Zobacz wątek - Formalności dot. sprzedaży skutera
NAS Analytics TAG

Formalności dot. sprzedaży skutera

Przepisy, prawo
_________

Formalności dot. sprzedaży skutera

Postprzez Lukass7 » 6/9/2008, 20:57

Witam.

Jakie dokumenty skutera muszę przekazać kupującemu podczas sprzedaży? Dowód rej. i ubezpieczenie na pewno, ale czy fakturę sprzedaży skutera też muszę przekazać?

No i druga sprawa. Załóżmy że osobiście dowożę skutera kupującemu i chcę mieć 100% pewność, że gdy mu go dowiozę to on nie będzie mógł się wycofać ze sprzedaży. Czy jest jakiś akt prawny temu poświęcony? Chcę po prostu uniknąć sytuacji gdzie skutera będę wiózł na drugi koniec kraju, a gość podczas spotkania się rozmyśla i mówi że nie kupuje bo mu się kolor nie spodobał i twierdzi, że na zdjęciach ładniej wyglądał.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Lukass7
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/9/2008, 17:20
Lokalizacja: WM


Postprzez mar111cin » 7/9/2008, 00:16

głupotą jest się zgadzać na to że mu dowiedzieć motorek. Jakby tak każdy do Ciebie dzwonił to zrobisz tournee po polsce z nim ?; ) to oni chcą kupic to oni się tym powinny zainteresować. A jak juz tak się na to uparłeś to weź zaliczke tak żeby starczyło CI na transport.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Lukass7 » 7/9/2008, 09:44

Źle mnie zrozumiałeś. :wink: Ja każdemu zainteresowanemu nie będę woził skutera żeby ot tak go tylko pokazać. Po prostu oferuje dowóz osobie, która go kupi no i mam nadzieję, że ludzie są na tyle odpowiedzialni, że w ostatniej chwili mi nie zrezygnują dlatego też zadałem pytanie z tym związane w poście wyżej.

No i mam jeszcze jedno pytanie, gdy już sprzedam skutera to do WK muszę się udać tylko z umową sprzedaży?
Avatar użytkownika
Lukass7
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/9/2008, 17:20
Lokalizacja: WM

Postprzez kagiva » 7/9/2008, 12:25

Nigdy w życiu nie zgodziłbym się na taką rzecz. Załóżmy że jestem kupującym i na zdjęciu nie widziałem pewnej wady po czym dowozisz mi skuter i nie podoba mi się w nim jakiś element. Wiadomo że mogę zrezygnować bo nie ma żadnego aktu prawnego na to jak to ująłeś. Jedyne wyjście to jak wspomniał marcin zaliczka która pokryje koszty dowozu.
Potrzebna rzecz to umowa kupna- sprzedaży pomiędzy wami. Jeśli posiadasz fakture kupna skutera to też daj ją nowemu właścicielowi. Wszystko co się tyczy Twojego skutera powinno zostać przekazane nowemu właścicielowi.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez mar111cin » 7/9/2008, 15:52

faktury zakupu bym nie oddawał, po co mu? jemu wystarczy tylko dowód i oc, ewentualnie karta pojazdu, ale dla skuterów chyba nie ma?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez kagiva » 7/9/2008, 16:12

np. ja jako osoba kupująca wolałbym mieć wszystko co dotyczy przedmiotu jaki kupuje. A w ogóle skuter jest jeszcze objęty gwarancją?
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez Lukass7 » 7/9/2008, 16:13

kagiva, ja nikogo na siłę nie namawiam, że przy kupnie skutera nawet go przetransportuję, po prostu w opisie pojazdu uwzględniłem opcję transportu no i dlatego zadałem pytanie związane z dowozem i ewentualną rezygnacją kupna w ostatniej chwili. Po prostu chcę uniknąć sytuacji, o której wspomniałem wyżej.

Mój skuter karty nie posiada. To w końcu jak z tą fakturą, dawać czy nie?
Avatar użytkownika
Lukass7
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/9/2008, 17:20
Lokalizacja: WM

Postprzez kagiva » 7/9/2008, 16:18

skoro marcin mówi że nie potrzebna to znaczy że nie musowo :)
zabierz ze sobÄ… tÄ… kartÄ™ ale nie dawaj kolesiowi. Jak siÄ™ o niÄ… upomni to w tedy mu daj.
z tym transportem to ryzykowna sprawa bo możesz być stratny ale to Twoja sprawa. Życzę powodzenia w każdym razie.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez mar111cin » 7/9/2008, 22:59

hmm faktura to taka jakby umowa kupna sprzedaży, prawda? a jak mu ją oddasz i będziesz miał tylko umowe sprzedaży (sprzedaży dla niego). To niech się coś stanie że będą naprzykład podejrzenia że pojazd był kradziony itp. I co wtedy zrobisz? nie masz wtedy żadnego dowodu że go kupiłeś legalnie.

Nie przesadzajmy ale wszystkich dokumentów nie można od tak sobie oddać. Masz fakture zakupy i potem umowe sprzedaży i wtedy masz całą historie tego jak ten motocykl był u Ciebie.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Lukass7 » 8/9/2008, 21:01

Ok chłopaki, dzięki wielkie za pomoc.

kagiva, karty mu nie dam nawet jakby chciał bo jej po prostu nie ma o czym napisałem w poście poprzednim. :wink:

Sprawę faktury uważam za jasną, teraz zostały jeszcze 2 dosyć ważne dokumenty, które posiadam, mianowicie jest to wyciąg z homologacji, oraz decyzja o zarejestrowaniu skutera (tymczasowo i na stałe). Które z tych dokumentów muszę przekazać?

Te pytania dla niektórych są zapewne oczywiste, jednak po sprzedaży skutera chciałbym uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z dokumentami, także proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Lukass7
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2/9/2008, 17:20
Lokalizacja: WM

Postprzez mar111cin » 9/9/2008, 00:25

nie dawaj nic więcej poza dowodem rejestracyjnym i potwierdzeniem opłacenia OC. Czyli tylko to co zawsze wozisz przy sobie.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê