Zobacz wątek - Handlarz, oszust czy kretacz ? a może to ja jetem naciągacz
NAS Analytics TAG

Handlarz, oszust czy kretacz ? a może to ja jetem naciągacz

Przepisy, prawo
_________

Handlarz, oszust czy kretacz ? a może to ja jetem naciągacz

Postprzez andrzeja5 » 8/12/2008, 02:50

Witam wszystkich, wkleję swój post z FSM, bo pisac to długo. zresztą dostałem BANA na trzy tygodnie i temat zamnieto ponieważ "zamknięto":

EDIT:

Opowiem po krótce:

RANO ZADZWONILIŚMY ZE ZNAJOMYM , MOTO DO KUPIENIA GODZ.11,20 GOŚĆ MOŻE JESZCZE COŚ SPUŚCI ?

PRZED WYJAZDEM PO MOTO KLIKNĄŁEM "KUP TERAZ" DLA PEWNOŚCI ŻEBY NIE BYŁO (600KMÓW), A GOŚĆ DZWONI ZE MOTO JUŻ DAWNO SPRZEDAŁ ! SZCZEGÓŁY PÓŹNIEJ.
FACETOWI NIEDŹWIEDZIĄ PRZYSŁUGĘ ODDAŁ JEDEN Z BARDZO SZANOWANYCH MECHANIKÓW (HONDA). NA RAZIE NA TYM POPRZESTANĘ. BO JAK MNIE ZNACIE TO WIECIE ŻE CHŁOP ŹLE TRAFIŁ I WYDZWANIA I MNIE NA 'HUKI' BIERZE HA HA HA .
A ZNAJOMYM Z KTÓRYM MIAŁEM JECHAĆ JEST KAPITAN POLICJI W KP. PARCZEW, OJ BIDA !

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=492673440

Temat z FŚM:

http://forum.motocykle.slask.pl/index.p ... opic=23927
andrzeja5
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:55


Postprzez Nigoss » 8/12/2008, 08:29

Wedlug mnie musisz sie z nim sadzic. Wogole najpierw do administracji allegro to zglos. Oni powinni sie tym zajac bo juz slyszalem o podobnych akcjach. Nie mozesz odpuscic, i wydaje mi sie, ze koles bedzie placil odszkodowanko, tylko niewiadomo ile sprawa moze potrwac.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01


Postprzez navi » 8/12/2008, 12:37

Ludzie, ale o co tu się sądzić?
Co prawda kliknięcie KUP TERAZ oznacza zawarcie umowy kupna-sprzedaży, ale bez przesady. Prawo to jedno, a życie swoją drogą. Większość normalnych osób traktuje jednak aukcje sprzedaży samochodu, motocykla na allegro jako ogłoszenie. W ogóle jak można kupić sprzęt za 25k zł bez wcześniejszego obejrzenia? Na prawdę nie widzę sensu robić dymu. Poza tym jaką masz pewność, że jak już kupisz ten motocykl to sprzedawca w "sprytny" sposób nie uszkodzi moto, co nie będzie widoczne przy zakupie a po paru dniach się rozsypie? On będzie kryty bo udowodni, że o usterce nic nie wiedział, a Ty zostaniesz z rozjebanym motocyklem. Uważam, że lepiej nie kłócić się bo zamiast coś zyskać można wiele stracić.
A sprzedawca sądząc po komentarzach też ma wiele do życzenia i na pewno bym od niego nie kupował nic w ciemno zwłaszcza za taką kasę.
Ogólnie cała ta sytuacja jest grubymi nićmi szyta i wygląda na kłótnię dwóch nieodpowiedzialnych osób. Uważam że tego typu motocykli (może nie za tą cenę) jest zatrzęsienie i nie ma o co kruszyć kopii.
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez andy7 » 8/12/2008, 17:53

Navi zanim zabierzesz dyskusje w temacie to moze dowiedz sie jakie jest prawo i jakie sa warunki K-S przez net.

Transakcja jest wazna, jezeli sprzedajacy sprzedal towar komus innemu to musi natychmiast ( o ile nie wczesniej ) usunac aukcje z portalu.

Andrzej, zycze nerwow w dochodzeniu swojego.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Nigoss » 8/12/2008, 19:51

Zgadzam sie z andym. Prawo jest prawem i gosciu wystawiajac aukcje mial nakaz zapoznac sie z regulaminem allegro. I wogole andrzeja5 wybieral sie obejrzec sprzet. Czytaj ze zrozumieniam...
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez herbatkowy » 8/12/2008, 19:59

O ile mi sie wydaje to nie jest powiedziane ze zeby cos zakupic na allegro, trzeba wczesniej to zobaczyc -.- W sumie tak jakbys kupil na allegro telewizor, poprostu tak juz sie przyjelo ze moto lub auto zazwyczaj sie oglada przed zakupem, ale nigdzie nie jest powiedziane ze to konieczna procedura.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Landryss25 » 8/12/2008, 20:55

Prawo jest prawem i regulamin allegro zobowiązuje. Kiedyś był przypadek że ktoś wystawił przez pomyłkę motorówkę o wartości 40k za złotówkę albo 10 (nie pamiętam dokładnie) i zanim się zorientował jakiś typek kupił. Po sprawie w sądzie musiał oddać motorówkę za tą złotówkę i opłacić koszty rozprawy itp. W jakiejś gazecie o tym czytałem, chyba to był Wprost.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez wikples » 8/12/2008, 22:35

Warto dochodzic swoich praw. Szczególnie, że moto ładne ;)
Avatar użytkownika
wikples
Bywalec
 
Posty: 969
Dołączył(a): 24/1/2008, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andrzeja5 » 8/12/2008, 23:17

Panowie, żeby wszystko było jasne bo nie chce mi sie juz pisać jak bylo i dla czego - mam dość po prostu. ale zapytam Was o jedno: napisałem dwie skargi do władz Allegro, odpowiedź była wygenerowana z ICH komputera czy coś, że maja 48-siem godzin na odpowiedź, A ODPOWIEDZI BRAK ????

Nie wiem co dalej robić ? Po za tym że wysłałem do niego pismo "z żądaniem wywiązania się z umowy w ciągu 7-miu dni ! (List polecony) Myślę ze go odebrał bo mi negatywa trzasnął ( w liście napisane było przeze mnie [(adwokata) że w przypadku braku KUPIONEGO PRZEZE MNIE TOWARU, żądam pokrycia moich kosztów (Prowizja od kredytu, porady prawne,i usługi, wynajem transportu i ochrony(kasa) oraz straty związane z przypuszczalnym zyskiem w przypadku sprzedaży gdy już go "posiądę. To powiedział uznany w Lublinie adwokat)" w wysokości 4200 PLN. Allegro milczy, gość kpi w e-mailach, ja na nie nie odpowiadam. I Nie wiem co dalej robić ???. Co prawda 7-dem dni jeszcze nie minęło ale min ęło juz150 godzin od skarg do ąllegro. A adwokat ciąaaaaaaaaaaagnie swoje PLN. ????
Andrzej
andrzeja5
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:55

Postprzez Sureal » 8/12/2008, 23:39

Allegro kolesia zbanuje, wyśle mu upomnienie i na zawiadomienie adwokata(popartego przez zawiadomienie $22.p4 k.c.) udostępni historię transakcji.

Ty założysz do tego czasu oczywiście sprawę. Do pierwszej rozprawy dojdzie jak dobrz pójdzie za pół roku (3-7 mc-y). Na tej rozprawie koleś nie musi się stawić - ma prawo 2 razy odesłać Cię do chaty przy czym każde przełożenie sprawy to jakieś 2 miesiące do 5 miesięcy. Jeżeli nawet sąd zadecyduje o rozpoczęciu postępowania to minie około roku i to będzie najgorsze co może Cię spotakć, bo jak się rozpocznie postępowanie to jesteś udupiony z motocyklem (musi stać) i kasą za niego.

Jak Ci się uda to za jakieś 2 lata, nawet 3 pojeździsz czymś innym niż rowerem i będziesz sobie pluł w brodę, że się wpakowałeś w taki syf. Ja Ci osobiście tego nie życzę!! Przemyśl sprawę, to nie jest gra warta świeczki. Ch**j z tym szpejem, kliknąłeś "kup teraz" i mogło się okazać, że coś jest nie tak i musisz go kupić, bo do tego Cię zobowiązuje umowa - co prawda masz prawo odstąpić, ale możesz zostać obciążony kosztami od strony sprzedającego.

To wszystko nie jest takie proste jak Ci się wydaje. A prawnikom z zasady się we wszystko nie wierzy - bo kto za stawkę od godziny i prowizji od wygranej w procesie będzie się śpieszył.

Życę Ci tak czy siak pomyślnego rozwiązania sprawy, bez względu na to w jaki sposób ją skończysz.

Pozdrawiam!!
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez andrzeja5 » 9/12/2008, 00:33

Nie doczytałeś dokładnie; ON MOTOCYKLA NIE MA BO GO SPRZEDAŁ POZA ALLEGRO ! On go już nie miał jak ja do niego dzwoniłem a on swiadomie wyłączył komórkę bo go sprzedał serwisantom którzy mieli mi pomóc za kasę go obejrzeć, i tak nim zakręcili (Handlerem) że zgłupiał i sprzedał(poczta pantoflowa za 24 500 PLN>) O TYM DOWIEDZIAŁEM SIĘ POXNIEJ. a ja nie wiedząc wtedy o niczym zalicytowałem na wszelki wypadek bo telefon do niego byl zamniety, bo co to jest 900 zł(umówiliśmy się na 25 000) przy tej odległosci. Ale " szybko otworzył telefon gdy wylicytowałem motocykl którego już dawno (kilka godzin) nie było. Straszył mafią, szydził na zmianę itd, itd. Juz sam nie wiem co piszę tak mi się we łbie kolebie. W ten dzień wziąłem szybki kredyt (12 000 PLN>) a pierwsza rata już 15-ego !
andrzeja5
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:55

Postprzez mar111cin » 9/12/2008, 00:49

pierwsze co, to mów po polsku, bo ciężko Cię zrozumieć.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Sureal » 9/12/2008, 01:02

tamtego moto juz nie odzyskasz . Koles jest zobowiazany podstawic ci towar o takich samych parametrach. Temat doczytalem i przemyslalem go dokladnie. To co Ci napisalem to byl przyklad postepowania, tak samo z opcja "kup teraz".

To jest forum, rozwiazania tu nie znajdziesz, nie ma tez co sie wyzalac(czytalem temat na fsm), ja moge dac rade:

-kredyt do banku(masz na to 2 tyg- patrz na ostatnia strone umowy z bankiem
- z kolesiem pisz na ugode z kosztami po jego stronie.
- szukaj moto dalej

Pozdrawiam

Ps. Pisze z tel wiec nie mam pl znakow:)
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez andrzeja5 » 9/12/2008, 01:35

andrzeja5
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:55

Postprzez Nigoss » 9/12/2008, 08:06

O bardzo ladny sprzecik :) Jestes z moich okolic wiec bedziemy musieli sie spotkac po nowym roju jak moto kupie. A wracajac do tematu to widze, ze jest tu sporo ludzi, ktorzy wpychaliby glowe w piasek zamiast dochodzic swoich praw. Osobiscie sadzilbym sie te 2 lata, ale koles by placil takie odszkodowanie, ze kupilbym sobie moto i kasy by jeszcze zostala. Widac cos na prawie sie nie znacie.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez navi » 9/12/2008, 08:34

Andy ale ja wcale nie neguje prawa. Oczywiście że umowa K-S jest ważna. Tylko zastanówmy się kto kupuje w tym kraju używany towar za 25 tys bez wcześniejszego obejrzenia? Jak dla mnie jest to bezsensowne bicie piany i tyle. To że prawo stoi po stronie kupującego o niczym nie świadczy. Liczy się też to ile trzeba będzie się ciągać po sądach itd. Uważam, że od początku trzeba było się dogadać i tyle. Sprzedawca przez swój brak doświadczenia (lub głupotę) nie zastrzegł, że trzeba obejrzeć moto przed zakupem i to był jego podstawowy błąd.
Zastanówmy się co możemy zyskać po wygranej sprawie? Satysfakcję, że komuś dokopaliśmy i wyszło na nasze oraz wielce prawdopodobne motocykl, który na początku wydaje się igła jednak po kliku dniach okazuje się kupą złomu... Czy tak trudno uszkodzić moto, żeby zepsuł się na dobre po kilkuset km? Moim zdaniem nie.
A więc życzyłbym trochę chłodniejszego spojrzenia na sprawę i bardziej ludzkiego podejścia.
A to że podesłani przez kupującego "rzeczoznawcy" okazali się wałkami to już swoją drogą... Myślę, że do nich można mieć największe pretensje ale tylko moralne.

Do AndrzejA5
A tak poza tym to zauważyłem że kupiłeś nowe moto. A więc na miejscu sprzedającego odnalazłbym identyczne moto jak miał (nawet jeśli miałbym na tym stracić) i próbował mu wcisnąć. Ciekawe skąd byś wziął kasę?? I kto wtedy byłby na wierzchu?? Przecież zakupiłeś na allegro i obowiązuje Cię umowa kupna... czy chcesz tego czy nie...
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Nigoss » 9/12/2008, 09:08

navi nie przesadzaj. Andrzeja5 kupil moto nowe bo nie chcial sie sadzic. Uwierz mi, ze kase nie jest tak trudno skolowac, jak identyczny motocykl. A nawet chocby ten gosciu zrobil tak jak mowisz to i tak nie jest to ten sam moto czyli na wierzchu jest andrzeja5 i nie musi go kupowac.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez navi » 9/12/2008, 09:12

Zaraz zaraz, ale przecież może odkupić od osoby której sprzedał. Powiedzmy dorzuci mu 3 tys. Myślę że tamten bez namysłu się zgodzi. I co? Moto ten sam, wszystko ok, a więc czekał bym na Andrzeja z pieniędzmi...
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Nigoss » 9/12/2008, 09:30

Mylisz sie kolego nie ten sam, bo mozna sie doczepic, ze mial 2 wlascicieli, a nie jednego i wtedy jest koniec gadki bo umowa ulega automatycznej kasacji.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez navi » 9/12/2008, 09:37

Haha, wątpię aby tamten zdążył zarejestrować. Umowa ulega zniszczeniu i o sprzedaży nie ma mowy. Licznik ustawiamy dokładnie na taki odczyt jak ma być i tyle...
Wszystko można zrobić, zwłaszcza jak się tego mocno chce...
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr