Zobacz wątek - Zmiana podejścia puszkarzy do motocyklistów?
NAS Analytics TAG

Zmiana podejścia puszkarzy do motocyklistów?

O wszystkim
_________

Zmiana podejścia puszkarzy do motocyklistów?

Postprzez greddy » 12/8/2008, 21:32

Witam.Od jakiegoś czasu zauważyłem, że kierowcy aut zjeżdżają mi na prawa stronę w korku.Ogólnie jakoś dawno nie było żadnych chorych beretów z pretensjami ani podobnych akcji.No i dziś natknąłem się na artykuł http://motoryzacja.interia.pl/motocykle ... wy,1160938 .Jakie macie zdanie na ten temat? Na pewno nie każdy katamaraniarz jest w stosunku do nas w porządku, ale sporo więcej niż kiedyś jest przychylnie do nas nastawiona.
brak motywacji do życia...
Avatar użytkownika
greddy
Stały bywalec
 
Posty: 1081
Dołączył(a): 16/5/2008, 17:43
Lokalizacja: płn-zach


Postprzez Dokaz » 12/8/2008, 21:52

nic sie jakoś w wwa nie zmieniło, ani na lepsze ani na gorsze
Dokaz
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 9/12/2006, 11:58


Postprzez elco » 12/8/2008, 21:58

Ja tez coraz czesciej spotykam sie z sytuacja kiedy katamarany w korkach widzac mnie, zjezdzaja to na prawo to na lewo, byle zrobic troche miejsca. Ostatnio nawet zostalem pozytywnie zaskoczony we Wroclawiu na Grabiszynskiej(zawsze zakorkowana) przez kierowce tira, kotry przesunal mi sie swoim kolosem na prawo. To naprawde mile. Mam nadzieje, ze z czasem bedzie coraz lepiej.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez mar111cin » 12/8/2008, 22:09

tak, a ja dzisiaj wyprzedziłem skutera przed samym skrzyżowaniem :lol:
dojeżdżam na do skrzyżowania z A2 , wyjazd na droge jest mocno pod górke, tiry zasuwają niezłymi prędkościami. A jakiś dwóch całkiem dorosłych łepków wyprzedza mnie na skuterze z prawej strony "shock" oni pod tą góreczke prawie że nogami się musieli odpychać i co chcieli zająć polposition?
a ja na to nie tędy droga i pokazałem że 2.5 litra zbiera się znacznie szybciej niż odkurzacz do trawy.
Rozumiem jakby to był motocykl, to bym nawet nie zauważył że obok mnie przejechał, ale nie taki zawali droga.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez mpn103 » 12/8/2008, 22:29

A czy Ci co jadÄ… na skuterze sÄ… gorsi?
Gilera Runner 50 SP - 2008
mpn103
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:09
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez Pisiu » 12/8/2008, 22:31

Prawde mówiąc ja też zauważyłem,że coraz więcej puszkarzy ustępuje drogi :) chociaż czasem zdarzają sie chamy okropne.

PS a co do skuterów,ostatnio widziałem jednego typa na skuterze własnie jak skręcał w lewo,nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie stał na srodku drogi i nie tamował ruchu :D Włączył kierunek i stoi twardo,a za nim sznur aut :lol:
Pisiu
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 993
Dołączył(a): 1/8/2006, 22:00
Lokalizacja: Czarnobyl

Postprzez Kiju » 12/8/2008, 22:41

mpn103 napisał(a):A czy Ci co jadą na skuterze są gorsi?


wybacz ale czasem zachowują sie wkurzająco... Miałem kiedys taka sytułacje jadac 3 pasmowa droga spotakłem skuter na sierodkowym poasie jadacego ile fabryka dał czyli 45 km/h ograniczenie w tym miejscu jest do 70 meczyłem sie z wyprzedzeniem takiego chlopaka przez kilkaset metrów bo szybsze auta zajmowały pozostałe 2 pasy wkoncu udało sie wyprzedzić delikwenta ale on na kolejnych swiatłach znowu wiechał przedemnie i historia sie powtórzyła ...na 3 siwtłach juz zmuszony byłem go zatrzmac i zajechałem mu droge w korku... wiem to było chamskie ale czasem skutery sa gorszymi pojazdami na drodze....
Czerwone wino jest dobre dla zdrowia, a zdrowie jest potrzebne, żeby pić wódkę.

Nieoficjalna mapa forumowiczów scigacz.pl -> MAPA
Avatar użytkownika
Kiju
Świeżak
 
Posty: 200
Dołączył(a): 21/9/2007, 18:17
Lokalizacja: Poznań/Warszawa

Postprzez <borut> » 12/8/2008, 22:56

Ja szczerze to nie widzę różnicy dalej mi dorgę zajeżdzają i traktują jak by mnei w ogole nie było na drodzę chyba czas kupić Hondę VTr i Yoschimurę do niej... wtedy może usłyszą...
<borut>
Bywalec
 
Posty: 619
Dołączył(a): 29/12/2007, 11:51

Postprzez SzpiceR » 12/8/2008, 23:13

TAK skutery sÄ… gorsze :twisted:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez olo113 » 12/8/2008, 23:27

sorry ale skuterkowcy budzą moją litość. Ale niektórzy szczególnie starsi użytkownicy chociaż mają kulturę jakąś.
M.c temu pamietam gówniarza może z 13 lat, jak palił gume na skuterku na światłach. Opier......go. Ale to śmieszne było.
Życie jest za krótkie żeby być małym.
yamaha R6
Avatar użytkownika
olo113
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 552
Dołączył(a): 15/5/2008, 10:08
Lokalizacja: Wrocław City/Barcelona

Postprzez fotokrak » 12/8/2008, 23:51

nie motocykliści nie kierowcy, a po prostu ludzie... część z nich ma kulturę osobistą a cześć po prostu burak który musi pokazać na każdym kroku jaki to on ważny i w ogóle ty to przy nim jesteś nikim, o przepisach nie wspomnę.
To z stÄ…d biorÄ… siÄ™ problemy, nie ma znaczenia czy jedzie skuterem motocyklem, czy mercedesem SKL
fotokrak
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24/7/2008, 19:45

Postprzez mar111cin » 12/8/2008, 23:52

mpn103 napisał(a):A czy Ci co jadą na skuterze są gorsi?


tak, bo przy ruszaniu nogami się odpychali żeby to ruszyło, a wjechali przedemnie i to wyprzedzając mnie z prawej strony. Niestety prawda jest taka że w tymi miejscu auta szybko wyskakują na droge i gaz do dechy żeby żaden tir nie staranował samochodu. Równie dobrze przez ich głupote mogłem ich wepchać na środek drogi wprost pod tiry. Jednak jak dwa auta przed skuterkiem to niewybaczalna hańba i muszą się pchać do przodu żeby potem nie dać rady wystartować na droge jak się troche miejsca zrobi to wiesz... tak są gorsi, bo ciężko im ruszyć bez odpychania się nogami, a pchają się do przodu jak supersporty.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez herbatkowy » 13/8/2008, 01:27

tak, bo przy ruszaniu nogami się odpychali żeby to ruszyło, a wjechali przedemnie i to wyprzedzając mnie z prawej strony. Niestety prawda jest taka że w tymi miejscu auta szybko wyskakują na droge i gaz do dechy żeby żaden tir nie staranował samochodu. Równie dobrze przez ich głupote mogłem ich wepchać na środek drogi wprost pod tiry. Jednak jak dwa auta przed skuterkiem to niewybaczalna hańba i muszą się pchać do przodu żeby potem nie dać rady wystartować na droge jak się troche miejsca zrobi to wiesz... tak są gorsi, bo ciężko im ruszyć bez odpychania się nogami, a pchają się do przodu jak supersporty.


Zobaczyl dwoch czy czterech podekscytowanych skuterowcow, ktorzy mysleli, ze przez chwile poczuja sie jak na wyscigach, i juz ma wyrobione zdanie o 4 milionach skuterowcow w calej PL. Naprawde, zycze powodzenia w przyszlosci, aha ludzie z tatuazami na bank siedzieli w wiezieniu wiec od takich z dala.
Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół.
Avatar użytkownika
herbatkowy
Bywalec
 
Posty: 608
Dołączył(a): 12/8/2008, 14:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Ryba » 13/8/2008, 07:16

mar111cin napisał(a):
mpn103 napisał(a):A czy Ci co jadą na skuterze są gorsi?


tak, bo przy ruszaniu nogami się odpychali żeby to ruszyło, a wjechali przedemnie i to wyprzedzając mnie z prawej strony. Niestety prawda jest taka że w tymi miejscu auta szybko wyskakują na droge i gaz do dechy żeby żaden tir nie staranował samochodu. Równie dobrze przez ich głupote mogłem ich wepchać na środek drogi wprost pod tiry. Jednak jak dwa auta przed skuterkiem to niewybaczalna hańba i muszą się pchać do przodu żeby potem nie dać rady wystartować na droge jak się troche miejsca zrobi to wiesz... tak są gorsi, bo ciężko im ruszyć bez odpychania się nogami, a pchają się do przodu jak supersporty.


w Rzymie, na swiatlach przed 4 samochody przeciska sie ze 20 skuterkow i zajmuja polposition... i nikt nie robi z tego problemu

jak ktos kupuje skuter 50ccm, to wiadomo, ze nie po to zeby poczuc wiatr we wlosach (takie doznania zarezerwowane sa raczej dla motocyklistow), ale po to zeby przeciskac sie w korkach i zajmowac polposition

ale z ta poprawa nastawienia do motocyklistow, to tez zauwazylem na drodze (w Wawie - bo tu najwiecej jezdze) , nawet czasem podczas jazdy zjezdzaja (nawet prz duzych predkosciach), co prawda tej okazji zawyczaj nie wykorzystuje.... napewno jest lepiej niz bylo bo chamstwa jest coraz mniej i albo stoja i nic nie robia, albo zjezdzaja z drogi
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez barti » 13/8/2008, 07:56

Ja też zauważyłem że coraz więcej auto zjeżdża, rozjeżdża, ustępuje miejsca w korkach. Wygląda to jak by sie bali i jak tylko zobaczą światło motoru w lusterku to uciekają
Avatar użytkownika
barti
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 10/6/2007, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ryba » 13/8/2008, 08:47

po czesci masz racje, ale mysle ze w tym narodzie coraz wiecej zyczliwosci tez sie przejawia
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mar111cin » 13/8/2008, 09:05

nie rozumiecie powagi sytuacji, ja jestem za tym, żeby na takie drogi jak ta o której mówię w ogóle nie wpuszczać skutery i motorowery. Bo jakby nie patrzeć jak coś nie jedzie tak spokojnie 100km/h to jest zagrożeniem samym dla siebie.


To skrzyżowanie to jakby jeszcze do paru osób nie doszło nie jest ze światłami, tylko w stylu "zamknij oczy, gaz do dechy i módl się żeby nic w Ciebie nie walneło". A taki zawali droga wyprzedza wszystkich i potem stoi 15 minut bo nie może wystartować. Niech poprostu czeka na swoją kolejke, dwa auta to nie jest dużo.


Niestety ale większość skuterowców się tak zachowuje, to że nagminnie wyprzedzają mnie z prawej strony w miejscach w których nie powinni stało się normą. To że jak się dobiorą w conajmniej 3 skutery i zaczynają jazde też już sprawia zagrożenie, bo mają głupie pomysły.

Tak samo jak to że jadą ulicą i tak się chwieją na tym skuterku że strach ich wyprzedzać.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez kagiva » 13/8/2008, 09:08

Odkurzacze... aż mnie krzywi. Sorki ale mam do tego czegoś uprzedzenia.
Przecież mogę mieć własne zdanie, proste.

Sytuacja między puszkami a moto się poprawia ponieważ na drogach pojawia się więcej moto i kierowcy zaczynają nas zauważać.
only god can judge me
Avatar użytkownika
kagiva
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 12/7/2008, 09:37
Lokalizacja: wschód

Postprzez CalibraHunter » 13/8/2008, 09:10

Albo boja sie o lusterka...
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez pablomotors » 13/8/2008, 09:46

No, rzeczywiście skuterowcy czasami są śmieszni. Jednak nie można na przykładzie kilku osób obrażać wszystkich kierowców skuterków. Wielu z was też kiedyś jeździło na odkurzaczach.

Rzeczywiście czasami zauważam, że niektórzy puszkarze przepuszczają mnie w korkach.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości




na górê