Zobacz wÄ…tek - CBR600RR Problem z hamowaniem
NAS Analytics TAG

CBR600RR Problem z hamowaniem

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

CBR600RR Problem z hamowaniem

Postprzez TIMI » 3/10/2008, 23:29

Mam pytanie moze ktos spotkał sie z czyms podobnym mianowicie dzisiaj mialem awaryjne hamowanie takie na maksa 140 na blacie a tu gosc poldonem zmienia pas i mial moze z 60 na godzine! Oczywiscie zly odruch i klamka zacisnieta na maksa a tu takie dziwne zachowanie tzn tak jakby abs albo kolo zlapalo puscilo znow zlapalo tak jakby sie odbijalo od asfaltu! czy ktos zna podobne zachowanie moto. Oczywiscie pomijajac to ze klamka nie powinna pojsc tak mocno;)
TIMI
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/10/2008, 20:55
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez limak14 » 4/10/2008, 08:57

ja mialem podobnie jak musialem hamowac i zmieniac jednoczesnie pas!wtedy kolo wpadlo w poprzeczne koleiny i raz lapalo raz nie!moze to poprostu byla dziurawa droga jakich u nas nie malo
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez m@niek » 4/10/2008, 09:58

albo moze kolo sie uslizgnelo na bialych pasach namalowanych na jezdzni albo tak jak wczesniej limak napisal ze moze dziurawa droga albo koleiny hmm bo to byla pierwsza twoja taka sytuacja?? hmm jesli cos jest z ukladem to musisz sprawdzic jesli uklad bedzie zapowietrzony to nie bedziesz mial twardego hamulca jak beda jakies wycieki to zobaczysz ja golym okiem hmm mozesz posprawdzac na sucho zdejmujac zaciski to tylko dwie srobki i zobaczyc czy klocki odbijaja czy sie nic nie zacina pozdro i tak jak kolega powiedzial to nie koniecznie musi byc wina hamulcow na naszych polskich drogach ale dla pewnosci mozesz sprawdzic pozdro i napisz czy tam byly jakies nierownosci czy biale linie wyznaczajace pas ruchu no i oczywiscie napisz co z tym problemem zeby nikt sie nie martwil ;)
viewtopic.php?p=274052#274052 | | zachecam wszystkich do odwiedzania tej strony | mam swietny pomysl na ogromne rozpoczecie sezonu pod haslem | "patrz w lusterka bedziesz wielki"
Avatar użytkownika
m@niek
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 3/9/2008, 22:25
Lokalizacja: Kutno

Postprzez Fenek16 » 4/10/2008, 11:13

No, ale wyszedłeś jakoś z tego, prawda?

A jak hamulce zachowujÄ… siÄ™ przy normalnym codziennym hamowaniu?

Może opona jeszcze była niedość rozgrzana albo asfalt gdzies mokry...
CBR 600 F3
Avatar użytkownika
Fenek16
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1590
Dołączył(a): 19/11/2006, 18:39
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

Postprzez Saimek » 4/10/2008, 11:15

Przy mocnym hamowaniu sciskasz ostro przednia zawieche i jest bardzo podatna na nierownosci na asfalcie... stad podbijanie kola :)
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez TIMI » 4/10/2008, 11:25

Kurcze dzieki chlopaki faktycznie moze byla tam taka tarka bo pasow na bank nie bylo jak bede tam lecial nastepnym razem to zobacze bo uklad mam ok przy normalnym hamowaniu jest wszystko dobrze moze to tylko taki objaw przy sytuacji ekstremalnej ze podbija to kolo bo w tym roku to zdarzylo mi sie tylko dwa razy ale ten pierwszy to asfalt byl jak stoł wiec podejrzewam ze to akcja typu ten model tak ma ale sprawdze dzxisiaj jeszcze cisnienie w oponkach. Dzieki za pomysly
TIMI
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/10/2008, 20:55
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez motoman » 4/10/2008, 18:57

jak hamujesz na maksa to zawieszenie ugina się na 100% i nie masz już amortyzacji, każda nierówność to jebniecie w kierownice (w Twoje rece) bez amortyzacji - tez to przezylem raz:D tez 140 na blacie i koles ni stą ni z owąd zatrzymal sie zeby babcie na pasach przepuscic:D udalo sie:)
lubie sobie zjechać z gixera^^.
Avatar użytkownika
motoman
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1288
Dołączył(a): 13/5/2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez masino » 5/10/2008, 13:25

Ja jeszcze dorzuce swoje doświadczenie. Miałem nie rozgrzane opony i sobie ćwiczyłem awaryjne hamowanie, w pewnym momencie za mocno docisnełem hebel i przednie koło wpadło w uślizg i też tak zaczeło podrzucać. Popusciłęm żeby koło złapało przyczepność i poprawiłem nacisk na hamulec.
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê