Zobacz wÄ…tek - Zabil kobiete na przejsciu dola pieszych
NAS Analytics TAG

Zabil kobiete na przejsciu dola pieszych

O wszystkim
_________

Zabil kobiete na przejsciu dola pieszych

Postprzez andy7 » 11/9/2008, 16:47

andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Flow » 11/9/2008, 16:59

tępe łby zdarzaja sie w kazdej subkulturze ... tylko czemu na zachodzie tak rzadko dochodzi do takich akcji? Polska mentalnosc ...
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50


Postprzez andy7 » 11/9/2008, 17:06

Moze dlatego, ze tam inne poszanowanie prawa a pieszy traktowany jest jak "swieta krowa" ? - Na przejsciu ma zawsze pierszenstwo.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez masino » 11/9/2008, 17:09

Ta i prawko od 24 lat trzeba teraz wprowadzić bo ziomek miał 23 nie ^^ Tacy ludzie zawsze będą i jakieś tam prawo tego nie zmieni.
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez fandzoilisz » 11/9/2008, 17:18

pewnie brzydka była :)
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez hugo2003 » 11/9/2008, 17:50

i to okreslenie: SCIGACZ!!! ... dla mnie brzmi to prostacko i szczeniacko... lepiej sportowy....
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez falconiforme » 11/9/2008, 18:12

Flow600RR napisał(a):tępe łby zdarzaja sie w kazdej subkulturze ... tylko czemu na zachodzie tak rzadko dochodzi do takich akcji? Polska mentalnosc ...

Etam mentalność. Jeździsz tak jak wychowa Ciebie droga.
Przejść dla pieszych jest za dużo i często w nieodpowiednich miejscach.
Piesi nie muszą w lusterka patrzeć a dalej mają w dvpie oświetlone obiekty..
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez GersioZX10R » 11/9/2008, 18:26

Zgadzam sie z toba falconiforme ale predkosc tez tu miala swojea role:P
Niektórzy ludzie podążają według zasad, dlaczego???
Ponieważ ich się boją.:P
Avatar użytkownika
GersioZX10R
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 16/8/2008, 14:55

Postprzez Flow » 11/9/2008, 18:53

ale popatrz ze polacy ze wszystkim sa w plecy a juz o kulturze na drodze nie ma co gadac, pod kazdym wzgledem polak jest sto lat za murzynami,powiedz mi czemu Ci piesi wyskakuja na droge czasem bez ostrzezen i jak jest wypadek to oni sa glownymi poszkodowanymi a na nas wieszaja psy?czy to kierowców aut czy riderów, na zachodzie w krajach bardziej cywilizowanych i tolerancyjnych jak ktos ci wyskoczy to jeszcze Cie przeprasza,a powiedz mi czemu u nas grupki dzieciarni czasem specjalnie Ci wyskakuja na dorge zeby Cie sploszyc? widziales takie cos np w niemczech? jak juz gdzies wczesniej pisalem mieszkalem rok w Hiszpanii i tak takie cos jest nie do pomyslenia,tam jak nasi chceili burde zrobic to 3 razy wieksza grupa chlopakow po 17-19 lat zamiast nas zlać to nas uspokajali,pokaz mi takie cos w PL,wiec nie mow mi ze nie chodzi o mentalnosc bo jak dla mnie polska to dno,zacofanie,próznosc i zero tolerancji,zaluje czasem ze tam nie zostalem...ale i tak sadze ze trzeba bedzie niedlugo stad spieprzac
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez House MD » 11/9/2008, 19:00

wszystko dzieje się niedaleko mnie ,ale o tym nie słyszałem. Szkoda kobieciny , ale istnieje coś takiego jak odp indywidualna i każdy dba o swój kuper.
Jestem Hardcorem xD
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez andy7 » 11/9/2008, 19:53

falconiforme napisał(a):
Jeździsz tak jak wychowa Ciebie droga.


Nie, jezdzisz tak jak zostales po czesci wychowany w domi, w szkole nauki jazdy. Jak Twoj instruktor byl burak i nie nauczyl Cie podstawowych zasad kultury to sorry ale daleko jablko od jabloni nie odpadnie.

falconiforme napisał(a):
Przejść dla pieszych jest za dużo i często w nieodpowiednich miejscach.


Tak, katamaranow, ciezarowek autobusow, tramwai, furmanek rowniez, zlikwidujmy je wszystkie / kich i zrobmy z ulic jeden wielki tor a policja niech strzela do pieszych bez ostrzezenia.

falconiforme napisał(a):
Piesi nie muszą w lusterka patrzeć a dalej mają w dvpie oświetlone obiekty..


Sorry ale tekst z d**y wziety, mozesz rozwinac ? Poczytaj kolego kodeks, moze natkniesz sie na to, ze pieszy na przejsciu ma bezwzgledne pierszenstwo i trzeba go przepuscic a nie wymuszac na nim pierszenstwo, w Szwajcari za wymuszenie na pieszym masz chyba 100 szwajcarow kary i miesiac jazdy na velo ( rower ) lub piesze wycieczki.

Rozumiem, ze Ty nie chodzisz na piechote, jak Cie taki kolo n aprzejsciu potraci, to wtedy moze zrozumiesz.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez falconiforme » 11/9/2008, 20:18

1..
- Jak bym miał dwa pasy to bym nie wyprzedzał.
- Jak by nie było tyle samochodów to bym na ciągłych nie wyprzedzał
- Jakbym nie było tyle ograniczeń to też przepisów bym się trzymał
- Jakby mnie wpuszczali za każdym razem to tak ostro bym nie startował
- Jakby ludzie zjeżdżali jak jadę lewym pasem na dwupasmowej to bym nie robił głupiego slalomu.

2.
Dokładnie

3.
Wiele razy przed pasami się zatrzymuje nawet gdy nie muszę pieszego wpuszczać na pasy.
Pieszy ma pierwszeństwo o ile jest na pasach.
A jak pieszy wchodzi na pasy pod pojazd który nie może wyhamować to nie ma pierwszeństwa.
A zazwyczaj to jest tak że pieszy wymusza bo już ma dość czekania.

4..
Czekania i zwalniania mają już wszyscy dość. Dlatego tyle jest wypadków.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez House MD » 11/9/2008, 20:26

A wszystko sprowadza się do słabo rozwiniętej infrastruktury i małej ilości (braku) dróg szybkiego ruchu.
Jestem Hardcorem xD
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez andy7 » 11/9/2008, 20:28

Pierwsze pomine, bo w moich oczach zdeklasyfikowales sie totalnie, jezeli tak jezdzisz to nie dorosles jeszcze do ruchu publicznego.

falconiforme napisał(a):3.
A jak pieszy wchodzi na pasy pod pojazd który nie może wyhamować to nie ma pierwszeństwa.


Skad wziales ta ostatnia madrosc ? Czy to Twoja osobista interpretacja ?
Jezeli nie zauwazyles to znaczy , ze albo spales albo jestes slepy i nalezy oddac PJ. Nie ma czegos takiego, ze pieszy wtargnal na pasy.

falconiforme napisał(a):A zazwyczaj to jest tak że pieszy wymusza bo już ma dość czekania.
.


Powiedz mi w jaki sposob ktos kto ma bezwzgledne pierszenstwo mote wymusic ?

Nastepnym razem jak bedziesz jechal pojazdem i mial dojezdzac do skrzyzowania z pierszenstwem z prawej, nie udzielaj go, po wypadku powiesz, ze on Ci WYMUSIL ! Zobaczysz co Ci powiedza.

falconiforme napisał(a):4..
Czekania i zwalniania mają już wszyscy dość. Dlatego tyle jest wypadków.


Nie dlatego, wypadki sa dlatego, ze jest chamstwo na drodze i ludzie mysla, ze oni sa czyms lepszym od innych uzytkownikow, i interpretuja przepisy po swojemu ( olbo ich nie znbaja ) tak jak to opisales w punkcie 1.

:wink:
Ostatnio edytowano 11/9/2008, 20:32 przez andy7, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Flow » 11/9/2008, 20:31

pośpiech i rozkojarzenie to bardzo czesta przyczyna wypadków... a ludzie ciagle sie spiesza wiec chyba u nas to bedzie wada nie do wyeleminowania...

falconiforme pieszy ZAWSZE ma pierszenstwo,on nie moze wtargnac na pasy, on poprostu korzysta ze swojego przejscia i ty masz mu to udostepnic, to ty masz jechac tak zeby móc wyhamowac gdy on przechodzi...takie prawo..no coz...
Ostatnio edytowano 11/9/2008, 20:33 przez Flow, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez andy7 » 11/9/2008, 20:33

Pierwszym powodem wypadkow to niedostosowanie predkosci do sytuacji na drodze oraz jej bledna interpretacja.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez House MD » 11/9/2008, 20:36

oj andy pleciesz głupoty :

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
Czyli pieszy ma pierwszeństwo ,gdy znajdzie się na pasach ,a nie jak stoi na chodniku.

Art. 14. Zabrania siÄ™:

1. wchodzenia na jezdniÄ™:

1. bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
2. spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

2. przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

3. zwalniania kroku lub zatrzymywania siÄ™ bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdniÄ™ lub torowisko;

4. przebiegania przez jezdniÄ™;

5. chodzenia po torowisku;

6. wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;

7. przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują. :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Jestem Hardcorem xD
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez andy7 » 11/9/2008, 20:53

House MD

mozliwe, mimo tego nie zmieniam swojej techniki jady. Przepis mowi wyraznie i trzeba tylko umiec go wlasciwie zinterpretowac.

Bezposrednio przed pojazdem - przy jakiej predkosci pojazdu ?

babka stala na chodniku czy byla na pasach ? ylko jak sie zapitala grubo ponad to nie ma sie co dziwic i zawsze z Twego punktu widzenia bedzie art. 14.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez House MD » 11/9/2008, 21:03

gość potrącił ją na przejściu ,ale nie ma jeszcze wyników śledztwa... Przepisy znam ,ale sami wiecie jak to jest z tymi pieszymi ,rozumie jak gość/gościówa wchodzi na przejście to trzeba ustąpić ,ale jak odstawia takie cyry jak nóżka do przodu ,nóżka do do tyłu (taniec przed pasami) to zgłupieć można , a kiedy już się cofnie człowiek ,chce przejechać to się pcha. btw dzięki ,że mnie tak ładnie podsumowałeś.
Jestem Hardcorem xD
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez andy7 » 11/9/2008, 21:10

No na razie dyskutujemy i o podsumowaniu ne ma mowy, he, he.

bez zlosliwosci
jak Ty sie zachowujesz na przejsciu ? Wchodzisz patrzac czy cos jedzie czy nie ? Masz instynkt samozachowawczy ? Wez pod uwage, ze nie kazdy potrafi ocenic predkosc nadjezdzajacego pojazdu, nie kazdy ma taki refleks i trzeba to wziasc opod uwage.

:wink:
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê