Zobacz wątek - Harley
NAS Analytics TAG

Harley

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Harley

Postprzez porek » 16/10/2008, 20:22

Witam zamierzam kupić mój pierwszy motocykl,marzenie od lat Harley,a Dyna FXDL ,ale mam jakieś nieodparte wrażenie że przy 300 kg wagi tej maszyny po wyjeżdzie z salonu przewróce się.. i kasa w błoto :D Co możecie mi poradzić ,czy cięzko opanować tak ciężką maszynę,co sadzicie o jakości kasków od Harleya i ubraniach.Czy są bezpieczne?
porek
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16/10/2008, 20:12


Postprzez andy7 » 16/10/2008, 21:58

jakie masz doswiadczenia z jazda - jakie sprzety byly wczesniej ? Harley ma dosc nisko "osadzony" srodek ciezkosci wiec z samym prowadzeniem nie ma dylematu, Uwazalbym jednak na manewry parkingowe, trzeba byc ostroznym.

jakie Ty masz gabaryty ?
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez melvin » 16/10/2008, 22:42

ja bym doradził rok pojezdzić na mniejszym i tanszym sprzecie, ew tylko na tanszym i starszym a gabarytowo podobnym, jak glebnie a glebnie na 99% to nie będzie tak szkoda, chyba lepiej poczekać ze spełnieniem marzeń jeszcze rok i trochę poćwiczyć bo doświadczenie masz raczej zerowe, niż kupić coś wartego dużo kasy i zniszczyć swoje marzenie przy pierwszym zakręcie...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez porek » 17/10/2008, 16:32

doświadczenie mam zerowe tzn kurs prawo jazdy A.Moje gabaryty 185/75.Tez o tym myslałem żeby na poczatek cos starego kupic i pojezdzic pare miesięcy.Ile mniej więcej trzeba km przejechać żeby nabrać doświadczenia,pewności?Co polecacie gabrytowo podobne?
porek
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 16/10/2008, 20:12

Postprzez melvin » 17/10/2008, 16:39

to zależy jakie to będą kilometry, bo jak takie id domu miedzy polami do sklepu to 100 000 to będzie mało...
ogólnie ja uważam że jak pojeździsz sezon i nakręcisz około 8 tysięcy kilometrów to wystarczy na zmianę moto... oczywiście mówię o kilometrach w normalnym użytkowaniu czyli mniej więcej połowę w mieście i polowe w trasie...

co do doboru sprzętu to nie mam pojęcia, bo nawet nie rozróżniam modeli armatury...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez andy7 » 17/10/2008, 18:41

Przejezdzij dwa sezony, wyjdzie Ci taniej finansowo, a te zleca jak z bata strzelil.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez sebekmelior » 17/10/2008, 21:42

To ile trzeba przejezdzic to zalezy od tego czy sie ma smykalke do tego... Jeden uczy sie szybciej a drugi wolniej... Ale mysle ze sezon wystarczy zeby nauczyc sie co nie co... wszystkich zwyczajow i odruchow... I w ogole... Kup maszyne podobna do tego co chcesz... o podobnej masie i mniej wiecej srodkowi ciezkosci... Napewno cos znajdziesz... Jak kupisz to czekamy na fotki twojego sprzetu...
Bo maszyna to nie wszystko, najwazniejsza jest pasja!!
sebekmelior
Świeżak
 
Posty: 368
Dołączył(a): 5/6/2008, 16:31

Postprzez Raczek_6 » 18/10/2008, 19:51

Honda Shadow 600 1997rok ma podobny styl, na pierwsze moto to super maszyna, ostatnio znajomy taką kupił i jest to w miarę lekki sprzęt i bardzo przyjemny w codziennym użytkowaniu.
Moim zdaniem jeden sezon i przynajmniej 6000km pomoże w złapaniu co nieco doświadczenia, odruchów pokonywania zakrętów, hamowania, wyprzedzania oraz pomorze w wyborze kolejnego moto,
czasami to co nam się podoba nie koniecznie musi być odpowiednim motorem dla nas - czasami po jeździe okazuje się że jednak to moto nam nie pasuje.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 30 gości




na gr