Zobacz wÄ…tek - nowe prawko, nowy motor......
NAS Analytics TAG

nowe prawko, nowy motor......

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

nowe prawko, nowy motor......

Postprzez sevan » 31/8/2008, 02:03

Czesc jestem tutaj nowy.

Chcialbym kupic sobie motor. Wsumie to zawsze chcialem ale po pierwsze bylem za mlody zeby miec, a po drugie ....brak kasy. Ale powracajac do tematu, szczerze mowiac nie znam sie wogole na motorach, nie mam prawka na nie. I w tym temacie jestem totalnym laikiem.

No wiec pierwsze pytanie:

Prawko w Anglii ... Wiem zemozna zaczac od provisional .... I teraz problem nie wiem gdzie znalezc kogos kto nauczyl by mnie obslugi motoru . Moze znacie jakies szkoly, a moze inne sugestie.

Po drugie nie wiem jaki wybrac. To znaczy wiem do czego bedzie sluzyl. Potrzebuje glownie dojezdzac nim do pracy, noi od czasu do czasu jakis wypad poza miasto do znajomych albo turystycznie.

Po trzecie zeby jakos sie prezentowal , skutery odpadaja...

Podoba mi sie Yamaha yzf r125.

Czytalem o nim kilka pozytywnych opini ale szczerze mowiac malo znalexc mozna o nim na necie. moze dlatego ze to 2008 ...

Ogolnie nie chce sie rzucac na cos wiekszego, bo lubie swoje zycie i szukam czegos do nauki a nie do samobojstwa.

Wiecie moze cos wiecej na temat tego motoru ?

Czytalem na waszym forum ze wzrost rowniez ma znaczenie, ja mam 186 i sie zastanawiam czy ten motor bylby ok dla mnie.

Jestem teraz na etapie zbierania kasy, co moze chwile jeszcze potrwac, wiec mam jeszcze czas na to wszystko.

Inna kwastia to to czy kupywanie nowego czy uzywanego, wydaje mi sie ze nowy bedzie lespszy, bo przy wybieraniu uzywanego z moim poziomem wiedzy na pewno wbije sie na mine...



Pozdro.

Marcin


____________________________________________________________


Przepraszam za brak polskich znakow, wina kompa. Bledy ortograficzne.......walcze z tym.
sevan
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31/8/2008, 01:35


Postprzez kselu1 » 6/9/2008, 11:53

Co do tego jak zrobić prawko, poczytaj no forum, jest troche informacji.
Zaleznie od wieku - jednak ja polecam zacząć właśnie od 125. Ja tak zrobiłem i nie żałuje. Co do Yamahy Yzf R125 to uważam że najlepsza 125 na dzień dzisiejszy (może dlatego że najnowsza :P). cena koło 3 tys za nowa, uzywane widziałem już za 2400 z przebiegiem rzędu 600 mil, trzymiesięczne. kupują używany motorek, w miare nowy, z małym przebiegiem nie trzeba być wcale ekspertem, tu raczej ludzie nie kombinują. oczywiście zawsze można sie wkopać jednak nie daję dużych szans. możesz poszukać kogoś z okolic i zapytać czy by ci pomogl przy kupnie, tj obejrzał.
jezeli jestes laikiem - nic nie stoi na przeszkodzie zebys czytal i szukał info. internet kopalnia wiedzy i informacji, poczytasz wyrobisz sobie zdanie co i jak
kselu1
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4/5/2008, 06:52
Lokalizacja: Kielce




Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê