Zobacz wÄ…tek - Ceny motocykli po sezonie??
NAS Analytics TAG

Ceny motocykli po sezonie??

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Ceny motocykli po sezonie??

Postprzez mily1906 » 2/9/2008, 01:12

Witam juz dluzszy czas planuje zakp motocykla sportowego ale niestety dopiero teraz uzbieralem odpowiednia kwote i mam pytanie do was czy kupowac cos teraz i pojezdzic chwilke do konca sezonu czy sie wstrzymac i poczekac na przerwe miedzy sezonami az motocykle stanieja kolejne pytanie do was ile orientacyjnie moga potaniec motocykle czy jest to warte czekania interesuje mnie cbr 600rr albo gsxr 600 z lat 2004-2005 (w ostatecznosci zx6r z tych samych lat co gixer) prosze o konkretna odpowiedz czy warto czekac az te motorki ztanieja i o ilemoga byc tansze
mily1906
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:49


Postprzez falconiforme » 2/9/2008, 07:25

Na moje teraz najlepiej, po sezonie wiele osób, w tym ja, chce się pozbyć maszyny. A w zimie można podszykować to i tamto by na marzec maszynka była gotów.
W kwietniu nie mający motocykla kupują gdy zaświeci słońce, a mechanicy wtedy mają masę roboty i trzeba czekać 2 tyg na serwis.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez kosta » 2/9/2008, 09:06

wg. mnie dobra i zadbana maszyna zawsze będzie w cenie bez względu na to jaka jest pora roku
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Rike » 2/9/2008, 11:37

Cena nie spadnie. Proponuje teraz i samemu zaopiekowac sie o2o przed zima. A taka poza tym ja dopoki snieg nie spadnie schodzic z moto nie zamierzam :)
cbr900rr--->niestety po przesiadce z motocykla kazde auto bedzie sie mulic :(
Avatar użytkownika
Rike
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 3/8/2008, 18:56
Lokalizacja: Gorzów//Szczecin

Postprzez Flow » 2/9/2008, 14:06

niby niektórzyrobią "okazje" w zimie i sprzedaja po nizszych cenach ale czesto sa to poprostu motocykle po przejsciach i lepiej "okazji" nie łapac,rowniez uwazam ze powinienes kupic teraz i przez zime sobie wyszykowac motocykl.polecam Cebre ;)
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez fandzoilisz » 2/9/2008, 18:45

okazje mozna znalezc i w lecei , na poczatku sezonu itp, nigdy nie wiesz co kupujesz?

np jak sprawdzisz czy paneki w silniku sa nowe, czy mial robionego szlifa walu itp...
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez fandzoilisz » 2/9/2008, 19:37

senekkorzenna napisał(a):Oczywiście to co teraz napisze to dotyczy Romet /a/

mily ponieważ jesteś na tym forum to wiedz że warto tu kupić motocykl ponieważ nikt tu nie jest anonimowy i nie będzie sobie chciał zepsuć reputacji.


na forum tez sa miny (wieksze czy mniejsze), reputacja a 10 000 zł w kieszeni to sa 2 rozne rzeczy...
fandzoilisz
Bywalec
 
Posty: 889
Dołączył(a): 7/3/2007, 18:07

Postprzez kagiva » 2/9/2008, 19:48

ale jeśli użytkownik siedzi na forum już dłuższy czas i był na nie jednym spotkaniu z innymi użytkownikami to nie będzie wciskał ciemnoty i nie sprzeda moto po dzwonie lub szlifie nie mówiąc tego wcześniej. Tylko dlatego że jest prawdziwym motocyklistą i nie zrobiłby w bambuko drugiego pasjonata. I zawsze lepiej kupić moto od prawdziwego motocyklisty niż od handlarza.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez limak14 » 2/9/2008, 19:53

ja jestem tego samego zdania co kosta
prawdziwy motocyklista, ktory chce sprzedac moto napewno nie wezmie pod uwage pory roku->ja napewno nie sprzedalbym maszyny taniej z powodu nadejscia zimy, kazdy wie co ma i ceni tak samo to niezaleznie od pory
chyba ze mowa bedzie o "okazjach",to juz inna bajka
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez elco » 3/9/2008, 12:42

limak14 napisał(a):ja jestem tego samego zdania co kosta
prawdziwy motocyklista, ktory chce sprzedac moto napewno nie wezmie pod uwage pory roku->ja napewno nie sprzedalbym maszyny taniej z powodu nadejscia zimy, kazdy wie co ma i ceni tak samo to niezaleznie od pory
chyba ze mowa bedzie o "okazjach",to juz inna bajka


i ja sie pod tym podpisze
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez CRX » 3/9/2008, 16:52

tylko, że kupując motocykl po sezonie trzeba wziąć pod uwagę, że jeżdzić się zacznie w przyszłym roku, czyli motocykl 5 letni staje się już 6letni :) i zwykle czeka go gruntowny serwis- dlatego wlasnie powinien być tańszy niż motor kupowany w sezonie.


Poza tym jak zrobić jazdę próbną w zimie ? :)
CRX
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/6/2008, 17:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez adam_89 » 3/9/2008, 17:10

CRX napisał(a):tylko, że kupując motocykl po sezonie trzeba wziąć pod uwagę, że jeżdzić się zacznie w przyszłym roku, czyli motocykl 5 letni staje się już 6letni :) i zwykle czeka go gruntowny serwis- dlatego wlasnie powinien być tańszy niż motor kupowany w sezonie.


Poza tym jak zrobić jazdę próbną w zimie ? :)


Oczywiście jeśli nie ma śniegu to żaden problem, po co w koncu są grube ubrania motocyklowe?
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez MadboY » 4/9/2008, 03:11

CRX napisał(a):Poza tym jak zrobić jazdę próbną w zimie ? :)


Tak samo jak w lato - autopsja :lol:
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez GixKamR » 4/9/2008, 07:42

limak14 napisał(a):ja jestem tego samego zdania co kosta
prawdziwy motocyklista, ktory chce sprzedac moto napewno nie wezmie pod uwage pory roku->ja napewno nie sprzedalbym maszyny taniej z powodu nadejscia zimy, kazdy wie co ma i ceni tak samo to niezaleznie od pory
chyba ze mowa bedzie o "okazjach",to juz inna bajka


i ja rowniez sie pod tym podpisuje.

CRX napisał(a):tylko, że kupując motocykl po sezonie trzeba wziąć pod uwagę, że jeżdzić się zacznie w przyszłym roku, czyli motocykl 5 letni staje się już 6letni i zwykle czeka go gruntowny serwis- dlatego wlasnie powinien być tańszy niż motor kupowany w sezonie


biorac pod uwage to ze jak juz ktos sprzedaje po nowym roku to napewno wyceni go tak by uwzglednic rowniez lata i przygotowanie do sezonu dla ewentualnego nabywcy:) zawsze przeciez mozna sie dogadac w sprawie $$$ :) natomiast widzac ilosc "okazji" na roznych aukcjach to nie zmienia faktu ze trzeba byc ostroznym przy zakupie...nawet od prawdziwego motocyklisty choc takie kupno maszyny wydaje sie bardziej wdzieczne.
Avatar użytkownika
GixKamR
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17/7/2008, 09:33

Postprzez elco » 4/9/2008, 10:46

GixKamR napisał(a):biorac pod uwage to ze jak juz ktos sprzedaje po nowym roku to napewno wyceni go tak by uwzglednic rowniez lata i przygotowanie do sezonu dla ewentualnego nabywcy:) zawsze przeciez mozna sie dogadac w sprawie $$$ :) natomiast widzac ilosc "okazji" na roznych aukcjach to nie zmienia faktu ze trzeba byc ostroznym przy zakupie...nawet od prawdziwego motocyklisty choc takie kupno maszyny wydaje sie bardziej wdzieczne.


przygotowanie i wkladanie pieniedzy nie podniesie wartosci motocykla, a bynajmniej nie odzyskamy pelnej kwoty, ktora zainwestowalismy. Ja wychodze z zalozenia, ze jezeli ma sie zamiar sprzedac motocykl lepiej zostawic serwis przyszlemu nabywcy obnizajac cene i jednoczesnie poinformowac go o wszystkim.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez gray wolf » 4/9/2008, 11:55

elcommendante napisał(a):przygotowanie i wkladanie pieniedzy nie podniesie wartosci motocykla, a bynajmniej nie odzyskamy pelnej kwoty, ktora zainwestowalismy. Ja wychodze z zalozenia, ze jezeli ma sie zamiar sprzedac motocykl lepiej zostawic serwis przyszlemu nabywcy obnizajac cene i jednoczesnie poinformowac go o wszystkim.


Poza tym ja kupując motocykl (szumnie brzmi, na razie kupowałem jeden ;-) ) i tak na początku - zaraz po kupnie robię serwis niezależnie od zapewnień sprzedawcy. W końcu od stanu moto zależy moje życie, więc wolę dać do mechanika który niezależnie od sprzedawcy oceni stan motocykla.
"Człowiek bez pasji jest martwy"
gray wolf
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 8/6/2008, 07:59
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez kagiva » 4/9/2008, 22:25

Dlatego ceny motocykli tak bardzo odbiegają od siebie. Np. w tej samej cenie można bardzo często spotkać CBR 600 F2 i CBR 600 F4, a różnice wieku są duże. Dlatego jak będę kupował moto to zabieram ze sobą kumpla który już śmiga drugi sezon i jeszcze jego znajomego, który jest już doświadczonym motocyklistą aby pomogli mi w wyborze i przetestowali sprzęt.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê