Zobacz wÄ…tek - Chiptunning w SDI ?
NAS Analytics TAG

Chiptunning w SDI ?

O wszystkim
_________

Chiptunning w SDI ?

Postprzez herbatkowy » 30/9/2008, 22:58

A wiec wiem ze to forum o motocyklach, ale auta raczej tez wiekszosc ma i moze akurat ktos mi pomoze. Kupilem seata cordobe 2005 rok z silnikiem SDI, czyli zwykly prosty diesel bez doladowania, wszystko ladnie pieknie, ale po przesiadce z passata (130km) to seacik zdaje sie byc mulowaty, oczywiscie to nic dziwnego. Ale nie na tym polega moj problem, a wiec czy ktos wie co dalby mi chiptunning w tym silniku? Mniej wiecej ile zwiekszylby sie moment i moc, i ile by to wynioslo? silnik 1.9 SDI seryjna moc 64 konie. Dzieki za pomoc ;) Zna ktos placowke w okolicach W-wy ktora to solidnie robi ?
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez turboponczek » 30/9/2008, 23:16

Ile dałes ziomek ? 8)
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!


Postprzez Flow » 30/9/2008, 23:25

4 razy ...
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez SQ » 1/10/2008, 09:22

w silnik wolnossącym chip prawie nic nie zmienia. koszt taki jak przy turbo, czyli w zależności od firmy coś około 1000zł. jednak nie warto. moc i moment nie podniosą się nawet o 10%. jeśli jakaś "firma" będzie obiecywała co innego to uciekaj od nich jak najszybciej.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez herbatkowy » 1/10/2008, 09:30

Flow600RR napisał(a):4 razy ...


Nie obchodzi mnie jakie formy platnosci wynosisz z rodzinnego domu bynajmniej mnie one nie dotycza wiec zostaw je dla siebie.

SQ napisał(a):w silnik wolnossącym chip prawie nic nie zmienia. koszt taki jak przy turbo, czyli w zależności od firmy coś około 1000zł. jednak nie warto. moc i moment nie podniosą się nawet o 10%. jeśli jakaś "firma" będzie obiecywała co innego to uciekaj od nich jak najszybciej.


:(


turboponczek napisał(a):Ile dałes ziomek ? 8)


Dosc sporo, ale samochod zdrowy i co najwazniejsze spalanie na poziomie 3.5 litra w trasie robi swoje. Do szalenstw sie nie nadaje, ale od tego jest cos innego :)
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Flow » 1/10/2008, 10:52

skoro do szalenstw sie nei nadaje to co myslisz ze go schipujesz i bedzie mial odrazu gallardo? chcesz schipowac 64 kuce? haha to jakbys zalozyl gaz do db9 xD a Twoje formy płatnosci pewnie i tak tatuś zagwarantował nie? :D
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Flow » 1/10/2008, 11:05

no nie znasz polskiej mentalnosci na forum,nie wolno kupowac dzieciom ani aut ani moto;) poza tym on ma 17 lat ;)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Terror » 1/10/2008, 11:12

Panowie, bez spamu PLS
Co do SDI - IMO nie warto go tuningować, bo mały zysk, jak napisał SQ - 10, max 15%. Więcej robią czarownicy.
Chiptuning to w sporej mierze zmiana parametrów pracy turbiny własnie
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Re: Chiptunning w SDI ?

Postprzez CeBeRek » 1/10/2008, 13:02

herbatkowy napisał(a):A wiec wiem ze to forum o motocyklach, ale auta raczej tez wiekszosc ma i moze akurat ktos mi pomoze. Kupilem seata cordobe 2005 rok z silnikiem SDI, czyli zwykly prosty diesel bez doladowania, wszystko ladnie pieknie, ale po przesiadce z passata (130km) to seacik zdaje sie byc mulowaty, oczywiscie to nic dziwnego. Ale nie na tym polega moj problem, a wiec czy ktos wie co dalby mi chiptunning w tym silniku? Mniej wiecej ile zwiekszylby sie moment i moc, i ile by to wynioslo? silnik 1.9 SDI seryjna moc 64 konie. Dzieki za pomoc ;) Zna ktos placowke w okolicach W-wy ktora to solidnie robi ?


Twoj tato go kupił raczej żeby miec małe spalanie, bo gdyby chciał miec frajde z jazdy raczej kupił by jakieś 320d, albo większe 330d. Po prostu kupił samochód jako dupowóz i nic już z nim dobrego nie zrobisz.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez greddy » 1/10/2008, 13:19

zle auto kupiles po prostu.
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach

Postprzez <borut> » 1/10/2008, 13:41

A mnie smieszy wypowiedz Flow600RR z tym, że tatuś kupił hahahah
Stary ty masz z tego co wiem 18-19 lat a miałeś CBR 600RR z tych nowszych a to nie tanie moto... a teraz masz Triumpha i nie wieże, za chu*** ze sam sobie go kupiłeś...
Ja mam 19 lat i zapierdałałem jak głupi przez 6miesięcy by kupić starą kawe ZXR 750 a teraz ojciec mi dołożył i kupiłem Honda CBR F3.
Więc nie wymądrzaj sie, że tatuś coś komuś kupił...
A tak w ogóle to od tego są starsi :D
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez falconiforme » 1/10/2008, 14:35

By zrobić Tuning musisz mieć Turbinę.
A jak jej nie masz to 10KM to będzie max z tego silnika.

Diesel bez Turbo to straszny muł.
W tych silnikach masz mieszankę ilościową.
Więcej paliwa - dobrze, więcej powietrza - też dobrze.
Dlatego turbiny zwiększają dynamikę w Dieslach a nie spalanie.

Jak chcesz osiągi to w 10 000zł za Turbo i osprzęt chyba się zmieścisz. Wtedy mocy z elektroniki możesz sporo wyciągnąć.
Np. 120 KM i 300 Nm.
http://www.44tuning.pl/skoda/chip-tunin ... 01-hp.html
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez turboponczek » 1/10/2008, 15:18

o ile dobrze pamietam to Flowiczek słoiczek cięzko tyrał na swoją drynde !

a tak po za tym to Ty kupiłes herbatkowy tą furę ? Czy Twój tata bo juz nie wiem ? Pytam z ciekawosci - bez zaczepek.
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez <borut> » 1/10/2008, 16:19

Ale i tak nie wierze by osoba bez stałej pracy która jeszcze szkołe miała by nazbierała na takiego sprzęta...
zreszta nie moja sprawa nie wpierda**m siÄ™ wiecej w gary.

A co do tunningu to CHIP zwiekszy moc o jakies 20km ale takowy kosztuje coś koło 2000zł. Lub nawet więcej.
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez herbatkowy » 1/10/2008, 17:15

Jak zwykle 2 posty moglyby zostac w tym temacie, reszta to zwykle skurwysynskie zaczepki, zreszta jak zawsze, za przeproszeniem chuj was z nieba obchodzi czy sam se kupilem, czy mi ojciec kupil :| Nie obchodzi mnie to ze musicie wyleczyc swoje chore kompleksy, fure kupil mi stary i go kocham. Nie wolno mi ? Motocyklisci wielcy, jeden z drugim rok starszy ode mnie i renegatow zgrywaja nauczonych zycia, gowno wiecie o zyciu i jeszcze nie raz sie na was przejedzie, czego zycze wszystkim obludnym fiutom :) Pozdrawiam (wstyd mi, ze musialem sie znizyc do poziomu co niektorych, zeby cos wytlumaczyc). Nedzne szczawie, za kogo sie macie ? Od tej pory zostawiam w tym temacie moja dupe i kazdy post w moja strone kierowany jest bezposrednio do tej dupy, innymi slowy nie zagladam w temat, na forum o autach chetnie mi pomogli... jak patrze na forumowiczow scigacza, to przepuszczac i machac do motocyklistow mi sie coraz bardziej odechciewa... to wy psujecie bardziej reputacje motocyklistow, niz ci co jada 200 na 1 kole. Tworzycie jedno wielkie spiecie ktore spada na was samych, i macie czelnosc nazywac sie motocyklistami..
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê