Zobacz wątek - Czy moge sie odwoływac???
NAS Analytics TAG

Czy moge sie odwoływac???

Przepisy, prawo
_________

Czy moge sie odwoływac???

Postprzez hugo2003 » 10/12/2008, 19:57

Witam szukalem postow ale jak to bywa z ta tu szukajka nie znalazlem....
wczoraj dostelem kaske (z NW) po moim wypadku z kwietnia (złamana rzepka w lewym kolanie i pekniety duzy paluch u nogi tez lewej) po komisji w pazdzrirniku dostalem wczoraj 720zl.... wydaje mi sie ze to troche malo w porownaniu z tym jak wiara dostaje za np zlamanie palce w pracy....a tu 35 dni w gipsie pol roku na L4... wiec co z tym moge zrobic??jakies odwolanie??czy jeszcze jakies odszkodowanie z zus sie nalezy bo tez mialem komisje... ale nadal cisza tylko placili wyplatke.. jestem w te klocki zielony wiec jak ktos cos wie w tym temacie byl bym wdzieczny.. pozdrawiam....
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Nigoss » 10/12/2008, 20:14

Wydaje mi sie, ze odwolywanie nic nie da. Poprostu musisz byc slabo ubezpieczony dlatego tak malo dostales. Ja osobiscie za stluczenie palca u reki dostalem 120zl. Niby nalozyli mi szyne, ale zdjalem ja sobie sam na nastepny dzien. Z to co mowisz powinienes lekko dostac ponad 1000, no ale coz. Napisz moze jednak do nich pismo, moze jakas pomylka nastapila czy cos. A tak na przyszlosc ubezpiecz sie jakos dodatkowo i wtedy bedzie git.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01


Postprzez elco » 10/12/2008, 20:35

Ja proponuje skontaktowac sie z firma prawnicza zajmujaca sie sprawami odszkodowan. Informacji na twoj temat powinni udzielic za darmo. Zeby wynegocjowac jakas wieksza kwote bedziesz musial prawdopodnie skorzystac z uslug takiej firmy, bo odwolanie w tej sytuacji prawdopodnie niewiele zmieni. Nie mniej jednak najpierw zadzwon i dowiedz sie wszystkiego.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez hugo2003 » 10/12/2008, 20:42

Nigos ja mam tu ma mysli odszkodowaniez NW wiec jak niby NW mam jakos oplacac???? to jest jedna skladka ok30zl na rok (dla mootcykla)
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Nigoss » 10/12/2008, 22:00

hmm to takie buty :? Zrob tak jak mowi elcommendante chociaz raczej tego nie widze. Uslugi adwokata wyjda Cie wiecej niz to odszkodowanie. Ale czekaj spoko mowisz, ze z NW. Ale gdybys byl powiedzmy ubezpieczony strzelam w PZU to dostalbys dodatkowa kase jeszcze.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez navi » 11/12/2008, 08:34

Był niedawno na forum jakiś gość (Gryczka czy jakoś tak...) który pracował w firmie, która załatwia odszkodowania, Napisz do niego może coś Ci doradzi. Musisz się liczyć jednak z jakąś prowizją dla niego.
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez andy7 » 11/12/2008, 08:47

Oczywiscie, ze sie odwolaj, w razie czego radzilbym przejsc sie do jakiegos adwokata.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Grubas » 11/12/2008, 14:19

Nigoss napisał(a):Wydaje mi sie, ze odwolywanie nic nie da.


To nie jest dział w którym się pisze jak się komuś wydaje.....


Ale w temacie. Odwoływać się ZAWSZE można. Co więcej nie kosztuje to nic poza papierem, atramentem i znaczkiem pocztowym. Często można coś skubnąć.

A po odwołaniu można jeszcze iść do sądu i dopiero wtedy brać adwokata, co w Twoim wypadku już bym odradzał bo skórka nie warta wyprawki jeśli normalnie funkcjonujesz.

Wysokość odszkodowania to iloczyn sumy ubezpieczenia i procentu uszczerbku na zdrowiu. Jeśli miałeś małą sumę ubezpieczenia to choć byś się zabił, dużo nie dostaniesz. Za złamania palców jest zazwyczaj po 2-7 %, za kolano nie wiem a dużo jest za kręgosłup.

Pamiętaj, że NW można dochodzić z wielu polis. W ZUS, PZU itd. Jeśli chodzi o PZU mogłeś mieć NW od tak sobie, dodatkowo przy OC/AC i jeszcze w szkole/pracy. Z każdej polisy się należy kasa.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy moge sie odwoływac???

Postprzez A.GRYCZKA » 16/12/2008, 10:33

hugo2003 napisał(a):Witam szukalem postow ale jak to bywa z ta tu szukajka nie znalazlem....
wczoraj dostelem kaske (z NW) po moim wypadku z kwietnia (złamana rzepka w lewym kolanie i pekniety duzy paluch u nogi tez lewej) po komisji w pazdzrirniku dostalem wczoraj 720zl.... wydaje mi sie ze to troche malo w porownaniu z tym jak wiara dostaje za np zlamanie palce w pracy....a tu 35 dni w gipsie pol roku na L4... wiec co z tym moge zrobic??jakies odwolanie??czy jeszcze jakies odszkodowanie z zus sie nalezy bo tez mialem komisje... ale nadal cisza tylko placili wyplatke.. jestem w te klocki zielony wiec jak ktos cos wie w tym temacie byl bym wdzieczny.. pozdrawiam....


Cześć jeśli chodzi o sprawy z ubezpieczenia NW to w ich przypadku wszystko zależy od sumy ubezpieczenia. Świadczenie z takiego ubezpieczenia wylicza się mnożąc sumę ubezpieczenia przez % uszczerbku na zdrowiu. Jeśli np. masz sumę ubezp. 4.000 i uszczerbek np. 10 % to dostaniesz 400 zł.

Jeśli chodzi o Twój przypadek to musisz sprawdzić jaką masz sumę i jaki uszczerbek Ci orzekli, wtedy będzie można dokonać oceny czy zapłacili dobrze i czy dobrze orzekli uszczerbek.

Jeśli okaże się, że są jakieś błędy to będzie można wystąpić z odwołaniem, ale trzeba je będzie odpowiednio uargumentować. Odwołanie dla samego odwołania nic nie da. Dlatego posprawdzaj wszystko dobrze.

Co do jednorazowego odszkodowania z ZUS to można o nie wystąpić jeśli wypadek był wypadkiem przy pracy. Wtedy za każdy procent uszczerbku dostajesz 538,00 zł.

Twoja spraw nie jest tak duża i skomplikowana że powinieneś zatrudniać kogoś do pomocy i nie potrzebnie tracić pieniądze. Jeśli będziesz miał wszystko ustalone to Ci pomogę coś przygotować.

P.S. jeśli masz więcej ubezpieczeń dobrowolnych NW to powinieneś z nich zgłosić szkodę, orzeczenia które byłyby wydane mógłbyś wykorzystać przy ewentualnym odwołaniu.
Avatar użytkownika
A.GRYCZKA
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19/11/2008, 11:37
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê