Zobacz wÄ…tek - Kawasaki ninja 750 (zx7r) plusy i minusy?
NAS Analytics TAG

Kawasaki ninja 750 (zx7r) plusy i minusy?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kawasaki ninja 750 (zx7r) plusy i minusy?

Postprzez kura-zx7r » 20/9/2008, 10:20

Pytanie do bardziej doświadczonych motocyklistów.
Proszę zdradźcie mi plusy i minusy mojej Kawy zx7r.
Czy warto zacząć naukę na jednym kole od tego motoru (przy ograniczonym budrzecie)
Dodam jeszcze ze motocykl jest z 2002 roku no i wyglÄ…da bardzo Å‚adnie i jest moim pierwszym motocyklem.
kura
kura-zx7r
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/9/2008, 10:04
Lokalizacja: Lubelskie / Przychody


Postprzez gumis » 20/9/2008, 10:54

tu piszesz, ze chcesz nauczyc sie na nim gumowac, itp a w innym temacie chcesz go juz sprzedawac?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Re: Kawasaki ninja 750 (zx7r) plusy i minusy?

Postprzez kosta » 20/9/2008, 13:39

eneasz napisał(a):
kura-zx7r napisał(a):Czy warto zacząć naukę na jednym kole od tego motoru (przy ograniczonym budrzecie)

Skoro masz ograniczony budrzet to po co chcesz niszczyc sobie motocykl? Zeby ci sie budrzet szybciej wyczerpal? Bez sensu, nie rozumiem ludzi, gdzie tu logika chlopie? chcesz nawalac kolem o asfalt? Kup sobie supermoto, inna sprawa , ze skoro to twoj pierwszy sprzet to moze naucz sie najpierw jezdzic do przodu prosto, pozniej skrecac a pozniej mysl o czyms dalej. Ja ci dobrze racze, ale pewnie i tak zrobisz swoje bo wiesz lepiej...
popieram, żeby potem nie było topica w hydeparku że rozwalił sie szczeniak na zx7........
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez kura-zx7r » 20/9/2008, 16:18

gumisss napisał(a):tu piszesz, ze chcesz nauczyc sie na nim gumowac, itp a w innym temacie chcesz go juz sprzedawac?


zakładam że się nie sprzeda bo już trochę czasu próbuje go sprzedać i jestem zrezygnowany. Cały czas się uczę i słucham doświadczonych ludzi, zadaje im pytania i biorę sobie wszystko do serca. Wiem doskonale że nie potrafię jeździć i po 3 latach jazdy na motorze powiem to samo. Jestem rozważny. Wracając do jednego koła.. chciał bym umieć robić coś z motocyklem co przyciągało by uwagę innych ludzi. Ale żeby mnie nikt źle nie zrozumiał. Mam wyobraźnię i wszystko co robię to robię z zachowaniem bezpieczeństwa osób trzecich tzn (żeby się mnie nikt nie czepiał) podejmuję ryzyko uszkodzenia maszyny i siebie podczas nauki czegoś ale tak by nikomu innemu nie stała się krzywda.
Jeszcze nic nie umiem i nie próbuje niczego dopóki nie dowiem się czegoś wartościowego.
Mam nadzieję że ten wątek nie zamieni się w kolejny z cyklu "zjedz pytającego, niech szczeniak sobie za dużo nie myśli"
Nie jest ciężko odpowiedzieć na moje pytania jeśli ktoś zna na nie odpowiedz. A jeśli nie znasz odpowiedzi to wyżywaj się na kimś innym.
ps.
Motocykl traktuje jak część mnie, z tąd moje pytania, nie ważne czy go sprzedaje czy nie, ważne że póki należy do mnie będę podchodził do niego z rozwagą.
Pytanie o gumie może sobie darujcie..
kura
kura-zx7r
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/9/2008, 10:04
Lokalizacja: Lubelskie / Przychody

Postprzez kura-zx7r » 20/9/2008, 16:42

już mam to czego szukałem.
http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ZX7R,Ninja,4590x2.html
Jeśli ktoś może dodać coś z własnych doświadczeń to proszę pisać. Może ktoś z was też ma 7 w garażu??
kura
kura-zx7r
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/9/2008, 10:04
Lokalizacja: Lubelskie / Przychody

Postprzez gumis » 20/9/2008, 16:48

ja sie nei czepiam tylko widze co piszesz...raz, ze jestes rozwazny a po chwili, ze chcesz sie nauczyc gumowac chociaz jeszcze dobrze jezdzic nie potrafisz..to gdzie ta rozwaga? skoro dobrze jezdzic nie potrafisz to napewno go szybko zgruzujesz i bedziesz sporo czesci musial wymienic. Ale jak chcesz cos poczytac o nauce jazdy na gumie to w dziale Technika jazdy jest baaardz obszerny temat o tym wiec zapraszam do lektorki. Na forum nikt cie nie chce na sile zjechac tylko ludzie zaraz zaczna sie mocno buntowac, ze dobrze jezdzic nie umiesz a porywasz sie z motyka na slonce. Przy bardzo ograniczonym budzecie nie warto bo pare razy zaliczysz dzwona i juz nie bedzie taki ladny. Chyba, ze zainwestujesz w klatke, crashpady, posciagasz plastiki, czasze, itp...chcesz gumowac to przerob szpeja na psa wtedy masz problem z glowy bo obisz go glownie do stuntu ale juz nie bedzie taki ladny jak teraz...
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez kura-zx7r » 20/9/2008, 17:04

w zasadzie to masz racjie gumisss.
Może zostańmy przy tym jak jest teraz ;)
Pozdrawiam
kura
kura-zx7r
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/9/2008, 10:04
Lokalizacja: Lubelskie / Przychody

Postprzez bertold12345 » 20/9/2008, 21:05

heh co za ludzie :)
bertold12345
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12/8/2008, 11:14
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez <borut> » 21/9/2008, 11:55

Nie sprzedawaj go szkoda takiego sprzęta sprzedać dla mnie ten motocykl to istny rarytas teraz takich się nie robi teraz to motocykle wyglądają jak motorowery...
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez sperti » 21/9/2008, 20:40

ten artykuł załączony w linku to porazka portalu scigacz.pl .
ogolnie 7demke najlepiej ze sprzegła targac na koło.
teoria 1 0 1 równiez jest dobra ale zawieszenie musi byc inaczej zestrojone z tego wzgledy ze strasznie twarde sa 7
zx-7r, zzr 1200, zx10r
Avatar użytkownika
sperti
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30/4/2007, 21:25
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez kura-zx7r » 23/9/2008, 06:17

nawet po nocach śni mi się jak jeżdżę na jednym kole moją Ninją. Heh, to chyba przez tą zimę tak mam bo dużo jeździć nie ma jak :/
kura
kura-zx7r
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/9/2008, 10:04
Lokalizacja: Lubelskie / Przychody

Postprzez kosta » 23/9/2008, 09:23

tu nie ma co snić tylko jedynka zapnij odwiń do 8 tysi zamknij gaz i odkręć po ogranicznik i prosze jakie to łatwe.... 8)
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez YZF R1 » 23/9/2008, 11:21

<borut> napisał(a):Nie sprzedawaj go szkoda takiego sprzęta sprzedać dla mnie ten motocykl to istny rarytas teraz takich się nie robi teraz to motocykle wyglądają jak motorowery...


zgadza się popieram kolegą teraz juz nie ma takich motocykli jak ZX7R a jak są to w opłakanym stanie dbaj o nią i nie sprzedawaj, a ucieszy oko nie jednego człowieka bardziej niż K8 czy inne świeżynki..
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raczek_6 » 23/9/2008, 21:38

Jak już wiesz moto nadaje się do jazdy na gumie, a teraz minusy:
- przy szybszym opuszczaniu (mocnym walnięciu) mogą popękać uchwyty lampy oraz plastiki, olej zacznie lecieć z zawieszenia (uszczelniacze)
- zdarza się nawet w tym modelu że rama potrafi pękać (niestety taki urok niektórych kawasaki), widziałem ten model tylko ro 1999 gdzie trzeba było naprawiać ramę
Szkoda moto jak jest w Å‚adnym stanie,
obstawiam że sprzedasz w przyszłym roku jak zrobi się cieplej (marzec, kwiecień)


Osobiście polecam sprzedać w dobre ręce i kupić np.: Horneta 900 - brak plastików, montujesz klatke i jazda na kole, idealne moto do wygłupów, oraz bardzo żywotny silnik montowany w CBR900RR.

Znam nawet komis w którym jest ładny Hornecik ze zmienionymi:
- zawias przód ma obecnie pełną regulacje
- amorek tył Wilbro
- crash-pad
- sportowe tarcze przód i tył
- przewody w oplocie
- opony racing
- szyba
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez kura-zx7r » 24/9/2008, 05:52

YZF R1 napisał(a):
<borut> napisał(a):Nie sprzedawaj go szkoda takiego sprzęta sprzedać dla mnie ten motocykl to istny rarytas teraz takich się nie robi teraz to motocykle wyglądają jak motorowery...


zgadza się popieram kolegą teraz juz nie ma takich motocykli jak ZX7R a jak są to w opłakanym stanie dbaj o nią i nie sprzedawaj, a ucieszy oko nie jednego człowieka bardziej niż K8 czy inne świeżynki..


Macie rację. Ten motocykl bardzo mi się podoba. Ma to coś w sobie co ciężko zamienić na obecne maszyny.
Jeśli chodzi o minusy stawiania na koło to najbardziej z tego wszystkiego boje się pęknięcia ramy i wycieku oleju :/ Motocykl jest ciężki i łatwo nim mocno uderzyć o asfalt. może pare razy spróbuje z czystej ciekawości ale prawdopodobnie na tym się skończy.
kura
kura-zx7r
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/9/2008, 10:04
Lokalizacja: Lubelskie / Przychody

Postprzez pablomotors » 24/9/2008, 20:54

No też się zgadzam z tym, że zx7r to piękny motocykl.
Dla mnie motocykle sportowe skończyły się w maks. 2006r. Potem już zaczęli robić rowery.

Moto bardzo ciężkie i pewnie wydawał się wielkim klockiem na początku. Tym bardziej dla początkującego motocyklisty.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez milosz3ms » 27/9/2008, 12:37

siemka! w garażu moim między innymi stoi właśnie zx7r i moge powiedzieć Ci ze nie jest to najlepszy motocykl do jazdy na gumie. Nie twierdze ze sie nie da bo sam jezdziłem juz na gume jak chcesz mozesz jezdzic na kole ale zrób tak: podkręć go do 5500obr i daj mu fulla to ładni Ci wyskoczy :) A tak pozatym to stanąć na nosie byłoby Ci o wiele łatwiej bo ten motór ma świetne hamule. :twisted:
milosz3ms
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26/9/2008, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milosz3ms » 27/9/2008, 12:47

zgadzam sie z pablomotors w całej rozciągłości teraz robia rowery :)
milosz3ms
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 26/9/2008, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SzpiceR » 27/9/2008, 16:36

7mka to najladniejszy sport!! (z tych lat) Ceny sa bardzo rozne jak widac na algiero ile chcesz za nia?
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez kura-zx7r » 27/9/2008, 22:50

za moją chcę 12 tysięcy bo jest naprawdę bardzo ładna.
Dziś była piękna pogoda i jeździłem pół dnia :) aż mnie nadgarstki i kark bolały. Uwielbiam nim jeździć. Jedni mówią że źle się prowadzi ale dla mnie jazda tym motorem to czysta przyjemność. Jedyną zapłatą za tą przyjemność są bolące nadgarstki ale tym się narazie nie przejmuję :)
Jechałem z kolegą i wyprzedził mnie samochód, przydusiłem żeby go dogonić bo chciał się ścigać i skubańca nie mogłem dojść.. Niezła fura musiała być :) no i wtedy jak przydusiłem to delikatnie postawiło mnie na tylnim kole. Fajne uczucie..
kura
kura-zx7r
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20/9/2008, 10:04
Lokalizacja: Lubelskie / Przychody

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê