Zobacz wÄ…tek - Z Mil na kilometry
NAS Analytics TAG

Z Mil na kilometry

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Z Mil na kilometry

Postprzez Taser » 1/10/2008, 16:55

No wlasnie....jak to jest mozna jakos przelozyc zegary tak zeby byly normalnie w kilometrach a nie w jakis niewymiernych milach? Juz tlumacze o co chodzi, przeciez w trakcie jazdy nie ma bata aby odczytac te male skakajace cyferki kotre podaja predkosc w km/h a nie milach. Teraz moje pytanie,czy mozna to jakos zmienic w analogowych predkosciomierzach? Teoretycznie wystarczyloby zmienic sama tarczke na ktorej sa wydrukowane indeksy predkosci.

Temat umiescilem tutaj, bo nikt dzialu o technice motocyklowej nie czyta ;]
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn


Postprzez Raczek_6 » 1/10/2008, 19:58

Jakie moto ?
Sama wymiana tarczki nie wiele da, po za tym przy wyjmowaniu wskazówki lubi się czasami urwać, no a jeśli się nie urwie to jest problem z ustawieniem aby prędkościomierz zbytnio nie przekłamywał.
Lepiej cały prędkościomierz.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez Bystry » 1/10/2008, 21:27

nom wymień cały zegar :) najlepsze wyjście :) bo nawet jak wymienisz tarczę co nic nie da, będziesz musiał wymienić cały układ zębatek odpowiadający za odpowiednią zmianę wskazówek :) dlatego najlepiej nowy zegar :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Bystry » 1/10/2008, 22:18

a to nie będzie tak ? wydawało mi się, że sama zmiana tarczy nic nie da ... jeżeli tak to przepraszam za wprowadzenie w błąd :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez gumis » 1/10/2008, 22:27

dlatego lepiej caly predkosciomierz wymienic aby nie bawic sie w przeskalowanie.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez puma » 2/10/2008, 07:47

A co jeśli mamy elektroniczny prędkosciomierz?? Np. w motocyklu fz1 yamahy?? Myśle, ze dało by sie zmienić oprogramowanie w komputzerze pokładowym tak aby pokazywał prędkość w km/h a nie milach. Ale nie wiem czy mam racje
puma
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9/9/2008, 17:33
Lokalizacja: Paszczyna

Postprzez SQ » 2/10/2008, 10:38

dokładnie, przecież skoro są juz na milowym liczniku kilometry i są wskazywane prawidłowo, to jeśli wymienisz tarczę na taką, w której te same km będą narysowane większą czcionką to co ma nie działać? inna kwestia, czy taką tarczkę można nabyć, bo o tym nie mam pojęcia...
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Bystry » 2/10/2008, 12:20

nabyć ... albo dokładnie odmierzyć ... znowu może by zakładani nowe bądź zdejmowaniu starej możesz coś uszkodzi ... i wtedy i tak cały do wymiany i tak... wiadomo, że jak zrobisz sobie sam tarczę to możesz ją przyozdobić i w ogóle cyrki z nią wyprawiać :) ale myślę, że jeżeli masz trochę gotówki odłożonej to warto wydać na nowy zegar z tego chociażby względu, że będzie bardziej estetycznie :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Raczek_6 » 2/10/2008, 19:38

Jeśli chodzi o elektroniczne zegary to zawsze masz możliwość przestawienia mil na km/h. Nie zawsze przebieg i temperatura - tylko w kawasaki.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Bystry » 2/10/2008, 22:41

nom enasz tylko zobacz cenę tego + wysyłka ... a jak się zepsuję to odsyłać im itp.... za dużo roboty :) ja bym proponował ten nowy zegar :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Bystry » 3/10/2008, 07:16

oj Enasz Punkt dla Ciebie, zapomniałem o przebiegu... mój błąd, przyznaje się. A estetyczność ? w sumie zawsze możesz spróbować zrobić samemu, wy kalibrować ładnie, a jak się nie uda to wtedy zegar :)
Pozdro
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez SQ » 3/10/2008, 08:46

zmieniaj tarczę. zegar zawsze zdążysz kupić
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez Taser » 3/10/2008, 18:04

Jest pole do popisu. jeszcze tylko zmienic jakos podswietenie i wigike bedzie cacy. Dzieki chlopaki za odpowiedz, bo zawsze sie nad tym glowilem, a zawsze mnie denerwowaly te mile na licznkiach.
Nie ma nic piekniejszego niz dwa kola i jeden slad...

Yamaha YZF 600 Thundercat :D
Avatar użytkownika
Taser
Bywalec
 
Posty: 577
Dołączył(a): 8/4/2007, 15:53
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez Bystry » 3/10/2008, 19:40

wiesz ... zawsze możesz sobie zrobić tak, że jak wskazówka leci po zegarze, to diody się świeca na wysokości prędkości ... w sumie nie wiem jak to mam wytłumaczyć :/ może inaczej, że gdy wskazówka jest na 50 km to świeci się od 0 do 50 potem np. 60 i 70... etc :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê