Zobacz wątek - Mądrale z policji
NAS Analytics TAG

Mądrale z policji

O wszystkim
_________

Mądrale z policji

Postprzez Łukasz_15* » 25/8/2008, 17:31

Ostanio ogladąłem wywiad w telewizji z podpułkowinikiem, który wypowiadał się na temat motocyklistów. Na początku nie było źle, ale kiedy pojawiła się kwestia prawo jazdy od 24 lat pan podpułkownik oczywiście był za, ale nie podawał jakiś przekonującyh argumentów. Jeden był troszke dziwny jak dla mnie. Pan z policji powiedział, że w wieku 24 lat przemija ta fascynacja motocyklami, wtedy człowiek jest bardziej dojrzały. Więc od razu sobie myśle, po co wsiadać na motor kiedy mnie nie fascynuje jazda na nim, nie interesuje. To troche bez sensu jak dla mnie, nie wiem może źle zrozumiałem.
Jeszcze zastanawiam się dlaczego to prawo jazdy na motocykl mają być od 24 lat, dlaczego też nie na samochód. Jest tyle samo wypadków przez młodcyh kierowóc samochodów jak i przez młodych kierwców motocykli. Ciągle słyszy się, że 18-letni kierwoca zabił kilka osób, makabryczny wypadek spowodowany przez młodego i niedoświadczonego kierowce. A jak jakiś motocyklista się wypieprzy i często z winy puszki to jest wielke halo i wszyscy szukają dziury w całym.
Takie jest moje zdanie o tym wszystkim.
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26


Postprzez herbatkowy » 25/8/2008, 17:38

Proste i oczywiste, wladza chce sobie tylko zarobic. Najlepiej niech zabiora wszystkim motocykle, to nie bedzie wypadkow z ich udzialem, czyz nie? Masz racje, to szukanie dziury w calym, a powiedzenie "W wieku 24 lat fascynacja i glupota odplywa" to poprostu komedia roku. Ci ludzie nie maja pojecia o czym mowia... Bynajmniej ja nie mam zamiaru czekac dodatkowo 6 lat na zrobienie prawka... Te wszystkie durne pomysly wladzy ida stopniowo, niedlugo zabronia nam wychodzic na ulice 22:00 a kto wyjdzie, zaczna do niego strzelac. I czy to jest wolne panstwo? Panstwo w ktorym obywatel nie ma NIC do gadania? Przeciez spokojnie moga zrobic tak jak napisalem wczesniej (strzelac do wieczornych spacerowiczow), i nikt im tego nie zabroni, bo przeciez banda idiotow w sejmie zatwierdzi taka ustawe. Demokracja to ustroj dla idiotow, i tego sie bede trzymac.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka


Postprzez Łukasz_15* » 25/8/2008, 17:47

Mam teraz 15 lat, może jeszcze gówno wiem, ale nie chce czekać 9 lat na to żeby prawko zrobic. Zwiększy się liczba motocyklistów bez uprawnień i wypadków z ich udziałem. Jak już mają zwiększych wiek na prawo jazdy kategori A niech jeszcze na samochód zwiększą do 24, wtedy to będzie choć troche sprawiedliwe. Ci wszyscy w policji wysoko ustawienie siedzą sobie zadowolenie i pierdzą w stołki zamiast coś zrobić, żeby zmniejszyć liczbe wypadków. Ostatnio byłem w Wiedniu, stolicy Austri. Ludzie jaka kultura jazdy. W Warszawie, żeby ci na pasach ustąpili pierwszeństwa to jest cud,a tu sobie stoje i czekam aż auto przejedzie, a tu mi się wszyscy zatrzymują. Nikt się nie pluje do motocylistów jak jeżdżą między autami, nikt nie wymusza pierwszeństwa(no czasami zdarzają sie jakies wyjatki ale ja się nie spotkałem). Bierzmy przykłada z zachodu a nie wymyślajmy jakieś chore ograniczenia.
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26

Postprzez melvin » 25/8/2008, 17:50

policjantowi zapewne chodziło o to że ludzie w pewnym wieku zaczynają się zajmować tylko tym co ich na prawdę interesuje, bo jak zapewne sami widzicie jak na coś jest moda to wszyscy chcą to mieć/robić bo w opinii innych jest to fajne, w pewnym wieku ludzie nie chcą już imponować rówieśnikom i np nie wsiądą na moto żeby szpanować, tylko dlatego że czują coś do samej jazdy.
tym samym ci którzy nie będą czuli tego czegoś w jeździe nie wsiądą na moto i nie będą powodowali wypadków.
każdy z nas zna z życia przypadki ułańskiej fantazji w wykonaniu młodych ludzi, które skończyły się lepiej lub gorzej...
przychodzi w życiu człowieka taki wiek że chce on robić to co sprawia mu przyjemność a resztę ma głęboko w nosie, nie bawią mnie szachy, to nie będę w nie grał, nie lubię motocykli to nie będę jeździł, lubię motocykle to będę jeździł i nie dlatego że to fajnie wygląda tylko dlatego że mam taką potrzebę. o to chyba chodziło panu policjantowi...

co do wyrównania granicy wieku dla kierowców motocykli i puszek, nie zgodzę się z przedmówcą, zauważ że seryjna 600ccm z kilka tysięcy zł ma osiągi sportowego auta za kilkaset tysięcy zł, seryjne i spotykane na co dzień auta nie są takimi bestiami, i łatwiej okiełznać 100konne auto niż 95konny motocykl. poza tym jeśli wprowadzą prawko na motocykle od 24 roku życia t razem z nim wprowadzą podkategorie które pozwolą cieszyć się jazdą na motocyklach o mniejszej mocy.
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Flow » 25/8/2008, 18:25

nie martwcie sie , ide do Łodzkiej drogówki na pieska takze wprowadze odpowiednie klimaty i uswiadomie panów ze maja złe kierunki rozumowania ;)

a i do Lukasza 15, te zasady sa wlasnie z zachodu...
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez cwaniak182 » 25/8/2008, 18:28

herbatkowy a powiedz mi jaki jest wg ciebie najlepszy ustrój w panstwie jesli nie demokracja?
Avatar użytkownika
cwaniak182
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 21/6/2007, 20:57
Lokalizacja: Toruń i okolice

Postprzez melvin » 25/8/2008, 18:34

anarchizm panujący w państwie mógłby być ciekawy...


PND
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez masino » 25/8/2008, 18:35

A policjant to jeździ na motorze czy nie ? Bo była też taka sytuacja ,że zapytano w jakiejś tam sprawie(nie pamiętam już o co chodziło) dwóch policjantów. Jeden z nich był motocyklista , a drugi jeździł puszką. Pytanie dotyczyło spraw związanych z motocyklami. Odpowiedzi były całkowicie inne, policjant-motocyklista był przychylny co do motocyklistów, a puszkarz nie. Wniosek był jeden puszkarz opowiadał o czystej teori, a motocyklista-policjant bazował się na swoim doświadczeniach.
Avatar użytkownika
masino
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 12/7/2008, 19:59
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Flow » 25/8/2008, 18:49

proste,jak ktos smiga to wie o co kamon,a jak sie jest ograniczonym to slucha sie innych samemu nie probujac ;]
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Koval135 » 25/8/2008, 18:52

Nasze psinki są w większości ograniczone (umysłowo)......
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez andy7 » 25/8/2008, 19:08

Do zalozyciela tematu, przeczytaj to wszystko co napisales sam i to co napisal herbatkowy o innych nie wspomne i zobacz jakie sa wypowiedzi - ile maja lat wypowiadajacy sie ktorzy jak mam wrazenie dalej nie kumaja o co w tych nowych przepisach w ogole chodzi.

Podobno hdy ma sie ponad 24 - lata JEST SIE I BARDZIEJ DOSWIADCZONYM i ulozonym w dodatku ulanska fantazja troche odpuszcza - moze nie wszystkich ale powiedzmy wiekszosc.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez House MD » 25/8/2008, 19:19

Koval dobrze rzecze nasze psy (nie wszystkie ,ale większość) to mondzioły ,mój kolega startuje na pieska ,ale to totalny jełop i pyszałek ,już mi żal tych ludzi z którymi będzie miał do czynienia. Flow będziesz naszą wtyką. :)
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez Koval135 » 25/8/2008, 19:21

Bardziej doświadczonym?A co to niby gwarantuje?Jeżeli mial wcześniej A1 lub to A2 i jeździl motocyklami to się w pełni zgadzam,ale jeśli skończyl 24 lata i nie miał wcześniej moto,zrobi se pełne A to skąd ma te doświadczenie?
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez House MD » 25/8/2008, 19:24

Z komiksów Marvela ghostrider?? Głupota ,ale to tylko spekulacje ,doświadczenie to zrobione kilometry a nie ukończone lata.
Avatar użytkownika
House MD
Świeżak
 
Posty: 438
Dołączył(a): 4/6/2008, 12:11

Postprzez herbatkowy » 25/8/2008, 19:59

andy7 napisał(a):Do zalozyciela tematu, przeczytaj to wszystko co napisales sam i to co napisal herbatkowy o innych nie wspomne i zobacz jakie sa wypowiedzi - ile maja lat wypowiadajacy sie ktorzy jak mam wrazenie dalej nie kumaja o co w tych nowych przepisach w ogole chodzi.

Podobno hdy ma sie ponad 24 - lata JEST SIE I BARDZIEJ DOSWIADCZONYM i ulozonym w dodatku ulanska fantazja troche odpuszcza - moze nie wszystkich ale powiedzmy wiekszosc.


Sam nie wiem ile Ty masz lat, ale po wypowiedzi jakies 24 w gore. I teraz mam do ciebie pytanie, te XXX lat temu, kiedy robiles prawko A majac 18 lat, cieszylbys sie gdyby ci ktos nagle powiedzial "sory mlody, pojezdzisz dopiero za 6 lat" ? Wiec nie opowiadaj mi z calym szacunkiem bzdur. I nie udawaj madrzejszego, niz jestes. Wedlug mnie to wlasnie w wieku ok. 20 lat (moze byc 18, moze byc 22) zaczyna sie tak naprawde prawdziwa milosc do motocykli. Twoj pierwszy motocykl, ja nie wiem jak mozecie pisac takie bzdury? Przeciez wszystko zaczyna sie za mlodu... Jesli tego nie czujecie to fujary z was a nie motocyklisci :) Prawda jest taka, ze wtedy gdy mielsicie 18 lat i zdawaliscie na prawko byliscie zajarani jak upalony nigeryjczyk i w glowie mieliscie jedno (jesli naprawde wasza pasja to motocykle). I gdyby zrobili prawko od 24 lat to kazdy z was urwalby leb temu co to wprowadzil :) Wiec troche powagi stare chlopy...
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez C-bool » 25/8/2008, 20:09

Ja też w przyszłości chciałbym być policjantem. Większość ludzi postrzega policjantów jako zakały narodu... a tak nie jest (po za małymi wyjątkami). Spójrzmy np. na "Uwaga! Pirat." Tam policja pogada, pośmieje się, prawie zawsze dają najniższe możliwe kary.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez simonw » 25/8/2008, 20:17

Powiem tylko tyle - nie karmic trolla - bo nic nie zrozumie !
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez melvin » 25/8/2008, 20:20

widzisz House MD praca w policji nie jest łatwa, a żeby wytrzymać ciągłe narzekania ludzi na sąsiadów, ojców matki i inne patologie, do tego zbierać "zafajdanych własnym kałem" meneli z ulicy, trupy po śmietnikach i inne, których jest pełno w naszym patologicznym społeczeństwie, potrzeba naprawdę silnej psychiki. do tego funkcjonariusza policji obowiązuje przestrzeganie kodeksów, i wymierzanie kar wyznaczonych przez taryfikatory. taka praca, i uwierz mi że mimo iż często policjant chciałby nie wystawiać ci mandatu za powiedzmy picie piwa w miejscu publicznym, to musi bo obowiązują go tzw widełki określające jaka kara od-do musi być wymierzona za dane przewinienie.
to jaki dostaniesz mandat w dużej mierze może np. zależeć od tego w jaki sposób podejdziesz do policjanta, nie mówię tu o łapówkach. powiem ci jeszcze jedno, wcale im się nie dziwię że często podchodzą do ludzi po chamsku, ile można wysłuchiwać głupich tłumaczeń i jeszcze bardziej beznadziejnych zażaleń?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez gumis » 25/8/2008, 20:21

cwaniak182 napisał(a):herbatkowy a powiedz mi jaki jest wg ciebie najlepszy ustrój w panstwie jesli nie demokracja?


Winston Churchill a przed nim bodajze Arystoteles powiedzial, że: "demokracja to najgorszy ustrój, ale nie wymyślono nic lepszego“
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez herbatkowy » 25/8/2008, 20:31

Powiem tyle, policja gdyby mogla palowala by kazdego po koleji kto nie zapial pasow. Czy oni sa tacy mili? Jedno jest pewne, nikt nad nimi nie panuje, i nikt nie moze im niczego udowodnic. Wystarczy ze taki powie, ze na niego naplules, drugi to potwierdzi i co? Lecisz na morde...
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr