Zobacz wątek - prawo jazdy egzamin praktyczny
NAS Analytics TAG

prawo jazdy egzamin praktyczny

Przepisy, prawo
_________

prawo jazdy egzamin praktyczny

Postprzez bakuł__8 » 26/10/2008, 09:12

Witam. Po jutrze zdaje na prawko kat.A moglibyście mi udzielić kilku rad dotyczących sprawdzenie motocykla. Jak sprawdzić tylni hamulec?nie chodzi o światło. Na światłach jak np. skręcam w lewo z pasa skrętu do tego wyznaczonego to muszę stanąć po prawej stronie tego pasa czy po lewej?
bakuł__8
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26/10/2008, 09:03


Postprzez Draz » 26/10/2008, 09:27

Sprawdzanie Moto:

-Wskaźnik poziomu Plynu hamulcowego
-Miernik poziomu oraz wlew Oleju do Silnika
-Sprawdzenie naciagu Łańcucha i jego stanu

-Przednie światło Pozycyjne
-Tylnie Światło Pozycyje, Podświetlenie numerów Rejestracyjnych, odblask
-Kontronka Lewego kierunkowskazu, Lewy przedni kierunkowskach, Lewy Tylni kierunkowskach
-Kontrolka prawego Kierunkowskazu, Prawy przedni Kierunkowskaz, Prawy tylni kierunkowskaz
-Sygnał Dzwiękowy
-Światło hamulca Ręcznego
-Światło hamulca nożnego

-Światła Mijania
-Kontrolka Światła Drogowego, Światło Drogowe

-Ubierasz kask i kamizelke (jeżeli wcześniej jej nie założyles)
-Wsiadasz na Motocykl
-Ustawiasz lewe lusterko
-Ustawiasz Prawe Lusterko
-Wrzucasz pierwszy bieg
-Zmieniasz noge (Lewa noga na ziemi, Prawa cały czas na hamulcu)
-Ogladasz sie w prawo za Siebie
-Ogladasz sie w lewo za Siebie
-Ruszasz:)

I Pamietaj żeby dojeżdżając do skrzyżowania mieć już bieg gotowy a nie zatrzymywać się i szukać tej 1... Egzaminatorzy na to dziwnie Patrzą

Uff... Koniec:D

A wiedz skrecajac w lewo z pasa do tego przeznaczonego również musisz sie ustawic przy osi jezdni (po lewej stronie pasa), Lecz Pamietaj ze na jednokierunkowych jest calkiem inaczej i:

-Skrecając w prawo jedziesz z prawej krawędzi jezdni
-Jadąc na wprost możemy jechać ze środka bądź z prawej krawędzi jezdni (ponieważ nie jest to określone dokładnie przepisami)
-Skręcając w Lewo jedziemy z LEWEJ krawędzi jezdni...

I Pamietaj o jednej rzeczy ponieważ Egzaminator chciał mnie na tym udupić...

NA JEDNOKIERUNKOWEJ MOZESZ ZATRZYMYWAĆ SIĘ TYLKO PO LEWEJ STRONIE JEZDNI !!!!!!!!




Mam nadzieje że się komuś przyda:)
Memento Mori
Carpe Diem

Simson S51 -> Suzuki DR 125
Avatar użytkownika
Draz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 18/7/2007, 17:39
Lokalizacja: zgorzelec


Postprzez Lukass7 » 27/10/2008, 21:31

No i ja też się dołączę. Załóżmy że stoimy na skrzyżowaniu na czerwonym. Przed nami linia zatrzymania, a za tą linią pasy. Mamy także zieloną strzałkę warunkowego skrętu w prawo. Wg. przepisów, aby w tym wypadku skręcić w prawo trzeba się zatrzymać i upewnić, że manewr nie zagrozi bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W którym dokładnie miejscu trzeba się w tym przypadku zatrzymać? Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź, jutro mam egzamin. :)

Aaa, i jeszcze jedno, na egzaminie trzeba sprawdzić poziom oleju w silniku, czy tylko trzeba wskazać 'przyrząd' który temu służy?
Avatar użytkownika
Lukass7
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/9/2008, 17:20
Lokalizacja: WM

Postprzez Pisiu » 27/10/2008, 21:37

Trzeba sie zatrzymać przed linią zatrzymania lub gdy jej nie ma przed sygnalizatorem (przynajmniej ja tak robiłem i było ok:D) Co do 2 pytania to ja tylko pokazałem nic nie sprawdzałem.
Pisiu
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Postprzez Lukass7 » 27/10/2008, 22:02

No i właśnie w tym problem, bo gdy zatrzymamy się przed linią zatrzymania w celu warunkowego skrętu w prawo to precyzyjnie nie ocenimy, czy z lewej strony nic nie jedzie, a jeśli jedzie to czy znajduje się w bezpiecznej odległości, no a od linii zatrzymania do drogi prostopadłej jest kilka dobrych metrów. Tak więc jak to powinno wyglądać prawidłowo? I czy zachowujemy się tak samo jeśli równoległe do drogi z której skręcamy w prawo są tory tramwajowe? Bardzo bym prosił o szybką i precyzyjną odpowiedź.
Avatar użytkownika
Lukass7
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/9/2008, 17:20
Lokalizacja: WM

Postprzez Christiano_ » 30/10/2008, 12:05

Lukass7 napisał(a):No i właśnie w tym problem, bo gdy zatrzymamy się przed linią zatrzymania w celu warunkowego skrętu w prawo to precyzyjnie nie ocenimy, czy z lewej strony nic nie jedzie


Zapis o zielonej strzalce ma chronic pieszego. Zeby np ktos nie podjezdzal patrzac sie w lewo czy cos nie jedzie i przejechal pieszego ktory wchodzi na zielonym.

Trzeba sie zatrzymywac tak jak juz wczesniej Pisiu pisal.

Wymuszenie pierszenstwa na pieszym lub niezatrzymanie sie - egzamin oblany...
Avatar użytkownika
Christiano_
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 16/1/2007, 14:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez patryk83 » 30/10/2008, 13:46

W przypadku zielonej strzałki to jest tak jak Christiano_ napisał.

Lukass7 już pewnie zdałeś albo i nie ale nikt Ci nie zabroni zatrzymać się bezpośrednio przy skrzyżowaniu już po zatrzymaniu i ruszeniu przy sygnalizatorze.
Jak nie masz jak ocenić czy ktoś jedzie to albo nie ruszasz sprzed sygnalizatora albo ruszasz i zatrzymujesz sie bezpośrednio przy skrzyżowaniu.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: prawo jazdy egzamin praktyczny

Postprzez andy7 » 30/10/2008, 18:23

bakuł__8 napisał(a): ...Jak sprawdzić tylni hamulec?nie chodzi o światło. Na światłach jak np. skręcam w lewo z pasa skrętu do tego wyznaczonego to muszę stanąć po prawej stronie tego pasa czy po lewej?


Zastanawia mnie tylko jedno, czy Twoj instruktor w ogole czegos Cie uczyl ? Pytania ktore postawiles jasno stwierdzaja fakt nieprzygotowania do egzaminu, co gorsza umiejetnosci poruszania sie w ruchu publicznym.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr