Zobacz wątek - Paintball, ASG wtf ?
NAS Analytics TAG

Paintball, ASG wtf ?

O wszystkim
_________

Paintball, ASG wtf ?

Postprzez Szafa » 28/9/2008, 21:37

Ostatnio mam fazę na strzelanie do się :D
Z tego co czytam to raczej ASG. Teraz, jak co za ile ?
Bawi się w to ktoś z forum ?

Piszta pany !
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn


Postprzez Leitho » 28/9/2008, 21:51

zalezy jakie strzelanie, bo ja tylko zabawa to styknie replika z allegro za 100 (sprezynowa), do tego zielone spodnie, okulary i jazda. jesli chodzi o powazniejsza gre, to np dobry elektryk Tokio Marui to wydatek 1000, do tego dobry stroj, jakis przyboczny, inne pierdolki, ehhh troche kasy idzie
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL


Postprzez Flow » 28/9/2008, 21:53

ja sie bawilem w speedbal,nawet pare turniejów zaliczyłem,z druzyna lodzka D-tox , teraz Noizz , mieli wtedy 1sze miejsce w PPLH czyli najnizszej lidze i najtanszej,jesi chcesz wiedziec wiecej o speedbalu pisz na priv
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Szafa » 28/9/2008, 21:58

Elektryczne odpadają bo cena nie taka xD Znalazłem to:
http://www.cybergun.pl/?prod=82&cat=30

Nie wiem, jakies konkretne firmy ? Czego nie kupować ?
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez Bystry » 28/9/2008, 22:16

ja myślałem o PB ale to drogie hobby :/
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez spazz » 28/9/2008, 22:26

bawilem sie kilak lat w ASG. z 3000 napewno w to wpakowalem. bez elektryka po tunningu u ans sie nie ma co pokazywac. fajna zabawa tylko wstawanie o 8 w niedziele bylo mi nie nareke ;)
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Bystry » 28/9/2008, 22:28

http://www.paintball.toya.net.pl/ tutaj jak by ktoś chciał to w Łodzi PB jest :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 28/9/2008, 23:05

Fajna ustawka bylaby na spotkanie scigaczowe :) tez mialem zajawke ,ale na paintball :) jednak nie mialem z kim ;p Zobaczy sie moze powroci u mnie zajawka :)
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez ---Corleone--- » 29/9/2008, 00:17

Ja kiedyś miałem na zajawkę na ASG, ale niestety nie miałem możliwości żeby się do jakiegoś teamu przypiąć. Ogólnie kozacka zabawa.

Dla sprostowania (bo autor tematu pytał o ogólne rozjaśnienie sprawy)

PB-> Paintball -> Strzela się markerami, pociski to kulki z farbą, niestety droga sprawa

ASG-> Air Soft Gun -> Strzela się replikami autentycznych modeli broni wykonanymi z tworzywa i po części metalu (tańsze modele) lub w całości z metalu (droższe), naboje stanowią kulki z tworzywa. W porównaniu z PB bronie typu ASG posiadają dużo mniejszą siłę wystrzału (zazwyczaj ~1 J) przez co jeśli chodzi o ubiór wymagane są zaledwie gogle lub specjalne okulary

ponadto ASG dzielimy (z racji różnej zasady działania) na:
-> AEG (Air Electric Gun) -> Repliki broni, w której Gearbox (główny zespół mechanizmów) jest zasilany energią elektryczną. Ważną cechą, że tylko w modelach AEG możliwe jest strzelanie serią
-> ASG (Air Spring Gun) -> Replika broni, w której zastosowano mechanizm sprężynowy, przez co po każdym wystrzale musimy ponownie naciągnąć sprężynę. Niemożliwe jest strzelanie serią (w porównaniu do AEG broń tego typu jest o wiele tańsza)

Jeśli chodzi o mnie to chętnie bym się pobawił w ASG, ale w okolicy nie mam za bardzo z kim.. :(
"Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła.. tylko nagłe zatrzymanie.."
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
---Corleone---
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 2/7/2008, 12:31
Lokalizacja: Oświęcim/Kraków

Postprzez Krejzi.Mery » 29/9/2008, 06:40

hmm takie babskie pytanie: a bardzo boli jak się dostanie? :D
Też chętnie bym się w to pobawiła, chociaż dla testów, ale nie będę kupować sprzętu za 3k żeby stwierdzić, ze to nie to. Czy można gdzieś wynająć taki sprzęt, żeby jedno czy drugie potestować?
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SzpiceR » 29/9/2008, 06:46

moj nauczyciel PO sie bawil w jakas odmaine tego i mowi ze przy strzale w glowe z 4 metrow to orla wywinac mozna :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Krejzi.Mery » 29/9/2008, 06:48

liczę na odpowiedź osoby, która sama kiedyś dostała ;)
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez jot » 29/9/2008, 07:37

ASG nie boli praktycznie w ogóle, zależy z jak dużej odległości dostaniesz i gdzie.

Są opcje w których kulka jest w stanie przebic Ci np policzek ;] ale to nie zdarza się często. Normalnie co najwyżej lekko poczujesz.

Co do paintball'u (w którego gram ;p) to juz nie wygląda tak ciekawie. Tak jak Flow pisal, ja rowniez bawie się w speedball a tutaj dosyc łatwo zaliczyc trafienie z 1-2 metrów. Wtedy to boli, siniaki też będą.
Markery zwykle ustawiane są na max 300 FPS (max. dopuszczalna wartośc) co daje okolo 91 m/s (o ile pamietam).
PB to droga zabawa. Kulki do tanich nie należa, a jak ktoś lubi sobie postrzelac to schodzą jak woda. Do tego grubsze ubranie, ew jakies ochraniacze by sie przydaly ;p (u mnie cały komplet ochraniaczy).

Konczac, jak nie strzelacie do siebie z 1-5m to PB prawie nie boli ;]
"You`re an accident waiting to happen" | | http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M961749 | ______ | fzs 600
jot
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10/6/2008, 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bystry » 29/9/2008, 07:55

min 10 m odległości, i wiadomo w twarz się nie strzela, a czasem zostają takie ładne siniaki wielkości piłki od tenisa :) wiem, bo widziałem właśnie tam na forum gdzie linka podałem :) więc poszukajcie a dowiecie się paru rzeczy :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Wiewiór81 » 29/9/2008, 08:46

Ja kiedyś grałem w PB "zawodowo" + współtworzyłem firmę organizującą takie zabawy dla firm, to mogę się wypowiedzieć :)

Krejzi - ból jak ból, ale zauważyliśmy kiedyś ciekawą zasadę: jak facet dostanie kulką w plecy z niewielkiej odległości tylko przez t-shirt (w speedball raczej nie gra się w pancerzu balistycznym), to ma siniaka średnicy kulki i nic więcej. Jak kobieta dostanie w taki sam sposób, ma zielonego sińca wielkości otwartej dłoni. Wot, zagwozdka :)

Sprzęt tani nie jest, ale pobawić się można już za relatywnie niewielką kasę - marker + maska + kulki wielorazowego użytku (treningowe) - i nie jest źle :)

Jako ciekawostka - w dobrych czasach podczas jednego, sześciominutowego meczu speedballa, grając jako cover potrafiłem wystrzelić 2,5 - 3 tys. kulek :)
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez Krejzi.Mery » 29/9/2008, 09:03

Wiewiór81 napisał(a):Krejzi - ból jak ból, ale zauważyliśmy kiedyś ciekawą zasadę: jak facet dostanie kulką w plecy z niewielkiej odległości tylko przez t-shirt (w speedball raczej nie gra się w pancerzu balistycznym), to ma siniaka średnicy kulki i nic więcej. Jak kobieta dostanie w taki sam sposób, ma zielonego sińca wielkości otwartej dłoni. Wot, zagwozdka :)


Bo mężczyźni mają grubszą skórę ;)
Ktoś wie gdzie w Wlkp można się w to pobawić?
Avatar użytkownika
Krejzi.Mery
Bywalec
 
Posty: 571
Dołączył(a): 9/5/2008, 07:07
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 29/9/2008, 10:30

Wiewiór81 napisał(a):
Jako ciekawostka - w dobrych czasach podczas jednego, sześciominutowego meczu speedballa, grając jako cover potrafiłem wystrzelić 2,5 - 3 tys. kulek :)


A trafiles w kogos :lol: :lol: ??
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez hellogrish » 29/9/2008, 10:33

boli i to bardzo :) wcale nie musi to byc droga zabawa.
gram ze znajomymi na slasku i placimy tylko za kulki (20zl za 100szt), marker, ubranie, gogle za free.
Krejzi.Mery jesli bedziesz za jakos miesiac w okolicach to zapraszam ;)
Avatar użytkownika
hellogrish
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 28/5/2008, 18:40
Lokalizacja: krk / sc

Postprzez spazz » 29/9/2008, 10:59

polamane zeby kulki pod skora zdarzaja sie w ASG. Ja kiedys dostalem w nos. farba mi sie puscila i po godzinie dopiero tam kulke znalazem :D
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Flow » 29/9/2008, 11:06

Wiewiór to gdzie grałes w PB? bo o ile mi wiadomo w polsce nie ma "zawodowych" druzyn, mam kumpla w najlepszej druzynie w polsce i najwyzszej lidze i nawet oni nie sa zawodowcami choc jako jedyny jakos reprezentuja polske w europie,tzn chodzi mi o speedbal czyli odmiane paintballa gdzie nie biegasz po lesie tylko kryjesz sie za balonami dmuchanymi powietrzem itd

http://extrema.sport.wp.pl/kat,26521,wi ... caid=16b1c
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr