Zobacz wątek - Zablokowanie skrzyni NSR 125...
NAS Analytics TAG

Zablokowanie skrzyni NSR 125...

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Zablokowanie skrzyni NSR 125...

Postprzez gramatik » 7/12/2008, 12:28

Witam...Mam pytanie bo ostatnio w mojej NSR 125 zablokowała sie skrzynia;/...Jadąc zacząłem nagle słyszeć świst z silnika...Myślałem ze popękały mi pierścienie i traci kompresje i zwolniłem do 60km/h i w pewnej chwili zablokowało mi sie kolo i zgasła...Bylem pewien ze to pierścienie zablokowały mi sie w cylindrze i dlatego kolo stanęło, ale rozebrałem ja ostatnio (zdjąłem cylinder,tłok) i okazało sie ze kolo jest dalej zablokowane...Co sie mogło stać ze skrzynia??(biegi normalnie wchodzą, ale na biegu kolo stoi zablokowane)... PROSZĘ O POMOC!!
gramatik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/12/2008, 12:19
Lokalizacja: lublin


Postprzez Landryss25 » 7/12/2008, 13:13

A jak zdjąłeś to pierścienie i tłok były całe czy może brakowało jakiegoś małego kawałka? Możliwe że pierścień pękł i odkruszony kawałek zablokował wał.

Tak w ogóle to temat do mechaniki powinien zostać przeniesiony.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez gramatik » 7/12/2008, 13:35

właśnie wszystko było cale nawet kawałeczka nie brakowało...A jest jeszcze coś takiego ze miesiąc wcześniej miałem remont silnika i wtedy pierścienie mi kolo zablokowały i były cale popękane i dużo kawałków pierścieni brakowało ;/...Możliwe jest ze wtedy wpadł jakiś kawałek do skrzyni a teraz mi gdzieś wpadł i zablokował??
gramatik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/12/2008, 12:19
Lokalizacja: lublin

Postprzez Landryss25 » 7/12/2008, 13:42

No możliwe że coś zostało i Ci zrobiło teraz gdzieś burdel. Jak się pierścienie posypią trzeba rozebrać silnik i powyjmować wszystkie kawałki bo inaczej w silniku może zrobić się niezły burdel.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez gramatik » 7/12/2008, 13:50

Yhym...No to następnym razem będę wiedział ale oby nie było już następnego razu..Bo jak wyjął mi mechanik tamtym razem co miałem popękane pierścienie z pól jednego pierścienia brakowało i może powpadały jakieś kawałki;//..
gramatik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7/12/2008, 12:19
Lokalizacja: lublin

Postprzez Movi » 7/12/2008, 13:57

No to blokuje. Następnym razem zapraszamy do skuterów albo mechaniki.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr