wiklad » 29/12/2008, 21:40

Metalowe słupki były też na pewnym zakręcie w mojej miejscowości. Rząd słupków zaczynał się 2 metry przed zakrętem. Przez 2 lata zdążyli już wymienić je z 10 razy, bo co chwile ktoś władował się tam samochodem, a najlepiej mieli kierowcy tirów dojeżdżający do pobliskich 3 fabryk :D

Kolejna głupota z moich okolic. Na starej płytowej drodze biegnącej wzdłuż morza przez wiochę urzędasy postanowiły zrobić progi zwalniające. Wszystko ok, tyle że zamiast zrobić jednego ciągłego progu w poprzek jezdni, zrobili 2 wystające cycki, które są szerokości 160cm. Tak więc jadąc tamtędy muszę jechać środkiem jezdni żeby przejechać te progi (lukę między "progami" brać między koła), bo inaczej przydzwonię spodem samochodu. Ten problem mają wszyscy kierowcy jeżdżący samochodami szerszymi niż seicento :D

Takich przypadków jest mnóstwo i będzie jeszcze więcej, dopóki mamy w zarządzie dróg kretynów, osłów i pseudo inżynierów którzy za motoryzacją stykają się jedynie jadąc autobusem miejskim do pracy.

Najlepiej dać tym palantom widelec i niech sami wykopują te swoje "patenty" z jezdni. Może wtedy zaczną myśleć nim wydadzą rozporządzenie.
Yamaha TeTetka Szyćsetka -> to już przeszłość......w oczekiwaniu na kolejne moto :D

Obrazek
Avatar użytkownika
wiklad
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 19/6/2007, 21:52
Lokalizacja: Trzebiatów /Szczecin

Postprzez Traperoso » 29/12/2008, 22:17

lahahaha co to państwowa akcja : "napier*** słupki" ? U mnie przed domem, jakiś POPIERD******* URZĘDAS postawił h** wie ile tego gówna!!! Zamiast w tej cenie zrobić krawężnik i chodnik, to nasrali słupków, a obok tego łopatami wykopują rów i ubijają jakiś obsrany żużel co ma uchodzić za chodnik? Ku** nawet slumsy w NY mają lepsza drogi! Ja ** pie** pii pii pii tak sie można wk**... Zrobię zdjęcie panowie to Wam pokażę; ręce i penis opadają, żal.pl. Wystrzelać wszystkich, anarchia itp. Nie wytrzymuję nerwowo: najpierw zrywają dobry asfalt i tak zostawiają w kilu miejscach potem znowu coś partaczą, czekam aż będzie lepiej z tą jeb*** infrastrukturą a to h**, zabić się można. Na co idą k** podatki?
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Leitho » 29/12/2008, 22:31

podatki ida na budowanie tych setek kilometrow autostrad :lol: czy niekiedy macie ochote zlapac urzedasa ze wrazy czerep i jebnac nim o biurko ? bo ja tak
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez blazej1901 » 29/12/2008, 23:48

Traperoso napisał(a):lahahaha co to państwowa akcja : "napier*** słupki" ? U mnie przed domem, jakiś POPIERD******* URZĘDAS postawił h** wie ile tego gówna!!! Zamiast w tej cenie zrobić krawężnik i chodnik, to nasrali słupków, a obok tego łopatami wykopują rów i ubijają jakiś obsrany żużel co ma uchodzić za chodnik? Ku** nawet slumsy w NY mają lepsza drogi! Ja ** pie** pii pii pii tak sie można wk**... Zrobię zdjęcie panowie to Wam pokażę; ręce i penis opadają, żal.pl. Wystrzelać wszystkich, anarchia itp. Nie wytrzymuję nerwowo: najpierw zrywają dobry asfalt i tak zostawiają w kilu miejscach potem znowu coś partaczą, czekam aż będzie lepiej z tą jeb*** infrastrukturą a to h**, zabić się można. Na co idą k** podatki?


wrzodów na żołądku jeszcze nie masz? :lol: A tak na poważnie czasami ciężko przejść obojętnie koło głupoty ludzkiej. U mnie w koło bloku zerwali starą betonową drogę. Zrobili chodniki, schodki, i wylali śliczną nową nawierzchnię asfaltową. Po 2 tygodniach połowę jej zerwali bo wymieniali jakąś magistralę wodociągową i szpetnie połatali odpadkami z asfaltu :evil:

Leitho napisał(a):podatki ida na budowanie tych setek kilometrow autostrad :lol: czy niekiedy macie ochote zlapac urzedasa ze wrazy czerep i jebnac nim o biurko ? bo ja tak


dzisiaj miałem ochotę jebnąć babie w zusie z otwartej :twisted:
...:::Audi Klub Polska Member:::...

FZS 600 2003
Avatar użytkownika
blazej1901
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 4/6/2006, 14:22
Lokalizacja: PÅ‚ock

Postprzez inzynier » 30/12/2008, 12:49

o 13 w RMF FM w faktach będzie o tych słupkach :)
Życie jest po to by śmigać na moto!
Honda CM 400
HONDA VFR 750F (aktualnie)
RC24 & RC36
Avatar użytkownika
inzynier
Świeżak
 
Posty: 385
Dołączył(a): 20/12/2006, 17:15
Lokalizacja: Dębica

Postprzez gumis » 30/12/2008, 13:18

mnie najbardziej smieszyl fakt, ze trza bylo zaplacic bodajrze 7zl na wjazd i przy wyjezdzie z A4 Katowice- Krakow gdzie z 3 pasmowej jezdni zrobil sie 2 lata temu 1 waski pasek i do tego dziurawy:lol: mamy najkrotsze autostrady w Europie, przykladowe odcinki naszych Wielki Drog KRAJOWYCH to odcinki: Pcim Wielki - Parzymiech dolny :lol:
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Haemophilus » 30/12/2008, 14:35

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... uszki.html

Za to inwestuja w ochrone przed promieniowaniem. :shock:
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości




na górê