Zobacz wątek - Wielofunkcyjny Tor Wyścigowy w Polsce - Czy to możliwe ?
NAS Analytics TAG

Wielofunkcyjny Tor Wyścigowy w Polsce - Czy to możliwe ?

O wszystkim
_________

Wielofunkcyjny Tor Wyścigowy w Polsce - Czy to możliwe ?

Postprzez indor » 2/10/2008, 20:24

Właśnie w dziale Formula1 na onet.pl znalazłem ten o to artykuł http://sport.onet.pl/0,1248769,1836529,,glownym_zadaniem_budowa_toru_narodowego,wiadomosc.html (otwórz link)

W zeszłym roku słyszałem i czytałem o jakimś prywatnym planie pewnych polskich biznesmenów że zrobią zrzutkę na tor pod F1 i nie tylko koło Krakowa. A teraz to...
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: Błonie pod wawa


Postprzez Draz » 2/10/2008, 20:30

Bylo by ciekawie:) Jeszcze jakby było Grand Pri u nas to hoho:D Nieźle by bylo:)
Memento Mori
Carpe Diem

Simson S51 -> Suzuki DR 125
Avatar użytkownika
Draz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 18/7/2007, 17:39
Lokalizacja: zgorzelec


Postprzez Leitho » 2/10/2008, 20:45

pomarzyc zawsze wolno
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez spazz » 2/10/2008, 21:17

marzenia scietego penisa...
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez kagiva » 2/10/2008, 21:50

na ten temat wypowiadał się nawet Kubica i stwierdził że nie warto ponieważ nie dostaniemy GP z powodu braku dobrych dróg i infrastruktury. powiedział również że nie warto konkurować z innymi torami które są znane na świecie. ponad to wybudowanie to nic ponieważ FIA zmienia co roku przepisy i taki tor trzeba modernizować co wiąże się z następnymi milionami. i jak na Kubice przystało tak swoim realizmem zmazał marzenia polskich biznesmanów.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez indor » 2/10/2008, 22:14

A ja lubię być optymistą i wierzę że taki tor powstanie u nas... inne kraje dają rade my też damy.
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: Błonie pod wawa

Postprzez kagiva » 2/10/2008, 22:27

inne kraje mają dużo mandzi i rozwiniętą wysoką technolgię lub petro dolare i szejków
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez elco » 3/10/2008, 00:01

w 2021 ludzie na zachodzie beda na wakacje na ksiezyc latac a my zbudujemy tor F1. 100 lat za murzynami :(
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez palua » 3/10/2008, 07:02

kagiva napisał(a):na ten temat wypowiadał się nawet Kubica i stwierdził że nie warto ponieważ nie dostaniemy GP z powodu braku dobrych dróg i infrastruktury. powiedział również że nie warto konkurować z innymi torami które są znane na świecie. ponad to wybudowanie to nic ponieważ FIA zmienia co roku przepisy i taki tor trzeba modernizować co wiąże się z następnymi milionami. i jak na Kubice przystało tak swoim realizmem zmazał marzenia polskich biznesmanów.


Ale dodał też , że dlatego jeżeli już coś robić w Polsce to tylko tor uliczny bo takich jest mało.
A ja myśle że w naszym kraju wybudowanie jakiegokolwiek toru jest nierealne w najbliższej przyszłości.
Avatar użytkownika
palua
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 278
Dołączył(a): 7/1/2008, 22:44
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez skwy » 3/10/2008, 07:19

Też wsadzę trzy grosze i powiem że na marzeniach się skończy.Nie mamy autostrad w polsce a chcemy mieć tor wielofunkcyjny na który nie ma pieniędzy i nie wiadomo czy w najbliższym czasie nie zarosła by go trawa z braku uczestników(za wysokie wjazdówki)
Druga sprawa to jak napisał Lech Potyński FIA za każdym razem wszystko zmienia i to od jej kaprysu by zależało czy zaliczyła by taki kompleks jako miejsce organizacji wyścigów czy czego tam kolwiek.
Nakłady pieniężne na taki obiekt są astronomiczne i już chyba taniej było by postawić bazę na księżycu.
Ostatnio edytowano 4/10/2008, 07:27 przez skwy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
skwy
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez SQ » 3/10/2008, 09:19

a mi by wystarczył tor jednofunkcyjny. motocyklowy. taki, na którym za normalną opłatą można byłoby polatać i nikt nie czepiał by się, że jest tłumik sportowy i za dużo decybeli i WON! chociaż wolałbym go bliżej środka naszego kraju...
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez bufon » 3/10/2008, 10:33

wolalbym zeby zamiast tego toru naprawili drogi w miastach.
a co byscie powiedzieli na uliczne wyscigi?
bufon
Świeżak
 
Posty: 79
Dołączył(a): 1/10/2008, 21:45

Postprzez Movi » 3/10/2008, 12:02

palua napisał(a):Ale dodał też , że dlatego jeżeli już coś robić w Polsce to tylko tor uliczny bo takich jest mało.
A ja myśle że w naszym kraju wybudowanie jakiegokolwiek toru jest nierealne w najbliższej przyszłości.



Jakby u nas wybudowali tor uliczny, to by trzeba było co okrążenie do pit lane zjeżdżać żeby wymienić zawieszenie.. :lol:
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez raca » 3/10/2008, 12:24

żeby coś się zaczęło dziać to trzeba działać a nie narzekać i marudzić,
przyjeżdżajcie do Poznania i pokażcie światu że jesteście, że ktoś się tym sportem interesuje, że ma swoich fanów a nie tylko jęczeć "daleko, zimno, brak $".
nikt nie będzie sponsorował czegoś co nie ma oglądalności, pojedźcie, zapłaćcie za bilet, pokażcie że mogą być z tego pieniądze. Wtedy i tv się skusi. Po co transmitować coś czego nikt nie ogląda...
raca
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11/12/2007, 19:11
Lokalizacja: wołomin

Postprzez indor » 3/10/2008, 17:00

skwy...FIA a nie FIFA

A moim zdaniem tor to jest inwestycja... nie będzie oglądalności jeśli nic się nie będzie działo. A nie będzie się nic działo do puki nie będzie porządnego toru na którym będą się odbywać międzynarodowe imprezy. Z całym szacunkiem do Kubicy który jest zresztą moim idolem i uważam go za wyjątkowego człowieka, ale on nie jest wyrocznią i to co powiedział nie jest święte, aczkolwiek tor uliczny to dobry pomysł.

Wybudują tor z prawdziwego zdarzenia spełniający wszystkie wymagania = będą imprezy międzynarodowe = nawet jak Polacy nie zapełnią miejsc na trybunach to zrobią to przyjezdni fani = właściciel takiego toru nie może spocząć na laurach i po udanym roku usiąść z założonymi rękoma zbierając kasę = dobre prowadzenie takiego przedsięwzięcia będzie opłacalne i dochodowe...

To jest moje zdanie i tak samo jak ja nie dowiodę że mam racje tak samo wy sceptycy nie dowiedziecie że się mylę. :)
"Bo każdy inny motocykl jest tylko PRAWIE tak dobry jak HONDA"
"Sezon trwa cały rok, tylko czasami pogoda nie dopisuje"

Album mojej CB750 (otwórz link)
Avatar użytkownika
indor
Świeżak
 
Posty: 303
Dołączył(a): 1/10/2007, 09:49
Lokalizacja: Błonie pod wawa

Postprzez raca » 3/10/2008, 17:29

indor napisał(a):skwy...FIA a nie FIFA

A moim zdaniem tor to jest inwestycja...



Inwestycja?
To teraz pomyśl: dlaczego nie leją 7 pasmowych autostrad przez pustynię Gobi? Bo nikt tamtędy nie jeździ.
Nikt nie wybuduje toru dla garstki zapaleńców i kilku kibiców. Po co na poznaniu ustawiać trybuny na "100 000" osób jak tam nikogo nie ma a jedynymi kibicami są znajomi i rodzina startujących. Prawa popytu i podaży chłopcze.
raca
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11/12/2007, 19:11
Lokalizacja: wołomin

Postprzez gumis » 3/10/2008, 17:36

a tu sie troche nie zgodze bo zobacz min na zawody FMX w Polsce zobacz na Red Bull X-Fighters, zeszloroczne w Spodki Diverse Night of the Jumps i te co maja odbyc sie lada moment Masters of Dirt. Sport tez niby malo znany, itp ale jak juz jest to bilety wyprzedaja sie tak szybko, ze na chwile obecna juz zaczyna ich brakowac a najtanszych i tych 2 od konca juz dawno nie ma. Tam hale wypelnione sa po brzegi, miejscowki sprzedane wszystkie. Zawodami motocyklowymi moze nie interesuje sie taka rzesza zwolennikow jak np pilka nozna ale sadze, ze jakby wybudowali tor wyscigowy to sama inwestycja by siebie napedzala jakby juz zoorganizowali za xx lat jakas impreze z cyklu F1 to moge sie zalozyc, ze wszystkie bilety poszly by na wiele miesiecy przed sama impreza. Tak samo jak z zawodami FMX jak nie ma to interesuje sie tym garstka ludzi ale jak juz sa organizowane to trzeba sie spieszyc aby sie zalapac.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez falconiforme » 3/10/2008, 17:46

A mnie chrzani czy będzie się opłacać czy nie, ważne by go wybudowali.
Za 3 lata jakieś 3 autostrady na krzyż wybudują i powoli impreza się rozkręca.

Motocykli z roku na rok jest więcej co też mnie cieszy. Sporo ludzi widzi mnie w lusterku i jest ok.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez adam_89 » 3/10/2008, 17:56

"Polski Związek Motorowy perspektywicznie zakłada, że tor powstanie najpóźniej do 2021 roku." no i nawet nie pozostaje czekąć bo tak długo to pier***
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez SQ » 3/10/2008, 18:26

raca napisał(a):żeby coś się zaczęło dziać to trzeba działać a nie narzekać i marudzić,
przyjeżdżajcie do Poznania i pokażcie światu że jesteście, że ktoś się tym sportem interesuje, że ma swoich fanów a nie tylko jęczeć "daleko, zimno, brak $".
nikt nie będzie sponsorował czegoś co nie ma oglądalności, pojedźcie, zapłaćcie za bilet, pokażcie że mogą być z tego pieniądze. Wtedy i tv się skusi. Po co transmitować coś czego nikt nie ogląda...


stary a Ty się z chjoinki urwałeś? a mało było akcji, że ludzie z końca Polski walili na trningi do Poznania i cmoknęli klamkę, bo według właściciela było za dużo piachu na torze, albo padało (ciekawe od kiedy zabroniona jest jazda na motocyklu w deszcz - i gdzie to trenować jak nie na torze) oczywiście wcześniej się rezerwowali, umawiali i był to normalny dzień na treningi. tylko nikt ich nie poinformował, że nie mają po co przyjeżdżać.
innym razem zciągneli ludzi z toru bo pan Miecio wpuścił wszystkich nie badając głośności motocykli, a okazało sie, że większość miała sportowe puszki, a to jest zabronione na torze wyścigowym (tylko w Poznaniu)
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na gr