Zobacz wątek - CB 500 za 4 tys to okazja??
NAS Analytics TAG

CB 500 za 4 tys to okazja??

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

CB 500 za 4 tys to okazja??

Postprzez hipishipis » 28/9/2008, 19:30

Witam mam okazje kupić cb 500 z 2000 roku za 4 tys.

Pytanie1 motocykl sprowadzony z Anglii rok w Polsce, jest bez opłat osoba sprzedająca ma komplet dokumentów. Nie wiem czy bawic sie w to, jakies kłopoty beda przy rejestracji tego motorka jezeli jest juz w kraju tak na dziko ponad rok?

Pytanie 2 Motorek ten jak sie wcisnie sprzegło dziwny dzwiek wydaje, chyba w koszu sprzęgłowym czy jakos tak, ale czytałem że w kazdych cebtkach tak jest, jak sie przygazuje to dzwiek znika.

Tak poza tym ma przejechane 38 tys mil i nie jest od handlarza. Zwykły motorek troche styrany z wyglądu, ale tak poza tym nie ma sie do czego przyczepic.

Brać to boje sie tej rejestracji czy nie bedzie jakis kłopotów

Prosze o szybka pomoc
hipishipis
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/9/2008, 19:19


Postprzez Sureal » 28/9/2008, 19:56

hej, a pytałeś majstra, czy przypadkiem nie miał problemów z zarejestrowaniem tego w kraju?

Wydaje mi się, że jak podpisujesz umowę, to masz jakiś czas na razygnację, ale tutaj głowy nie dam, musisz poszukać na innych forach, albo ktoś inny obeznany się wypowie. Bo jak np. będzie Ci przysługiwała możliwość zerwania umowy przez 2 tyg. i w tym czasie okaże się, że jest coś do dupy to zawsze masz jakieś zabezpieczenie
Sureal
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:41
Lokalizacja: Poznań


Postprzez hipishipis » 28/9/2008, 20:04

Nie ten chłopak nawet nie probował, albo mu sie nie chciało, to gdzies na jakies zapyziałej wiosce.
hipishipis
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/9/2008, 19:19

Postprzez kagiva » 28/9/2008, 20:20

Z Anglii i wygląda na styranego? A wiesz dlaczego? Bo tam używają ich kurierzy i jak w pewnym temacie wspomniał eneasz (użytkownik forum który mieszka w Londynie) cb500 robi tam za woła i targają je nie miłosiernie. Skoro uznajesz że wygląda na styranego to lepiej zostaw go w spokoju.
Na dodatek jeśli to 2000 rocznik i za 4tys to faktycznie okazja a okazje kojarzą się fatalnie każdemu motocykliście.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez Bystry » 28/9/2008, 20:32

a może ma coś z ramą czy coś ?? zabierz go na przegląda może zanim go kupić czy coś ?? Lepiej zapłacić te parę złotych i mieć pewność co się mniej więcej kupuje ... więc taka moja rada, i fotki możesz wrzucić jak masz :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez hipishipis » 28/9/2008, 20:44

Z tego co wiem na 100% jest prosty wywrotki to miał napewno, bo widać po nim, tylko ta rejestracja nie dowala sie do mnie w urzedachże zbyt w Pl n długo nie był na dziko i niema opłaconej akcyzyy?? czy jakoś tak
hipishipis
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/9/2008, 19:19

Postprzez Bystry » 28/9/2008, 20:50

to odpuść sobie lepiej go ... bo tylko problemów sobie narobisz, a po co Ci to ?? ;> jak już jakieś problemy są w urzędzie to ja dziękuję, pewnie nie jeden ślizg zaliczył więc okaże się, że po 2 miechach będziesz musiał wymienić "tylko" silnik :lol:
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez Pioorek1337 » 28/9/2008, 21:03

@kagiva

A mógłbyś się wypowiedzieć na temat GPZ 500? Często w angli używają go do kurierki? Bo że CB i GS to wiem.
Pioorek1337
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26/3/2008, 19:15

Postprzez adrianCB » 28/9/2008, 21:55

Co do hondy CB 500 ,to za ta kase rewelka, sam swoja rocznik 98 wystawiam za 7500 i nie jest to cena ani mala ani duza. Jesli motor jest prosty i silnik chodzi ok to tez nie masz sie co martwic, a co do papierow to potrzebujesz:
1. Dowód rejestracyjny amgielski (jedna stronaA4)
2. Dowód zakupu (osoba na fakturze/umowie musi być ta sama co w dowodzie)
I to na poczatek wystarczy, pozniej robisz tlumaczenia dokumentow, 0 przeglad i zwolnienie z podatku.

Powiem tyle, moj motor tez ma duzy przbieg bo 32tys mil ,ale pali na dotyk wszystko chodzi jak w zegarku.. wizulanie tez nie jest idealny,ale jest prosty i jezdzi mi sie super, a jezdzilem na motorach mlodszych lepiej wygladajacyh (tylko wizulanie) i byla masakra... bo czesto motor bez zadnej rysy= dzwon i lakierowanie, wiec warto sie zastanowic na ta honda. A skad jestes?? moze razem mozemy podjechac obejrzec ta honde jesli gdzies niedaleko Lodzi??!!
adrianCB
Świeżak
 
Posty: 144
Dołączył(a): 16/2/2008, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kagiva » 28/9/2008, 22:13

Pioorek1337 napisał(a):@kagiva

A mógłbyś się wypowiedzieć na temat GPZ 500? Często w angli używają go do kurierki? Bo że CB i GS to wiem.


zagadaj z eneaszem bo on mieszka w Anglii to Ci odpowie.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez Bystry » 28/9/2008, 22:23

za bardzo zachęca do kupna ... zresztą ja bym się nie rzucał na to ... dozbieraj i kup coś lepszego :) moja rada :) bo ja bym tak zrobił, a najlepiej teraz kupować motorek kiedy nie ma sezonu :)
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Avatar użytkownika
Bystry
Stały bywalec
 
Posty: 1017
Dołączył(a): 2/9/2008, 16:57

Postprzez krzag » 29/9/2008, 11:13

Albo zadzwon do urzedu i zapytaj czy beda robic problemy

i zastanow sie dlazczego on ni jest zarejestrowany moze nie ma prawa rejestracji w pl?
pamietaj ze przeglady anglikow sa upirdliwe bo musisz reflektory odwrocic albo kupic nowe europejskie a wtedy cena rosnie dolicz duzy przebieg choc cb powinna wytrzymac drugie tyle wg mnie to super okazja nei jest ot niska cena sprawdz naped klocki wszystkie owiewki tlumniki opony po takim przebiegu warto wszystko wymienic (calkowita cena rosnie) no i pytanie ktos podaje wysoki przebieg na mlodym motocyklu biorac pod uwage zdolnosci polskich importerów ten przebieg moglbyc o wiele wyzszy

Sprawdz popytaj wez do mechanika jesli ok to kupuj i ciesz sie jazda :)

co do umowy kupna sprzedazy tam jest podpunkt ze kupujacy zapoznal sie ze stanem technicznym pojazdu wiec o zwroty bedzie ciezko
Sprzedam Yamaha XJ 600 `94r okazja!! | cena 4999zł do negocjacji <b>OKAZJA!!!</b> | tel 501-540-638 Warszawa | viewtopic.php?t=24296 | lub | http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M997225
krzag
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/9/2008, 14:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hipishipis » 29/9/2008, 15:08

z moto wszystko jest ok
tylko akcyza nie jest od roku opłacona, dowala sie za to w urzedzie? Bedziue jakas za to kara.

Ta cebetka służy to do wypadów na wiosce po piwo, ewentualnie papierosy hehe stad brak checia posiadajacego do rejestracji i brak czasu bo wciaz w pracy jest.
hipishipis
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/9/2008, 19:19

Postprzez krzag » 29/9/2008, 15:16

czy zarejestruja czy nie nikt Ci tu nie powie musisz zadzwonic do UK i zapytac

mnie osobiscie wersja sprzedawcy daje do myslenia i bym sie dlugo zastanawial czy warto "zaoszczedzic"

Pamiętaj że Twoim zadaniem nie jest przekonać nas (forumowiczów) ale siebie samego ze warto kupic :)
Sprzedam Yamaha XJ 600 `94r okazja!! | cena 4999zł do negocjacji <b>OKAZJA!!!</b> | tel 501-540-638 Warszawa | viewtopic.php?t=24296 | lub | http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M997225
krzag
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/9/2008, 14:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hipishipis » 29/9/2008, 15:17

urzedy do 15 30 niestety za pozno
hipishipis
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/9/2008, 19:19

Postprzez hipishipis » 29/9/2008, 15:23

na allegro sa takie same trupy do sprzedazy, tylko odnowione a stan techniczny pozostawia wiele do życzenia i to niekiedy w znacznie wyzszej cenie szczególnie u handlarzy, których nie cierpie (wpadka z samochodem) :oops:
hipishipis
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/9/2008, 19:19

Postprzez krzag » 30/9/2008, 07:54

poszukaj zapaleńców którzy maja dluzej motocykl dbali o niego a teraz sprzedaja. Ja tak kupilem dwa lata temu swoj motocykl od znajomego, po paru zlotach dowiedzialem się że to był właściwy kierunek, wiele osób których wtedy poznalem opowiadali mi że jeździli moja xjtka ze fajnie ze to ze tamto i ze naprawde nie byla katowana i nie lezala!
Do czego daze? Ze w motocyklach nie sa tak wazne lata jak stan techniczny i urzytkownik. Motocyklem jezdzisz przez 4-6 mies w roku wiec wiek nalezy podzielic przez dwa (porównujac z samochodem) za to wazniejsze sa wymiany oleju (bo ma wyzsze obroty), hamulce (bo walniecie bardziej boli), zerknij w jakim stanie jest naped( to wiele mowi czy wlascicielowi chcialo sie wogole czasem napackac sprayu, czy moze czyscil nafta i olejem 3x dziennie :), zobacz opony to spory wydatek bo ciezko samemu je nawet zalozyc
wybierz sobie marke model przedzial cenowy polaz po forach poczytaj co sie psuje co trzeba wymieniac.
Może sie okaze że faktycznie ten Twój okazyjny egzemplarz jest okazją nikt tego nie neguje.
Grunt żebyś był zadowolony
Sprzedam Yamaha XJ 600 `94r okazja!! | cena 4999zł do negocjacji <b>OKAZJA!!!</b> | tel 501-540-638 Warszawa | viewtopic.php?t=24296 | lub | http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M997225
krzag
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/9/2008, 14:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kagiva » 30/9/2008, 09:46

hipishipis zobacz sobie moto które jest w opisie u krzaga. zawsze to 600 i xj nadaje się znakomicie na pierwsze moto bo nie jest tak porywcze jak cbr, gsx i r.
zawsze jest też ta pewność że moto pochodzi od motocyklisty i nie powinna Ciebie spotkać wpadka tak jak z autem. Nawet cenę może wynegocjujesz do 5 kawałków :)
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez hipishipis » 30/9/2008, 15:53

Macie racje mineło kilka dni, ochłonąłem, wiec i bardziej trzezwo na to patrze. W sumie i tak takiej nie chce tylko enduraka jak transalp.
hipishipis
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28/9/2008, 19:19



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr