Zobacz wÄ…tek - Rejestracja motocykla sprowadzonego w 2005 roku z Niemiec
NAS Analytics TAG

Rejestracja motocykla sprowadzonego w 2005 roku z Niemiec

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja motocykla sprowadzonego w 2005 roku z Niemiec

Postprzez bilay » 24/10/2008, 21:37

Witam serdecznie,

mam niemały problem. Jak dobrze wiadomo nie można teraz rejestrować pojazdów z zagranicy na podstawie pisma o wyrejestrowaniu, umowy k-s i karty pojazdu (Niemcy). Pytanie moje jest następujące czy posiadając te dokumenty niemiecki urząd komunikacji jest w stanie wydać mi dowód rejestracyjny (np. duplikat) ?

Całość wygląda trochę nierealnie bo przecież, umowa kupna-sprzedaży wiadomo jaką ma "moc urzędową" z drugiej zaś strony Fahrzeugbrief i Abmeldebescheinigung jest "twardym" dowodem, że ja posiadam dokumenty od tego pojazdu.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
bilay
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/10/2008, 21:22


Postprzez andy7 » 25/10/2008, 04:58

Dla niemieckiego urzedu wszystko jest jak najbardziej wporzedku. twoim wlasciwie jedynym wyjsciem jest przetransportowac pojazd ( obojenie czy na wlasnych kolach czy lawecie ) do Niemiec - zrobienie przegladu - Hauptuntersuchung ( potocznie TÃœV w tym Abgasubtersuchung - badanie emisji spalin ) Suma badan to ca. 85,- €.

Dylematem jest to, ze musisz byc zameldowany na terenie niemiec. Innym wyjsciem jest rejestracja na Ausfuhrkennzeichen - tablice wywozowe.

Koszta przegladu pozostaja te same dochodza do tego koszta rejestracji ca. 27,- €, ubezpieczenie ca. 50,- € ( im dalej buda z tablicami i ubezpieczeniami oddalona od urzedu tym taniej ) i koszt tablic ca. 20,- €.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez bilay » 27/10/2008, 23:43

A stawiając się osobiście w jakimś urzędzie w Niemczech, posiadając dokumenty, które posiadam nie będą wstanie mi wydać tego dowodu ?

Pytam bo byłoby to najtańsze rozwiązanie całej sytuacji, niż koszt lawety, przejazdu, całej procedury i późniejszej rejestracji w Polsce, dobiłby do połowy kosztów moto.

Jednakże dziękuje za odpowiedź, co w tym gorszym przypadku robić :)
bilay
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/10/2008, 21:22



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê