Zobacz wątek - Kilka pytan Nwbiego ;)
NAS Analytics TAG

Kilka pytan Nwbiego ;)

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kilka pytan Nwbiego ;)

Postprzez geohound » 24/8/2008, 10:40

Witam. Od razu zaznaczam ze NIGDY nie siedzialem na motorze, RAZ w zyciu jechalem jako pasażer (6 lat chyba mialem:P).

Moje pytania:

1.Zamierzam sie za 2 tyg wybrac na kurs prawa jazdy kat A (posiadam juz B od roku) - potrzebuje wiedziec czy bede mial cos taniej/krocej ze wzgledu na posiadane prawko na auto
2.Jak wyglada zdawanie egzaminu praktycznego na motocyklu? Domyslam sie ze tu nie ma parkowania w zatoczce, cofania na łuku tudzież ruszania z ręcznego.
3.Czy pierwszy motocykl (mam zamiar wybrac cos uzywanego na motoallegro) powinien posiadac jakies konkretne wlasciwosci czy predyspozycje zeby wlasnie jego wybrac jako pierwszego?
4.Tak subiektywnie - czy ciezko bedzie mi zdac prawko patrzac na fakt ze nigdy nie mialem do czynienia z motorem? Zaznaczam ze z autem tez nigdy nie mialem do czynienia a zdalem za pierwszym:P
geohound
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/8/2008, 10:29


Postprzez devxx » 24/8/2008, 11:21

Co to jest Nwbiego? :shock:

1.Legalnie - nie.
2. http://pl.youtube.com/watch?v=ODM4H_mIsfo
http://pl.youtube.com/watch?v=2syzP2BZjfg
http://pl.youtube.com/watch?v=oG1iBZj0raY
3. viewtopic.php?t=628&start=0
4.Jak wyjeździsz wszystkie godziny na kursie, potrafisz jeździć na rowerze, to powinieneś sobie spokojnie poradzić z egzaminem.
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: się biorą tacy debile...?


Postprzez Piankowy Marynarzyk » 24/8/2008, 12:31

To tak w grach sie nazywa noob ,nowicjusza ,ktory powinien siedziec w przedszkolu ,a nie grac w cs i wyzywac innych xD
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez Flow » 24/8/2008, 12:32

no devxx napisal wszystko co Ci potrzebne a ja tylko dodam bo na filmie tego moze nie byc ze co do pytania drugiego to w pewnych szkolach(u mnie w Łodzi jest) jest zawracanie po wjezdzie na zatoczke i ruszanie oczywiscie jest ale nie z recznego tylko z tylnego hebla ;p na górce :) pozdrawiam i zycze zdanego egzaminu.
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez geohound » 24/8/2008, 12:55

Miedzy Noobem a Newbiem jest zasadnicza roznica^^''

BTW: co do pytania 3 zapomnialem dodac ze mnie wogole nie interesuja motory dla potencjalnych dawcow - wole cruisery/choppery ;)

Przy filmikach podanych przez devxx'a widnieja komentarze ze filmy sa slabe, z wieloma niedopowiedzeniami i mankamentami.
Interesuje mnie jedynie zestaw polecen jakie mozna dostac od egzaminatora i dodatkowo mozecie mi napisac za co moze oblac (ale od strony technicznej - wiecie, cos a la niezapiecie pasow w aucie, nie wlaczenie swiatel itp) bo wiem ze jak przejade na czerwonym czy wymusze to mnie wywali:P
geohound
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/8/2008, 10:29

Postprzez devxx » 24/8/2008, 13:24

geohound napisał(a):Miedzy Noobem a Newbiem jest zasadnicza roznica^^''

BTW: co do pytania 3 zapomnialem dodac ze mnie wogole nie interesuja motory dla potencjalnych dawcow - wole cruisery/choppery ;)

Przy filmikach podanych przez devxx'a widnieja komentarze ze filmy sa slabe, z wieloma niedopowiedzeniami i mankamentami.
Interesuje mnie jedynie zestaw polecen jakie mozna dostac od egzaminatora i dodatkowo mozecie mi napisac za co moze oblac (ale od strony technicznej - wiecie, cos a la niezapiecie pasow w aucie, nie wlaczenie swiatel itp) bo wiem ze jak przejade na czerwonym czy wymusze to mnie wywali:P


Filmiki pokazują ci mniej więcej jak wygląda egzamin, a nie jak go zdać. A jak zdać egzamin (nie mylić z umiejętnościami jazdy na motocyklu w stopniu dobrym :wink: ) nauczysz się na kursie szkole jazdy.

Poczytaj to
http://www.riders.pl/wacko/wakka.php?wakka=Egzamin
i to
viewtopic.php?t=3039&start=0
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: się biorą tacy debile...?

Postprzez blazej1901 » 24/8/2008, 14:33

geohound napisał(a):
BTW: co do pytania 3 zapomnialem dodac ze mnie wogole nie interesuja motory dla potencjalnych dawcow - wole cruisery/choppery ;)



Sam jesteś dawcą jełopie. Jak się na chopperze rozjedziesz też ci wezmą nerkę
...:::Audi Klub Polska Member:::...

FZS 600 2003
Avatar użytkownika
blazej1901
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 4/6/2006, 14:22
Lokalizacja: Płock

Postprzez Flow » 24/8/2008, 15:08

chcialem za to samo go opieprzyc ale widze blazej mnie wyprzedzil,stary jak chcesz zostac motocyklista jesli juz w drugim swoim poscie obrazasz userów ktorzy maja Ci pomoc w temacie,a tekst "potencjalny dawca" kojarzy mi sie z moHerami i ich stereotypami...a wezma mu nerke tylko pod warunkiem ze cos z niej zostanie...troche ogłady chłopaku
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez kastor » 24/8/2008, 15:13

Pierwsze posty i już taka plama. Oby dalej było już tylko lepiej.
kastor
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 1/6/2008, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez devxx » 24/8/2008, 17:46

heh, tez zwróciłem na to uwagę, ale już nie chciałem pisać.
I w sumie to dzięki kretynom w mediach motocykliści sa tak postrzegani...
Przyznam szczerze, ze nie znając tematu, tez tak czasem mówiłem... :roll:

Kolego, czytaj forum, skołuj sobie książki "motocyklista doskonały" i "strategie uliczne", idź na kurs i szlifuj umiejętności, powodzenia! :P
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: się biorą tacy debile...?

Postprzez kosta » 25/8/2008, 10:12

geohound napisał(a):BTW: co do pytania 3 zapomnialem dodac ze mnie wogole nie interesuja motory dla potencjalnych dawcow - wole cruisery/choppery ;)



K*&^@ noramlnie aż mnie poniosło :twisted: na motor wsiadacz a czytać nie umiesz WWW.SCIGACZ.PL :evil: to raz więc won czoperowcu a drugie dawcą to ty będziesz d*&y na drodze , nie życze ci a może i życze aby kiedykolwiek była ci potrzebana nerka albo wątroba któregoś z chłopaków wtedy będziesz dziękował bogu że on nie żyje i uratuje takiego frędzla jak ty :twisted:
uwazaj zebys z nerwow nie popuscil
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez YZF R1 » 25/8/2008, 10:26

kosta spokojnie ty taki opanowany człowiek a tak się denerwujesz nerwy szkodzą urodzie kolego....!
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kosta » 25/8/2008, 12:36

aj, bo wiesz co krew mnie zalewa jak słysze takich gości czy to na forum czy na salonie, nie zdąży sie to odezwać jak już gówno z gemby leci aż mi sie nie dobrze robi jak takie cudaki na motor wsiadają :twisted:
Ostatnio edytowano 25/8/2008, 14:16 przez kosta, łącznie edytowano 1 raz
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez olo113 » 25/8/2008, 14:12

rozumiem reakcję kosty. Że niby jestem dawcą bo mam ścigacza..?
Ty czoperowcu, dziś jeden taki bufon wielki maczo na harleyu nie odmachał. A niech się wys.....
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez Flow » 25/8/2008, 15:30

mi tez czesto tacy nie odmachuja:) ale coz :) my z plastkimai jestesmy PODRASĄ dla wysokourodzonych czoperowych riderów:) mysli ze jak siedzi jak na kanapie z nogami na "za piętnascie trzecia" jak panny na autostradach to juz moze udawac twardziela,ale co tam...

ost jakis dawny znajomy mowi ze reprezentuje "dziecioły" , szczerze to 1 raz slyszalem takie okreslenie ,tlumaczyl mi ze chodzi tu o pozycje w jakiej uderzamy w drzewa,no kretyn i tyle,on mowi ze cross to 100% lepsza zabawa i on i jego kumple to wolą,ale jak zapytalem czy choc jezdzil na plastiku to odrazu morda krotko :) ehh ludzie to sa dziwni,przynajmniej w tym kraju...
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez geohound » 25/8/2008, 18:11

Wystarczy okreslic swoj ulubiony gatunek motorow i kultura uzytkownikow wrecz zaleje temat :D

Drogi Kosto z Wawy... polecam lookniecie opisu działu w ktorym sie wypowiadam a potem mi mowic skad mam 'wonać' ;) No chyba ze w dziale w ktorym w opisie widnieja 'czopery' na czopery jest zakaz ;)

Co do tej PODRASY to ja tu juz faszyzmu nie bede wprowadzal ale jak wiadomo wielbiciele roznych gatunkow sa i beda dla siebie PODRASAMI ;) Ty mi wyjechales z nogami na za pietnascie trzecia a ja Wam z dawcami...Tak samo z tego postu wynika ze ja jestem dla Was podrasa jak Wy dla nas...

Po prostu nie potrzebuje adrenaliny na potworze osiagajacym ponad 200km/h...mnie interesuje przemieszczanie sie w ladnym stylu i juz. Nie trzeba sie przez to zjadac, to tak na przyszlosc jak bedziecie mnie zaraz gryźć dalej...

Tymczasem mam pytanie DO TEMATU: jesli ktos jest z gliwic to jaka szkole moze polecic z reka na sercu (w tym pytaniu sie nie pogryziemy bo tam kazdy jezdzi na tym samym^^)

Pozdrawiam Panow z lekka nerwicą
geohound
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/8/2008, 10:29

Postprzez Flow » 25/8/2008, 18:22

musimy kupic nerwosol,wybacz ;p sam wprowadziles taka atmosfere wiec sie nie dziw ze tak wszyscy na Ciebie naskakuja,to tak jakbys wlazl do ulu i mówil ze robia chu... miód ;p
ścigacz to portal dla gimnazjalistów chcących R1 na pierwszy motocykl oraz dla pseudo speców którzy mogą im w tym wyborze pomóc.
Flow
Stały bywalec
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 18/9/2007, 17:50

Postprzez Terror » 25/8/2008, 20:46

Flow600RR napisał(a):mi tez czesto tacy nie odmachuja:) ale coz :) my z plastkimai jestesmy PODRASĄ dla wysokourodzonych czoperowych riderów:)

Nie fantazjuj, kupa ludzi na cruiserach to w porządku ludzie. Ot, lubią inną jazdę. pewnie, że zdarzają się yuppies, kupujący extra sprzęty i nie mający pojęcia o zwyczajach na drodze, ale takie generalizowanie niczego nikomu nie daje.
Wiesz, jest taki typ człowieka "cierpiarz"...
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez olo113 » 25/8/2008, 23:00

ja nie mam o tych ludziach najlepszego zdania, chcesz przemieszczać się stylowo..? to zakup kokardkę, będziesz lepiej widoczny. A ścigacze są dla adrenaliny, dla facetów którzy lubią ryzykować, mają ja.., wybacz ale jazda na "harleyach" to zapawa na braki testosteronu.
Kultura bycia też nie najlepsza, ą, ę, kim to ja nie jestem.
Nie wszyscy, może wrocław ma tylko takich buraczanych prezesików.
Jeżeli chcą ciągłych konfliktów, nazywając nas dzięciołami, to będa mieli.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez Koval135 » 25/8/2008, 23:19

Jak tak dalej pójdzie to zatluczemy się między soba... To ma 2 kola i silnik,tamto też więc w czym problem?W środowisku "czoperowców" są buraki,na ścigach też jest troche mend,ktore mają moto tylko dla szpanu.
Przecierz nie każdy,kto jeździ z nogami do przodu,nie wyzywa kierowcow przecinaków od dzięciołow.Kto czym jeździ to jego sprawa.Jeden lubi plastiki,inny golasy,jeszcze inny crossy i blocko.Nie ważne czym jeździ,byle ma 2 kola i silnik.Po wala mamy się gryźć między sobą?Nie zapominajmy o dresach,mocherach itd :twisted:
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr