Zobacz wątek - X-box 360
NAS Analytics TAG

X-box 360

O wszystkim
_________

X-box 360

Postprzez kravec » 5/10/2008, 23:23

Jako że niedawno miłym gestem ojca znalazł mi się w pokoju 40 calowy telewizor... stwierdziłem że jakoś by to należało wykorzystać. Kumpel miał teraz do sprzedania ps2- wziąłem... i szczerze mówiąc jak dla mnie porażka (graficznie). W związku z tym pomyślałem o X-boxie 360. Tylko teraz kilka pytań:
1. Jak z grafika? Czy naprawde jest taka dobra (grałem na expo chyba i z tego co pamiętam była całkiem fajna ale wole sie upewnić).
2. Co z piratami? Jak to przerobić żeby działały (na allegro trochę ludzi się ogłasza- co sądzicie?), co z gwarancją przy takim manewrze? PS. Nie zabijaj Simon
3. Jak to jest z "awaryjnością tego sprzętu (jak widze czasami się o tym wspomina na różnych stronkach)?
4. Jak już to którego- arcade (cena), zwykłego (dysk- do czego mi on?), jakie są między nimi różnice?
5. Co z grami- czy moge sobie nagrywać zwykłą nagrywarką DVD (na torrentach troche tego jest)?
6. Jak to się sprawdza w roli odtwarzacza DVD (kupiłem co prawda ale zawsze mozna sprzedać- troche kasy za konsole się cofnie) i czy da się na nim odtwarzać filmy z pendrive'a, nagrywać jakoś filmy itp?

Pytam bo jakoś tak jednoznacznie nie wiem po tym co czytam na różnych stronkach, poza tym lepiej zawsze sie tak dowiedzieć od ludzi. Ma ktoś może? Jak wrażenia? Opłaca się? Poczekać jeszcze troszke- może potanieją jeszcze?

Z góry dzięki... pozdrawiam
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez SQ » 6/10/2008, 06:59

przecież teraz gry są tanie jak barszcz. po co jeszcze je piratować? to tak jakbyś do moto przyczepił rynnę i nalepił znaczek akrapovic.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka


Postprzez kravec » 6/10/2008, 07:02

Wiekszosć tak. Ale pytam o taką ewentualność ze względu na np dopiero co wchodzące tytuły gdzie cena oscyluje w granicach 150zl. A od takich po 50-100 mam używane na allegro.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Bystry » 6/10/2008, 08:03

ja powiem tak :) miałem styczność z xboxem i ps3 ... i w sumie powiem, że lepszy w sterowaniu jest dla mnie PS3, bo wiadomo zaczynało się od ps, ps 2 nom i teraz 3 :) ale najlepiej chyba bedzie jak się zapytasz gdzieś na forum z konsolami co wybrać :)
Przy przerobieniu gwarancja zostaje utracona.
Dysk po co ? a po co Ci w komputerze ? :lol:
zapisujesz sobie tam jakieśfilmy, muzykę, z tego co pamiętam to też piraty ^^ ale za to nie ręcze :D
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez patryk83 » 6/10/2008, 08:29

Z mojej strony wygląda to tak:
Xboxa nie mam ale grałem i wiem jak wygląda grafika itp.
1)Graficzka miodzio, że tak powiem:) Zwłaszcza przy dobrym TV LCD czy plazmie.
2)Co do przerabiania to nie ma problemu jak na razie ale zapomnij o graniu w multi przez Live bo od razu dostaniesz bana na konto.
3)Awaryjność raczej mała :). Znam duzo osób z Xboxami i jakoś nie mówią o awaryjności.
4) Sam bym nie kupił arcade. Nie ma dysku twardego tylko memmory card z tego co pamiętam, czyli miej miejsca na save, brak możliwości ściągania demo'sow i 1 pad na kablu :)
5) Raczej nie ma problemu z nagrywaniem, gierek na xboxa trochę wychodzi na PT(polishtracker) jest około 28 pozycji.

@Bystry
Jest pewna zasadnicza różnica między ps3 a xboxem. Główna różnica to taka, że ps3 jeszcze nie została złamana nie ma na nią pirackich gierek.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 6/10/2008, 09:29

Ja mialem 360 w domku ,na 40 LCD i musze powiedziec ,ze super :D gralem w Gears of Wars ,w COD4 i jakies tam wyscigi motocyklowe :D polecam :) ,a teraz ceny spadly wiec taki X360 czy Playstation 3 to nie jest az taki duzy wydatek ;)
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez matmax » 6/10/2008, 13:15

1. Grafika lepsza na X-boxie 360 niż na PS3 - według mnie.
2. Piraty w internecie są dostępne. Jak to powiedział mój znajomy jeśli masz znajomości w sklepie, serwisie po odblokowaniu nie stracisz gwarancji.
3. Gry można włożyć na dysk, można wcisnąć jakąś muzę lub film. Lepsza z dyskiem chociaż trochę droższa.
4. Możesz nagrywać na płyty lub ściągać na dysk. (Nie wiem jak się to robi bo nie mam X-boxa, ale wiem, że się da)
5. Bez problemu może służyć jako jako odtwarzać DVD.

PS3 jest o tyle lepszy że odczytuje Blue Layer ale zanim te płyty na dobre wejdą to wyjdzie co najmniej 1 X-Box i 1 PS
Avatar użytkownika
matmax
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19/8/2008, 13:08
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Bystry » 6/10/2008, 14:51

wiadomo :) ludzie od PS3 przyłożyli się do tego żeby nie było piractwa ^^ :D mi pady trochę nie podobają się ... bardziej do ps się przyzwyczaiłem, ale wiadomo :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez kravec » 6/10/2008, 16:33

ze arcade nie ma bezprzewodowego pada to nie wiedzialem... wiec dyskwalifikacja od razu (na kanapie siedze jakies 4-5 metrow od telewizora)...

Czyli na dysk moge sobie nagrywac jak na video tez? I czy w jakiś sposób na dysk da się zrzucać np. gry z komputera (bez przeróbki piraty np. czy filmy)?

Jeszcze mi sie jedno przypomniało... ma wejście USB (pndrive z filmami)?

Z awaryjnością się pytałem bo podobno czasem się lubią przegrzać... ale ktoś mi coś wspiminał o jakimś dodatkowym chłodzeniu...

Właśnie widziałem że w necie jest pełno gier na x-boxa dlatego pytam jak z możliwością tego wykorzystania.

No i na 100% nie wezme PS3 ze wzgledu na wyższą cenę zarówno sprzętu jak i gier do niego.

I jeszcze jedno... na allegro widze pady bezprzewodowe po 90 zl okolo- jakieś gowno czy po tyle stoją?
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Flow » 6/10/2008, 17:43

kravec jesli chcesz gry moge dac Ci namiar na kolesia,tanioszka ;)
pady robione w chinach kosztuja tam 5 centów:) u nas 120zl,nie kupuj po 80-90

po 2
przegrzewaly sie starsze modele i rysowaly plyty,te od czerwca tego roku juz tego nie robia

po 3
grafa ok jesli masz odpowiednie przejscie do tv HD


sam mam xboxa przerobionego,jak cos to pisz na gadu lub PW
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Dominik_YZF » 6/10/2008, 17:47

1. Grafika jest naprawde elegancka w porównaniu z PS 2, wogole nie ma porównania.
2. Z przeróbką nie ma raczej problemów, ale na piratach raczej nie pograsz sobie przez neta.
3. Jakis czas temu cos sie roz.. mojemu kumplowi i xbox sie nie włanczał. Wysłał go na jakis tam adres serwisu gwarancyjnego w Czechach, po 2 tygodniach odesłali mu naprawiona konsolke na swoj koszt, wiec nie ma problemu z gwarancja.
4. Arcade nie ma dysku, wiec nie sciągniesz sobie zadnego demka, a na premium naściągasz sobie demek i narobisz save-ów.
5. Gry mozna bez problemu nagrywac.
6. Działa jak odtwarzac filmow DVD.

Tak napisal matmax, PS3 odczytuje Blue Ray i dzięki temu gry są bardziej rozbudowane, wystarczy spojzec na GTA IV na xboxie i PS-ie. Mimo wszystko jestem za xboxem i sam kupuje za 2 miechy :lol:
Ostatnio edytowano 6/10/2008, 17:55 przez Dominik_YZF, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Dominik_YZF
Bywalec
 
Posty: 664
Dołączył(a): 8/12/2007, 19:58
Lokalizacja: 3City

Postprzez indor » 6/10/2008, 17:55

Graficznie myślę że PS3 i X360 są takie same a jeśli są różnice to nie wielkie. Technicznie głownie pod względem procesora PS3 kładzie na łopatki konkurencje. Ceny PS3 duuuuuuuuużo drożej, raz że gry oryginały a dwa że sama konsola jest jeszcze droga. Na X'a gry są za darmo więc tutaj przewaga wiadomo do kogo należy. Ale ja osobiście gdybym miał kupować jedno z dwóch to kupował bym PS3 po pierwsze, sentyment bo miałem PSX'a, PS2, mam PSP które działa w niektórych grach na przykład jako lusterko wsteczne w samochodzie, działa po WLAN. No i nie pogram w GranTurismo na PS3.

A tak BTW ostatnio miałem okazje pobawić się u kumpla na Wii... i szczerze mówiąc jeśli chodzi o radość jaką dają konsole to Wii rządzi... tyle radochy nie miałem nigdy co grając na przykład w Wii-Sports z kumplami i piwem :)
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: Błonie pod wawa

Postprzez Flow » 6/10/2008, 18:40

Dominik_YZF napisał(a):Tak napisal matmax, PS3 odczytuje Blue Ray i dzięki temu gry są bardziej rozbudowane, wystarczy spojzec na GTA IV na xboxie i PS-ie.


glupota plyty blue ray miesza do 200gb danych,a xbox odczytuje hd-dvd do 60gb

pokaz mi gre ktora zajmuje choc 30gb? blue ray jest zbyt drogi dlatego ps3 to totalna klapa,spojrz ile gier wydano na X a ile na PS,mickrosoft poprostu zmiazdzyl Sony (nad czym ubolewam) ale juz takie prawa rynku
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez matmax » 6/10/2008, 19:01

Blue Ray puki co nie jest używane i nie będzie więc w PS3 nie ma po co inwestować bo wyjdzie za ten czas PS4 i w tedy może będą powszechnie używane Blue Ray.
BR mają 25GB na jednowarstwówce, 50 GB na dwuwarstwówce.
Avatar użytkownika
matmax
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 19/8/2008, 13:08
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Flow » 6/10/2008, 19:03

tak wiec nie ma czegos takiego jak wieksza liczba detali w grze na ps3
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Movi » 6/10/2008, 19:30

Wiktor wpadaj do mnie to popykamy i sam ocenisz ;)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Flow » 6/10/2008, 19:52

ej wezcie mnie tez:D przyniose 2 pady :D
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez kravec » 6/10/2008, 19:57

przez neta grać na 95% nie będę.. na demówki też bym raczej nie patrzył...

w takim razie biore sie za kompletowanie funduszy (trzeba to ps2 sprzedać)... i jakoś będe próbował ojca przekonać bo czuje że napotkam ostry opór ("biologii sie uczyć a nie w głupie gry grać!!") hehe...
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Invi » 6/10/2008, 19:58

Flow600RR napisał(a):tak wiec nie ma czegos takiego jak wieksza liczba detali w grze na ps3


Pod względem mocy bardzo trudno wskazać mocniejszą. Teoretycznie cell w PS3 miażdży X-pudło, ale programowanie na X jest bardzo podobne do DX na PC, a PS3 to dla programisty masakra i w związku z tym myślę że X jest obecnie wykorzystywany w prawie 100 % a PS3 dopiero pokaże na co ją stać jak programiści nauczą się pod ją pisać. No ale na gigantyczny skok jakości bym nie liczył.

I wiem co piszę bo siedzę w gamedev już jakiś czas (co prawda na PC, ale widziałem też DevKit'y do PS3 i X'a).

kravec napisał(a):Wiekszosć tak. Ale pytam o taką ewentualność ze względu na np dopiero co wchodzące tytuły gdzie cena oscyluje w granicach 150zl. A od takich po 50-100 mam używane na allegro.


Czyli wyceniasz swoją uczciwość, honor itd. na 150zł (no jak na złodzieja to nawet nieźle).
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Flow » 6/10/2008, 20:26

czyli na ps3 zaczna robic gry gdy xbox zrobi juz 10 nowych wersji swoich konsol , logika sony byla bez sensu i tyle.nie oplaca sie kupowac ps3 i juz,chyba ze ktos ma zamilowania do sony,osobiscie wole sony bo ma lepsze pady niz X i mam sentyment,ale wybralem X bo jest wiecej gier i jest bardziej przystepna pod kazdym wzgledem,jesli masz zepsutego pada to podajesz nr seryjny konsoli i za free masz nowego,nawet nie karza wyslac starego,odrazu daja nowke,..kosztuje to ich 5centów

a co do tego ma honor? chlopak chce zagrac po jak najnizszych kosztach i ju,taki kraj trzeba sobie jakos radzic,jak wszyscy wokol nas ruch*** na kasie to co mamy siedziec i plakac i bulić na 2 gry polowe przecietnej pensji? za chwile gry? phi ja zacze jechac na org jak bede milionerem albo uznam ze swiat nie robi mnie w chu** na kazdym kroku.
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr