Zobacz wątek - sv1000 czy rsv 1000
NAS Analytics TAG

sv1000 czy rsv 1000

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

sv1000 czy rsv 1000

Postprzez kodi » 4/11/2008, 23:44

Witam wszystkich. mam pytanie ponieważ robię przymiarkę do zakupy motoru a styczność miałem tylko z sv jeśli chodzi o te dwa modele. Dysponuje kwotą około 20 tysięcy ( co nie oznacza że musi tyle kosztować) i zastanawiam się czy:
- te dwa moto można porównywać
- jak z awaryjnością aprili a konkretnie tego modelu

Oczywiste jest że moc rsv jest znacznie wyższa. Chodzi mi raczej o to który sprzęt lepiej sprawdzi się na co dzień. Wcześniej miałem bandita 1200 i chce teraz coś hmm mniej wygodnego :) że tak powiem. Zdecydowałem się na V-kę bo właśnie suzuki zrobiło na mnie fajne wrażenie. Aprilia to efekt poszukiwań i wiem o tym moto tyle co można w necie wyszperać.
kodi
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 30/5/2007, 07:13
Lokalizacja: wrocław


Postprzez kemlar » 5/11/2008, 01:37

witaj,

rsv mogę polecić, jak jak na razie bez problemów i awarii, nie tylko u mnie ale również u paru osób które w tym roku zakupiło w wawie aprilie rsv/tuono.
nie wiem czy ta kasa ci ew. wystarczy na ten model który posiadam czy na wcześniejszą wersje, poprzednim modelem nie miałem okazji jeździć ale wiem że ludzie go chwalą, w testach z tego co pamiętam narzekali na jazdę w korkach na 1 biegu i chyba 2, jeżeli chodzi o model który użytkuję jest to ewolucja poprzedniego silnika i przynajmniej ja nie mam tego problemu.

koszty i awaryjność, jak pisałem w opisie swojego moto, części jeżeli masz problem w salonie/serwisie to z usa 4/5 dni i w dobrej cenie:) sprawdzone. jak masz to dbaj a będzie latać moim zdaniem, nie ważne czy japończyk czy włoszczyzna:) jak na razie zakochałem się w V i nie zamierzam wracać do r4, wiadomo kwestia gustu,

silnik idzie od dołu prawie do końca, pali 6-7,5 litra(rsv), wygodny i dobra ochrona przed wiatrem do 180-200km/h, mam 184cm wzrostu. dobre światła w modelu który mam a często jeżdżę wieczorami nocą, niestety nie wiem jak w poprzednim. dla mnie bardzo wygodny i na miasto i na trasę na pewno, jak woziłem plecaki też nie narzekały a nawet chwaliły że nie było aż tak źle;-) świetny balans i wyczucie ale to zaleta większości V-ek :) przyczepić się mogę do lusterek i agresywnego hebla mniej wyczuwalnego niż np w 1000rr/r1.

masz inne pytania to postaram się odpowiedzieć
pozdr
Aprilia Rsv Factory 08`
kemlar
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 16/2/2008, 19:09
Lokalizacja: Garwolin\Warszawa


Postprzez Konig » 5/11/2008, 06:52

Proste, RSV typowy świetny sport, SV sportowy turystyk, wybór należy do Ciebie...

Ja bym brał SV ^^
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez Kedar-88 » 5/11/2008, 08:57

rsv- bo to włoszka, będziesz miał coś urozmaiconego 8)
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kodi » 5/11/2008, 09:08

kemlar czytałem twój opis kilka dni temu, bardzo konkretny. jedyne czego się obawiam to włąśnie ta awaryjność. No i oczywiście za 20 tysi nie kupie nic nowego. ale znalasłem coś takiego :

http://moto.allegro.pl/item470309842_ap ... e_zam.html

ja też nie chce rzędówki. po kilku jazdach sv-em zdecydowanie polubiłem silnik V.
ZX10R RULESSSSS
kodi
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 30/5/2007, 07:13
Lokalizacja: wrocław

Postprzez motoman » 5/11/2008, 09:38

kodi napisał(a):kemlar czytałem twój opis kilka dni temu, bardzo konkretny. jedyne czego się obawiam to włąśnie ta awaryjność. No i oczywiście za 20 tysi nie kupie nic nowego. ale znalasłem coś takiego :

http://moto.allegro.pl/item470309842_ap ... e_zam.html

ja też nie chce rzędówki. po kilku jazdach sv-em zdecydowanie polubiłem silnik V.


hehe, wymieniony silnik po 3 tysiach ka'emów;) ciekawe czy to zasługa 'jazd testowych' ;)

:lol: Nie interesuje mnie zamiana na tanszy samochod lub motocykl sportowy max 750 pojemnosci gdyz jest to niezgodne z zasadami allegro wiec prosze nie skkadać takich ofert na podanego maila;) :lol:

Mistrz, Mistrz, Mistrz!! :D :D :D
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Lone » 5/11/2008, 09:52

Ja na twoim miejscu brałbym rsv-ke jak masz sionko to bierz nie ma się co zastanawiać :P
>>>Perłowy Dukat 848<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
Lone
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 9/5/2007, 15:59
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kodi » 5/11/2008, 10:36

motoman napisał(a):
kodi napisał(a):kemlar czytałem twój opis kilka dni temu, bardzo konkretny. jedyne czego się obawiam to włąśnie ta awaryjność. No i oczywiście za 20 tysi nie kupie nic nowego. ale znalasłem coś takiego :

http://moto.allegro.pl/item470309842_ap ... e_zam.html

ja też nie chce rzędówki. po kilku jazdach sv-em zdecydowanie polubiłem silnik V.


hehe, wymieniony silnik po 3 tysiach ka'emów;) ciekawe czy to zasługa 'jazd testowych' ;)

:lol: Nie interesuje mnie zamiana na tanszy samochod lub motocykl sportowy max 750 pojemnosci gdyz jest to niezgodne z zasadami allegro wiec prosze nie skkadać takich ofert na podanego maila;) :lol:

Mistrz, Mistrz, Mistrz!! :D :D :D


właśnie.... co trzeba zrobić zeby zakatować taki silnik w 3 tysie?? bo jakoś sobie tego nie wyobrażam.
kodi
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 30/5/2007, 07:13
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Invi » 5/11/2008, 11:14

Wada fabryczna?
No i nowy silnik wymagał dotarcia więc o uszkodzenie pewnie nie było tak trudno.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez kemlar » 5/11/2008, 11:46

jeżeli chodzi o awaryjność również miałem obawy, ale jak na razie one się rozwiały, i nie mam żadnych podstaw do wątpliwości.

sprawdziłem na niemieckiej stronie i ten model który posiadam zaczyna się od 6k euro. jeżeli masz taka możliwość to kupuj, jeżeli ci brakuje to może poczekaj te 2-3 miechy i dozbieraj jeżeli masz możliwość.

w obecnej chwili mam dwóch znajomych którzy już polują na na model który posiadam, jeden przesiada się z gixera750 a drugi z zx6r. jeden kupuje model który mam za 37 lekko używany a drugi szuka w granicach 30k. pisz o tym bo jednak przynajmniej moja rsv to wirus i zaraża:) włoszczyzna nie jest taka straszna i warto to mówić do znudzenia;-)

jeżeli chodzi o egz. z tego linka to uczucia mieszane, tak naprawdę warto sprawdzić dlaczego silnik był wymieniany, jak będę na dniach w salonie to podpytam mechanika co o tym sądzi. jest stronka w usa z największym forum aprili jeżeli chcesz to napisz do mnie na gg 326 89 51 i się zgadamy. z tego co wiem silnik rotaxa który siedzi w tej ramie ma przewidziane coś koło 70k przebiegu ostrej jazdy do pierwszego poważnego remontu, jeżeli się jeździ 'normalnie' dystans się oczywiście wydłuża tyle usłyszałem nie wiem na ile to prawda:)
nie wiem skąd jesteś, ale warto podjechać do krakowa/wawy gdzie są serwisy apki i osobiście porozmawiać.
Aprilia Rsv Factory 08`
kemlar
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 16/2/2008, 19:09
Lokalizacja: Garwolin\Warszawa

Postprzez fandzoilisz » 5/11/2008, 12:02

z tych 2 brałbym SV 1000,
ale jak masz 20 tys to zastanow sie nad ducati 996 lub 998
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez kodi » 5/11/2008, 12:05

ducati to już egzotyka pełna. Jestem swiadom tego ze motory jak i auta się psują tylko nie chce potem czekać połowe sezonu za jakąś bzdetną częscią. Jestem z wrocka i tu serwisu aprilki nie ma.. kemlar jak możesz to spytaj tego swojego mechanika co mysli o tym temacie. Na fotkach wygląda fajnie - ale umyć moto to nie sztuka...
ZX10R RULESSSSS
kodi
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 30/5/2007, 07:13
Lokalizacja: wrocław

Postprzez kemlar » 5/11/2008, 22:22

no i właśnie wróciłem z trasy..;-)

mechanik stwierdził że dziwne z tym silnikiem, jego zdaniem powinno się wymieniać elementy silnika a nie cały silnik bo taka jest procedura/, a tym bardziej nie słyszał żeby w Polsce coś takiego miało miejsce, stwierdził że skoro jest to moto z polski i ma książkę serwisową, weź nr tel do tego serwisu i rozmawiaj z tym mechanikiem/serwisem jaki był powód wymiany w tym egzemplarzu i ogólnie o resztę historii. najlepiej osobiście i oczywiście proponuje sprawdzić go w zaufanym serwisie czy wszystko z nim ok.

jeżeli chodzi o części to jak pisałem przynajmniej jeżeli chodzi o aprilie znajomi zamawiają z usa i rzadko trwa to dłużej niż te 4-5 dni roboczych. ponoć i do wszystkich modeli tak jest włochów i japońców. ale tego już nie potwierdzam. wiec problemu z częściami nie ma.

ps. pisze ze to demo, a z tego co kiedyś rozmawiałem z chłopakami to mówili że zawsze był problem w aprili poland z jazdami próbnymi, to też należy sprawdzić. tym bardziej że salony rzadko udostępniają swoje moto a prędzej importera, jeżeli ten jakimś cudem znajdzie coś do jazdy. ceny w niemczech są na podobnym poziomie, i zawsze można coś urwać wiec warto to przemyśleć.
Aprilia Rsv Factory 08`
kemlar
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 16/2/2008, 19:09
Lokalizacja: Garwolin\Warszawa

Postprzez andy7 » 6/11/2008, 07:48

Na codzien SV bedzie zdecydowanie lepsza, za kase ktora przeznaczasz bedzie tez w lepszym stanie technicznym.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Gandalf » 6/11/2008, 19:06

A czy suzuki ma w planach dalszą produkcję SV 1000, czy już postawili na niej krzyżyk??

Wie ktoś z Was??
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez dambandit » 6/11/2008, 19:14

Gandalf napisał(a):A czy suzuki ma w planach dalszą produkcję SV 1000, czy już postawili na niej krzyżyk??

Wie ktoś z Was??


Też miałem zapytać bo w nowym cenniku nie ma tego motocykla a szkoda rozwój technologi dał by przyrost mocy i motocykl był by bardziej konkurencyjny w osiągach do sporów a dając przy tym troche komfortu mógł by zmienić zdanie wielu kupujących .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Gandalf » 6/11/2008, 19:22

No właśnie dambandit, jak dla mnie byłby to złoty środek, bo ciągle mam chrapkę na sporta, ale ten brak komfortu go po prostu dyskwalifikuje jak dla mnie.
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez spazz » 6/11/2008, 21:43

jakiego znowu komfortu? sv wogole go nie daje
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez melvin » 6/11/2008, 23:11

jak dla mnie SV zbyt popularne, jak ktoś ma zapas gotówki to niech kupuje RSV to jest konkretny moto z konkretnym wyglądem... i jaki LANS :twisted:
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez fandzoilisz » 6/11/2008, 23:19

dr.artur napisał(a):panie a ile pan chce za tego sv swojego ?

za drogo ;p nie oplaca sie
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr