Zobacz wątek - JAK DOBRAĆ KOLOR DO CBR ??? POMOCY
NAS Analytics TAG

JAK DOBRAĆ KOLOR DO CBR ??? POMOCY

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

JAK DOBRAĆ KOLOR DO CBR ??? POMOCY

Postprzez Paleus » 1/12/2008, 18:42

Witam wszystkich... Niestety sezon zakończyłem szlifem... Osobówka wymusiła pierwszeństwo i sprawca uciekł, a ja w wyniki hamowania poleciałem na bok:((( ja cały ale moto trochę ucierpiał, wszystko juz jest gotowe tylko jak ja mam DOBRAĆ KOLOR?? Moja F4 jest czarno - żółta, owiewka jest lekko przytarta, naklejki całe ale muszę troszkę wpylić, skąd mam wziąć nr farby, jak go dobrać? Z tego kodu z pod siedzienia podobno nic... Będę NIESAMOWICIE wdzięczny za jakąś pomoc czy to na forum czy na maila << Paleus@interia.pl >> Z GORU DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
Avatar użytkownika
Paleus
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 1/12/2008, 18:30
Lokalizacja: Nowy Sącz


Re: JAK DOBRAĆ KOLOR DO CBR ??? POMOCY

Postprzez Invi » 1/12/2008, 19:28

Nic nie ruszaj. To jak blizny na twarzy wojownika - nie szpecą :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Raczek_6 » 1/12/2008, 21:42

Jak nie wychodzi nic po numerze lakieru z tabliczki pod kanapą pozostaje tylko jazda do mieszalni najlepiej R-M (mają w miarę dobre receptury motocyklowe, oczywiście muszą je mieć - czyli dzwonisz i pytasz), oraz jedziesz do mieszalni z elementem i dobierasz.
Niestety nikt inny nie pomoże (w Hondzie po tym numerze dobierają polakierowane już owiewki razem z naklejkami).
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez maatiaas » 1/12/2008, 22:37

pozostaje mieszalnia farb,,,ale to troxhe loteria bo zależy na jakiego pana trafisz. Sam miałem podony problem i wybrałem się do mieszalni farb SIKENSA no i pan wykazał się fachowym okiem i dobrał odcień farby idealnie. Ale kiedyś miałem małą przygode z moto i delikatnej wgniotce uległ zbiornik pojechałem do tej samej mieszalni i farby juz nie udało się dobrac idealnie...w słońcu widać delikatną różnice pomiędzy zbiornikim a reszta.....POZDRO Z lewej.
Avatar użytkownika
maatiaas
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 15/9/2007, 19:27
Lokalizacja: BIESZCZADY

Postprzez pelot » 1/12/2008, 23:52

sikkens, bardzo dobre lakiery za normalne pieniadze. Albo zmien kolor?
Obrazek
ZZR400 i CBR600F4
Avatar użytkownika
pelot
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 3/6/2008, 16:16
Lokalizacja: Brwinów Cambridge

Postprzez cezare » 2/12/2008, 15:01

odręć elementy do malowania, jedź rzeczywiscie do STANDOX lu SIEKKENS ( czy jak to się tam smaruje ) - dostaniesz paletę barw do łapki - taki mały kolorofon i sobie sam dobierasz jezeli Ci nie spasuje co Ci arpoponuje facet ;) - to proste.. jeżeli malujesz cały element - nie martw się o odcień - alementy na odcięcie są łatwe do zgubienia ... inaczej jeżeli chcesz natrysk na nie całej powierzchni - ale i też dobry lakiernik zrobi przejście i będzie miodzio :)..

nie martw się - koszty lakiru - taniocha... lakiernik trochę weźmie - i zostaw do wysuszenia u niego - mi spierdolił sprawę, zadupek malowałem.. oddał niedoschnięty .. a po tem to już parchy wyszły .. i 50 pln za lakier i 200 za robociznę poszło się paść... moja wina - mogłem zaczekać aż doschnie .. on mógł powidzieć - ale to ja mogłem zaczekać jak wziąłem go do łapy i poszułem ze coś dziwnie miękko ;)
Avatar użytkownika
cezare
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ

Postprzez JędrekZDW » 2/12/2008, 22:25

senekkorzenna napisał(a):Jest jeszcze jedna zasada! przy dobieraniu lakieru ;dobrze jest odkręcić element przylegający do mającego być malowanej części a wtedy jest możliwość lepszego zgubienie świeżości malowanego elementu.Zdaję sobie sprawę że nie wszystko łatwo zdemontować ale warto trochę poświęcić czasu aby efekt był lepszy.



Dokładnie . Brat tak zrobil w swojej Cbr :)
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez YZF R1 » 3/12/2008, 21:02

cezare napisał(a):odręć elementy do malowania, jedź rzeczywiscie do STANDOX lu SIEKKENS ( czy jak to się tam smaruje ) - dostaniesz paletę barw do łapki - taki mały kolorofon i sobie sam dobierasz jezeli Ci nie spasuje co Ci arpoponuje facet ;) - to proste.. jeżeli malujesz cały element - nie martw się o odcień - alementy na odcięcie są łatwe do zgubienia ... inaczej jeżeli chcesz natrysk na nie całej powierzchni - ale i też dobry lakiernik zrobi przejście i będzie miodzio :)..

nie martw się - koszty lakiru - taniocha... lakiernik trochę weźmie - i zostaw do wysuszenia u niego - mi spierdolił sprawę, zadupek malowałem.. oddał niedoschnięty .. a po tem to już parchy wyszły .. i 50 pln za lakier i 200 za robociznę poszło się paść... moja wina - mogłem zaczekać aż doschnie .. on mógł powidzieć - ale to ja mogłem zaczekać jak wziąłem go do łapy i poszułem ze coś dziwnie miękko ;)


witaj Cezare frajer ten lakiernik.... każdy szanujący się lakiernik wie ile schnie i twardnieje lakier...
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ViX » 4/12/2008, 19:54

Ja bym na Twoim miejscu nie lakierował. Przynajmniej nie będzie w przyszłości problemów ze sprzedażą. Ja bym wolał wiedzieć jaką przeszłość ma moje moto. I uwierz wielu motocyklistów zostawia niemalowane :D
Rower->Derbi GP1R -> Suzuki GS500 (w planach)

Pomóż to nic nie kosztuje (otwórz link)
Avatar użytkownika
ViX
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 9/11/2008, 16:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez melvin » 5/12/2008, 00:17

ViX napisał(a):Ja bym na Twoim miejscu nie lakierował. Przynajmniej nie będzie w przyszłości problemów ze sprzedażą. Ja bym wolał wiedzieć jaką przeszłość ma moje moto. I uwierz wielu motocyklistów zostawia niemalowane :D



ja niedługo będę sprzedawał swoją CB i też nie zamierzam jej malować, jak komuś nie pasuje że ma rysy i leżała na boku to niech idzie do salonu po nowe, albo kupi malowaną padake z którą nie wiadomo co się działo...
tak przynajmniej widać że leżała przy praktycznie parkingówce a nie przy czole z tirem...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Paleus » 10/12/2008, 12:05

Dziekuje wszystkim za rady, muszę to jednak pomalować, też uważam że do sprzedania lepiej podejsc uczciwie i od razu powiedzieć co było niz potem jakis pretensji wysłuchiwac, ale moja cbr to moje oczko w głowie...:) strasznie długo jej szukałem, marzyłem o niej a teraz jak juz nabyłem, dbałem nawet o to aby opony miała czyste a tu takie obtarcia na czaszy i owiewce (nie wspomne o dekielku alternatora...)... Ja czuje jak ona cierpi... Juz tylko malowanie zostało, niestety u mnie w mojej okolicy nie ma żadnej konretnej firmy która by dobrała lakier więc pozostaje mi tylko zaufać lakiernikowi... Moze uda sie to zrobić tak aby roznica kolorów nie rzucała sie w oczy.... Dzieki i pozdro dla wszystkich !!!
Avatar użytkownika
Paleus
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 1/12/2008, 18:30
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Movi » 10/12/2008, 17:28

No to zamykam.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr